Results for Hillerød Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag kl. 9.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Medley Damer 15-33 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
498 |
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.96 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
419 |
1:15.50 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
414 |
1:15.81 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.06 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Gregers Jørgensen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
389 |
1:17.36 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.13 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
388 |
1:17.42 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malisha Poynton |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
336 |
1:21.25 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.74 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Poulsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
321 |
1:22.46 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.43 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Sonne |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
320 |
1:22.60 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.25 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Hessner |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
318 |
1:22.73 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.95 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Jørgensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
311 |
1:23.34 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.07 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Patricia Christensen |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
240 |
1:30.91 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.88 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
239 |
1:31.00 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.85 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Bloch Holmsgaard |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
216 |
1:34.13 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.43 |
(-11.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:06:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
300 |
1:24.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.88 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caysa Fortun |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
299 |
1:24.49 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.84 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Lai Byberg |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
292 |
1:25.14 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.76 |
(-7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
287 |
1:25.60 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.80 |
(-12.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
282 |
1:26.10 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.96 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
270 |
1:27.34 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.21 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Nørgaard |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
269 |
1:27.54 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.81 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
261 |
1:28.33 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.59 |
(+6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Fortun |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
256 |
1:28.93 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.56 |
(-6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Lustman Siber |
2009 |
Værløse Svømmeklub |
|
250 |
1:29.68 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.89 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Frederiksen |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
193 |
1:37.70 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.21 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
190 |
1:38.19 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.30 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amalie Damm Nielsen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
187 |
1:38.81 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-21.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maia Elsborg Amundsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
149 |
1:46.49 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.15 |
(+31.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:06:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
267 |
1:27.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.21 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marina Lund |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
259 |
1:28.65 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.05 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
249 |
1:29.80 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.23 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
229 |
1:32.25 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.35 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
207 |
1:35.47 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.23 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
207 |
1:35.52 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.12 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Mathilde Munk Krogh |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
202 |
1:36.30 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-23.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
185 |
1:39.05 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.64 |
(-13.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
124 |
1:53.17 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.83 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Risager Strate |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
115 |
1:56.03 |
+28.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Norma Fortun |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:06:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:06.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|