Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m PU T-13,15,N 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauriina Peltoniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenniina Juopperi |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:36.65 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:39.65 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:41.86 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m PU T-13,15,N 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
emma ahokas |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m PU T-13,15,N 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Hjelt |
2004 |
Pieksän Kuutit |
-.-- |
|
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juulia Turunen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
1:16.06 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 12.04.39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m VU T-11,13,15,N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Makarova |
2011 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Miloserdova |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
34.04 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riina Kosonen |
2011 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
34.32 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
36.34 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Enna-Mari Elisa Kitinoja |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
38.04 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
39.14 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
39.24 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilhelmina Kosonen |
2012 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
39.61 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Bohm |
2011 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
40.43 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
40.44 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Siri Pitkänen |
2011 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
40.44 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
40.90 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Karhunen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
43.65 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milana Ivonen |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
46.71 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
47.68 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Inkeri Kujala |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
47.70 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Rantanen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
51.07 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kaisa Ikäheimonen |
2013 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
51.23 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aada Eloneva |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
55.23 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m VU T-11,13,15,N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
31.54 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
31.97 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
33.07 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nea Kailio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
33.60 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eveliina Kansonen |
2010 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
34.46 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lyyti Honkanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
37.05 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martta Muhonen |
2009 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
37.91 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
38.73 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alisa Suutarinen |
2010 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
39.20 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Uliana Lemeshko |
2010 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
39.38 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aada Tahvanainen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
39.47 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elli Luukinen |
2009 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
42.52 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aada Rosu |
2009 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
51.92 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Julia Reinikka |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m VU T-11,13,15,N 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Metsi |
2007 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
30.60 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tiiu Pohjamo |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
30.86 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
emma ahokas |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
32.50 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milma Korppas |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
34.44 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefiina Lipsanen |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
35.69 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Sidoroff |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
36.83 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Enni Helminen |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
37.89 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Karjalainen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
38.59 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilda Hatakka |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
38.82 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaisla Pirinen |
2007 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
38.83 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna-Greta Aurora Kohonen |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
45.89 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nelly Hoikkala |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m VU T-11,13,15,N 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenni Konnu |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
28.92 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Kouvo |
2003 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
29.84 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viivi Ikonen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
30.06 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuuli Kammonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
30.50 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Kantanen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
30.75 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Ruottinen |
2005 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
30.78 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pipsa Linteri |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
31.17 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ilona Luukinen |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
31.75 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elle Minni Marie Salmela |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
38.08 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 12.23.46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m VU P-10,12,14,M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lenni Kumpulainen |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
32.67 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksei Agasiev |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
34.77 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Markku |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
35.97 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karpo Tiilikainen |
2010 |
Pieksän Kuutit |
-.-- |
|
36.41 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Rautio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
37.54 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eeli-Pekka Eemeli Kitinoja |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
38.79 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aleksandr Rostikov |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
40.73 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juuso Toivari |
2011 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
51.63 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Markus Ovaska |
2010 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
52.80 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m VU P-10,12,14,M 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eeli Huhtanen |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
28.85 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Kullberg |
2009 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
29.35 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Romppainen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
30.54 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joona Väätämöinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
31.08 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonne Ekman |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
32.21 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
33.18 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viljami Kälviäinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
34.83 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juho Juurinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
34.96 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Metsi |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
35.05 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ville Vakkilainen |
2009 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
35.49 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sisu Hinkkanen |
2009 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
36.06 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pekka Pitko |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
37.42 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Juhani Tuomaala |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
37.64 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m VU P-10,12,14,M 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Akseli Kuparinen |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Lana |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
27.03 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
27.81 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Kauppila |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
27.82 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Antti Oinonen |
2003 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
27.92 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
28.77 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matvey Lyashenko |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
28.92 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eero Kähkönen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
29.19 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joel Mutikainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
29.41 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jaakko Martikainen |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
31.55 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Talo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
34.00 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
samu kärkkäinen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
34.48 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 12.32.59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m SU P-14,M 14 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nooa Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.75 |
|
2:52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m SU P-14,M 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.83 |
|
2:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 13.05.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m RU T-13,15,N 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:22.97 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:33.42 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:41.84 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Antikainen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
-.-- |
|
1:43.83 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Kellman |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:45.15 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenniina Juopperi |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:47.41 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Mikkonen |
2011 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
1:47.89 |
+25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Verna Faloon |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:48.59 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martta Muhonen |
2009 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
1:56.11 |
+33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Riia Salmi |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:57.00 |
+34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Siri Pitkänen |
2011 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:58.47 |
+36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m RU T-13,15,N 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
emma ahokas |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Hatakka |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:46.34 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefiina Lipsanen |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:53.81 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m RU T-13,15,N 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Ruottinen |
2005 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:22.04 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 12.56.27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m RU P-12,14,M 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksei Agasiev |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karpo Tiilikainen |
2010 |
Pieksän Kuutit |
-.-- |
|
1:42.71 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miika Kapulainen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:44.55 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksandr Rostikov |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:51.76 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Markku |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:54.10 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valtteri Simola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:54.33 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m RU P-12,14,M 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Topi Rissanen |
2008 |
Pieksän Kuutit |
-.-- |
|
1:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonne Ekman |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:28.53 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peetu Valtonen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:34.98 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jere Kaljunen |
2009 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:39.10 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m RU P-12,14,M 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Oinonen |
2003 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Ikonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:13.56 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Mutikainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:24.80 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Talo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:25.53 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 13.05.23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m SU T-11,13,15,N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.84 |
|
44.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Pitkänen |
2011 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.65 |
|
50.01 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Bohm |
2011 |
Uinti Imatra |
+0.72 |
|
50.29 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inkeri Kujala |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
51.44 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Karhunen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.88 |
|
53.11 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Riia Salmi |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.94 |
|
53.30 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Rantanen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
54.18 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iina Ekman |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
+1.09 |
|
54.22 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aada Eloneva |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.74 |
|
58.09 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milana Ivonen |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
+1.17 |
|
58.29 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m SU T-11,13,15,N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Villanen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.76 |
|
41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
43.77 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Uliana Lemeshko |
2010 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
47.98 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elli Luukinen |
2009 |
Uinti Imatra |
+1.04 |
|
54.71 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m SU T-11,13,15,N 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiiu Pohjamo |
2008 |
Uinti Imatra |
+1.06 |
|
37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Sidoroff |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.75 |
|
42.06 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefiina Lipsanen |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.79 |
|
43.30 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enni Helminen |
2008 |
Uinti Imatra |
+0.76 |
|
44.74 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Hatakka |
2008 |
Uinti Imatra |
+0.83 |
|
50.20 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna-Greta Aurora Kohonen |
2008 |
Uinti Imatra |
+0.97 |
|
56.16 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m SU T-11,13,15,N 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Sopanen |
2002 |
Savonlinnan Uimaseura |
+0.73 |
|
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 13.43.27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m SU P-10,12,14,M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.65 |
|
39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksei Agasiev |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.63 |
|
42.36 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lenni Kumpulainen |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.69 |
|
42.55 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Markku |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.74 |
|
45.51 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Verneri Jaako |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.71 |
|
54.12 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m SU P-10,12,14,M 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
|
36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Kullberg |
2009 |
Uinti Imatra |
+0.66 |
|
36.37 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Romppainen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.77 |
|
37.13 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viljami Kälviäinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.73 |
|
37.74 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Metsi |
2008 |
Uinti Imatra |
+1.00 |
|
39.72 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pekka Pitko |
2008 |
Uinti Imatra |
+1.20 |
|
44.21 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m SU P-10,12,14,M 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Mikkonen |
1988 |
Savonlinnan Uimaseura |
+1.02 |
|
30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Vilén |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.65 |
|
31.75 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Voutilainen |
2006 |
Pieksän Kuutit |
+1.07 |
|
33.50 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 13.48.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m SKU T-13,N 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
2:54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
3:03.89 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenniina Juopperi |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
3:16.96 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nea Kailio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
3:17.59 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
3:26.02 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
3:34.75 |
+39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
3:38.19 |
+43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Räikkönen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
3:44.91 |
+50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
4:00.41 |
+1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 14.03.39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m SKU P-14,M 14 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
2:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
2:51.73 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sasu Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
2:59.91 |
+33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 14.04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m SKU P-14,M 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
2:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matvey Lyashenko |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
2:40.14 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
2:45.97 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 14.04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 14.06.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m VU T-11,13,15,N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Makarova |
2011 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Miloserdova |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:16.00 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riina Kosonen |
2011 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:16.19 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:22.88 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:25.03 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:28.54 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Mikkonen |
2011 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
1:34.70 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iina Ekman |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:40.83 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Riia Salmi |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:43.70 |
+30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:49.54 |
+36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Verna Faloon |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 14.25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m VU T-11,13,15,N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:11.04 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:11.21 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:11.49 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:11.91 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:13.33 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilona Kellman |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:16.98 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Antikainen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
-.-- |
|
1:18.12 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Villanen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:18.44 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:24.11 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lyyti Honkanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:24.35 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lyydia manninen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
-.-- |
|
1:24.79 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:26.83 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Julia Reinikka |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:27.11 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Räikkönen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:36.34 |
+31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Piiparinen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:37.31 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 14.25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m VU T-11,13,15,N 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Metsi |
2007 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:07.73 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taimi Tynkkynen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:09.92 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milma Korppas |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:14.85 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Stolt |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:15.19 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefiina Lipsanen |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:22.35 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Enni Helminen |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:26.34 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelly Hoikkala |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:27.89 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaisla Pirinen |
2007 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:29.55 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 14.25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m VU T-11,13,15,N 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenni Konnu |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Kouvo |
2003 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
1:05.03 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Ikonen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:06.70 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilona Luukinen |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:07.00 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juulia Turunen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
1:07.08 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Kantanen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:08.47 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuuli Kammonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:08.60 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pipsa Linteri |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:09.85 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Karhu |
2005 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:21.84 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elle Minni Marie Salmela |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:23.14 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 14.25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 14.26.07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m VU P-10,12,14,M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:19.48 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lenni Kumpulainen |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:21.33 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eetu Rautio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:28.39 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valtteri Simola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:28.72 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Verneri Jaako |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:37.44 |
+28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 14.37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m VU P-10,12,14,M 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nooa Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Romppainen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:09.22 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:13.50 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joona Väätämöinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:13.74 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:13.81 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viljami Kälviäinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:15.60 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peetu Valtonen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:19.11 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Metsi |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:19.28 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juho Juurinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:20.75 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sisu Hinkkanen |
2009 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
1:20.94 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jere Kaljunen |
2009 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:21.79 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pekka Pitko |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:25.93 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Juhani Tuomaala |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:26.80 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lev Bryantsev |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:31.76 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eeli Huhtanen |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 14.37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m VU P-10,12,14,M 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Oinonen |
2003 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Kauppila |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:02.63 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesse Suikkanen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:02.83 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eero Kähkönen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:04.21 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jaakko Martikainen |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:13.61 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
samu kärkkäinen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:15.64 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 14.37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 14.39.18 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m RU T-13,N 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
2:57.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
3:13.78 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
3:23.88 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
3:30.79 |
+33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Pitkänen |
2011 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
4:04.41 |
+1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 14.46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m RU T-13,N 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Ruottinen |
2005 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
2:59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 14.46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 14.47.21 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m PU T-11,13,15,N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Miloserdova |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riina Kosonen |
2011 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
40.52 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenniina Juopperi |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
42.21 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Verna Faloon |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
46.46 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Bohm |
2011 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
48.70 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
49.16 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
50.14 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
50.28 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
59.98 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 14.56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m PU T-11,13,15,N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nea Kailio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
39.58 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Kellman |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
42.56 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
48.68 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 14.56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m PU T-11,13,15,N 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iida Remes |
2007 |
Pieksän Kuutit |
-.-- |
|
34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiiu Pohjamo |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
35.88 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
emma ahokas |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
37.12 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Taimi Tynkkynen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
39.03 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milma Korppas |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
43.55 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 14.56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m PU T-11,13,15,N 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenni Konnu |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
31.32 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Kantanen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
33.36 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viivi Ikonen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
33.47 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilona Luukinen |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
35.46 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuuli Kammonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 14.56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 14.58.54 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m PU P-10,12,14,M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemil Saari |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
41.79 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
46.43 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 15.03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m PU P-10,12,14,M 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Topi Rissanen |
2008 |
Pieksän Kuutit |
-.-- |
|
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Kullberg |
2009 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
34.30 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sasu Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
38.02 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peetu Valtonen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
39.90 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Länsivuori |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
43.53 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juho Juurinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
45.14 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lev Bryantsev |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
51.23 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 15.03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m PU P-10,12,14,M 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Mikkonen |
1988 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Akseli Kuparinen |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
28.90 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Vilén |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
29.18 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Ikonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
29.21 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Lana |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
30.93 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Kauppila |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
31.13 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesse Suikkanen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
31.41 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joel Mutikainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
34.19 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jaakko Martikainen |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
36.69 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 15.03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 15.04.48 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m SU T-13,15,N 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.98 |
|
1:30.04 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Villanen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.73 |
|
1:32.00 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauriina Peltoniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:33.56 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lyydia manninen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
+0.82 |
|
1:35.00 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+1.47 |
|
1:35.86 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+1.04 |
|
1:45.83 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.72 |
|
1:47.18 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Piiparinen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.78 |
|
1:48.45 |
+28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Räikkönen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+1.25 |
|
1:48.88 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Inkeri Kujala |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+1.04 |
|
1:50.55 |
+30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Julia Reinikka |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 15.42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m SU T-13,15,N 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Metsi |
2007 |
Uinti Imatra |
+1.16 |
|
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Sidoroff |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.72 |
|
1:30.72 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni Helminen |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:37.61 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 15.42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m SU T-13,15,N 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Hjelt |
2004 |
Pieksän Kuutit |
+0.75 |
|
1:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 15.42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 15.43.04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m SU P-12,14,M 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.75 |
|
1:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lenni Kumpulainen |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:37.47 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemil Saari |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 15.49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m SU P-12,14,M 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
1:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nooa Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.74 |
|
1:17.68 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eeli Huhtanen |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:17.88 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viljami Kälviäinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.73 |
|
1:21.45 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Länsivuori |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.85 |
|
1:29.48 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lev Bryantsev |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.93 |
|
1:52.82 |
+36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 15.49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m SU P-12,14,M 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Voutilainen |
2006 |
Pieksän Kuutit |
+0.82 |
|
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:14.26 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
samu kärkkäinen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 15.49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 15.52.09 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU T-11,13,15,N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilhelmina Kosonen |
2012 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
51.08 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
55.48 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
58.87 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaisa Ikäheimonen |
2013 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
1:00.99 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aada Eloneva |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:01.80 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milana Ivonen |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
- |
|
Enna-Mari Elisa Kitinoja |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Inkeri Kujala |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU T-11,13,15,N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
40.07 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
41.67 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eveliina Kansonen |
2010 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
45.43 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lyyti Honkanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
53.16 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aada Tahvanainen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
53.38 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martta Muhonen |
2009 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
53.89 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alisa Suutarinen |
2010 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
58.43 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Uliana Lemeshko |
2010 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
1:06.66 |
+29.27 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Hilma Kotimäki |
2010 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU T-11,13,15,N 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
emma ahokas |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Taimi Tynkkynen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
43.85 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Hatakka |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
48.30 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Karjalainen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
51.92 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelly Hoikkala |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
55.69 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m RU T-11,13,15,N 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Sopanen |
2002 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pipsa Linteri |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
40.86 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Kouvo |
2003 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
41.39 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elle Minni Marie Salmela |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
47.62 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Karhu |
2005 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
53.36 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 16.02.22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m RU P-10,12,14,M 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksei Agasiev |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miika Kapulainen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
47.08 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Rautio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
53.68 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Verneri Jaako |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
58.80 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m RU P-10,12,14,M 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Topi Rissanen |
2008 |
Pieksän Kuutit |
-.-- |
|
35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonne Ekman |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
41.23 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jere Kaljunen |
2009 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
45.71 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ville Vakkilainen |
2009 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
55.29 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juhani Tuomaala |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m RU P-10,12,14,M 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Ikonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonas Mikkonen |
1988 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
32.31 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Vilén |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
32.96 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Akseli Kuparinen |
2004 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
35.45 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesse Suikkanen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
35.81 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Talo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
38.76 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 16.07.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m VU M - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
4:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
4:36.87 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
4:42.36 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
4:42.37 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
5:08.83 |
+34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Kullberg |
2009 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
5:26.11 |
+51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sasu Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
5:35.28 |
+1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Länsivuori |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
5:58.59 |
+1:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 16.32.31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m SKU T-13,15,N 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Antikainen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
-.-- |
|
1:32.17 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Kellman |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:32.53 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:34.17 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:38.99 |
+26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:40.46 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:44.77 |
+31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Piiparinen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:45.83 |
+32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:59.15 |
+46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elli Luukinen |
2009 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
2:02.10 |
+49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m SKU T-13,15,N 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iida Remes |
2007 |
Pieksän Kuutit |
-.-- |
|
1:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Metsi |
2007 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:19.06 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tiiu Pohjamo |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:21.82 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Stolt |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:25.27 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milma Korppas |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:34.01 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna-Greta Aurora Kohonen |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:54.37 |
+39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m SKU T-13,15,N 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenni Konnu |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:11.69 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Sopanen |
2002 |
Savonlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
1:18.21 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juulia Turunen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
1:18.37 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Ruottinen |
2005 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:19.69 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Kantanen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
-.-- |
|
1:23.75 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elle Minni Marie Salmela |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:38.87 |
+29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veera Karhu |
2005 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:42.00 |
+32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Unni Tikka |
2005 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:50.13 |
+40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 16.46.02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m SKU P-12,14,M 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m SKU P-12,14,M 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eeli Huhtanen |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:22.15 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:24.44 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:25.17 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Metsi |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:29.17 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m SKU P-12,14,M 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Lana |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Oinonen |
2003 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
1:12.16 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matvey Lyashenko |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:12.70 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 16.51.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 4x50m VUV T-13,N 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Haminan Uimaseura |
13 |
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Venla Tolvanen |
2010 |
10A232 |
-.-- |
32.71 |
|
|
|
|
32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
09A753 |
-.-- |
31.28 |
|
|
|
|
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
10B001 |
-.-- |
31.85 |
|
|
|
|
1:35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minea Ruusu |
2009 |
09A526 |
-.-- |
30.42 |
|
|
|
|
2:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Borgå simmare - Porvoon uim |
13 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:17.42 |
+11.16 |
|
|
|
|
Sofia Ikonen |
2011 |
11A677 |
-.-- |
37.90 |
|
|
|
|
37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
09A674 |
-.-- |
32.84 |
|
|
|
|
1:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
09A866 |
-.-- |
34.08 |
|
|
|
|
1:44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelina Vento |
2010 |
10A284 |
-.-- |
32.60 |
|
|
|
|
2:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Borgå simmare - Porvoon uim |
12 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:36.00 |
+29.74 |
|
|
|
|
Lily Pettersson |
2010 |
10A153 |
-.-- |
38.80 |
|
|
|
|
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Natalie Wester |
2010 |
10A516 |
-.-- |
39.44 |
|
|
|
|
1:18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronya Firtina |
2012 |
12A338 |
-.-- |
38.43 |
|
|
|
|
1:56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
10B004 |
-.-- |
39.33 |
|
|
|
|
2:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Borgå simmare - Porvoon uim |
12 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:48.66 |
+42.40 |
|
|
|
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
11A223 |
-.-- |
42.12 |
|
|
|
|
42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Björkhem |
2010 |
10A562 |
-.-- |
39.42 |
|
|
|
|
1:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inkeri Kujala |
2011 |
11B031 |
-.-- |
45.95 |
|
|
|
|
2:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
11A755 |
-.-- |
41.17 |
|
|
|
|
2:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Borgå simmare - Porvoon uim |
13 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:49.89 |
+43.63 |
|
|
|
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
11A680 |
-.-- |
39.61 |
|
|
|
|
39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Kataja |
2009 |
09A439 |
-.-- |
38.52 |
|
|
|
|
1:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
11A920 |
-.-- |
46.44 |
|
|
|
|
2:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
10A603 |
-.-- |
45.32 |
|
|
|
|
2:49.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 17.23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 4x50m VUV T-13,N 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Uinti Imatra Koski |
16 |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
2:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Tiiu Pohjamo |
2008 |
08B035 |
-.-- |
31.66 |
|
|
|
|
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilona Luukinen |
2006 |
06B106 |
-.-- |
31.63 |
|
|
|
|
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Metsi |
2007 |
07A937 |
-.-- |
30.38 |
|
|
|
|
1:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenni Konnu |
2006 |
06A662 |
-.-- |
27.76 |
|
|
|
|
2:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pieksän Kuutit |
18 |
Pieksän Kuutit |
|
|
|
|
|
2:08.39 |
+6.96 |
|
|
|
|
Ronja Antikainen |
2009 |
09A750 |
-.-- |
35.25 |
|
|
|
|
35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Hjelt |
2004 |
04B036 |
-.-- |
29.14 |
|
|
|
|
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Remes |
2007 |
07A135 |
-.-- |
28.84 |
|
|
|
|
1:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyydia manninen |
2009 |
09A757 |
-.-- |
35.16 |
|
|
|
|
2:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Uinti Imatra Koski 2 |
16 |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
2:24.32 |
+22.89 |
|
|
|
|
Riina Kosonen |
2011 |
11A313 |
-.-- |
34.21 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enni Helminen |
2008 |
08B282 |
-.-- |
37.13 |
|
|
|
|
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elle Minni Marie Salmela |
2006 |
06B253 |
-.-- |
38.78 |
|
|
|
|
1:50.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Makarova |
2011 |
|
-.-- |
34.20 |
|
|
|
|
2:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uinti Imatra Vuoksi |
17 |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
2:42.44 |
+41.01 |
|
|
|
|
Matilda Hatakka |
2008 |
08B280 |
-.-- |
41.92 |
|
|
|
|
41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Unni Tikka |
2005 |
05B327 |
-.-- |
41.87 |
|
|
|
|
1:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Karhu |
2005 |
05B290 |
-.-- |
37.46 |
|
|
|
|
2:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Bohm |
2011 |
11A887 |
-.-- |
41.19 |
|
|
|
|
2:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 17.23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 17.24.43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 4x50m VUV P-14,M 14 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
- |
|
Borgå simmare - Porvoon uim |
13 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Kevin Soiramo |
2010 |
10A196 |
-.-- |
33.78 |
|
|
|
|
33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Konrad Bäckström |
2009 |
09A493 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
10A218 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Mara |
2010 |
10A299 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Uinti Imatra Koski |
14 |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Jere Kaljunen |
2009 |
09B333 |
-.-- |
34.72 |
|
|
|
|
34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Metsi |
2008 |
08B036 |
-.-- |
35.81 |
|
|
|
|
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eeli Huhtanen |
2008 |
08A955 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Kullberg |
2009 |
09A621 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 17.28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 4x50m VUV P-14,M 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Lappeenrannan Uimarit r.y. |
18 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
1:49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Akseli Kuparinen |
2004 |
04B043 |
-.-- |
26.48 |
|
|
|
|
26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Lana |
2006 |
06A903 |
-.-- |
26.93 |
|
|
|
|
53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Kauppila |
2005 |
05B210 |
-.-- |
27.77 |
|
|
|
|
1:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesse Suikkanen |
2007 |
07B002 |
-.-- |
28.64 |
|
|
|
|
1:49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Borgå simmare - Porvoon uim |
16 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
1:58.02 |
+8.20 |
|
|
|
|
Tino Rantamäki |
2006 |
06B095 |
-.-- |
29.00 |
|
|
|
|
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Haverinen |
2006 |
06A606 |
-.-- |
28.45 |
|
|
|
|
57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Laitinen |
2008 |
08A800 |
-.-- |
32.33 |
|
|
|
|
1:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Artem Shorokhov |
2008 |
08A994 |
-.-- |
28.24 |
|
|
|
|
1:58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pieksän Kuutit |
52 |
Pieksän Kuutit |
|
|
|
|
|
2:01.48 |
+11.66 |
|
|
|
|
Topi Rissanen |
2008 |
08A233 |
-.-- |
27.54 |
|
|
|
|
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Voutilainen |
2006 |
06A924 |
-.-- |
27.27 |
|
|
|
|
54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karpo Tiilikainen |
2010 |
10B298 |
-.-- |
37.29 |
|
|
|
|
1:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha Hjelt |
1970 |
70A073 |
-.-- |
29.38 |
|
|
|
|
2:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 17.28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 16.21.03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|