Results for TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m VUV Miehet (SM) - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Cetus 1 |
21 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
Q |
1:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Luukas Vainio |
2003 |
03A099 |
+0.64 |
24.12 |
|
|
|
|
24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
02A241 |
+0.24 |
22.87 |
|
|
|
|
46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Joel Knaapi |
2001 |
01A132 |
+0.39 |
24.30 |
|
|
|
|
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aku Kaila |
2003 |
03A054 |
+0.12 |
23.75 |
|
|
|
|
1:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jyväskylän Aalto 1 |
33 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
Q |
1:35.45 |
+0.41 |
|
|
|
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
89A286 |
+0.76 |
23.25 |
|
|
|
|
23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Vuorela |
1994 |
94A789 |
+0.33 |
23.25 |
|
|
|
|
46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Nyberg |
2002 |
02A459 |
+0.37 |
24.08 |
|
|
|
|
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Touko Riipinen |
2004 |
04B044 |
+0.40 |
24.87 |
|
|
|
|
1:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
TaTU Tampere ry 1 |
29 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
Q |
1:36.10 |
+1.06 |
|
|
|
|
Olli Kokko |
1994 |
94A602 |
+0.67 |
23.81 |
|
|
|
|
23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Miro Vasko |
1993 |
93A337 |
+0.37 |
23.94 |
|
|
|
|
47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jami Ihalainen |
2003 |
03A382 |
+0.40 |
24.65 |
|
|
|
|
1:12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Tyry |
1993 |
93A763 |
+0.06 |
23.70 |
|
|
|
|
1:36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helsingfors Simsällskap |
22 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
Q |
1:36.20 |
+1.16 |
|
|
|
|
Aleksi Koprinen |
2003 |
03A416 |
+0.74 |
24.78 |
|
|
|
|
24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lari Tumanoff |
2003 |
03A150 |
+0.21 |
23.72 |
|
|
|
|
48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lassi Haimi |
2003 |
03A559 |
+0.25 |
24.56 |
|
|
|
|
1:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Schmid |
2000 |
00B317 |
+0.04 |
23.14 |
|
|
|
|
1:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Uinti Tampere |
25 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
Q |
1:36.97 |
+1.93 |
|
|
|
|
Jakob Sievers |
2000 |
00A730 |
+0.69 |
24.38 |
|
|
|
|
24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Tuomas Lehtonen |
2005 |
05A783 |
+0.35 |
24.31 |
|
|
|
|
48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemil Varho |
1997 |
97A537 |
+0.25 |
23.68 |
|
|
|
|
1:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
03A284 |
+0.31 |
24.60 |
|
|
|
|
1:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oulun Uinti |
30 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
Q |
1:37.89 |
+2.85 |
|
|
|
|
Joakim Harjaks |
2002 |
02B307 |
+0.72 |
24.97 |
|
|
|
|
24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arttu Erkinaro |
1992 |
92A595 |
+0.09 |
23.84 |
|
|
|
|
48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jere Hannuksela |
2004 |
04A877 |
+0.33 |
24.93 |
|
|
|
|
1:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
03A223 |
+0.38 |
24.15 |
|
|
|
|
1:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lahden Uimaseura |
22 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
Q |
1:38.39 |
+3.35 |
|
|
|
|
Saku Romo |
2000 |
00A504 |
+0.70 |
24.90 |
|
|
|
|
24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
02A038 |
+0.10 |
23.79 |
|
|
|
|
48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Hulkko |
2000 |
00A843 |
+0.25 |
24.96 |
|
|
|
|
1:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Risto Martikainen |
2003 |
03A605 |
+0.31 |
24.74 |
|
|
|
|
1:38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joensuun Uimaseura ry |
26 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
Q |
1:38.98 |
+3.94 |
|
|
|
|
Akseli Kontiainen |
2002 |
02A455 |
+0.62 |
25.34 |
|
|
|
|
25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
96A549 |
+0.29 |
24.01 |
|
|
|
|
49.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roope Eiserbeck |
1999 |
99A294 |
+0.19 |
24.81 |
|
|
|
|
1:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Hanski |
1999 |
99A145 |
+0.28 |
24.82 |
|
|
|
|
1:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
VUS-VSS |
19 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
1:40.19 |
+5.15 |
|
|
|
|
Alex Lydman |
2003 |
03A218 |
+0.70 |
25.14 |
|
|
|
|
25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Lydman |
2005 |
05A187 |
|
25.47 |
|
|
|
|
50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Jåfs |
2004 |
04A211 |
+0.41 |
25.21 |
|
|
|
|
1:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Ravals |
2003 |
03A528 |
|
24.37 |
|
|
|
|
1:40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lahden Uimaseura 2 |
19 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:41.40 |
+6.36 |
|
|
|
|
Julius Airas |
2003 |
03A835 |
+0.67 |
25.69 |
|
|
|
|
25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aapo Koskinen |
2004 |
04A115 |
+0.13 |
25.59 |
|
|
|
|
51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Taavi Backman |
2004 |
04A048 |
+0.39 |
25.13 |
|
|
|
|
1:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Topias Tynjä |
2005 |
05A627 |
+0.48 |
24.99 |
|
|
|
|
1:41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Uinti Tampere Joukkue 2 |
18 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
1:42.71 |
+7.67 |
|
|
|
|
Riccardo Castagno |
2004 |
04A401 |
+0.64 |
26.31 |
|
|
|
|
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antte Säilä |
2004 |
04A883 |
|
25.43 |
|
|
|
|
51.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Priimägi |
2005 |
05A685 |
+0.38 |
25.86 |
|
|
|
|
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Sainio |
2005 |
05A041 |
|
25.11 |
|
|
|
|
1:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Uinti Tampere Joukkue 3 |
17 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
1:44.40 |
+9.36 |
|
|
|
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
07A073 |
+0.65 |
25.67 |
|
|
|
|
25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
05A362 |
|
26.48 |
|
|
|
|
52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
06A199 |
|
27.12 |
|
|
|
|
1:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Áron Zautasvili |
2006 |
06A560 |
|
25.13 |
|
|
|
|
1:44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
ORCA Helsinki |
17 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
1:48.52 |
+13.48 |
|
|
|
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
07A341 |
+0.63 |
26.59 |
|
|
|
|
26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
06A714 |
+0.34 |
26.52 |
|
|
|
|
53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Serhat Kalin |
2005 |
05A411 |
+0.17 |
27.25 |
|
|
|
|
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eerik Välipakka |
2007 |
07A891 |
+0.17 |
28.16 |
|
|
|
|
1:48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
17 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:49.64 |
+14.60 |
|
|
|
|
Aleksi Luopajärvi |
2006 |
06B090 |
+0.73 |
26.98 |
|
|
|
|
26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iiro Kyllönen |
2005 |
05A758 |
+0.24 |
28.65 |
|
|
|
|
55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilmari Partanen |
2006 |
06A612 |
+0.29 |
27.83 |
|
|
|
|
1:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Joni Routamo |
2005 |
05A486 |
+0.19 |
26.18 |
|
|
|
|
1:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
15 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
07A300 |
+0.66 |
27.53 |
|
|
|
|
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väinö Hinkka |
2007 |
07A243 |
+0.21 |
25.79 |
|
|
|
|
53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Salo |
2007 |
07A186 |
+0.09 |
29.23 |
|
|
|
|
1:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juho Rosenström |
2007 |
07A279 |
-0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 10.16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 10.16.42 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m VUV Miehet (SM) - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
TaTU Tampere ry 1 |
29 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
1:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Herrala |
1993 |
93A340 |
+0.70 |
23.23 |
|
|
|
|
|
23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Miro Vasko |
1993 |
93A337 |
+0.20 |
23.52 |
|
|
|
|
|
46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Olli Kokko |
1994 |
94A602 |
+0.37 |
23.62 |
|
|
|
|
|
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Tyry |
1993 |
93A763 |
+0.23 |
23.41 |
|
|
|
|
|
1:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jyväskylän Aalto 1 |
33 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
1:33.92 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Julius Nyberg |
2002 |
02A459 |
+0.69 |
24.56 |
|
|
|
|
|
24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Vuorela |
1994 |
94A789 |
+0.13 |
22.42 |
|
|
|
|
|
46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Touko Riipinen |
2004 |
04B044 |
+0.49 |
24.80 |
|
|
|
|
|
1:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
89A286 |
+0.25 |
22.14 |
|
|
|
|
|
1:33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cetus 1 |
21 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
1:35.45 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Luukas Vainio |
2003 |
03A099 |
+0.50 |
24.05 |
|
|
|
|
|
24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
02A241 |
+0.12 |
23.14 |
|
|
|
|
|
47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Knaapi |
2001 |
01A132 |
+0.18 |
23.90 |
|
|
|
|
|
1:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aku Kaila |
2003 |
03A054 |
+0.26 |
24.36 |
|
|
|
|
|
1:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uinti Tampere |
25 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
1:36.38 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Jakob Sievers |
2000 |
00A730 |
+0.71 |
24.56 |
|
|
|
|
|
24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuomas Lehtonen |
2005 |
05A783 |
|
23.92 |
|
|
|
|
|
48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
03A284 |
+0.34 |
24.09 |
|
|
|
|
|
1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemil Varho |
1997 |
97A537 |
|
23.81 |
|
|
|
|
|
1:36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helsingfors Simsällskap |
22 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:36.76 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Noah Schmid |
2000 |
00B317 |
+0.77 |
24.44 |
|
|
|
|
|
24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Lassi Haimi |
2003 |
03A559 |
+0.27 |
24.58 |
|
|
|
|
|
49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Koprinen |
2003 |
03A416 |
-0.01 |
24.29 |
|
|
|
|
|
1:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lari Tumanoff |
2003 |
03A150 |
+0.16 |
23.45 |
|
|
|
|
|
1:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oulun Uinti |
30 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
1:37.68 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Joakim Harjaks |
2002 |
02B307 |
+0.71 |
24.75 |
|
|
|
|
|
24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arttu Erkinaro |
1992 |
92A595 |
+0.06 |
23.89 |
|
|
|
|
|
48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jere Hannuksela |
2004 |
04A877 |
+0.31 |
25.17 |
|
|
|
|
|
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
03A223 |
+0.37 |
23.87 |
|
|
|
|
|
1:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lahden Uimaseura |
22 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:38.15 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
02A038 |
+0.64 |
24.77 |
|
|
|
|
|
24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Risto Martikainen |
2003 |
03A605 |
+0.20 |
24.63 |
|
|
|
|
|
49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Hulkko |
2000 |
00A843 |
+0.18 |
24.96 |
|
|
|
|
|
1:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saku Romo |
2000 |
00A504 |
+0.26 |
23.79 |
|
|
|
|
|
1:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Joensuun Uimaseura ry |
26 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
1:38.64 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Akseli Kontiainen |
2002 |
02A455 |
+0.63 |
25.44 |
|
|
|
|
|
25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
96A549 |
+0.17 |
23.86 |
|
|
|
|
|
49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roope Eiserbeck |
1999 |
99A294 |
+0.10 |
24.84 |
|
|
|
|
|
1:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Hanski |
1999 |
99A145 |
+0.03 |
24.50 |
|
|
|
|
|
1:38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 18.05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 18.09.14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 4X50m VUV Naiset (SM) - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Cetus 1 |
26 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
Q |
1:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
96A027 |
+0.71 |
26.49 |
|
|
|
|
26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kellberg |
2003 |
03A441 |
+0.34 |
26.63 |
|
|
|
|
53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Mäki |
1997 |
97A073 |
+0.17 |
26.91 |
|
|
|
|
1:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peppi Siirtola |
2002 |
02A144 |
+0.33 |
26.64 |
|
|
|
|
1:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oulun Uinti 1 |
20 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
Q |
1:47.34 |
+0.67 |
|
|
|
|
Viivi Säntti |
2005 |
05A161 |
+0.71 |
26.54 |
|
|
|
|
26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
02A378 |
+0.19 |
27.31 |
|
|
|
|
53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Venla Säntti |
2003 |
03A589 |
+0.21 |
26.48 |
|
|
|
|
1:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Moilanen |
2006 |
06A240 |
+0.24 |
27.01 |
|
|
|
|
1:47.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Uinti Tampere |
27 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
Q |
1:47.83 |
+1.16 |
|
|
|
|
Aino Välimaa |
2006 |
06A220 |
+0.65 |
27.49 |
|
|
|
|
27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
04A027 |
+0.38 |
26.15 |
|
|
|
|
53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Hinkka |
2005 |
05A066 |
+0.25 |
27.48 |
|
|
|
|
1:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nea Norismaa |
1995 |
95A534 |
+0.20 |
26.71 |
|
|
|
|
1:47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
TaTU Tampere ry 1 |
27 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
Q |
1:48.17 |
+1.50 |
|
|
|
|
Ida Hulkko |
1998 |
98B105 |
+0.66 |
27.47 |
|
|
|
|
27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
veera kivirinta |
1995 |
95A668 |
+0.20 |
26.32 |
|
|
|
|
53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anniina Murto |
2001 |
01A677 |
+0.32 |
27.03 |
|
|
|
|
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
99A073 |
+0.14 |
27.35 |
|
|
|
|
1:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helsingfors Simsällskap |
23 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
Q |
1:49.00 |
+2.33 |
|
|
|
|
Laura Lahtinen |
2003 |
03A386 |
+0.72 |
26.55 |
|
|
|
|
26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
05B171 |
+0.33 |
27.54 |
|
|
|
|
54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Kareinen |
2000 |
00A012 |
+0.28 |
27.18 |
|
|
|
|
1:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reetta Kanervo |
1999 |
99A565 |
|
27.73 |
|
|
|
|
1:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jyväskylän Aalto 1 |
25 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
Q |
1:49.41 |
+2.74 |
|
|
|
|
Jenni Moisio |
2002 |
02A607 |
+0.67 |
27.27 |
|
|
|
|
27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
97A118 |
+0.16 |
26.51 |
|
|
|
|
53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Pärnänen |
2002 |
02A541 |
+0.50 |
27.88 |
|
|
|
|
1:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Soininen |
1999 |
99A279 |
+0.32 |
27.75 |
|
|
|
|
1:49.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vanders |
20 |
Vanders |
|
|
|
|
Q |
1:49.44 |
+2.77 |
|
|
|
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
05A073 |
+0.53 |
26.91 |
|
|
|
|
26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Milla Nikkanen |
2002 |
02A124 |
+0.20 |
27.59 |
|
|
|
|
54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Miettinen |
2005 |
05A199 |
+0.15 |
26.98 |
|
|
|
|
1:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Kiviranta |
2006 |
06A135 |
+0.57 |
27.96 |
|
|
|
|
1:49.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oulun Uinti 2 |
19 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
Q |
1:51.72 |
+5.05 |
|
|
|
|
Olivia Riekki |
2008 |
08A520 |
+0.77 |
27.61 |
|
|
|
|
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martta Nygård |
2003 |
03A230 |
|
28.47 |
|
|
|
|
56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ülle Harjaks |
2006 |
06B036 |
+0.32 |
27.88 |
|
|
|
|
1:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minja Lukkari |
2003 |
03A364 |
|
27.76 |
|
|
|
|
1:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
VUS-VSS |
18 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
1:51.96 |
+5.29 |
|
|
|
|
Veera Välivainio |
2005 |
05A645 |
+0.79 |
28.27 |
|
|
|
|
28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Holmlund |
2005 |
05A734 |
+0.25 |
27.20 |
|
|
|
|
55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Hulkki |
2004 |
04A200 |
+0.28 |
29.15 |
|
|
|
|
1:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fia Stenman |
2006 |
06A349 |
+0.32 |
27.34 |
|
|
|
|
1:51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joensuun Uimaseura ry |
17 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
1:53.59 |
+6.92 |
|
|
|
|
Vilma Vatanen |
2007 |
07A210 |
+0.73 |
28.28 |
|
|
|
|
28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Korkalainen |
2005 |
05A667 |
|
27.56 |
|
|
|
|
55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eevi Riekki |
2007 |
07A276 |
+0.11 |
29.08 |
|
|
|
|
1:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Anri Parviainen |
2008 |
08A080 |
|
28.67 |
|
|
|
|
1:53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Uinti Tampere Joukkue 2 |
22 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
1:53.67 |
+7.00 |
|
|
|
|
Aino Jussila |
2000 |
00A485 |
+0.74 |
28.64 |
|
|
|
|
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
04A166 |
+0.52 |
28.89 |
|
|
|
|
57.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Ekman |
2004 |
04A550 |
+0.39 |
28.57 |
|
|
|
|
1:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines Pälviranta |
2007 |
07A106 |
+0.30 |
27.57 |
|
|
|
|
1:53.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
TaTU Tampere j´Joukkue 3 |
15 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
1:56.22 |
+9.55 |
|
|
|
|
Anni Frusti |
2007 |
07A190 |
+0.73 |
28.73 |
|
|
|
|
28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Hinkka |
2009 |
09A020 |
+0.10 |
28.39 |
|
|
|
|
57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janna Saloniemi |
2009 |
09A037 |
+0.12 |
29.75 |
|
|
|
|
1:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Maija Mikkonen |
2008 |
08A490 |
+0.08 |
29.35 |
|
|
|
|
1:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
ORCA Helsinki |
17 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
1:58.65 |
+11.98 |
|
|
|
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
08A278 |
+0.71 |
29.26 |
|
|
|
|
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofi Andström |
2005 |
05A556 |
+0.19 |
29.43 |
|
|
|
|
58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uliana Nikashina |
2009 |
09B127 |
+0.08 |
29.50 |
|
|
|
|
1:28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sira Katavisto |
2008 |
08A329 |
+0.32 |
30.46 |
|
|
|
|
1:58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Uinti Tampere Joukkue 3 |
16 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
1:59.66 |
+12.99 |
|
|
|
|
Elli Kenttälä |
2006 |
06A520 |
+0.69 |
29.13 |
|
|
|
|
29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
08A232 |
+0.42 |
30.21 |
|
|
|
|
59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Gylden |
2007 |
07A829 |
+0.42 |
30.33 |
|
|
|
|
1:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Veera Nurmikolu |
2007 |
07A195 |
+0.09 |
29.99 |
|
|
|
|
1:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Haukiputaan Heitto |
15 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
2:00.30 |
+13.63 |
|
|
|
|
Auroora Kurttila |
2008 |
08A479 |
+0.83 |
29.87 |
|
|
|
|
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Laukkanen |
2009 |
09A204 |
+0.31 |
29.66 |
|
|
|
|
59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eerika Häcklin |
2008 |
08A323 |
+0.52 |
31.00 |
|
|
|
|
1:30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iina Pasuri |
2007 |
07A476 |
+0.19 |
29.77 |
|
|
|
|
2:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 10.16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 10.17.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 4X50m VUV Naiset (SM) - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Cetus 1 |
26 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
1:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
96A027 |
+0.50 |
25.64 |
|
|
|
|
|
25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kellberg |
2003 |
03A441 |
+0.34 |
25.91 |
|
|
|
|
|
51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Mäki |
1997 |
97A073 |
|
26.72 |
|
|
|
|
|
1:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peppi Siirtola |
2002 |
02A144 |
+0.31 |
26.57 |
|
|
|
|
|
1:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jyväskylän Aalto 1 |
25 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
1:45.91 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Selma Soininen |
1999 |
99A279 |
+0.64 |
27.99 |
|
|
|
|
|
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenni Moisio |
2002 |
02A607 |
+0.30 |
26.39 |
|
|
|
|
|
54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
97A118 |
+0.22 |
25.95 |
|
|
|
|
|
1:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Pentti |
2002 |
02A018 |
+0.13 |
25.58 |
|
|
|
|
|
1:45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oulun Uinti 1 |
20 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
1:46.35 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Viivi Säntti |
2005 |
05A161 |
+0.69 |
26.28 |
|
|
|
|
|
26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
02A378 |
+0.15 |
26.93 |
|
|
|
|
|
53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Venla Säntti |
2003 |
03A589 |
+0.36 |
26.56 |
|
|
|
|
|
1:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Moilanen |
2006 |
06A240 |
+0.15 |
26.58 |
|
|
|
|
|
1:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uinti Tampere |
27 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
1:47.33 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Aino Välimaa |
2006 |
06A220 |
+0.63 |
27.37 |
|
|
|
|
|
27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
04A027 |
+0.25 |
25.87 |
|
|
|
|
|
53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Hinkka |
2005 |
05A066 |
+0.39 |
27.77 |
|
|
|
|
|
1:21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nea Norismaa |
1995 |
95A534 |
+0.14 |
26.32 |
|
|
|
|
|
1:47.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
TaTU Tampere ry 1 |
27 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
1:47.85 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Anniina Murto |
2001 |
01A677 |
+0.63 |
27.33 |
|
|
|
|
|
27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
veera kivirinta |
1995 |
95A668 |
+0.21 |
26.01 |
|
|
|
|
|
53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hulkko |
1998 |
98B105 |
+0.24 |
27.22 |
|
|
|
|
|
1:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
99A073 |
+0.12 |
27.29 |
|
|
|
|
|
1:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vanders |
20 |
Vanders |
|
|
|
|
|
1:49.25 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
05A073 |
+0.66 |
26.81 |
|
|
|
|
|
26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Nikkanen |
2002 |
02A124 |
+0.32 |
27.52 |
|
|
|
|
|
54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Miettinen |
2005 |
05A199 |
+0.10 |
27.14 |
|
|
|
|
|
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Kiviranta |
2006 |
06A135 |
+0.48 |
27.78 |
|
|
|
|
|
1:49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oulun Uinti 2 |
19 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
1:50.93 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Olivia Riekki |
2008 |
08A520 |
+0.80 |
27.82 |
|
|
|
|
|
27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Martta Nygård |
2003 |
03A230 |
+0.10 |
27.96 |
|
|
|
|
|
55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ülle Harjaks |
2006 |
06B036 |
+0.45 |
27.54 |
|
|
|
|
|
1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minja Lukkari |
2003 |
03A364 |
+0.08 |
27.61 |
|
|
|
|
|
1:50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helsingfors Simsällskap |
23 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
|
Hanna Kareinen |
2000 |
00A012 |
+0.66 |
27.34 |
|
|
|
|
|
27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
05B171 |
|
27.41 |
|
|
|
|
|
54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Lahtinen |
2003 |
03A386 |
-0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reetta Kanervo |
1999 |
99A565 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 18.15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 18.15.23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Selkäuinti Miehet - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aku Kaila |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
|
2:12.98 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.73 |
(+9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
2:20.48 |
+7.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.32 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.79 |
|
2:22.45 |
+9.47 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.52 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.61 |
|
2:23.36 |
+10.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.70 |
(+7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.74 |
|
2:27.47 |
+14.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.45 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
2:28.31 |
+15.33 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.00 |
(+9.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.63 |
|
2:30.44 |
+17.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.30 |
(+10.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
2:31.23 |
+18.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.17 |
(+6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
|
2:31.85 |
+18.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.38 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.67 |
|
2:34.66 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.66 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.56 |
|
2:37.54 |
+24.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.66 |
(+7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
+0.70 |
|
2:37.55 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.19 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 10.29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 15.16.36 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Selkäuinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.48 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.57 |
|
2:19.20 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.36 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.81 |
|
2:21.69 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.45 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.61 |
|
2:24.60 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.44 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.77 |
|
2:26.47 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.47 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.61 |
|
2:27.01 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.23 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
2:28.42 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.85 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 18.15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 18.48.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Selkäuinti Naiset - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
2:21.90 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.69 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Jyväskylän Aalto |
+0.61 |
|
2:23.90 |
+2.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.63 |
(+8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minttu Paalanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
|
2:28.65 |
+6.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.83 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Arjanmaa |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
2:33.89 |
+11.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.30 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.62 |
|
2:34.46 |
+12.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.39 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
+0.70 |
|
2:34.75 |
+12.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.05 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.63 |
|
2:35.22 |
+13.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.01 |
(+6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isla Leinonen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
2:36.67 |
+14.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:27.07 |
(+9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.67 |
|
2:36.69 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.96 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Myllykallio |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
2:39.18 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.29 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iina Rissanen |
2005 |
Vanders |
+0.77 |
|
2:39.38 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.01 |
(+10.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tytti Rantanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.84 |
|
2:40.46 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.89 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.72 |
|
2:41.34 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.03 |
(+7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.84 |
|
2:42.41 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.56 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.68 |
|
2:42.43 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.94 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Hynönen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
2:44.63 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.02 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.65 |
|
2:44.92 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.73 |
(+5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lotta Lehtoila |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
|
2:45.06 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.64 |
(+8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.76 |
|
2:47.65 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.66 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aada Viitamäki |
2003 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.72 |
|
2:48.11 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.85 |
(+11.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Siiri Ruponen |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.83 |
|
2:49.36 |
+27.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.88 |
(+7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iina Hulkki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.77 |
|
2:51.92 |
+30.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.88 |
(+9.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
|
2:52.79 |
+30.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.67 |
(+11.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 10.33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 10.36.06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Selkäuinti Naiset - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Jyväskylän Aalto |
+0.63 |
|
2:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.90 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.68 |
|
2:20.76 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.90 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minttu Paalanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
|
2:29.28 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.65 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.66 |
|
2:32.04 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.22 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.64 |
|
2:32.88 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.46 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siiri Arjanmaa |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
2:33.26 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.89 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isla Leinonen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
2:34.52 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.67 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
+0.74 |
|
2:34.88 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.75 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 18.34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 18.34.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti P-14 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
+0.74 |
|
1:00.81 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.99 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
1:01.55 |
+0.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.76 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
|
1:01.82 |
+1.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.48 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.78 |
|
1:02.09 |
+1.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.66 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
|
1:02.51 |
+1.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.55 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.68 |
|
1:02.74 |
+1.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.09 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
+0.73 |
|
1:03.07 |
+2.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.53 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.74 |
|
1:03.32 |
+2.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.53 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.79 |
|
1:03.88 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jouko Raunio |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.68 |
|
1:04.40 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.04 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
+0.67 |
|
1:04.58 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.18 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.63 |
|
1:04.83 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.64 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maxim Sazonov |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
|
1:05.00 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.13 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
1:05.78 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.49 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
+0.74 |
|
1:05.78 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.81 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Väinö Kero |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.80 |
|
1:05.87 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.68 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
+0.57 |
|
1:06.37 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.95 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.76 |
|
1:06.97 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
|
1:07.16 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.48 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
1:07.22 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.13 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Onni Matti Elmeri Savolainen |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.96 |
|
1:07.23 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.97 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ossi Nevalainen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
1:07.29 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.39 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Niilo Kankainen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.66 |
|
1:07.42 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Topias Ruuska |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.68 |
|
1:07.61 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.12 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Leo Niemi |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+0.72 |
|
1:08.80 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.17 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frans Nieminen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.79 |
|
1:08.94 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.30 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.84 |
|
1:10.81 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.52 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
1:11.13 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.97 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Eemeli Varonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.54 |
|
1:14.78 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:14.92 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.48 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuukka Niemeläinen |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 10.41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 10.42.11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti P-14 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
+0.59 |
|
1:00.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.81 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
1:01.09 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.55 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.86 |
|
1:01.57 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.09 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
|
1:01.97 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.82 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.63 |
|
1:02.58 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.32 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.56 |
|
1:02.77 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.51 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
+0.80 |
|
1:02.78 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.07 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.44 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 18.34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 18.34.46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vapaauinti T-13 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.79 |
|
1:03.90 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.77 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.84 |
|
1:04.85 |
+0.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.15 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.67 |
|
1:05.01 |
+1.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.62 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.69 |
|
1:05.85 |
+1.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.54 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:05.96 |
+2.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.80 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.80 |
|
1:06.26 |
+2.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.66 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.73 |
|
1:06.40 |
+2.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.87 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
|
1:06.51 |
+2.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.21 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
1:07.27 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.09 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.59 |
|
1:07.95 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.60 |
|
1:08.34 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.11 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.59 |
|
1:08.36 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.35 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.61 |
|
1:08.49 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.65 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
+0.55 |
|
1:08.50 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.92 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Nokian Pyry |
+0.75 |
|
1:09.00 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.18 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.70 |
|
1:09.52 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.41 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.51 |
|
1:09.58 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.10 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
|
1:09.84 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Unna Timonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.73 |
|
1:10.06 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.56 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.83 |
|
1:10.17 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.60 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
+0.67 |
|
1:10.32 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Wivian Kaarina Orpana |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.70 |
|
1:10.32 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matilda Ådjers |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
1:10.37 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.65 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nelli Savisto |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
|
1:11.33 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.97 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
+0.62 |
|
1:11.58 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.08 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
+0.60 |
|
1:12.55 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Viivi Heikkinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.76 |
|
1:12.66 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.87 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.86 |
|
1:12.83 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.91 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
|
1:12.98 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Venla Eronkoski |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.73 |
|
1:13.02 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.68 |
|
1:13.65 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Siiri Raunio |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.85 |
|
1:14.63 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.91 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilia Piiparinen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.82 |
|
1:14.69 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.68 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sofia Viitanen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.92 |
|
1:15.27 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.50 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilda Somervuori |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 10.52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 11.06.43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vapaauinti T-13 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.55 |
|
1:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.01 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.77 |
|
1:03.05 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.85 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
1:04.98 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.68 |
|
1:05.00 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.85 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.59 |
|
1:05.54 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.80 |
|
1:05.69 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.96 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.82 |
|
1:05.75 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.26 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:08.94 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.40 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 18.41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 18.41.46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Vapaauinti P-16 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.72 |
|
55.23 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 55.45 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.64 |
|
55.79 |
+0.56 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 56.18 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
|
56.05 |
+0.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 55.94 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.63 |
|
56.40 |
+1.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.03 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
ORCA Helsinki |
+0.66 |
|
57.04 |
+1.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 57.11 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.65 |
|
57.11 |
+1.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.76 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.75 |
|
57.24 |
+2.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.86 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Vanders |
+0.64 |
|
57.31 |
+2.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 57.68 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.66 |
|
57.47 |
+2.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.58 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.72 |
|
57.50 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.36 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
|
57.54 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.10 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
|
57.65 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.60 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.70 |
|
58.20 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.22 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.65 |
|
58.77 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.24 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.66 |
|
59.23 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.81 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.71 |
|
59.85 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.87 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.66 |
|
59.86 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.16 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:00.28 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.46 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joona Jakoaho |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.64 |
|
1:00.36 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.29 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
1:00.68 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.33 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
|
1:00.89 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.96 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.75 |
|
1:01.13 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.88 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aleksi Luopajärvi |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.78 |
|
1:01.35 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.58 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
+0.72 |
|
1:01.66 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.93 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
|
1:01.68 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.73 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aleksi Metsäpelto |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.70 |
|
1:01.94 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.84 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.71 |
|
1:01.96 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.91 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
|
1:02.03 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.52 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
1:02.57 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.74 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.48 |
|
1:02.74 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.53 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.65 |
|
1:02.89 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.96 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.79 |
|
1:03.12 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.99 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rasmus Ruotoistenmäki |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:03.29 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.28 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
|
1:03.46 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.28 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anton Helén |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.71 |
|
1:03.67 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Topias Partinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.76 |
|
1:03.78 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.81 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.56 |
|
1:04.08 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.41 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Aatto Korhonen |
2006 |
Helsingin Uimarit |
+0.57 |
|
1:04.19 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.32 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Luka Hirvonen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
|
1:04.31 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.25 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Eerik Välipakka |
2007 |
ORCA Helsinki |
+0.60 |
|
1:04.51 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.18 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.56 |
|
1:04.59 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.43 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.77 |
|
1:05.03 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.09 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.73 |
|
1:05.21 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.36 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Veikko Moilanen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.73 |
|
1:05.36 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.05 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.61 |
|
1:05.67 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.37 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.78 |
|
1:06.30 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.59 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemeli Salo |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.53 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 11.01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 11.13.21 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Vapaauinti P-16 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.46 |
|
55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.23 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.72 |
|
55.16 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.05 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
56.12 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.40 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.67 |
|
56.64 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.11 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.56 |
|
57.13 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.47 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
ORCA Helsinki |
+0.61 |
|
57.25 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.04 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Vanders |
+0.68 |
|
57.67 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.31 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.78 |
|
57.77 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.24 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 18.42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 18.42.45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti T-15 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.75 |
|
59.79 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.74 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
1:00.63 |
+0.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.27 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.79 |
|
1:02.42 |
+2.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.91 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.81 |
|
1:02.61 |
+2.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.76 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.72 |
|
1:02.70 |
+2.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.67 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.79 |
|
1:03.18 |
+3.39 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.40 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.72 |
|
1:03.37 |
+3.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.77 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
|
1:03.43 |
+3.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.79 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.68 |
|
1:03.43 |
+3.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.55 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.75 |
|
1:03.73 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.77 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Harell |
2007 |
Porin Uimaseura |
+0.66 |
|
1:03.80 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saima Peltonen |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.68 |
|
1:04.02 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.46 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.73 |
|
1:04.13 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.34 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
+0.74 |
|
1:04.41 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.03 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.75 |
|
1:04.43 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.63 |
|
1:04.48 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.29 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.59 |
|
1:04.57 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.34 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
+0.65 |
|
1:04.75 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Gylden |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
1:04.80 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.25 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.77 |
|
1:04.87 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.28 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liisa Peetsu |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.71 |
|
1:04.88 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.08 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.71 |
|
1:04.93 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.93 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.69 |
|
1:05.07 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.06 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
+0.72 |
|
1:05.07 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.54 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.80 |
|
1:05.14 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.81 |
|
1:05.52 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.34 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.61 |
|
1:05.66 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.77 |
|
1:05.79 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
+0.69 |
|
1:05.96 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.68 |
|
1:06.29 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.35 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
1:06.29 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.15 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.62 |
|
1:06.47 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.21 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
|
1:06.66 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.55 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
1:06.83 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.91 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Eevi Riekki |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.73 |
|
1:06.96 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.91 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
+0.73 |
|
1:07.06 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.10 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
+0.51 |
|
1:07.11 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.94 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.73 |
|
1:07.37 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:07.38 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.47 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
1:07.54 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.16 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
+0.68 |
|
1:07.60 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.22 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Iines Kuvaja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.81 |
|
1:07.63 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.03 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.77 |
|
1:07.64 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:07.94 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.09 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ameli Pitrè |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
1:07.99 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.80 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sira Katavisto |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.74 |
|
1:08.08 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Chiara Kippola |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.57 |
|
1:08.48 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.93 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Veera Nurmikolu |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
1:08.58 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.87 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
1:08.82 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.53 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=50 |
|
Inka Hämäläinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.69 |
|
1:08.95 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=50 |
|
Siiri Nivukoski |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.71 |
|
1:08.95 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.17 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=52 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.65 |
|
1:09.27 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.40 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=52 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
|
1:09.27 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
+0.80 |
|
1:09.29 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.03 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
|
1:09.51 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.32 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Nicola Burman |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.74 |
|
1:09.63 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.97 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Martta Mäkinen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
|
1:09.70 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.16 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Emmiina Eho |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
1:09.99 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
1:10.41 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Emilia Ådjers |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
1:10.73 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.85 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
|
1:11.17 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.23 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Neri Lätti |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.88 |
|
1:11.24 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.33 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.70 |
|
1:11.93 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.25 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Venla Rajala |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.76 |
|
1:12.04 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.49 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.80 |
|
1:12.32 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.37 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Selma Ala-Karvia |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.55 |
|
1:12.61 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.34 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.89 |
|
1:12.96 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.29 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 11.16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 11.44.09 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti T-15 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.79 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
59.85 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.63 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.75 |
|
1:02.00 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.42 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.67 |
|
1:02.43 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.43 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.68 |
|
1:02.50 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.70 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.79 |
|
1:02.52 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.37 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.59 |
|
1:02.54 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.43 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.81 |
|
1:03.18 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.61 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 18.45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 18.48.48 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.65 |
|
50.37 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 50.73 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luukas Vainio |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
|
52.32 |
+1.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 50.99 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
|
52.83 |
+2.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 52.91 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
|
54.09 |
+3.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 51.74 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saku Romo |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
|
54.20 |
+3.83 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 53.16 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Knaapi |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
54.21 |
+3.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 52.60 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
+0.79 |
|
54.32 |
+3.95 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 53.63 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.66 |
|
54.91 |
+4.54 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 54.78 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
|
55.07 |
+4.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 54.72 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Risto Martikainen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
|
55.15 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.11 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.65 |
|
55.28 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.15 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.61 |
|
55.74 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.18 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Touko Riipinen |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
|
55.77 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.65 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Jakob Sievers |
2000 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
55.77 |
+5.40 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 53.38 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Santeri Hulkko |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
|
55.83 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.71 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.75 |
|
55.90 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.74 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Markus Veckman |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
+0.66 |
|
56.04 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Simon Ravals |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.71 |
|
56.09 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.51 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.67 |
|
56.21 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.20 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Juho Seppälä |
1999 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
|
56.35 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.32 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Reko Patinen |
1998 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
|
56.76 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.52 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.67 |
|
56.77 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.61 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
|
56.78 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.44 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eero Asikainen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.63 |
|
56.85 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.75 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Topias Tynjä |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.64 |
|
56.88 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.56 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.63 |
|
57.03 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.98 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
57.53 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.58 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Pietari Puutio |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.77 |
|
57.95 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.14 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Teemu Oksakari |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.74 |
|
58.20 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.97 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Rasmus Koskela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.68 |
|
58.27 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.14 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Arttu Venemies |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.63 |
|
58.42 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.62 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Julius Airas |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.63 |
|
58.46 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.27 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elis Fokin |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.67 |
|
58.65 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.66 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.70 |
|
58.77 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.76 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
|
58.84 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.15 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kasperi Haverinen |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
|
58.97 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.62 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.53 |
|
59.10 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.53 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ville Ikola |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.72 |
|
59.22 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.87 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
59.35 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.00 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.71 |
|
59.43 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.99 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Aapo Koskinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.63 |
|
59.54 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.82 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
59.98 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.08 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ville Savulahti |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
|
1:00.18 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.02 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
1:01.23 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.72 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 11.33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 11.46.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.64 |
|
50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.37 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luukas Vainio |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
|
50.96 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.32 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
|
52.86 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.83 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
|
54.05 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.09 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Knaapi |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
54.07 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.21 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saku Romo |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
|
54.10 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.20 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.66 |
|
54.58 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.91 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
|
55.18 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.07 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 18.48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 18.48.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.67 |
|
58.37 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 57.46 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
|
58.81 |
+0.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 57.66 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
1:00.01 |
+1.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sohvi Kallinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
|
1:00.08 |
+1.71 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 59.70 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Holmlund |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.69 |
|
1:00.14 |
+1.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.59 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Välivainio |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.71 |
|
1:00.18 |
+1.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.85 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Kellberg |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:00.19 |
+1.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.25 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
+0.74 |
|
1:00.39 |
+2.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.67 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
|
1:00.65 |
+2.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.91 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Kareinen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.65 |
|
1:00.79 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.12 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.71 |
|
1:01.03 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.37 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:01.42 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.84 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:01.64 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.97 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
+0.69 |
|
1:01.65 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.47 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
1:01.78 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.38 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
+0.70 |
|
1:01.88 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.42 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
|
1:02.26 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.95 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nea Reunanen |
2001 |
Porin Uimaseura |
+0.73 |
|
1:02.53 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.92 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Milla Nikkanen |
2002 |
Vanders |
+0.73 |
|
1:02.55 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.74 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
1:02.59 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.59 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
+0.77 |
|
1:02.63 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.26 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.68 |
|
1:02.72 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.12 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Hannah Lamminmäki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.70 |
|
1:02.75 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.28 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Mila Manner |
2001 |
Uinti Tampere |
+0.57 |
|
1:02.75 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.22 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Heini Hammar |
1999 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
1:03.00 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.22 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.75 |
|
1:03.03 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.89 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.74 |
|
1:03.21 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.65 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.63 |
|
1:03.38 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.43 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aada Viitamäki |
2003 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.69 |
|
1:03.62 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.31 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elli Kenttälä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
1:03.71 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.48 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Santra Nieminen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
|
1:03.82 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.38 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.61 |
|
1:03.89 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.44 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vlada Guljajeva |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.63 |
|
1:03.91 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.73 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.72 |
|
1:04.13 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:04.62 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.99 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emma Hakala |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.67 |
|
1:04.66 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.66 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Frida Ekman |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
1:05.16 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.67 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.84 |
|
1:05.16 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.93 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
+0.77 |
|
1:05.46 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.91 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Elizabete Naumcika |
2005 |
Race Club Sveitsi |
+0.74 |
|
1:05.75 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.74 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sofia Martinkauppi |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
1:05.87 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.49 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.58 |
|
1:06.76 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.84 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Aamu Knuuttila |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.76 |
|
1:07.02 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.26 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Viivi Pesonen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.75 |
|
1:07.05 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.58 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Merete Lätti |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.64 |
|
1:07.06 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.22 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Iida Häcklin |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.78 |
|
1:07.42 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.95 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Taiga Yritys |
2003 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
|
1:07.44 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.14 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
|
1:07.56 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Mitra Pietiäinen |
2004 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.75 |
|
1:07.57 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.35 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Vilhelmiina Wegelius |
2002 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.84 |
|
1:07.70 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.11 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Anni Kärkkäinen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.84 |
|
1:07.79 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.28 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Cinja Åvist |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
1:08.53 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.85 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Veera Viskari |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.96 |
|
1:09.87 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.20 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 11.36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 15.15.57 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
|
57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.81 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Kellberg |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
59.26 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.19 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.57 |
|
59.34 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.37 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Holmlund |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.69 |
|
59.87 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.14 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.54 |
|
59.93 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.01 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Välivainio |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.75 |
|
1:00.15 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.18 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.77 |
|
1:00.45 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.65 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
+0.73 |
|
1:00.78 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.39 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 18.52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 18.53.33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
+0.64 |
|
26.26 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.87 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miro Vasko |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
|
27.44 |
+1.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.35 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topias Nygård |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.86 |
|
27.63 |
+1.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Hanski |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.70 |
|
27.87 |
+1.61 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
+0.93 |
|
28.09 |
+1.83 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 26.28 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Petja Yritys |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
|
28.38 |
+2.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.89 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Akseli Kontiainen |
2002 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.61 |
|
28.53 |
+2.27 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 26.08 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
28.58 |
+2.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.68 |
|
29.35 |
+3.09 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.75 |
|
29.71 |
+3.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.19 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.61 |
|
30.20 |
+3.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leevi Luhtanen |
2000 |
Porin Uimaseura |
+0.72 |
|
30.30 |
+4.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.60 |
|
30.35 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.60 |
|
30.45 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.46 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
|
30.97 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
+0.62 |
|
31.19 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.64 |
|
31.29 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.74 |
|
31.35 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.60 |
|
31.38 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.83 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.75 |
|
31.95 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tobias Syrjä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
32.22 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matias Rasinmäki |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
32.27 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Serhat Kalin |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.68 |
|
32.58 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.63 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.60 |
|
33.24 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
33.26 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.67 |
|
34.14 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 11.42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 12.30.34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
+0.97 |
|
26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.26 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Topias Nygård |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.84 |
|
27.33 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.63 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miro Vasko |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
|
27.43 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.44 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Petja Yritys |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.93 |
|
28.12 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.38 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.64 |
|
29.46 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.72 |
|
29.49 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
30.16 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leevi Luhtanen |
2000 |
Porin Uimaseura |
+0.78 |
|
30.46 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 18.56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 18.56.27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Cetus Espoo |
+0.54 |
|
29.43 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.19 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peppi Siirtola |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.54 |
|
29.79 |
+0.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
+0.61 |
|
29.87 |
+0.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Pärnänen |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.64 |
|
30.44 |
+1.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Hinkka |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
30.63 |
+1.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
+0.65 |
|
30.97 |
+1.54 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minttu Paalanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.62 |
|
31.14 |
+1.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.65 |
|
31.18 |
+1.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Soininen |
1999 |
Jyväskylän Aalto |
+0.65 |
|
31.23 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saana Yritys |
2003 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.72 |
|
31.46 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
31.57 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Emma Gschwentner |
1997 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
31.59 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Jenni Moisio |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.72 |
|
31.59 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lilli Kulpakko |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
+0.67 |
|
31.94 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tuulia Harju |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.73 |
|
32.18 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Siiri Arjanmaa |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
32.29 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.74 |
|
32.37 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Reetta Kanervo |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
|
32.46 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Janina Ollikainen |
2000 |
Porin Uimaseura |
+0.63 |
|
32.65 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aino Jussila |
2000 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
33.07 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.69 |
|
33.08 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iida Savulahti |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.59 |
|
33.09 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iina Rissanen |
2005 |
Vanders |
+0.85 |
|
33.68 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.67 |
|
33.77 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
|
34.25 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.76 |
|
34.49 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.78 |
|
34.53 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.57 |
|
34.59 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
+0.66 |
|
34.76 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ronja Hellberg |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.69 |
|
34.80 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Pirita Hautala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.70 |
|
34.93 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Veera Rantala |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
|
35.12 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
+0.60 |
|
35.23 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Siiri Ruponen |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
|
35.26 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.97 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anna Hynönen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
35.29 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.01 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.87 |
|
35.49 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sofia Martinkauppi |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
35.52 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
|
35.53 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
|
35.93 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.71 |
|
36.06 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.65 |
|
36.09 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
+0.69 |
|
36.10 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.62 |
|
36.18 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Anni Koivula |
2003 |
Nokian Pyry |
+0.79 |
|
36.22 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
+0.68 |
|
36.33 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Martta Mäkinen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.88 |
|
36.63 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.68 |
|
36.67 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.71 |
|
36.80 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Henni Halme |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
36.92 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Joanna Kivelä |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
|
37.04 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Aada Viitamäki |
2003 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.84 |
|
37.19 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 11.52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 11.53.01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Cetus Espoo |
+0.54 |
|
29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peppi Siirtola |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
|
29.63 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
+0.58 |
|
29.81 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Pärnänen |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.67 |
|
29.91 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Hinkka |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
30.72 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
+0.69 |
|
30.76 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
|
30.97 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.18 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Minttu Paalanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.63 |
|
31.46 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 19.00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 19.00.27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Perhosuinti Miehet - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksi Koprinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
|
2:10.33 |
|
|
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.85 |
(+6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lari Tumanoff |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
|
2:16.75 |
+6.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.86 |
(+12.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.72 |
|
2:25.46 |
+15.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.99 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.74 |
|
2:33.82 |
+23.49 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.08 |
(+12.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.71 |
|
2:36.38 |
+26.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.13 |
(+17.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.87 |
|
2:41.84 |
+31.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.27 |
(+9.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iiro Kyllönen |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.82 |
|
2:51.09 |
+40.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.91 |
(+20.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.83 |
|
2:52.24 |
+41.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:40.97 |
(+11.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 11.55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 12.10.02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Perhosuinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lari Tumanoff |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.49 |
|
2:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.75 |
(-10.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.72 |
|
2:20.39 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.46 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.69 |
|
2:25.06 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.38 |
(-11.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.86 |
|
2:40.25 |
+34.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.84 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iiro Kyllönen |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.79 |
|
2:44.61 |
+38.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.09 |
(-6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 19.08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 19.09.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Perhosuinti Naiset - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viola Karismaa |
2005 |
Porin Uimaseura |
+0.62 |
|
2:34.08 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.62 |
(+8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annukka Pihkamäki |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.72 |
|
2:36.34 |
+2.26 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.68 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.67 |
|
2:39.31 |
+5.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.89 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Hulkki |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:40.80 |
+6.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.29 |
(+6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.81 |
|
2:43.76 |
+9.68 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:39.27 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
+0.74 |
|
2:50.69 |
+16.61 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:42.73 |
(+7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.76 |
|
2:51.78 |
+17.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:50.73 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.75 |
|
3:03.23 |
+29.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:46.94 |
(+16.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Zautasvili |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 12.25.32 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Perhosuinti Naiset - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viola Karismaa |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
2:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.08 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.57 |
|
2:39.04 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.31 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Hulkki |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.71 |
|
2:41.16 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.80 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.73 |
|
2:43.86 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.76 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.79 |
|
2:49.91 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.78 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 19.09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 19.10.01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Rintauinti P-14 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.56 |
|
1:14.87 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
+0.49 |
|
1:16.15 |
+1.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.68 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.50 |
|
1:16.60 |
+1.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.07 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.82 |
|
1:18.13 |
+3.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.87 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.82 |
|
1:18.22 |
+3.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
+0.68 |
|
1:20.79 |
+5.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.61 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
|
1:21.77 |
+6.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.43 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
1:24.25 |
+9.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.53 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Suominen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.80 |
|
1:26.17 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.64 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
|
1:26.87 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.39 |
(+3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.80 |
|
1:27.21 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.68 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maxim Sazonov |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.73 |
|
1:28.35 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.06 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
|
1:29.03 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.93 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.79 |
|
1:29.16 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.93 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
1:29.79 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.91 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Vanders |
+0.75 |
|
1:31.09 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.20 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leo Niemi |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+0.76 |
|
1:31.13 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.94 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
+0.87 |
|
1:31.72 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.69 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tuukka Niemeläinen |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.84 |
|
1:33.08 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.52 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
+0.75 |
|
1:33.68 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.73 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Topias Ruuska |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.70 |
|
1:34.79 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.15 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Antti Sauroja |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.84 |
|
1:36.81 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.41 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.79 |
|
1:37.35 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.21 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elias Eironen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
|
1:39.09 |
+24.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.89 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
|
1:39.67 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.69 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Väinö Kero |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.78 |
|
1:41.30 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.13 |
(+10.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niko Aaltonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Jouko Raunio |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.61 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 12.13.03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Rintauinti P-14 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.49 |
|
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.87 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
+0.63 |
|
1:15.00 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.15 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.70 |
|
1:17.35 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.60 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.86 |
|
1:17.92 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.22 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.83 |
|
1:19.26 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.13 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
+0.69 |
|
1:19.72 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
1:23.53 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.53 |
|
1:26.26 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.25 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 19.14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 19.14.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Rintauinti T-13 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:21.42 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.55 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
|
1:21.43 |
+0.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.47 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
1:22.28 |
+0.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.72 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.47 |
|
1:22.61 |
+1.19 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.15 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.69 |
|
1:25.14 |
+3.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.00 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.69 |
|
1:25.32 |
+3.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.71 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
|
1:25.79 |
+4.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.08 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.83 |
|
1:26.26 |
+4.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.06 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
1:26.87 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.47 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.83 |
|
1:27.17 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.15 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.81 |
|
1:27.53 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.22 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.85 |
|
1:29.25 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.84 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
+0.77 |
|
1:31.21 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.31 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.74 |
|
1:31.30 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.36 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
|
1:31.35 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.81 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.77 |
|
1:31.90 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.29 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.86 |
|
1:32.40 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.57 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.75 |
|
1:32.56 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.35 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
+0.79 |
|
1:33.16 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.01 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.75 |
|
1:34.47 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.37 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:34.53 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.13 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofia Viitanen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.90 |
|
1:35.10 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.33 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:35.52 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.21 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Wivian Kaarina Orpana |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.76 |
|
1:36.46 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.75 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Nokian Pyry |
+0.61 |
|
1:37.42 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.43 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Roosa Teho |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.68 |
|
1:38.32 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.04 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ekaterina Burnevskaya |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.83 |
|
1:38.50 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.80 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Tuomola |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.74 |
|
1:38.91 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.49 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.69 |
|
1:40.08 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.31 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.79 |
|
1:40.90 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.06 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
+0.62 |
|
1:41.80 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.31 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Unna Timonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.79 |
|
1:42.44 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.62 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 12.21.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Rintauinti T-13 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.42 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.55 |
|
1:20.70 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.61 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.69 |
|
1:21.08 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
|
1:22.56 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.28 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.71 |
|
1:24.04 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.32 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.67 |
|
1:25.36 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.14 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
1:26.29 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.26 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
|
1:27.51 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.79 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 19.20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 19.20.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Rintauinti P-16 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.53 |
|
1:08.25 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.74 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.57 |
|
1:12.43 |
+4.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.17 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.74 |
|
1:12.77 |
+4.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.29 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
|
1:13.12 |
+4.87 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.55 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.58 |
|
1:13.30 |
+5.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.09 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.65 |
|
1:13.61 |
+5.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Jakoaho |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.59 |
|
1:14.48 |
+6.23 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.45 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
|
1:14.57 |
+6.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.40 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
+0.73 |
|
1:14.96 |
+6.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.19 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.76 |
|
1:15.81 |
+7.56 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.02 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
1:16.45 |
+8.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.40 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Anton Helén |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.72 |
|
1:18.93 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.89 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.59 |
|
1:18.93 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.56 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.27 |
|
1:19.65 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.76 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.70 |
|
1:19.68 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.91 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.73 |
|
1:20.45 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Topias Partinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.78 |
|
1:20.78 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.54 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eemeli Salo |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.75 |
|
1:21.04 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.54 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aatto Korhonen |
2006 |
Helsingin Uimarit |
+0.70 |
|
1:21.19 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.02 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
1:21.74 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.36 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
1:22.56 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.97 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Luka Hirvonen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.87 |
|
1:23.66 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.60 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
|
1:23.85 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.64 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.84 |
|
1:25.17 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.50 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aleksi Luopajärvi |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.56 |
|
1:25.31 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.40 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.73 |
|
1:28.50 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.73 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eerik Välipakka |
2007 |
ORCA Helsinki |
+0.80 |
|
1:30.38 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.25 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 13.07.46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Rintauinti P-16 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.50 |
|
1:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.25 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.81 |
|
1:12.16 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.77 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.66 |
|
1:12.51 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.43 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.63 |
|
1:12.82 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.61 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.64 |
|
1:13.16 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.30 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
1:13.32 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.57 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
+0.69 |
|
1:14.58 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.96 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
1:16.40 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 19.21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 19.21.37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Rintauinti T-15 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
1:15.46 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.82 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
|
1:20.52 |
+5.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.45 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.56 |
|
1:20.61 |
+5.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.79 |
|
1:20.82 |
+5.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.48 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Inka Hämäläinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.57 |
|
1:21.28 |
+5.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.96 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.77 |
|
1:23.32 |
+7.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.64 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicola Burman |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.77 |
|
1:23.43 |
+7.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.83 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
+0.73 |
|
1:23.62 |
+8.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.90 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.73 |
|
1:23.75 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.05 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.80 |
|
1:23.77 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.86 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Chiara Kippola |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
|
1:24.21 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.95 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Siiri Nivukoski |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.68 |
|
1:24.29 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.88 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ameli Pitrè |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:24.44 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.07 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.63 |
|
1:24.63 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.15 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.75 |
|
1:24.97 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.53 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.34 |
|
1:25.15 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.95 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
1:25.28 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.35 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Harell |
2007 |
Porin Uimaseura |
+0.67 |
|
1:25.51 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.58 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
|
1:25.56 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.42 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
1:27.03 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.99 |
(+5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.54 |
|
1:27.63 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.11 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
1:28.15 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.97 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
1:28.21 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.19 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sira Katavisto |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.65 |
|
1:28.69 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.37 |
(+7.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.60 |
|
1:29.55 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.81 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.76 |
|
1:29.91 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.47 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Veera Nurmikolu |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
1:29.94 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.55 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Netta Halttunen |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.76 |
|
1:30.28 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.92 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
|
1:30.45 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.23 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.89 |
|
1:31.20 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.96 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Neri Lätti |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.90 |
|
1:31.55 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.35 |
(+7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emilia Ådjers |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:31.84 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.60 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Liisa Peetsu |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.65 |
|
1:33.21 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.63 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Selma Ala-Karvia |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
1:33.23 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.84 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.83 |
|
1:33.95 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.16 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Linda From |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
1:34.33 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.79 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
+0.62 |
|
1:34.38 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.81 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 12.39.04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Rintauinti T-15 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
1:19.42 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.52 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:20.40 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.61 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.79 |
|
1:20.43 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.82 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Inka Hämäläinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.70 |
|
1:21.55 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicola Burman |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.74 |
|
1:23.02 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.43 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.77 |
|
1:23.31 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
+0.60 |
|
1:23.74 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.62 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 19.24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 19.25.03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
Porin Uimaseura |
+0.72 |
|
1:01.11 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.99 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.49 |
|
1:04.10 |
+2.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.68 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.65 |
|
1:04.73 |
+3.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.32 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.63 |
|
1:06.18 |
+5.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.97 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
|
1:06.56 |
+5.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
1:09.26 |
+8.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
1:10.84 |
+9.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.11 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saku Romo |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
|
1:11.56 |
+10.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.02 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bruce Clayhills |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
|
1:12.41 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.04 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
1:12.93 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.36 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
1:13.77 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.38 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frans Riekki |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.74 |
|
1:14.32 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Serhat Kalin |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.66 |
|
1:14.99 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.47 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Teemu Oksakari |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.73 |
|
1:15.05 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.52 |
(+4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.53 |
|
1:15.21 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.73 |
|
1:15.31 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.82 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
+0.70 |
|
1:15.76 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.07 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.76 |
|
1:16.51 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ville Savulahti |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.66 |
|
1:16.81 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
1:17.19 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.88 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
1:17.35 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.31 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Joona Saloniemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.80 |
|
1:19.74 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.24 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Timi Louhe |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.78 |
|
1:21.25 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.33 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 12.48.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
Porin Uimaseura |
+0.70 |
|
1:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.11 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
1:04.35 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.10 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.63 |
|
1:04.68 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
1:06.21 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.18 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.75 |
|
1:06.41 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.56 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.71 |
|
1:09.04 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.26 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saku Romo |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
|
1:09.65 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.56 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
1:11.38 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.84 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 19.28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 19.28.58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
veera kivirinta |
1995 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
|
1:09.94 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.44 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anniina Murto |
2001 |
TaTu Tampere |
+0.52 |
|
1:10.94 |
+1.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.44 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Kareinen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.67 |
|
1:11.27 |
+1.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
+0.57 |
|
1:13.27 |
+3.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.77 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.76 |
|
1:13.32 |
+3.38 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.29 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:14.36 |
+4.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.05 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aida Pasma |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.67 |
|
1:14.71 |
+4.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Korkalainen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.71 |
|
1:14.72 |
+4.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.22 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Roosa Mäkinen |
1999 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
1:15.65 |
+5.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.29 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.79 |
|
1:15.88 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.75 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.72 |
|
1:16.30 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.84 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
1:17.14 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.57 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
|
1:17.38 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:17.50 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.93 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.71 |
|
1:17.78 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.28 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.78 |
|
1:18.53 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.39 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
1:18.54 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.56 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
+0.71 |
|
1:19.08 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofi Andström |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.70 |
|
1:19.21 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.36 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.69 |
|
1:19.83 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.68 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.79 |
|
1:20.83 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.56 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aamu Knuuttila |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.79 |
|
1:21.91 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.47 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Cinja Åvist |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:23.35 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jenna Luoma |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.91 |
|
1:24.36 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.83 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.56 |
|
1:24.75 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.71 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tytti Rantanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.75 |
|
1:26.03 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.45 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Silvonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.54 |
|
1:26.63 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.06 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Peppi Virokannas |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.61 |
|
1:27.08 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.58 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Pirita Hautala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.74 |
|
1:27.39 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.17 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Iina Hulkki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.70 |
|
1:27.48 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.04 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Susanna Uitto |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
1:28.74 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.98 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
+0.62 |
|
1:29.08 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.41 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.55.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 12.58.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
veera kivirinta |
1995 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
|
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.94 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anniina Murto |
2001 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
|
1:11.06 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.94 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Kareinen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.67 |
|
1:11.41 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.27 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
|
1:11.99 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.27 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.46 |
|
1:13.85 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.36 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Korkalainen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.68 |
|
1:14.61 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.72 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aida Pasma |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.69 |
|
1:15.19 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.71 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Roosa Mäkinen |
1999 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
1:15.89 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.65 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 19.32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 19.32.45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Sekauinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksi Koprinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.54 |
|
4:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.52 |
(+12.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
+0.88 |
|
4:44.00 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.59 |
(+12.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.60 |
|
4:50.69 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.27 |
(+7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teemu Oksakari |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.76 |
|
5:09.05 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.09 |
(+16.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arttu Valonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.61 |
|
5:10.03 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.85 |
(-8.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.73 |
|
5:11.56 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.98 |
(+5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.58 |
|
5:24.80 |
+41.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.82 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.74 |
|
5:45.27 |
+1:02.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.12 |
(+39.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iiro Kyllönen |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.65 |
|
5:48.34 |
+1:05.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.26 |
(+26.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 19.41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 19.45.04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 400m Sekauinti Naiset - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Hakkarainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
5:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.98 |
(+5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.75 |
|
5:08.88 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.81 |
(+9.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
|
5:14.96 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.77 |
(+9.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.65 |
|
5:20.10 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.30 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.62 |
|
5:24.36 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.04 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Holmlund |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.71 |
|
5:28.26 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.46 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
5:28.27 |
+25.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.60 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
5:31.70 |
+29.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.48 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.81 |
|
5:34.87 |
+32.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.09 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.68 |
|
5:34.98 |
+32.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.97 |
(+9.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.74 |
|
5:41.89 |
+39.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.14 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.57 |
|
5:46.14 |
+43.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.84 |
(+19.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.73 |
|
5:46.17 |
+43.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.38 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 19.49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 19.49.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Perhosuinti Miehet - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
+0.75 |
|
24.72 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.18 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teemu Vuorela |
1994 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
|
25.12 |
+0.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.79 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
|
25.43 |
+0.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.91 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
25.57 |
+0.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.65 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
+0.78 |
|
25.67 |
+0.95 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 25.25 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Jyväskylän Aalto |
+0.81 |
|
25.80 |
+1.08 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 24.07 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juho Seppälä |
1999 |
TaTu Tampere |
|
|
25.89 |
+1.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.64 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arttu Erkinaro |
1992 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
26.00 |
+1.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.53 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Veckman |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
+0.70 |
|
26.01 |
+1.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.15 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joonas Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.66 |
|
26.04 |
+1.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.53 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Topias Nygård |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.31 |
|
26.20 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.88 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
|
26.26 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.15 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
|
26.26 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.76 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
+0.65 |
|
26.40 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.02 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Miro Vasko |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
|
26.42 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Sievers |
2000 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
26.59 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.09 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.68 |
|
26.84 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joel Knaapi |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
26.98 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.21 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Roope Eiserbeck |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.71 |
|
27.02 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.33 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.65 |
|
27.21 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.80 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Petja Yritys |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
|
27.31 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.64 |
|
27.47 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.34 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.63 |
|
27.52 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.74 |
|
27.56 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.60 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Reko Patinen |
1998 |
TaTu Tampere |
+0.62 |
|
27.75 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.64 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
|
27.78 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Simon Ravals |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.69 |
|
27.78 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julius Airas |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.50 |
|
27.81 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.71 |
|
28.03 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.98 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.67 |
|
28.03 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.08 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Leevi Luhtanen |
2000 |
Porin Uimaseura |
+0.69 |
|
28.06 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.29 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.69 |
|
28.07 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.12 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.48 |
|
28.15 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.65 |
|
28.16 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.66 |
|
28.18 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Santeri Hulkko |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
|
28.18 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.96 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.52 |
|
28.20 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.65 |
|
28.20 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.73 |
|
28.20 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.77 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Aapo Koskinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
|
28.37 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Elis Fokin |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
|
28.39 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.27 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
ORCA Helsinki |
+0.67 |
|
28.63 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.66 |
|
28.70 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Rasmus Koskela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.57 |
|
28.85 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
+0.75 |
|
28.95 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
29.03 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.75 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
29.04 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.16 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.64 |
|
29.19 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
|
29.26 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.87 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Arttu Venemies |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.66 |
|
29.32 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Oskar Tuominen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
|
29.56 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Tobias Syrjä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
29.64 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Iiro Kyllönen |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.73 |
|
29.71 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.46 |
|
30.05 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.82 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Frans Riekki |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.78 |
|
30.09 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
30.11 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.68 |
|
30.14 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
30.19 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Ville Ikola |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.22 |
|
30.20 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
30.24 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Aleksi Metsäpelto |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
|
30.25 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Iliad Sioofy Khojine |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
30.40 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.57 |
|
30.43 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Vladislav Koshman |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.95 |
|
37.60 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eero Asikainen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 13.26.34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Perhosuinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
+0.62 |
|
24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.72 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teemu Vuorela |
1994 |
Jyväskylän Aalto |
+0.68 |
|
24.97 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.12 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
+0.62 |
|
25.30 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.43 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juho Seppälä |
1999 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
|
25.56 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.89 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
25.74 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.57 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Erkinaro |
1992 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
25.90 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.00 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Veckman |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
+0.67 |
|
25.95 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.01 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.68 |
|
26.02 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.04 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 19.56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 19.57.02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Naiset - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nea Norismaa |
1995 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
28.40 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.19 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Mäki |
1997 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
|
28.44 |
+0.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.25 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
+0.49 |
|
28.48 |
+0.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.06 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Soininen |
1999 |
Jyväskylän Aalto |
+0.60 |
|
28.83 |
+0.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.24 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Hinkka |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
28.92 |
+0.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
Cetus Espoo |
|
|
28.98 |
+0.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Hulkko |
1998 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
|
29.12 |
+0.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jenni Moisio |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.66 |
|
29.19 |
+0.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.20 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
|
|
29.25 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viivi Merisalo |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
29.41 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Reetta Kanervo |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.67 |
|
29.59 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.71 |
|
29.66 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Janina Ollikainen |
2000 |
Porin Uimaseura |
+0.67 |
|
29.69 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Claudia Åvist |
1997 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
29.70 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nea Reunanen |
2001 |
Porin Uimaseura |
+0.75 |
|
29.75 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Heini Hammar |
1999 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
29.95 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lilli Kulpakko |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
+0.74 |
|
30.11 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Kellberg |
2003 |
Cetus Espoo |
|
|
30.23 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.54 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.73 |
|
30.38 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.69 |
|
30.52 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.55 |
|
30.54 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mila Manner |
2001 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
30.64 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.74 |
|
30.68 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ronja Myllykallio |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
30.73 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
+0.71 |
|
30.80 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vlada Guljajeva |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.46 |
|
30.85 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
TaTu Tampere |
+0.76 |
|
31.18 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
|
|
31.23 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Ella Hulkki |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.70 |
|
31.29 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
31.29 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.73 |
|
31.36 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.70 |
|
31.42 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hannah Lamminmäki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.69 |
|
31.44 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Annukka Pihkamäki |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.72 |
|
31.49 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Taiga Yritys |
2003 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.57 |
|
31.50 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Vilhelmiina Wegelius |
2002 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.77 |
|
31.55 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Isla Leinonen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
31.71 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ronja Hellberg |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.83 |
|
31.88 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.90 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Noora Kylmämetsä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
31.99 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
+0.67 |
|
32.00 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.85 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anni Kärkkäinen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
32.04 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.95 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
+0.39 |
|
32.10 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
+0.74 |
|
32.11 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mitra Pietiäinen |
2004 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.75 |
|
32.16 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Tytti Rantanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.77 |
|
32.20 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Ella Harell |
2007 |
Porin Uimaseura |
+0.50 |
|
32.32 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.61 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
32.48 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Hanna Zautasvili |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
32.50 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.66 |
|
32.54 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.59 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.66 |
|
32.56 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Salla-maaria Kauppinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.77 |
|
32.58 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
+0.79 |
|
32.61 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.66 |
|
32.62 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Jessica Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
32.78 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.67 |
|
32.84 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Lotta Lehtoila |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.77 |
|
32.87 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Jenna Rajahalme |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
32.92 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Emma Hakala |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.75 |
|
32.93 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.68 |
|
32.95 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Iines Kuvaja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.87 |
|
33.00 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Tuulia Harju |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.76 |
|
33.01 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.75 |
|
33.02 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.70 |
|
33.07 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
33.09 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.83 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Liisa Peetsu |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.68 |
|
33.19 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
33.23 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.88 |
|
33.31 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Emilie Pärnänen |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.79 |
|
33.41 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.39 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Anni Koivula |
2003 |
Nokian Pyry |
+0.77 |
|
33.63 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.29 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.70 |
|
33.70 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Henni Halme |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
33.82 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
33.84 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Viivi Pesonen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
34.17 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.07 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Joanna Kivelä |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
34.19 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
34.52 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
+0.73 |
|
34.88 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Veera Viskari |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.91 |
|
34.98 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Emmiina Eho |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
35.05 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elizabete Naumcika |
2005 |
Race Club Sveitsi |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Ilona Niemi |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aino Jussila |
2000 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 13.58.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Naiset - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nea Norismaa |
1995 |
Uinti Tampere |
|
|
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
+0.68 |
|
28.49 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Mäki |
1997 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
28.56 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Hinkka |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
28.59 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
28.91 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Soininen |
1999 |
Jyväskylän Aalto |
+0.63 |
|
29.06 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenni Moisio |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.57 |
|
29.17 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Hulkko |
1998 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
|
29.63 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 19.57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 19.57.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Vapaauinti Miehet - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.66 |
|
1:56.74 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.50 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
|
1:59.16 |
+2.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.85 |
(+7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
|
1:59.23 |
+2.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.03 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.71 |
|
2:00.69 |
+3.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.64 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.63 |
|
2:01.24 |
+4.50 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.76 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Risto Martikainen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
|
2:01.36 |
+4.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.91 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.67 |
|
2:02.56 |
+5.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.72 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.58 |
|
2:02.76 |
+6.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.94 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.70 |
|
2:04.74 |
+8.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.99 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Topias Tynjä |
2005 |
Lahden Uimaseura |
|
|
2:06.60 |
+9.86 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.33 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
|
2:07.73 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.98 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.75 |
|
2:08.18 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.38 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pietari Puutio |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:08.30 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.73 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.67 |
|
2:08.33 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.44 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
2:09.10 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.28 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
|
2:09.18 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.77 |
(+5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.77 |
|
2:09.31 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.34 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
|
2:09.60 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.91 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kasperi Haverinen |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
|
2:12.47 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.35 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Vanders |
+0.67 |
|
2:16.30 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.26 |
(+9.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.65 |
|
2:19.19 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.90 |
(+8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 13.52.25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Vapaauinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.64 |
|
1:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.74 |
(-6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
|
1:55.42 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.16 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
|
1:56.68 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.23 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
1:59.66 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.69 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Risto Martikainen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
|
2:01.70 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.36 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.59 |
|
2:01.91 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.76 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.76 |
|
2:04.60 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.56 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.70 |
|
2:06.65 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.74 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 19.59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 19.59.11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Vapaauinti Naiset - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Hakkarainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.52 |
|
2:08.13 |
|
|
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.61 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sohvi Kallinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
|
|
2:09.68 |
+1.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.78 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.76 |
|
2:10.72 |
+2.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.95 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.50 |
|
2:12.15 |
+4.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.08 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.85 |
|
2:12.41 |
+4.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.00 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.79 |
|
2:13.43 |
+5.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.10 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nea Norismaa |
1995 |
Uinti Tampere |
|
|
2:14.56 |
+6.43 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.81 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
|
|
2:15.27 |
+7.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.63 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:15.28 |
+7.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.80 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
+0.68 |
|
2:15.39 |
+7.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.70 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veera Välivainio |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.77 |
|
2:15.84 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.87 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.76 |
|
2:15.91 |
+7.78 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.84 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Gschwentner |
1997 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
2:16.14 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.04 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.73 |
|
2:16.17 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.85 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viola Karismaa |
2005 |
Porin Uimaseura |
+0.76 |
|
2:16.47 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.18 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saima Peltonen |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.67 |
|
2:17.65 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.36 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
+0.73 |
|
2:19.34 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.16 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.70 |
|
2:19.99 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.60 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iida Savulahti |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
|
2:21.35 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.89 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elli Kenttälä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
2:23.68 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.54 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Gylden |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:24.21 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.09 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
+0.74 |
|
2:24.55 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.10 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
|
2:25.60 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.76 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.64 |
|
2:26.85 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.14 |
(+7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.76 |
|
2:27.32 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.70 |
(+6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
|
2:27.54 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.84 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Iines Kuvaja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.79 |
|
2:27.66 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.09 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Peppi Virokannas |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.63 |
|
2:29.23 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.77 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.61 |
|
2:29.44 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.46 |
(+9.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:30.31 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.21 |
(+6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Susanna Uitto |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
2:30.56 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.26 |
(+6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Merete Lätti |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.74 |
|
2:30.85 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.52 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
+0.74 |
|
2:32.36 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.77 |
(+6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Veera Viskari |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.79 |
|
2:35.38 |
+27.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.82 |
(+10.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eevi Riekki |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 13.41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 14.01.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Vapaauinti Naiset - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sohvi Kallinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
|
|
2:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.68 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.76 |
|
2:10.02 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.72 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
2:11.31 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.15 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.76 |
|
2:12.82 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.41 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.78 |
|
2:13.03 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.43 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
+0.71 |
|
2:13.26 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.27 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.79 |
|
2:14.05 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.28 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
+0.58 |
|
2:15.01 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.39 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 20.03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 20.04.07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4X50m SKUV Miehet (SM) - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
TaTU Tampere ry 1 |
29 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
Q |
1:44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Miro Vasko |
1993 |
93A337 |
+0.68 |
27.24 |
|
|
|
|
27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Olli Kokko |
1994 |
94A602 |
|
28.38 |
|
|
|
|
55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Herrala |
1993 |
93A340 |
|
24.62 |
|
|
|
|
1:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Tyry |
1993 |
93A763 |
|
23.82 |
|
|
|
|
1:44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jyväskylän Aalto 1 |
33 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
Q |
1:44.89 |
+0.83 |
|
|
|
|
Markus Veckman |
2004 |
04A104 |
+0.62 |
29.43 |
|
|
|
|
29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Nyberg |
2002 |
02A459 |
|
28.21 |
|
|
|
|
57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Vuorela |
1994 |
94A789 |
|
24.60 |
|
|
|
|
1:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
89A286 |
|
22.65 |
|
|
|
|
1:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helsingfors Simsällskap |
30 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
Q |
1:46.67 |
+2.61 |
|
|
|
|
Noah Schmid |
2000 |
00B317 |
+0.65 |
27.83 |
|
|
|
|
27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Lassi Ohtonen |
1992 |
92A348 |
|
29.46 |
|
|
|
|
57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Koprinen |
2003 |
03A416 |
|
25.93 |
|
|
|
|
1:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lari Tumanoff |
2003 |
03A150 |
|
23.45 |
|
|
|
|
1:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oulun Uinti |
30 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
Q |
1:46.75 |
+2.69 |
|
|
|
|
Topias Nygård |
2000 |
00A602 |
+0.84 |
27.60 |
|
|
|
|
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
03A223 |
|
29.55 |
|
|
|
|
57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arttu Erkinaro |
1992 |
92A595 |
|
25.43 |
|
|
|
|
1:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joakim Harjaks |
2002 |
02B307 |
|
24.17 |
|
|
|
|
1:46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cetus 1 |
21 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
Q |
1:47.16 |
+3.10 |
|
|
|
|
Daniel Rinne |
2002 |
02B263 |
+0.60 |
29.81 |
|
|
|
|
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
02A241 |
|
28.58 |
|
|
|
|
58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luukas Vainio |
2003 |
03A099 |
|
24.91 |
|
|
|
|
1:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Knaapi |
2001 |
01A132 |
|
23.86 |
|
|
|
|
1:47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Uinti Tampere |
25 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
Q |
1:48.79 |
+4.73 |
|
|
|
|
Eemil Varho |
1997 |
97A537 |
+0.66 |
28.17 |
|
|
|
|
28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Sievers |
2000 |
00A730 |
|
30.56 |
|
|
|
|
58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
03A284 |
|
25.49 |
|
|
|
|
1:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuomas Lehtonen |
2005 |
05A783 |
|
24.57 |
|
|
|
|
1:48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cetus 2 |
22 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
Q |
1:49.36 |
+5.30 |
|
|
|
|
Anton Nuottajärvi |
2000 |
00A294 |
+0.68 |
28.50 |
|
|
|
|
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Petr Pankratov |
2002 |
02A061 |
|
30.31 |
|
|
|
|
58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemil Kylmä |
2001 |
01A631 |
|
26.48 |
|
|
|
|
1:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Mikkonen |
2002 |
02A233 |
|
24.07 |
|
|
|
|
1:49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lahden Uimaseura |
22 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
Q |
1:49.48 |
+5.42 |
|
|
|
|
Risto Martikainen |
2003 |
03A605 |
+0.59 |
29.61 |
|
|
|
|
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Taavi Backman |
2004 |
04A048 |
|
30.76 |
|
|
|
|
1:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
02A038 |
|
25.32 |
|
|
|
|
1:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saku Romo |
2000 |
00A504 |
|
23.79 |
|
|
|
|
1:49.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joensuun Uimaseura ry |
26 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
1:50.78 |
+6.72 |
|
|
|
|
Akseli Kontiainen |
2002 |
02A455 |
+0.63 |
28.59 |
|
|
|
|
28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
96A549 |
|
28.68 |
|
|
|
|
57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roope Eiserbeck |
1999 |
99A294 |
|
26.88 |
|
|
|
|
1:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
05A260 |
|
26.63 |
|
|
|
|
1:50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Uinti Tampere Joukkue 2 |
19 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
1:53.25 |
+9.19 |
|
|
|
|
Ilja Syrjä |
2004 |
04A573 |
+0.67 |
29.89 |
|
|
|
|
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joona Kortteinen |
2003 |
03A195 |
|
31.29 |
|
|
|
|
1:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riccardo Castagno |
2004 |
04A401 |
|
26.63 |
|
|
|
|
1:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Antte Säilä |
2004 |
04A883 |
|
25.44 |
|
|
|
|
1:53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lahden Uimaseura 2 |
19 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:54.56 |
+10.50 |
|
|
|
|
Topias Tynjä |
2005 |
05A627 |
+0.64 |
29.19 |
|
|
|
|
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aapo Koskinen |
2004 |
04A115 |
|
31.67 |
|
|
|
|
1:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Airas |
2003 |
03A835 |
|
27.13 |
|
|
|
|
1:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasperi Haverinen |
2005 |
05B041 |
|
26.57 |
|
|
|
|
1:54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
VUS-VSS |
19 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
1:54.64 |
+10.58 |
|
|
|
|
Alex Lydman |
2003 |
03A218 |
+0.71 |
29.65 |
|
|
|
|
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilari Hatunen |
2006 |
06A076 |
|
33.08 |
|
|
|
|
1:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Lydman |
2005 |
05A187 |
|
27.34 |
|
|
|
|
1:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Ravals |
2003 |
03A528 |
|
24.57 |
|
|
|
|
1:54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
ORCA Helsinki |
18 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
1:56.21 |
+12.15 |
|
|
|
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
06A714 |
+0.59 |
29.79 |
|
|
|
|
29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Serhat Kalin |
2005 |
05A411 |
|
32.37 |
|
|
|
|
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arttu Valonen |
2004 |
04A796 |
|
27.76 |
|
|
|
|
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
07A341 |
|
26.29 |
|
|
|
|
1:56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
15 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
2:00.61 |
+16.55 |
|
|
|
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
07A300 |
+0.59 |
31.51 |
|
|
|
|
31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Salo |
2007 |
07A186 |
|
34.92 |
|
|
|
|
1:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väinö Hinkka |
2007 |
07A243 |
|
28.40 |
|
|
|
|
1:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Juho Rosenström |
2007 |
07A279 |
|
25.78 |
|
|
|
|
2:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
17 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:02.16 |
+18.10 |
|
|
|
|
Joni Routamo |
2005 |
05A486 |
+0.65 |
32.21 |
|
|
|
|
32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilmari Partanen |
2006 |
06A612 |
|
32.96 |
|
|
|
|
1:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iiro Kyllönen |
2005 |
05A758 |
|
29.90 |
|
|
|
|
1:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Luopajärvi |
2006 |
06B090 |
|
27.09 |
|
|
|
|
2:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Uinti Tampere Joukkue 3 |
16 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
2:03.90 |
+19.84 |
|
|
|
|
Tobias Syrjä |
2006 |
06A554 |
+0.61 |
31.84 |
|
|
|
|
31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
06A090 |
|
34.36 |
|
|
|
|
1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
06B184 |
|
29.76 |
|
|
|
|
1:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Ruotoistenmäki |
2006 |
06A320 |
|
27.94 |
|
|
|
|
2:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
ORCA Helsinki 2 |
18 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
2:04.50 |
+20.44 |
|
|
|
|
Väinö Kero |
2009 |
09A834 |
+0.81 |
33.89 |
|
|
|
|
33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
06A133 |
|
33.64 |
|
|
|
|
1:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Pyykkö |
2004 |
04A909 |
|
28.83 |
|
|
|
|
1:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eerik Välipakka |
2007 |
07A891 |
|
28.14 |
|
|
|
|
2:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 10.26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 10.26.15 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4X50m SKUV Miehet (SM) - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
TaTU Tampere ry 1 |
29 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
1:42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Miro Vasko |
1993 |
93A337 |
+0.67 |
27.14 |
|
|
|
|
|
27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Olli Kokko |
1994 |
94A602 |
|
27.60 |
|
|
|
|
|
54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Herrala |
1993 |
93A340 |
|
24.10 |
|
|
|
|
|
1:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Tyry |
1993 |
93A763 |
|
23.31 |
|
|
|
|
|
1:42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jyväskylän Aalto 1 |
33 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
1:44.16 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Markus Veckman |
2004 |
04A104 |
+0.63 |
29.15 |
|
|
|
|
|
29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Nyberg |
2002 |
02A459 |
|
28.43 |
|
|
|
|
|
57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Vuorela |
1994 |
94A789 |
|
24.17 |
|
|
|
|
|
1:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
89A286 |
|
22.41 |
|
|
|
|
|
1:44.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cetus 1 |
29 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
1:45.01 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Joel Knaapi |
2001 |
01A132 |
+0.58 |
29.43 |
|
|
|
|
|
29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
02A241 |
|
28.36 |
|
|
|
|
|
57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luukas Vainio |
2003 |
03A099 |
|
24.98 |
|
|
|
|
|
1:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
93A494 |
|
22.24 |
|
|
|
|
|
1:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oulun Uinti |
30 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
1:45.59 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Topias Nygård |
2000 |
00A602 |
+0.57 |
27.28 |
|
|
|
|
|
27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
03A223 |
|
29.04 |
|
|
|
|
|
56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arttu Erkinaro |
1992 |
92A595 |
|
25.27 |
|
|
|
|
|
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joakim Harjaks |
2002 |
02B307 |
|
24.00 |
|
|
|
|
|
1:45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helsingfors Simsällskap |
30 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:46.08 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Noah Schmid |
2000 |
00B317 |
+0.68 |
27.28 |
|
|
|
|
|
27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Lassi Ohtonen |
1992 |
92A348 |
|
29.76 |
|
|
|
|
|
57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Koprinen |
2003 |
03A416 |
|
25.67 |
|
|
|
|
|
1:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lari Tumanoff |
2003 |
03A150 |
|
23.37 |
|
|
|
|
|
1:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Uinti Tampere |
25 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
1:48.41 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Eemil Varho |
1997 |
97A537 |
+0.66 |
28.07 |
|
|
|
|
|
28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Sievers |
2000 |
00A730 |
|
30.75 |
|
|
|
|
|
58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
03A284 |
|
25.55 |
|
|
|
|
|
1:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuomas Lehtonen |
2005 |
05A783 |
|
24.04 |
|
|
|
|
|
1:48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cetus 2 |
22 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
1:49.25 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Anton Nuottajärvi |
2000 |
00A294 |
+0.73 |
28.53 |
|
|
|
|
|
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Petr Pankratov |
2002 |
02A061 |
|
29.98 |
|
|
|
|
|
58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemil Kylmä |
2001 |
01A631 |
|
26.79 |
|
|
|
|
|
1:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Mikkonen |
2002 |
02A233 |
|
23.95 |
|
|
|
|
|
1:49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Lahden Uimaseura |
22 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:49.96 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Risto Martikainen |
2003 |
03A605 |
+0.71 |
29.21 |
|
|
|
|
|
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Taavi Backman |
2004 |
04A048 |
|
31.14 |
|
|
|
|
|
1:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
02A038 |
|
25.37 |
|
|
|
|
|
1:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saku Romo |
2000 |
00A504 |
|
24.24 |
|
|
|
|
|
1:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 18.07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 18.09.37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X50m SKUV Naiset (SM) - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Jyväskylän Aalto 1 |
28 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
Q |
1:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
97A118 |
+0.62 |
29.59 |
|
|
|
|
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Martta Ruuska |
2003 |
03A582 |
|
33.28 |
|
|
|
|
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Mimosa Jallow |
1994 |
94A395 |
|
26.74 |
|
|
|
|
1:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Pentti |
2002 |
02A018 |
|
26.19 |
|
|
|
|
1:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cetus 1 |
26 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
Q |
1:57.00 |
+1.20 |
|
|
|
|
Peppi Siirtola |
2002 |
02A144 |
+0.55 |
29.83 |
|
|
|
|
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
96A027 |
|
32.51 |
|
|
|
|
1:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Mäki |
1997 |
97A073 |
|
28.34 |
|
|
|
|
1:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kellberg |
2003 |
03A441 |
|
26.32 |
|
|
|
|
1:57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Uinti Tampere |
27 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
Q |
1:57.95 |
+2.15 |
|
|
|
|
Aino Hinkka |
2005 |
05A066 |
+0.66 |
30.58 |
|
|
|
|
30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
04A027 |
|
32.87 |
|
|
|
|
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nea Norismaa |
1995 |
95A534 |
|
27.73 |
|
|
|
|
1:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Välimaa |
2006 |
06A220 |
|
26.77 |
|
|
|
|
1:57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
TaTU Tampere ry 1 |
27 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
Q |
1:58.09 |
+2.29 |
|
|
|
|
Claudia Åvist |
1997 |
97A007 |
+0.63 |
31.62 |
|
|
|
|
31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hulkko |
1998 |
98B105 |
|
31.03 |
|
|
|
|
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anniina Murto |
2001 |
01A677 |
|
28.95 |
|
|
|
|
1:31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
veera kivirinta |
1995 |
95A668 |
|
26.49 |
|
|
|
|
1:58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oulun Uinti 1 |
19 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
Q |
1:59.51 |
+3.71 |
|
|
|
|
Reeta Ollonen |
2006 |
06A793 |
+0.65 |
31.11 |
|
|
|
|
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Säntti |
2005 |
05A161 |
|
33.67 |
|
|
|
|
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Moilanen |
2006 |
06A240 |
|
27.85 |
|
|
|
|
1:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Venla Säntti |
2003 |
03A589 |
|
26.88 |
|
|
|
|
1:59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helsingfors Simsällskap |
26 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
Q |
2:00.53 |
+4.73 |
|
|
|
|
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
96A597 |
+0.66 |
31.24 |
|
|
|
|
31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Kareinen |
2000 |
00A012 |
|
31.86 |
|
|
|
|
1:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reetta Kanervo |
1999 |
99A565 |
|
29.57 |
|
|
|
|
1:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
05B171 |
|
27.86 |
|
|
|
|
2:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Uinti Tampere Joukkue 2 |
25 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
Q |
2:02.85 |
+7.05 |
|
|
|
|
Emma Gschwentner |
1997 |
97B327 |
+0.69 |
31.64 |
|
|
|
|
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Alina Talja |
2004 |
04A322 |
|
34.63 |
|
|
|
|
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Merisalo |
2002 |
02A419 |
|
28.87 |
|
|
|
|
1:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines Pälviranta |
2007 |
07A106 |
|
27.71 |
|
|
|
|
2:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oulun Uinti 2 |
20 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
Q |
2:03.20 |
+7.40 |
|
|
|
|
Martta Nygård |
2003 |
03A230 |
+0.69 |
31.94 |
|
|
|
|
31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minja Lukkari |
2003 |
03A364 |
|
34.19 |
|
|
|
|
1:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ülle Harjaks |
2006 |
06B036 |
|
29.61 |
|
|
|
|
1:35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
02A378 |
|
27.46 |
|
|
|
|
2:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
VUS-VSS |
18 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
2:05.29 |
+9.49 |
|
|
|
|
Fia Stenman |
2006 |
06A349 |
+0.71 |
31.72 |
|
|
|
|
31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Välivainio |
2005 |
05A645 |
|
35.39 |
|
|
|
|
1:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Hulkki |
2004 |
04A200 |
|
31.34 |
|
|
|
|
1:38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Holmlund |
2005 |
05A734 |
|
26.84 |
|
|
|
|
2:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joensuun Uimaseura ry |
20 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
2:08.39 |
+12.59 |
|
|
|
|
Vilma Vatanen |
2007 |
07A210 |
+0.86 |
33.69 |
|
|
|
|
33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Korkalainen |
2005 |
05A667 |
|
33.79 |
|
|
|
|
1:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mitra Pietiäinen |
2004 |
04A567 |
|
31.60 |
|
|
|
|
1:39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilhelmiina Wegelius |
2002 |
02A466 |
|
29.31 |
|
|
|
|
2:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
TaTU Tampere j´Joukkue 3 |
15 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
2:11.73 |
+15.93 |
|
|
|
|
Helmi Hinkka |
2009 |
09A020 |
+0.74 |
34.56 |
|
|
|
|
34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janna Saloniemi |
2009 |
09A037 |
|
37.46 |
|
|
|
|
1:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Frusti |
2007 |
07A190 |
|
30.74 |
|
|
|
|
1:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maija Mikkonen |
2008 |
08A490 |
|
28.97 |
|
|
|
|
2:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Uinti Tampere Joukkue 3 |
15 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
2:12.31 |
+16.51 |
|
|
|
|
Nella Kortteinen |
2007 |
07A031 |
+0.75 |
34.46 |
|
|
|
|
34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Ruottinen |
2007 |
07A145 |
|
36.98 |
|
|
|
|
1:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Malmelin |
2007 |
07A196 |
|
31.46 |
|
|
|
|
1:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Emmiina Eho |
2007 |
07A232 |
|
29.41 |
|
|
|
|
2:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
ORCA Helsinki |
17 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
2:12.77 |
+16.97 |
|
|
|
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
08A278 |
+0.74 |
34.24 |
|
|
|
|
34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofi Andström |
2005 |
05A556 |
|
36.30 |
|
|
|
|
1:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uliana Nikashina |
2009 |
09B127 |
|
31.94 |
|
|
|
|
1:42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sira Katavisto |
2008 |
08A329 |
|
30.29 |
|
|
|
|
2:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Haukiputaan Heitto |
15 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
2:18.49 |
+22.69 |
|
|
|
|
Iina Pasuri |
2007 |
07A476 |
+0.64 |
35.95 |
|
|
|
|
35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Sivonen |
2007 |
07A439 |
|
38.90 |
|
|
|
|
1:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eerika Häcklin |
2008 |
08A323 |
|
34.22 |
|
|
|
|
1:49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Auroora Kurttila |
2008 |
08A479 |
|
29.42 |
|
|
|
|
2:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 10.28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 10.28.29 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X50m SKUV Naiset (SM) - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Jyväskylän Aalto 1 |
28 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
1:53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
97A118 |
+0.54 |
29.41 |
|
|
|
|
|
29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Martta Ruuska |
2003 |
03A582 |
|
32.82 |
|
|
|
|
|
1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Mimosa Jallow |
1994 |
94A395 |
|
26.17 |
|
|
|
|
|
1:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Pentti |
2002 |
02A018 |
|
25.36 |
|
|
|
|
|
1:53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cetus 1 |
26 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
1:55.84 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Peppi Siirtola |
2002 |
02A144 |
+0.54 |
29.60 |
|
|
|
|
|
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
96A027 |
|
32.10 |
|
|
|
|
|
1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Mäki |
1997 |
97A073 |
|
27.88 |
|
|
|
|
|
1:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kellberg |
2003 |
03A441 |
|
26.26 |
|
|
|
|
|
1:55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
TaTU Tampere ry 1 |
27 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
1:56.32 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Claudia Åvist |
1997 |
97A007 |
+0.62 |
31.30 |
|
|
|
|
|
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hulkko |
1998 |
98B105 |
|
30.70 |
|
|
|
|
|
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anniina Murto |
2001 |
01A677 |
|
28.14 |
|
|
|
|
|
1:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
veera kivirinta |
1995 |
95A668 |
|
26.18 |
|
|
|
|
|
1:56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uinti Tampere |
27 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
1:57.35 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Aino Hinkka |
2005 |
05A066 |
+0.65 |
30.51 |
|
|
|
|
|
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
04A027 |
|
32.61 |
|
|
|
|
|
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nea Norismaa |
1995 |
95A534 |
|
27.80 |
|
|
|
|
|
1:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Välimaa |
2006 |
06A220 |
|
26.43 |
|
|
|
|
|
1:57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oulun Uinti 1 |
19 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
1:57.75 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Reeta Ollonen |
2006 |
06A793 |
+0.65 |
30.86 |
|
|
|
|
|
30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Säntti |
2005 |
05A161 |
|
32.59 |
|
|
|
|
|
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Moilanen |
2006 |
06A240 |
|
27.72 |
|
|
|
|
|
1:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Venla Säntti |
2003 |
03A589 |
|
26.58 |
|
|
|
|
|
1:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Uinti Tampere Joukkue 2 |
25 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
2:02.83 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Emma Gschwentner |
1997 |
97B327 |
+0.74 |
31.94 |
|
|
|
|
|
31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Talja |
2004 |
04A322 |
|
34.32 |
|
|
|
|
|
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Merisalo |
2002 |
02A419 |
|
29.05 |
|
|
|
|
|
1:35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines Pälviranta |
2007 |
07A106 |
|
27.52 |
|
|
|
|
|
2:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Oulun Uinti 2 |
20 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:02.83 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Martta Nygård |
2003 |
03A230 |
+0.78 |
31.64 |
|
|
|
|
|
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Minja Lukkari |
2003 |
03A364 |
|
34.32 |
|
|
|
|
|
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ülle Harjaks |
2006 |
06B036 |
|
29.77 |
|
|
|
|
|
1:35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
02A378 |
|
27.10 |
|
|
|
|
|
2:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helsingfors Simsällskap |
26 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
|
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
96A597 |
+0.63 |
30.98 |
|
|
|
|
|
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Kareinen |
2000 |
00A012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Hakkarainen |
2005 |
05A123 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
05B171 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 18.13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 18.13.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Rintauinti Miehet - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
+0.82 |
|
2:28.88 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.10 |
(+14.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.59 |
|
2:29.69 |
+0.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.48 |
(+9.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
|
2:33.40 |
+4.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.23 |
(+5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arttu Valonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.59 |
|
2:39.00 |
+10.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:37.97 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petr Pankratov |
2002 |
Cetus Espoo |
|
|
2:39.01 |
+10.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.57 |
(+14.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.72 |
|
2:40.72 |
+11.84 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.44 |
(+8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.67 |
|
2:43.15 |
+14.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:38.71 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.64 |
|
2:43.16 |
+14.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:44.12 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.64 |
|
2:43.43 |
+14.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:40.28 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.79 |
|
2:44.57 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.90 |
(+7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frans Riekki |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.77 |
|
2:45.15 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.95 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.74 |
|
2:48.78 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.84 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.72 |
|
2:48.97 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.03 |
(+4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
2:50.48 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.24 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joona Jakoaho |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.64 |
|
2:50.64 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.41 |
(+10.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Topias Partinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.75 |
|
2:50.90 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.11 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.69 |
|
2:54.53 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.32 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.78 |
|
2:57.16 |
+28.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.81 |
(+13.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luka Hirvonen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.86 |
|
2:57.52 |
+28.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.05 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 10.31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 10.38.20 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Rintauinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
|
2:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.69 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petr Pankratov |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
2:29.72 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.01 |
(-9.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
|
2:30.53 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.40 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.66 |
|
2:40.39 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.15 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arttu Valonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.56 |
|
2:41.18 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.00 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.55 |
|
2:41.37 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.57 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.66 |
|
2:42.41 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.43 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 18.21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 18.21.56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Rintauinti Naiset - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:34.28 |
|
|
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.76 |
(+5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
2:35.58 |
+1.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.04 |
(+7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:40.32 |
+6.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.64 |
(+5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
veera kivirinta |
1995 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
|
2:41.00 |
+6.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:37.69 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
|
2:42.73 |
+8.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:38.90 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
|
2:44.79 |
+10.51 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:42.58 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
+0.72 |
|
2:45.62 |
+11.34 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.05 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aida Pasma |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.69 |
|
2:47.87 |
+13.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:42.12 |
(+5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Johansson |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
2:50.98 |
+16.70 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:41.79 |
(+9.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.76 |
|
2:52.63 |
+18.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:49.17 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.71 |
|
2:55.89 |
+21.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:52.47 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.66 |
|
2:56.97 |
+22.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:53.86 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.75 |
|
2:57.38 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.24 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.82 |
|
2:58.24 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.59 |
(+8.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aamu Knuuttila |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.84 |
|
2:58.52 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.82 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofi Andström |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.61 |
|
3:00.40 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.82 |
(+16.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
3:00.76 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.95 |
(+8.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
|
3:01.69 |
+27.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.90 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
+0.77 |
|
3:02.06 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.23 |
(+10.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.68 |
|
3:02.38 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.99 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jenna Luoma |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
|
3:03.66 |
+29.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.90 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.61 |
|
3:03.96 |
+29.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.85 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nicola Burman |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.74 |
|
3:04.17 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.91 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
|
3:05.98 |
+31.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.76 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
3:06.38 |
+32.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.11 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sira Katavisto |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
|
3:06.96 |
+32.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.67 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Iina Hulkki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.71 |
|
3:07.24 |
+32.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.45 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Katri Tervola |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.78 |
|
3:12.67 |
+38.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.72 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Silvonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
|
|
3:15.75 |
+41.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.25 |
(+12.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.79 |
|
3:16.56 |
+42.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.28 |
(+8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.75 |
|
3:17.61 |
+43.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.93 |
(+9.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 10.45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 13.04.03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Rintauinti Naiset - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
|
2:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.58 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.78 |
|
2:38.63 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.32 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
veera kivirinta |
1995 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
|
2:41.15 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.00 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.64 |
|
2:42.18 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.73 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aida Pasma |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.53 |
|
2:43.61 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.87 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
|
2:49.71 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.97 |
(-7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.80 |
|
2:50.11 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.63 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.71 |
|
2:51.68 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.89 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 18.22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 19.07.25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Selkäuinti P-14 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
+0.66 |
|
1:10.70 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.28 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
1:11.96 |
+1.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.54 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.69 |
|
1:12.38 |
+1.68 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:13.13 |
+2.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.84 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jouko Raunio |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.74 |
|
1:13.31 |
+2.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:13.43 |
+2.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.75 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niilo Kankainen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.66 |
|
1:14.25 |
+3.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.98 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
|
1:14.66 |
+3.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.70 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Väinö Kero |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.78 |
|
1:15.39 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.59 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.69 |
|
1:15.43 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.56 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
+0.67 |
|
1:15.54 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.32 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
1:15.95 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.44 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ossi Nevalainen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:18.21 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maxim Sazonov |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
|
1:18.69 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.36 |
(-7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.92 |
|
1:18.71 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.67 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
|
1:18.93 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.33 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leo Niemi |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+0.71 |
|
1:19.87 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.05 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.75 |
|
1:21.48 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.40 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Max Tamminen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.74 |
|
1:22.71 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.26 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Onni Matti Elmeri Savolainen |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.97 |
|
1:23.30 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.74 |
|
1:23.50 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.40 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tuukka Niemeläinen |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.76 |
|
1:24.88 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.74 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Eemeli Varonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.89 |
|
1:26.30 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.81 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Vanders |
+0.88 |
|
1:27.87 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.37 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frans Nieminen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 10.54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 10.55.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Selkäuinti P-14 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
+0.60 |
|
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.70 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.67 |
|
1:11.93 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.43 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.63 |
|
1:12.00 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.96 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.61 |
|
1:12.91 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.38 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
1:14.02 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.13 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jouko Raunio |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.68 |
|
1:14.55 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.31 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
|
1:14.91 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.66 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niilo Kankainen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.69 |
|
1:16.04 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.25 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 18.34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 18.34.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Selkäuinti T-13 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.60 |
|
1:11.49 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.67 |
|
1:15.93 |
+4.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.21 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
|
1:16.57 |
+5.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.69 |
|
1:17.06 |
+5.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.97 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.63 |
|
1:17.77 |
+6.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.55 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.81 |
|
1:17.80 |
+6.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.03 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
+0.67 |
|
1:18.23 |
+6.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.77 |
|
1:18.29 |
+6.80 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.75 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
|
1:18.53 |
+7.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.71 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.68 |
|
1:19.78 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.93 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.79 |
|
1:19.85 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.14 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
|
1:19.92 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.77 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
+0.73 |
|
1:20.28 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.83 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aida Niilekselä |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.82 |
|
1:22.48 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.55 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilda Ådjers |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
1:22.52 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.74 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nelli Savisto |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
1:22.66 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.67 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Nokian Pyry |
+0.71 |
|
1:22.71 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.94 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viivi Heikkinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.65 |
|
1:23.17 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.39 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.76 |
|
1:23.75 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
1:24.46 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.27 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.83 |
|
1:25.05 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.01 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.76 |
|
1:25.49 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.27 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.76 |
|
1:25.88 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.47 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Venla Eronkoski |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.73 |
|
1:26.53 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.70 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilia Piiparinen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.66 |
|
1:26.73 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.96 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
|
1:26.84 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.86 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tilda Somervuori |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.84 |
|
1:27.45 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.54 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
+0.84 |
|
1:27.73 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.89 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.79 |
|
1:29.32 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.53 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofia Viitanen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.80 |
|
1:29.69 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.02 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Seela Sora |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.88 |
|
1:30.56 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.57 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martta Koponen |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus |
|
|
|
|
- |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Siiri Raunio |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 11.08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 11.28.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Selkäuinti T-13 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.65 |
|
1:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.49 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
|
1:14.81 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.93 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
|
1:15.32 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.57 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.68 |
|
1:15.77 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.06 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.71 |
|
1:15.94 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.80 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.62 |
|
1:17.10 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.77 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
+0.72 |
|
1:17.18 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.23 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.86 |
|
1:19.09 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 18.38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 18.39.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Selkäuinti P-16 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
|
1:00.94 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.70 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.64 |
|
1:01.74 |
+0.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.64 |
|
1:05.12 |
+4.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.65 |
|
1:06.83 |
+5.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.62 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
ORCA Helsinki |
+0.70 |
|
1:07.40 |
+6.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.05 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.64 |
|
1:07.63 |
+6.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.63 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.61 |
|
1:08.68 |
+7.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.50 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.67 |
|
1:09.77 |
+8.83 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.04 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Syrjä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
1:11.54 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.38 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
+0.73 |
|
1:11.64 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.76 |
|
1:12.46 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.42 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
|
1:13.49 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.33 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.67 |
|
1:13.60 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.66 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
|
1:14.32 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.87 |
|
1:15.72 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.94 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.90 |
|
1:15.88 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.38 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.90 |
|
1:16.60 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.82 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
1:17.02 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.47 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Veikka Sivonen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.59 |
|
1:18.31 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.95 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eerik Välipakka |
2007 |
ORCA Helsinki |
+0.71 |
|
1:18.36 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.83 |
(+4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.81 |
|
1:18.68 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.27 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eemeli Salo |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.83 |
|
1:18.90 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.45 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.69 |
|
1:19.24 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.33 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rasmus Ruotoistenmäki |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
|
1:20.27 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.59 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aleksi Luopajärvi |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.75 |
|
1:21.11 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 11.11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 11.19.07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Selkäuinti P-16 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.66 |
|
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.94 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.65 |
|
1:01.60 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.74 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.66 |
|
1:06.03 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.12 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.61 |
|
1:06.12 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.83 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.63 |
|
1:07.36 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.63 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.64 |
|
1:08.86 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.79 |
|
1:10.10 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.77 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 18.44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 18.45.02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Selkäuinti T-15 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.64 |
|
1:12.52 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.82 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.71 |
|
1:12.83 |
+0.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
1:12.99 |
+0.47 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.22 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
+0.65 |
|
1:13.66 |
+1.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.62 |
|
1:14.33 |
+1.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.80 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
+0.69 |
|
1:14.75 |
+2.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.91 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.85 |
|
1:14.98 |
+2.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.29 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.82 |
|
1:15.13 |
+2.61 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.75 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.87 |
|
1:15.19 |
+2.67 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.97 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.59 |
|
1:15.19 |
+2.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.76 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.60 |
|
1:15.55 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.18 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.92 |
|
1:15.59 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.14 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.81 |
|
1:16.23 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.03 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
1:16.48 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.69 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.90 |
|
1:16.56 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.76 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.64 |
|
1:16.80 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.34 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Gylden |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
1:17.02 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.80 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.63 |
|
1:17.51 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.64 |
|
1:18.59 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.22 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
+0.65 |
|
1:18.79 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.42 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Martta Mäkinen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.88 |
|
1:18.92 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.52 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Joanna Kivelä |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
1:18.99 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.36 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emmiina Eho |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
1:19.94 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.92 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:19.99 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
+0.73 |
|
1:20.11 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.68 |
|
1:20.27 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.09 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liisa Peetsu |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.76 |
|
1:20.35 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.17 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ella Harell |
2007 |
Porin Uimaseura |
+0.62 |
|
1:21.04 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.50 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.62 |
|
1:21.21 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.12 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.81 |
|
1:21.67 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.29 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Chiara Kippola |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
|
1:21.80 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.44 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
1:21.93 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.82 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ameli Pitrè |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
|
1:21.97 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
1:22.20 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.26 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Inka Hämäläinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.69 |
|
1:22.78 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.84 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.74 |
|
1:23.32 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.49 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.70 |
|
1:23.36 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.43 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.73 |
|
1:23.49 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.50 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.77 |
|
1:23.59 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.47 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Neri Lätti |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.92 |
|
1:24.23 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.93 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
|
1:24.33 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.04 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.90 |
|
1:24.48 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.73 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ada Tuurna |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
|
1:25.60 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.46 |
(+6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 11.31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 14.49.04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Selkäuinti T-15 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.66 |
|
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.52 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.67 |
|
1:11.90 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
1:12.01 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
+0.67 |
|
1:12.37 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.66 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
|
1:13.28 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.98 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.67 |
|
1:14.42 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.33 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.64 |
|
1:14.46 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.19 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:14.50 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.75 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 18.45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 19.07.45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Selkäuinti Miehet - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miro Vasko |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
59.86 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 57.41 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
|
1:01.01 |
+1.15 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 56.90 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.73 |
|
1:01.23 |
+1.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.33 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Petja Yritys |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.92 |
|
1:01.49 |
+1.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 57.27 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
|
1:02.52 |
+2.66 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
1:04.12 |
+4.26 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.66 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
1:04.14 |
+4.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.26 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Risto Martikainen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.58 |
|
1:04.53 |
+4.67 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.26 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Teemu Oksakari |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.64 |
|
1:04.84 |
+4.98 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.20 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.71 |
|
1:05.29 |
+5.43 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 58.80 |
(+6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.56 |
|
1:06.32 |
+6.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.17 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.60 |
|
1:07.36 |
+7.50 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
|
1:07.44 |
+7.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.69 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arttu Venemies |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.81 |
|
1:07.54 |
+7.68 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.88 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
|
1:12.01 |
+12.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.19 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elis Fokin |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.86 |
|
1:12.18 |
+12.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 11.31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 14.14.18 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Selkäuinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miro Vasko |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
|
1:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.86 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petja Yritys |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.91 |
|
1:01.23 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.49 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.75 |
|
1:01.27 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.23 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
1:04.74 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.14 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
|
1:06.63 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.61 |
|
1:07.21 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.32 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
1:13.71 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 18.49.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 18.49.51 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Selkäuinti Naiset - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peppi Siirtola |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
|
1:04.85 |
|
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.43 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Jyväskylän Aalto |
+0.57 |
|
1:05.00 |
+0.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.81 |
(+6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
+0.65 |
|
1:05.31 |
+0.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.54 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.70 |
|
1:06.30 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.55 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Hinkka |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:06.69 |
+1.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.85 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
+0.61 |
|
1:07.06 |
+2.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saana Yritys |
2003 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.66 |
|
1:07.20 |
+2.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.85 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Minttu Paalanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
|
1:07.23 |
+2.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jenni Moisio |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.76 |
|
1:08.53 |
+3.68 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.65 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.72 |
|
1:08.58 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.56 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siiri Arjanmaa |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
1:08.75 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.20 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.72 |
|
1:08.80 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.52 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sohvi Kallinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
|
1:09.03 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.54 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.71 |
|
1:09.25 |
+4.40 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Gschwentner |
1997 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
1:09.31 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.29 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Milla Nikkanen |
2002 |
Vanders |
+0.69 |
|
1:10.99 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.46 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lilli Kulpakko |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
+0.81 |
|
1:11.12 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.04 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isla Leinonen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
1:11.28 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.47 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Janina Ollikainen |
2000 |
Porin Uimaseura |
+0.60 |
|
1:11.45 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.70 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.68 |
|
1:11.68 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.25 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.60 |
|
1:11.84 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(+4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iida Savulahti |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.68 |
|
1:12.34 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jessica Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
1:13.09 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.07 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Claudia Åvist |
1997 |
TaTu Tampere |
+0.62 |
|
1:13.36 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.77 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tytti Rantanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.78 |
|
1:13.42 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.90 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tuulia Harju |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.80 |
|
1:13.53 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.63 |
(+4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ella Hulkki |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.61 |
|
1:13.57 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.78 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Melissa Virtanen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
1:14.00 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.27 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iina Rissanen |
2005 |
Vanders |
+0.84 |
|
1:14.44 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.14 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lotta Lehtoila |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.67 |
|
1:15.52 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.92 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
|
1:15.63 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.13 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
|
1:15.78 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.26 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Anna Hynönen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
|
1:15.87 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.03 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Anni Kärkkäinen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.85 |
|
1:15.87 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.95 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anniina Jokiniemi |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.80 |
|
1:15.96 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.15 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.74 |
|
1:16.31 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.07 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Aada Viitamäki |
2003 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.66 |
|
1:16.32 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.96 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Veera Rantala |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
1:16.62 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.98 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Siiri Ruponen |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.82 |
|
1:17.25 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Pirita Hautala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.75 |
|
1:17.47 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.36 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
+0.77 |
|
1:17.59 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.67 |
|
1:18.22 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
+0.66 |
|
1:18.91 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.16 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
+0.72 |
|
1:19.06 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Viivi Pesonen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.80 |
|
1:19.13 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.44 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Mitra Pietiäinen |
2004 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.74 |
|
1:20.07 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.43 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Merete Lätti |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.79 |
|
1:20.12 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.77 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Riia Pietilä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
1:20.53 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.95 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Iina Hulkki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.70 |
|
1:20.59 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.92 |
(+4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Nelli Lehmijoki |
2005 |
Nokian Pyry |
+0.66 |
|
1:20.78 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.97 |
(+4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Emilia Peuhkurinen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
1:20.97 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:21.29 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.49 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Anni Koivula |
2003 |
Nokian Pyry |
+0.83 |
|
1:22.48 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.01 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
|
1:22.82 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.92 |
(+6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 11.44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 12.28.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Selkäuinti Naiset - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Jyväskylän Aalto |
+0.54 |
|
1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
+0.65 |
|
1:05.24 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
+0.52 |
|
1:05.71 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.06 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.65 |
|
1:06.39 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.30 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saana Yritys |
2003 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.65 |
|
1:07.86 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.20 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minttu Paalanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
|
1:07.93 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.23 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Hinkka |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
1:08.05 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jenni Moisio |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.80 |
|
1:08.77 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 18.51.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 18.51.45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Rintauinti Miehet - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli Kokko |
1994 |
TaTu Tampere |
+0.54 |
|
28.07 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.55 |
|
29.22 |
+1.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.66 |
|
29.52 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.55 |
|
29.53 |
+1.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lassi Ohtonen |
1992 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
|
29.96 |
+1.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.70 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
30.12 |
+2.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.03 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joel Knaapi |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
30.42 |
+2.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sakari Korri |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
|
30.51 |
+2.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luukas Vainio |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
30.94 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.47 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joonas Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.65 |
|
31.14 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
31.35 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bruce Clayhills |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
|
31.46 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Sievers |
2000 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
31.48 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.18 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
31.93 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Roope Eiserbeck |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.72 |
|
32.27 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.63 |
|
32.38 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
|
32.77 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
|
32.81 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Serhat Kalin |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.67 |
|
32.85 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eemil Kylmä |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
33.25 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
+0.61 |
|
33.26 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.73 |
|
33.41 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Matias Rasinmäki |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
33.51 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Arttu Valonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.60 |
|
33.51 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Touko Riipinen |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
+0.72 |
|
33.56 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Joona Jakoaho |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.60 |
|
33.70 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.60 |
|
34.02 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.24 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.64 |
|
34.30 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.75 |
|
34.46 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
34.47 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.60 |
|
34.79 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ville Savulahti |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.69 |
|
34.83 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.70 |
|
34.93 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.68 |
|
35.15 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.57 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Eero Asikainen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.67 |
|
35.19 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.64 |
|
35.52 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.74 |
|
35.73 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.83 |
|
35.85 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.49 |
|
35.89 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.13 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
36.00 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.27 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Joona Saloniemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.83 |
|
36.12 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.37 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Luka Hirvonen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.87 |
|
36.24 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Aatto Korhonen |
2006 |
Helsingin Uimarit |
+0.54 |
|
36.29 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.06 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.65 |
|
36.57 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Eemeli Salo |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.76 |
|
36.76 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.01 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Timi Louhe |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
37.02 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.20 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Topias Partinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.74 |
|
37.22 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.22 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Iliad Sioofy Khojine |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.50 |
|
38.01 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
|
38.13 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW7.3 |
|
|
|
|
- |
|
Topias Tynjä |
2005 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 11.54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 11.54.44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Rintauinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli Kokko |
1994 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
|
28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.70 |
|
29.17 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.64 |
|
29.30 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
|
30.05 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lassi Ohtonen |
1992 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
|
30.15 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.66 |
|
30.27 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joel Knaapi |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
30.42 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sakari Korri |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
30.48 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 18.54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 18.54.45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 50m Rintauinti Naiset - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
veera kivirinta |
1995 |
TaTu Tampere |
|
|
31.40 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anniina Murto |
2001 |
TaTu Tampere |
|
|
32.12 |
+0.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.59 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
32.42 |
+1.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
32.51 |
+1.11 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Kareinen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.64 |
|
32.80 |
+1.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
32.96 |
+1.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.71 |
|
33.62 |
+2.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.44 |
|
33.62 |
+2.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Korkalainen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.70 |
|
33.79 |
+2.39 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
+0.69 |
|
33.80 |
+2.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.70 |
|
33.91 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
|
33.96 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aida Pasma |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.66 |
|
34.28 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alina Talja |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.57 |
|
34.52 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.64 |
|
35.01 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
35.36 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.72 |
|
35.38 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.84 |
|
35.63 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
+0.70 |
|
35.86 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofi Andström |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
|
36.32 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Cinja Åvist |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
36.45 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.24 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
36.52 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Inka Hämäläinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.56 |
|
36.63 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.14 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.67 |
|
36.63 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.62 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hannah Lamminmäki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.54 |
|
36.82 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.04 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ella Harell |
2007 |
Porin Uimaseura |
+0.62 |
|
37.18 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.65 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aamu Knuuttila |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.81 |
|
37.27 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.52 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
+0.70 |
|
37.40 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
37.41 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vlada Guljajeva |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.62 |
|
37.44 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Vilhelmiina Wegelius |
2002 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.75 |
|
37.83 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.25 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aada Viitamäki |
2003 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.69 |
|
37.93 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.73 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
+0.76 |
|
38.02 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.27 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jenna Luoma |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
38.06 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.76 |
|
38.11 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.10 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.32 |
|
38.34 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nicola Burman |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.77 |
|
38.38 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma Silvonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
|
|
38.43 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.39 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.71 |
|
38.50 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.79 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emma Hakala |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.68 |
|
38.70 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.79 |
|
39.30 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.14 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
|
39.39 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Chiara Kippola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
39.46 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.56 |
|
39.47 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.33 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.68 |
|
39.54 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.64 |
|
39.70 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.57 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.73 |
|
39.74 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.96 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ronja Myllykallio |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
|
39.89 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.29 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
+0.77 |
|
40.10 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.76 |
|
40.22 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
+0.62 |
|
40.25 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.33 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Katri Tervola |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.83 |
|
40.38 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.20 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Iina Hulkki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.73 |
|
40.53 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.91 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Peppi Virokannas |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.70 |
|
40.54 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.64 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Sira Katavisto |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
|
40.80 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Veera Nurmikolu |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
40.81 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.98 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
41.00 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.14 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.72 |
|
41.11 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.62 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
41.37 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.57 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Emmiina Eho |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
41.42 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.71 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Netta Halttunen |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
|
41.48 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.58 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Viivi Pesonen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.61 |
|
41.79 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Riia Pietilä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
|
42.17 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.24 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Nelli Lehmijoki |
2005 |
Nokian Pyry |
|
|
42.32 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.53 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Merete Lätti |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.72 |
|
42.34 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.05 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
42.57 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.77 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
43.03 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.77 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Aada Koskela |
2003 |
Vieskan Uimarit |
+0.85 |
|
43.07 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neri Lätti |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 12.12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 14.02.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 50m Rintauinti Naiset - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
veera kivirinta |
1995 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
|
31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anniina Murto |
2001 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
|
32.41 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
32.90 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Kareinen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.58 |
|
32.95 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
33.33 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.74 |
|
33.60 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
33.92 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
+0.57 |
|
33.95 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 19.00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 19.00.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m Sekauinti Miehet - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.62 |
|
2:10.72 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.63 |
(+8.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.71 |
|
2:13.82 |
+3.10 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.52 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Nuottajärvi |
2000 |
Cetus Espoo |
+0.52 |
|
2:14.79 |
+4.07 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.91 |
(+8.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
+0.79 |
|
2:15.77 |
+5.05 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.25 |
(+11.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.63 |
|
2:15.78 |
+5.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.32 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saku Romo |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
|
2:18.37 |
+7.65 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.38 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
|
2:19.22 |
+8.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.52 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
|
2:19.90 |
+9.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.93 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Risto Martikainen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
|
2:22.60 |
+11.88 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.27 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.70 |
|
2:23.28 |
+12.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.54 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
2:26.41 |
+15.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.15 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
2:28.68 |
+17.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.89 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.64 |
|
2:29.88 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.07 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
+0.76 |
|
2:30.01 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.68 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Juuso Pulkkinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.57 |
|
2:30.02 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.50 |
(+7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.65 |
|
2:34.01 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.12 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.73 |
|
2:34.10 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.83 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kasperi Haverinen |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
|
2:34.93 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.95 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.67 |
|
2:35.33 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ville Ikola |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.54 |
|
2:40.54 |
+29.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.28 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.36 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 12.18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 12.38.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m Sekauinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.65 |
|
2:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.72 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.65 |
|
2:12.54 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.82 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.63 |
|
2:16.54 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.78 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
|
2:18.14 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.90 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
|
2:21.80 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.22 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.72 |
|
2:24.62 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.28 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
2:24.85 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.68 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
2:25.44 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.41 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 19.07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 19.22.33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 200m Sekauinti Naiset - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:25.68 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.62 |
(+6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:26.54 |
+0.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.14 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
+0.73 |
|
2:27.63 |
+1.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:27.08 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minttu Paalanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
|
2:29.10 |
+3.42 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.48 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
+0.70 |
|
2:31.28 |
+5.60 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.80 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:31.89 |
+6.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.52 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Johansson |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
2:31.96 |
+6.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.05 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.61 |
|
2:33.17 |
+7.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.88 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilda Holmlund |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.58 |
|
2:33.43 |
+7.75 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.22 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viola Karismaa |
2005 |
Porin Uimaseura |
+0.79 |
|
2:33.89 |
+8.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.61 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.76 |
|
2:34.02 |
+8.34 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.39 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.81 |
|
2:35.81 |
+10.13 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.07 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.54 |
|
2:37.16 |
+11.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.64 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.78 |
|
2:37.87 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.27 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veera Välivainio |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.76 |
|
2:39.66 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.76 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.83 |
|
2:39.88 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.10 |
(+5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.86 |
|
2:40.37 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.60 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
2:41.66 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.33 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.72 |
|
2:43.98 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.33 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.67 |
|
2:44.47 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.81 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
2:47.28 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.73 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.66 |
|
2:48.48 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.74 |
(+5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
+0.75 |
|
2:49.36 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.37 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iines Kuvaja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.85 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 12.30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 13.22.58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 200m Sekauinti Naiset - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.56 |
|
2:23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.68 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
|
2:24.99 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.54 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
+0.73 |
|
2:25.22 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.63 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.76 |
|
2:31.18 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.17 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Johansson |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
2:31.19 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.96 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.54 |
|
2:31.61 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.89 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viola Karismaa |
2005 |
Porin Uimaseura |
+0.81 |
|
2:32.79 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.89 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.53 |
|
2:35.88 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.16 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 19.11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 19.11.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Perhosuinti P-14 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
1:09.11 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.44 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
|
1:09.48 |
+0.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:11.99 |
+2.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jouko Raunio |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.68 |
|
1:12.43 |
+3.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.94 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
|
1:13.09 |
+3.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.74 |
|
1:14.13 |
+5.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.51 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.75 |
|
1:14.50 |
+5.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.54 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.85 |
|
1:14.57 |
+5.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.92 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
+0.69 |
|
1:14.59 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.86 |
(-8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:14.79 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.72 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Niemi |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+0.70 |
|
1:16.28 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.49 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
+0.78 |
|
1:17.93 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.49 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
1:18.75 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.52 |
(-7.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maxim Sazonov |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
|
1:19.12 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.32 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ossi Nevalainen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.93 |
|
1:19.66 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.38 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.81 |
|
1:19.77 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.14 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
1:22.63 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.63 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Väinö Kero |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.78 |
|
1:23.59 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.57 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frans Nieminen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.65 |
|
1:23.70 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.89 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niilo Kankainen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 12.40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 12.41.06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Perhosuinti P-14 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
+0.80 |
|
1:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.48 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.51 |
|
1:09.99 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.11 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
|
1:12.86 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.09 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.76 |
|
1:14.37 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.50 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.80 |
|
1:15.55 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.13 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jouko Raunio |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.48 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 19.13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 19.13.56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m Perhosuinti T-13 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:11.47 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.04 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.67 |
|
1:14.04 |
+2.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.62 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
|
1:15.28 |
+3.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.69 |
|
1:15.33 |
+3.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.26 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.82 |
|
1:16.45 |
+4.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.49 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:16.45 |
+4.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.23 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
|
1:17.02 |
+5.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
1:18.14 |
+6.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.19 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
+0.71 |
|
1:18.31 |
+6.84 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.35 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
|
1:19.27 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.78 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
|
1:20.71 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.32 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.70 |
|
1:21.84 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.18 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Unna Timonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.74 |
|
1:22.69 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.40 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.63 |
|
1:22.81 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.85 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.58 |
|
1:22.91 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.36 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.76 |
|
1:23.09 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.97 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.83 |
|
1:27.39 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
1:28.62 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.42 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Piiparinen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 12.48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 13.59.53 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m Perhosuinti T-13 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.57 |
|
1:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.47 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.57 |
|
1:11.64 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.78 |
|
1:14.06 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.67 |
|
1:15.85 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.28 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.63 |
|
1:16.43 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.33 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
|
1:16.65 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.82 |
|
1:16.99 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.02 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
1:18.64 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.14 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 19.18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 19.18.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 100m Perhosuinti P-16 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:02.11 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.31 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:03.47 |
+1.36 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.33 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.76 |
|
1:04.29 |
+2.18 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.12 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
+0.72 |
|
1:04.92 |
+2.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.62 |
|
1:05.42 |
+3.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.21 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.66 |
|
1:05.69 |
+3.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.59 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
|
1:06.63 |
+4.52 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.27 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
1:07.02 |
+4.91 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.39 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
|
1:08.75 |
+6.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.15 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
1:09.37 |
+7.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.06 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.93 |
|
1:11.86 |
+9.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.93 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.77 |
|
1:12.11 |
+10.00 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.38 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.82 |
|
1:12.17 |
+10.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Topias Partinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.80 |
|
1:13.19 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.32 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
|
1:13.54 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.98 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.56 |
|
1:13.96 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.66 |
(+6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matias Pontalti |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.42 |
|
1:14.20 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.99 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Veikko Moilanen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.73 |
|
1:14.42 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.47 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.54 |
|
1:16.31 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.27 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Markus Levonoja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.68 |
|
1:16.95 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.81 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.44 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Sojolin |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 12.51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 13.24.46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 100m Perhosuinti P-16 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.53 |
|
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.11 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.65 |
|
1:05.00 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.42 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.54 |
|
1:05.05 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.69 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
+0.71 |
|
1:05.15 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.92 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
1:09.00 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.75 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
|
1:10.56 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.71 |
|
1:11.41 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.17 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.68 |
|
1:12.52 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 19.21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 19.21.54 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 100m Perhosuinti T-15 - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.64 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.17 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
|
1:09.05 |
+2.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.34 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.57 |
|
1:10.76 |
+4.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:10.80 |
+4.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.34 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
|
1:11.16 |
+4.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.79 |
|
1:11.71 |
+5.07 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
1:11.87 |
+5.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.05 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.62 |
|
1:12.23 |
+5.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.57 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
|
1:12.57 |
+5.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.17 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.73 |
|
1:12.68 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Zautasvili |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.56 |
|
1:12.72 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.16 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
|
1:14.20 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.87 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.71 |
|
1:15.31 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.51 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.79 |
|
1:15.35 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.10 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iines Kuvaja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.83 |
|
1:16.03 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.41 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liisa Peetsu |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.72 |
|
1:16.71 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.63 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
|
1:16.74 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.88 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
|
1:16.77 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.47 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
|
1:18.08 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.98 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:19.05 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.55 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joanna Kivelä |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
1:20.79 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.77 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
+0.64 |
|
1:21.36 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.60 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Harell |
2007 |
Porin Uimaseura |
+0.53 |
|
1:24.85 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.82 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Veera Nurmikolu |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.51 |
|
1:25.24 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.50 |
(+5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 12.57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 13.21.29 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 100m Perhosuinti T-15 - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.53 |
|
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.64 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
+0.71 |
|
1:08.76 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.05 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
|
1:10.86 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.87 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.60 |
|
1:11.02 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.76 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.72 |
|
1:12.06 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.23 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Zautasvili |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:12.10 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.72 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.56 |
|
1:15.14 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.80 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 19.27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 19.27.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 100m Perhosuinti Miehet - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
+0.46 |
|
56.27 |
|
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 55.50 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
56.38 |
+0.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 55.64 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
|
56.79 |
+0.52 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 57.44 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lari Tumanoff |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
|
57.26 |
+0.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.97 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luukas Vainio |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.51 |
|
57.34 |
+1.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 55.59 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
+0.45 |
|
57.95 |
+1.68 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 55.46 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juho Seppälä |
1999 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
|
58.58 |
+2.31 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 59.13 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
59.13 |
+2.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 57.65 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksi Koprinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
|
59.14 |
+2.87 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 56.38 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.60 |
|
59.47 |
+3.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.23 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Veckman |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
+0.68 |
|
1:00.58 |
+4.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.22 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
|
1:00.61 |
+4.34 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.90 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
+0.51 |
|
1:01.12 |
+4.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.36 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joonas Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.61 |
|
1:01.31 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.66 |
|
1:01.75 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.68 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
1:01.83 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.93 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Touko Riipinen |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
|
1:02.32 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.01 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Simon Ravals |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.70 |
|
1:02.69 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.86 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Topias Tynjä |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
|
1:02.74 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.23 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arttu Valonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.62 |
|
1:03.01 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.89 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
|
1:03.11 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.41 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.61 |
|
1:03.28 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.64 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Teemu Oksakari |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.80 |
|
1:04.12 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.27 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
1:04.13 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.46 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julius Airas |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.62 |
|
1:04.25 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.51 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.65 |
|
1:04.32 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
|
1:04.47 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.68 |
|
1:04.80 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.23 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.46 |
|
1:05.48 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
1:06.69 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.42 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:06.75 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.22 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.62 |
|
1:07.00 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.23 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.63 |
|
1:07.73 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
|
1:09.21 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ville Savulahti |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.66 |
|
1:09.59 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.17 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Iiro Kyllönen |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.76 |
|
1:09.72 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.35 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 13.06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 13.59.22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 100m Perhosuinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luukas Vainio |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.34 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
|
56.97 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.95 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.49 |
|
57.45 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.38 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.59 |
|
59.03 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.47 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
59.65 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.13 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Veckman |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
+0.68 |
|
1:00.25 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.58 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
+0.69 |
|
1:00.94 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.12 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 19.36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 19.36.22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 100m Perhosuinti Naiset - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
Cetus Espoo |
|
|
1:03.26 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.28 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nea Norismaa |
1995 |
Uinti Tampere |
|
|
1:03.27 |
+0.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.80 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Hinkka |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:03.44 |
+0.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.94 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Mäki |
1997 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
1:03.62 |
+0.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.18 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.77 |
|
1:04.23 |
+0.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.93 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ada Hakkarainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
|
1:05.20 |
+1.94 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Janina Ollikainen |
2000 |
Porin Uimaseura |
+0.67 |
|
1:06.76 |
+3.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.11 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Soininen |
1999 |
Jyväskylän Aalto |
+0.62 |
|
1:07.15 |
+3.89 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Heini Hammar |
1999 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
1:07.87 |
+4.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.19 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.65 |
|
1:07.92 |
+4.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.83 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.80 |
|
1:07.94 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.04 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.75 |
|
1:08.28 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.76 |
|
1:08.29 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.67 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mila Manner |
2001 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:08.36 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.24 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viola Karismaa |
2005 |
Porin Uimaseura |
+0.79 |
|
1:08.39 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.16 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ronja Myllykallio |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
1:09.08 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.40 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Gschwentner |
1997 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
1:10.04 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.21 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.78 |
|
1:10.17 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.85 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Hulkki |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.68 |
|
1:10.66 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.15 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Annukka Pihkamäki |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.67 |
|
1:10.99 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.91 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.73 |
|
1:11.04 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.24 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.28 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.31 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anniina Jokiniemi |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.59 |
|
1:11.48 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.29 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Noora Kylmämetsä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
1:12.14 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.20 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
+0.79 |
|
1:12.24 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.67 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
1:12.91 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
+0.69 |
|
1:13.23 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.63 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
|
1:14.22 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.24 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mitra Pietiäinen |
2004 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.71 |
|
1:14.34 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lotta Lehtoila |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.58 |
|
1:15.22 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.37 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tytti Rantanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.83 |
|
1:16.17 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.86 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Veera Viskari |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.79 |
|
1:23.17 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.57 |
(+7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
|
1:23.55 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.98 |
(+8.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 13.16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 14.17.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 100m Perhosuinti Naiset - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nea Norismaa |
1995 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
1:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.27 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:03.63 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.26 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Mäki |
1997 |
Cetus Espoo |
+0.49 |
|
1:03.78 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.62 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Hinkka |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
1:04.01 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.44 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.80 |
|
1:05.06 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.23 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Janina Ollikainen |
2000 |
Porin Uimaseura |
+0.72 |
|
1:06.90 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.76 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Heini Hammar |
1999 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
1:07.17 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.87 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.62 |
|
1:08.31 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.92 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 19.36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 19.36.37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 400m Vapaauinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
|
4:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.69 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
|
4:21.73 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.14 |
(+7.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pietari Puutio |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.74 |
|
4:29.21 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.14 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teemu Oksakari |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.74 |
|
4:30.96 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.93 |
(+8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juuso Pulkkinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
4:39.35 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.75 |
(+24.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
4:42.14 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.37 |
(+6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.64 |
|
4:43.84 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.16 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 19.39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 19.40.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 400m Vapaauinti Naiset - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Hakkarainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.55 |
|
4:28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.50 |
(+8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.74 |
|
4:35.18 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.99 |
(+5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.81 |
|
4:37.79 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.51 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Holmlund |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.74 |
|
4:41.57 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.08 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
+0.59 |
|
4:43.09 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.49 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.77 |
|
4:44.60 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.55 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannah Lamminmäki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.68 |
|
4:47.03 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.29 |
(+7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:53.45 |
+25.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.65 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.54 |
|
4:57.49 |
+29.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.92 |
(+21.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
|
4:57.84 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.75 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
+0.71 |
|
4:58.11 |
+29.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.62 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.74 |
|
5:03.51 |
+35.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.89 |
(+5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoliina Hirvelä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.57 |
|
5:04.74 |
+36.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.13 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
|
5:08.56 |
+40.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.79 |
(+10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Peppi Virokannas |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
|
5:13.46 |
+45.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.62 |
(+7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
|
5:17.48 |
+49.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.91 |
(+11.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
+0.80 |
|
5:18.38 |
+50.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.92 |
(+16.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neri Lätti |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 19.47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 19.48.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 49, 50m Vapaauinti Miehet - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
+0.56 |
|
22.69 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 22.45 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saku Romo |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
|
24.58 |
+1.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.40 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Knaapi |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
24.60 |
+1.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.36 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.66 |
|
24.77 |
+2.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.59 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.43 |
|
24.80 |
+2.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.30 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.68 |
|
25.02 |
+2.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Mikkonen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
25.04 |
+2.35 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 24.77 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Sievers |
2000 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
|
25.05 |
+2.36 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 24.15 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eemil Kylmä |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
25.10 |
+2.41 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 24.72 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Reko Patinen |
1998 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
|
25.13 |
+2.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
|
25.25 |
+2.56 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 25.35 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Simon Ravals |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.69 |
|
25.25 |
+2.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.54 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arttu Erkinaro |
1992 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.71 |
|
25.30 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.61 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Rinne |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
25.33 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.02 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Juho Seppälä |
1999 |
TaTu Tampere |
+0.58 |
|
25.37 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.97 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eero Asikainen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.69 |
|
25.39 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.04 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lassi Ohtonen |
1992 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
|
25.54 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.92 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sakari Korri |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
|
25.58 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.73 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.70 |
|
25.61 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.60 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
25.72 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.62 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.71 |
|
25.75 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.75 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.49 |
|
25.86 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.56 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julius Airas |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.61 |
|
25.90 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.71 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
25.91 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.11 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Petja Yritys |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
26.07 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.48 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.60 |
|
26.08 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.98 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
26.08 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.26 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
26.12 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.26 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Matias Rasinmäki |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
26.15 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.35 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
+0.62 |
|
26.21 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.52 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
26.37 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.44 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Leevi Luhtanen |
2000 |
Porin Uimaseura |
+0.69 |
|
26.39 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.02 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.66 |
|
26.42 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.93 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Rasmus Koskela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.64 |
|
26.44 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.19 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Arttu Venemies |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.65 |
|
26.50 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.20 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.63 |
|
26.50 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Aapo Koskinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.60 |
|
26.51 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.33 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
26.66 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.51 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ville Ikola |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.63 |
|
26.78 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.16 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.67 |
|
26.80 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.78 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=41 |
|
Kasperi Haverinen |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
|
26.86 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.64 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=41 |
|
Pietari Puutio |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.78 |
|
26.86 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.84 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.50 |
|
26.88 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.16 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.63 |
|
26.89 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Oskar Tuominen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
|
26.98 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.37 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.64 |
|
27.00 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.89 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Frans Riekki |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.75 |
|
27.10 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.54 |
|
27.11 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.76 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Serhat Kalin |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.37 |
|
27.18 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.68 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Aleksi Luopajärvi |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.72 |
|
27.26 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.33 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.65 |
|
27.27 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
|
27.51 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=53 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.64 |
|
27.58 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=53 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.63 |
|
27.58 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.66 |
|
27.63 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.77 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=56 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
27.72 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=56 |
|
Aleksi Metsäpelto |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.66 |
|
27.72 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
|
27.87 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.81 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.65 |
|
28.06 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Joona Saloniemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.82 |
|
28.42 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.40 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Vladislav Koshman |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.97 |
|
31.80 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonas Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 13.25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 13.52.12 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 49, 50m Vapaauinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
+0.75 |
|
23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.69 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Knaapi |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
24.18 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.60 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
|
24.30 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.80 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.64 |
|
24.67 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.77 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saku Romo |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
|
24.80 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.58 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reko Patinen |
1998 |
TaTu Tampere |
+0.63 |
|
24.90 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.13 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Ravals |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.63 |
|
25.08 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.25 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
25.09 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.02 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 19.50.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 19.51.02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 50m Vapaauinti Naiset - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Pentti |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
26.68 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.45 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
26.71 |
+0.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.58 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
26.91 |
+0.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.53 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Kellberg |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
26.92 |
+0.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.57 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
26.99 |
+0.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.23 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
|
|
27.11 |
+0.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.56 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.67 |
|
27.20 |
+0.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.79 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nea Norismaa |
1995 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
27.31 |
+0.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Siirtola |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
27.63 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
27.77 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.63 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Reetta Kanervo |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.49 |
|
27.79 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.25 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hanna Kareinen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
|
27.80 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.71 |
|
27.84 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
27.86 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.68 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.57 |
|
27.92 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.53 |
|
27.98 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Viivi Merisalo |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
27.99 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.89 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
27.99 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sohvi Kallinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
|
28.09 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Milla Nikkanen |
2002 |
Vanders |
+0.61 |
|
28.16 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Veera Välivainio |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
28.25 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.01 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Saana Yritys |
2003 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.62 |
|
28.25 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
+0.64 |
|
28.34 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.68 |
|
28.34 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Melissa Virtanen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.62 |
|
28.39 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nea Reunanen |
2001 |
Porin Uimaseura |
+0.60 |
|
28.48 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maria Korkalainen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.56 |
|
28.56 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lilli Kulpakko |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
+0.73 |
|
28.64 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
|
28.65 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aino Jussila |
2000 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
|
28.69 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aada Viitamäki |
2003 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.66 |
|
28.70 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.75 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
|
28.73 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
+0.69 |
|
28.81 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
29.00 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Hakala |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.70 |
|
29.03 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Elli Kenttälä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
29.11 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Vlada Guljajeva |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.65 |
|
29.19 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Elizabete Naumcika |
2005 |
Race Club Sveitsi |
+0.73 |
|
29.31 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
29.31 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.78 |
|
29.38 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Iida Savulahti |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
|
29.40 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Frida Ekman |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
29.43 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.73 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ella Harell |
2007 |
Porin Uimaseura |
+0.63 |
|
29.44 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
+0.60 |
|
29.47 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.39 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Tuulia Harju |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.77 |
|
29.53 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Liisa Peetsu |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
29.54 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.46 |
|
29.58 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.64 |
|
29.62 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Ella Gylden |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
29.63 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Jessica Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
29.64 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.78 |
|
29.86 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
+0.73 |
|
29.87 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.79 |
|
29.88 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Vilhelmiina Wegelius |
2002 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.77 |
|
29.91 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Tytti Rantanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
29.98 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.53 |
|
30.00 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=57 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.64 |
|
30.01 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=57 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
+0.60 |
|
30.01 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Jenna Rajahalme |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
30.03 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.80 |
|
30.08 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.68 |
|
30.09 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Anni Koivula |
2003 |
Nokian Pyry |
|
|
30.21 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Viivi Pesonen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.59 |
|
30.22 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Cinja Åvist |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
30.27 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=65 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.69 |
|
30.28 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=65 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.72 |
|
30.28 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.06 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Ella Hulkki |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
30.29 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Anni Kärkkäinen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.79 |
|
30.33 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
30.34 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Siiri Ruponen |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.64 |
|
30.36 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Pirita Hautala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.69 |
|
30.42 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.72 |
|
30.49 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Merete Lätti |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.72 |
|
30.52 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=74 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
+0.65 |
|
30.55 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=74 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
+0.61 |
|
30.55 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Aamu Knuuttila |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.80 |
|
30.56 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Emilia Peuhkurinen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
30.58 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Iida Häcklin |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.79 |
|
30.62 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
+0.50 |
|
30.64 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
+0.53 |
|
30.67 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.68 |
|
30.69 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
30.71 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Emilia Majuri |
2001 |
Uinti Tampere |
|
|
30.77 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.63 |
|
30.81 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
+0.86 |
|
30.89 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Nelli Lehmijoki |
2005 |
Nokian Pyry |
+0.68 |
|
30.98 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Veera Rantala |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.47 |
|
31.06 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
|
Lotta Lehtoila |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
31.18 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
31.24 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
|
Martta Mäkinen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
|
31.42 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
|
Iines Kuvaja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.81 |
|
31.44 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
|
31.65 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
|
31.68 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
|
Veera Viskari |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.84 |
|
32.13 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Claudia Åvist |
1997 |
TaTu Tampere |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 13.40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 13.42.54 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erän tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 50m Vapaauinti Naiset - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Pentti |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.54 |
|
26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.68 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
|
26.61 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.71 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.69 |
|
26.74 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Kellberg |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
26.90 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.92 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
+0.68 |
|
27.11 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.11 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.71 |
|
27.19 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.20 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
27.43 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.99 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nea Norismaa |
1995 |
Uinti Tampere |
+0.54 |
|
27.88 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.31 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.5.2022 19.53.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 19.53.48 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|