Resultater for XIX Gant Turku Junior Games
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
XIX GANT Turku Junior Games
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Impivaaran uimahalli |
Järjestäjä: |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti T12, T11, T10 T10 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Boomerang ProFashion Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Nevalainen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
+0.73 |
240 |
1:23.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.10 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siyuan Vivian Lu |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.82 |
182 |
1:31.19 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.91 |
(-16.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Åberg |
2012 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
159 |
1:35.32 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.41 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Kulmala |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
+0.84 |
135 |
1:40.70 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.55 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Niemi |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
125 |
1:43.16 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.57 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilja Kuosmanen |
2012 |
Raision Urheilijat |
+0.88 |
118 |
1:45.14 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hildegard Brozinski |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.86 |
109 |
1:48.07 |
+24.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.79 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Chenmi Zhang |
2013 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
108 |
1:48.26 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.31 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Mukkala |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.94 |
103 |
1:50.11 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elviira Alanko |
2012 |
Åbo Simklubb |
+0.71 |
102 |
1:50.34 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.16 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stella Räikkönen |
2013 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.67 |
96 |
1:52.56 |
+29.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.30 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Siiri Viskari |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.78 |
86 |
1:56.82 |
+33.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.92 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Satola |
2012 |
Rauman Uimaseura |
+0.96 |
82 |
1:58.61 |
+35.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.81 |
(+6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anni Mäkitalo |
2013 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.75 |
79 |
2:00.49 |
+37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti T12, T11, T10 T11 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Boomerang ProFashion Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmiina Härri |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.78 |
272 |
1:19.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.03 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Ääri |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.72 |
270 |
1:19.96 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.12 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
+0.79 |
244 |
1:22.72 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.60 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Mäkitalo |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.86 |
220 |
1:25.58 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.90 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elli Kiviluoto |
2011 |
Åbo Simklubb |
+0.57 |
216 |
1:26.06 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.84 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Oikarainen |
2011 |
Raision Urheilijat |
+0.98 |
205 |
1:27.61 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Walve |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.70 |
205 |
1:27.62 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.02 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Nyyssönen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.70 |
176 |
1:32.11 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.24 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lotta Kunttu |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
147 |
1:37.80 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.42 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anni Berg |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
146 |
1:38.10 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Sjöblom |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.91 |
142 |
1:38.91 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.97 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Sivonen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
128 |
1:42.35 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Savolainen |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.60 |
119 |
1:44.86 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.04 |
(-12.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pihla Halava |
2011 |
Åbo Simklubb |
+0.76 |
116 |
1:45.79 |
+26.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.02 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Venla Rainerma |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
114 |
1:46.34 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.92 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Moona Korvala |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
109 |
1:48.01 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.84 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti T12, T11, T10 T12 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Boomerang ProFashion Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viola Tojander |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.77 |
378 |
1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.80 |
356 |
1:12.95 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taimi Likki |
2010 |
Rauman Uimaseura |
+0.79 |
354 |
1:13.09 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.41 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
349 |
1:13.42 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.05 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
+0.74 |
321 |
1:15.52 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.18 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanni Tyrni |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.69 |
298 |
1:17.35 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.48 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino-Ilona Lehtonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.82 |
293 |
1:17.85 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.07 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.76 |
287 |
1:18.37 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Laperie |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.78 |
281 |
1:18.93 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.32 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saara Solkinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.68 |
278 |
1:19.20 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Engström |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.78 |
271 |
1:19.81 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.69 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Inka Kajander |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.72 |
266 |
1:20.38 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.15 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.85 |
263 |
1:20.64 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
+0.82 |
260 |
1:20.99 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.45 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aava Salmiosalo |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.77 |
253 |
1:21.74 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.45 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kiira Rantanen |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.86 |
250 |
1:22.07 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.24 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lilja-Maria Viljanen |
2010 |
Porin Uimaseura |
+0.74 |
245 |
1:22.54 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.60 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eevia Marjamäki |
2010 |
Porin Uimaseura |
+0.79 |
239 |
1:23.29 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.22 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Janina Hyvönen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.66 |
228 |
1:24.62 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.24 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Inka Tomula |
2010 |
Porin Uimaseura |
+0.75 |
226 |
1:24.89 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.97 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Keona Avae |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.76 |
224 |
1:25.07 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.03 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Kannisto |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.87 |
215 |
1:26.31 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.25 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Saara Aaltonen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
+0.75 |
204 |
1:27.70 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.11 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iina Raitaluoma |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
204 |
1:27.81 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.81 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elisa Turta |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
+0.88 |
201 |
1:28.21 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Siiri Kinos |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
197 |
1:28.73 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.38 |
(+4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hertta Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.62 |
196 |
1:28.94 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.83 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
189 |
1:30.09 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.19 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Senni Helskyaho |
2010 |
Salon Uimarit |
|
185 |
1:30.60 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.38 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Heli Kärnä |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.86 |
178 |
1:31.83 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.94 |
(-6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elsa Hiukka |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.87 |
175 |
1:32.36 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
164 |
1:34.30 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.44 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Aada Lehtinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.97 |
137 |
1:40.30 |
+28.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.68 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Adele Rekunen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
127 |
1:42.78 |
+31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Oona Kiiski |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
+0.90 |
125 |
1:43.24 |
+31.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.27 |
(+14.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ella Sunnari |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
121 |
1:44.42 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ines Kauppinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.92 |
113 |
1:46.94 |
+35.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.14 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Vilma Kivi |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.85 |
110 |
1:47.71 |
+36.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.77 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Milja Teräsjärvi |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
99 |
1:51.69 |
+40.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.86 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kerttu Kiviniemi |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.90 |
91 |
1:54.71 |
+43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sara Kivelä |
2010 |
Salon Uimarit |
|
87 |
1:56.35 |
+44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 12.13.22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
|