2024-05-23   18:26:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Malmö Sprinten

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Malmö Sprinten
Plats: Arrangör: Malmö Kappsimningsklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2022 till den 26 maj 2022
Gren 1, 50m Frisim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Vera Ahlgren 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:00.52
50m: 1:00.52
(1:00.52)
Kevin Alexa 2012 Malmö Kappsimningsklubb 50.25
50m: 50.25
(50.25)
Noa Almström 2013 Malmö Kappsimningsklubb 1:02.68
50m: 1:02.68
(1:02.68)
Arshan Alyasvand 2013 Malmö Kappsimningsklubb DNS
Allie Andersson 2013 Vellinge-Näsets Simklubb 52.41
50m: 52.41
(52.41)
Elizabeth Augustsson 2013 Malmö Kappsimningsklubb 59.65
50m: 59.65
(59.65)
Theo Blanquer 2013 Malmö Kappsimningsklubb 54.28
50m: 54.28
(54.28)
Bella Borgström 2012 Malmö Kappsimningsklubb 44.30
50m: 44.30
(44.30)
Melker Borgström 2012 Malmö Kappsimningsklubb 48.26
50m: 48.26
(48.26)
Rufus Do 2012 Simklubben Ran 39.55
50m: 39.55
(39.55)
Julia Ekelund 2013 Malmö Kappsimningsklubb 53.84
50m: 53.84
(53.84)
Zam Ellerström 2013 Malmö Kappsimningsklubb 56.93
50m: 56.93
(56.93)
Isabella Englesson 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:00.47
50m: 1:00.47
(1:00.47)
Alice Englund 2012 Malmö Kappsimningsklubb 41.87
50m: 41.87
(41.87)
Gustaf Erixon 2012 Malmö Kappsimningsklubb 39.11
50m: 39.11
(39.11)
Lilian Fan 2012 Malmö Kappsimningsklubb 53.83
50m: 53.83
(53.83)
Leila Feyzie 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:01.20
50m: 1:01.20
(1:01.20)
Max Gauld 2013 Vellinge-Näsets Simklubb 54.52
50m: 54.52
(54.52)
Vincent Gourdon 2012 Malmö Kappsimningsklubb 52.69
50m: 52.69
(52.69)
Gustav Grund 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 47.21
50m: 47.21
(47.21)
Lovisa Gustafsson Manhag 2012 Malmö Kappsimningsklubb 45.98
50m: 45.98
(45.98)
Siri Haase Hansen 2013 Malmö Kappsimningsklubb 48.23
50m: 48.23
(48.23)
Teo Hansen 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 40.34
50m: 40.34
(40.34)
William Hassel 2012 Malmö Kappsimningsklubb 49.71
50m: 49.71
(49.71)
Elsa Holmberg 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 40.41
50m: 40.41
(40.41)
Axel Hulteberg 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 42.57
50m: 42.57
(42.57)
Anton Hägglöf 2012 Malmö Kappsimningsklubb 43.83
50m: 43.83
(43.83)
Julia Jensen 2013 Malmö Kappsimningsklubb 47.88
50m: 47.88
(47.88)
Elise Knutsson 2012 Föreningen Trelleborg Sim 45.27
50m: 45.27
(45.27)
Blanca Larsson 2012 Malmö Kappsimningsklubb 59.60
50m: 59.60
(59.60)
Meya Larsson 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:09.09
50m: 1:09.09
(1:09.09)
Edith Liljekrantz 2013 Malmö Kappsimningsklubb DNS
Arvid Ljung 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 50.23
50m: 50.23
(50.23)
Eja Lundberg 2013 Malmö Kappsimningsklubb 52.22
50m: 52.22
(52.22)
Zoé Mae Ranelid 2012 Malmö Kappsimningsklubb 42.10
50m: 42.10
(42.10)
Maja Maksimovic 2012 Malmö Kappsimningsklubb 41.10
50m: 41.10
(41.10)
Klara Malmgren 2012 Malmö Kappsimningsklubb 45.94
50m: 45.94
(45.94)
Elias Matoussi 2012 Malmö Kappsimningsklubb 46.62
50m: 46.62
(46.62)
Lora Mohammad 2012 Malmö Kappsimningsklubb DNS
Selma Möller 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 50.39
50m: 50.39
(50.39)
Ebba-Lisa Nihlén Miheller 2012 Malmö Kappsimningsklubb 51.89
50m: 51.89
(51.89)
Nikki Nillund 2013 Vellinge-Näsets Simklubb 51.80
50m: 51.80
(51.80)
Ingrid Niloff 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 41.62
50m: 41.62
(41.62)
Märta Nilsson 2012 Malmö Kappsimningsklubb 46.13
50m: 46.13
(46.13)
Leon Olsson 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
Linea Osmani 2013 Malmö Kappsimningsklubb 59.38
50m: 59.38
(59.38)
Luan Osmani 2012 Malmö Kappsimningsklubb 46.51
50m: 46.51
(46.51)
Nicolas Petersson 2012 Malmö Kappsimningsklubb 53.52
50m: 53.52
(53.52)
Ivan Raspa 2013 Malmö Kappsimningsklubb 59.52
50m: 59.52
(59.52)
Wilmer Redenby 2012 Malmö Kappsimningsklubb 45.25
50m: 45.25
(45.25)
Ekaterina Rogovaya 2012 Malmö Kappsimningsklubb 52.44
50m: 52.44
(52.44)
Lilian Sammak 2012 Malmö Kappsimningsklubb DNS
Noor Shahin 2014 Malmö Kappsimningsklubb 57.99
50m: 57.99
(57.99)
Astrid Simonsson 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 40.53
50m: 40.53
(40.53)
Kacper Smalarz 2013 Malmö Kappsimningsklubb 47.98
50m: 47.98
(47.98)
Herbert Stenskepp 2013 Vellinge-Näsets Simklubb 47.12
50m: 47.12
(47.12)
Joakim Sveberg Karlsson 2012 Föreningen Trelleborg Sim 42.37
50m: 42.37
(42.37)
Apollo Svensson 2012 Malmö Kappsimningsklubb 54.42
50m: 54.42
(54.42)
Farah-Noush Thompson 2012 Malmö Kappsimningsklubb 50.20
50m: 50.20
(50.20)
Eddie Tsai 2013 Malmö Kappsimningsklubb 1:07.80
50m: 1:07.80
(1:07.80)
Parmin Valinezhad 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:02.31
50m: 1:02.31
(1:02.31)
Alyssa Veysel 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:03.32
50m: 1:03.32
(1:03.32)
Julie Zachrison Cornu 2013 Malmö Kappsimningsklubb 53.22
50m: 53.22
(53.22)
Emma Åkergården 2013 Malmö Kappsimningsklubb 45.44
50m: 45.44
(45.44)
Leonard Åkesson 2012 Malmö Kappsimningsklubb 49.24
50m: 49.24
(49.24)
2022-05-26 10:55:46 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Malmö Sprinten
Plats: Arrangör: Malmö Kappsimningsklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2022 till den 26 maj 2022
Gren 2, 50m Bröstsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Vera Ahlgren 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:09.16
50m: 1:09.16
(1:09.16)
Kevin Alexa 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:08.51
50m: 1:08.51
(1:08.51)
Noa Almström 2013 Malmö Kappsimningsklubb 1:12.61
50m: 1:12.61
(1:12.61)
Arshan Alyasvand 2013 Malmö Kappsimningsklubb DNS
Allie Andersson 2013 Vellinge-Näsets Simklubb 58.38
50m: 58.38
(58.38)
Minou Birde Lissmyr 2014 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:40.93
50m: 1:40.93
(1:40.93)
Theo Blanquer 2013 Malmö Kappsimningsklubb 1:16.08
50m: 1:16.08
(1:16.08)
Bella Borgström 2012 Malmö Kappsimningsklubb 56.26
50m: 56.26
(56.26)
Melker Borgström 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:00.88
50m: 1:00.88
(1:00.88)
Freya Commins 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:05.31
50m: 1:05.31
(1:05.31)
Rufus Do 2012 Simklubben Ran 51.48
50m: 51.48
(51.48)
Frank Durawa 2013 Malmö Kappsimningsklubb 1:06.66
50m: 1:06.66
(1:06.66)
Julia Ekelund 2013 Malmö Kappsimningsklubb 1:02.67
50m: 1:02.67
(1:02.67)
Alice Englund 2012 Malmö Kappsimningsklubb 54.13
50m: 54.13
(54.13)
Lilian Fan 2012 Malmö Kappsimningsklubb 59.41
50m: 59.41
(59.41)
Leila Feyzie 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:03.75
50m: 1:03.75
(1:03.75)
Vincent Gourdon 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:02.95
50m: 1:02.95
(1:02.95)
Gustav Grund 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 1:04.75
50m: 1:04.75
(1:04.75)
Amanda Gunnersand Malm 2013 Malmö Kappsimningsklubb 1:11.70
50m: 1:11.70
(1:11.70)
Lovisa Gustafsson Manhag 2012 Malmö Kappsimningsklubb 59.95
50m: 59.95
(59.95)
Teo Hansen 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 57.77
50m: 57.77
(57.77)
William Hassel 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:15.38
50m: 1:15.38
(1:15.38)
Axel Hulteberg 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 53.42
50m: 53.42
(53.42)
Anton Hägglöf 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:00.55
50m: 1:00.55
(1:00.55)
Isabelle Jacobsson 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:18.22
50m: 1:18.22
(1:18.22)
Julia Jensen 2013 Malmö Kappsimningsklubb 1:05.61
50m: 1:05.61
(1:05.61)
Nora Kurbasic Sörensen 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:12.92
50m: 1:12.92
(1:12.92)
Blanca Larsson 2012 Malmö Kappsimningsklubb DNS
Meya Larsson 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:20.52
50m: 1:20.52
(1:20.52)
Edith Liljekrantz 2013 Malmö Kappsimningsklubb 1:16.57
50m: 1:16.57
(1:16.57)
Eja Lundberg 2013 Malmö Kappsimningsklubb 59.11
50m: 59.11
(59.11)
Zoé Mae Ranelid 2012 Malmö Kappsimningsklubb 52.04
50m: 52.04
(52.04)
Klara Malmgren 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:01.07
50m: 1:01.07
(1:01.07)
Elias Matoussi 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
Selma Möller 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 1:01.50
50m: 1:01.50
(1:01.50)
Ebba-Lisa Nihlén Miheller 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 57.13
50m: 57.13
(57.13)
Nikki Nillund 2013 Vellinge-Näsets Simklubb 1:19.97
50m: 1:19.97
(1:19.97)
Ingrid Niloff 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 59.41
50m: 59.41
(59.41)
Märta Nilsson 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:01.14
50m: 1:01.14
(1:01.14)
Linea Osmani 2013 Malmö Kappsimningsklubb 1:11.01
50m: 1:11.01
(1:11.01)
Luan Osmani 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:01.82
50m: 1:01.82
(1:01.82)
Nicolas Petersson 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:15.23
50m: 1:15.23
(1:15.23)
Elise Pitura 2013 Malmö Kappsimningsklubb 1:03.51
50m: 1:03.51
(1:03.51)
Ivan Raspa 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:15.63
50m: 1:15.63
(1:15.63)
Wilmer Redenby 2012 Malmö Kappsimningsklubb 59.56
50m: 59.56
(59.56)
Ekaterina Rogovaya 2012 Malmö Kappsimningsklubb 58.86
50m: 58.86
(58.86)
Lilian Sammak 2012 Malmö Kappsimningsklubb DNS
Astrid Simonsson 2012 Vellinge-Näsets Simklubb 1:01.00
50m: 1:01.00
(1:01.00)
Hilde Sjöslätt 2012 Föreningen Trelleborg Sim 1:03.78
50m: 1:03.78
(1:03.78)
Kacper Smalarz 2013 Malmö Kappsimningsklubb 59.53
50m: 59.53
(59.53)
Joakim Sveberg Karlsson 2012 Föreningen Trelleborg Sim 57.79
50m: 57.79
(57.79)
Apollo Svensson 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:01.85
50m: 1:01.85
(1:01.85)
Farah-Noush Thompson 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:24.25
50m: 1:24.25
(1:24.25)
Eddie Tsai 2013 Malmö Kappsimningsklubb 1:11.39
50m: 1:11.39
(1:11.39)
Parmin Valinezhad 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:17.21
50m: 1:17.21
(1:17.21)
Alyssa Veysel 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:17.29
50m: 1:17.29
(1:17.29)
Julie Zachrison Cornu 2013 Malmö Kappsimningsklubb 58.94
50m: 58.94
(58.94)
Emma Åkergården 2013 Malmö Kappsimningsklubb 1:02.01
50m: 1:02.01
(1:02.01)
Leonard Åkesson 2012 Malmö Kappsimningsklubb 54.73
50m: 54.73
(54.73)
2022-05-26 11:15:31 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Malmö Sprinten
Plats: Arrangör: Malmö Kappsimningsklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2022 till den 26 maj 2022
Gren 3, 50m Ryggsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Kevin Alexa 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 58.76
50m: 58.76
(58.76)
Allie Andersson 2013 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- DNS
Elizabeth Augustsson 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:05.64
50m: 1:05.64
(1:05.64)
Minou Birde Lissmyr 2014 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:29.09
50m: 1:29.09
(1:29.09)
Theo Blanquer 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:07.76
50m: 1:07.76
(1:07.76)
Bella Borgström 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 51.51
50m: 51.51
(51.51)
Melker Borgström 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 53.23
50m: 53.23
(53.23)
Freya Commins 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:02.16
50m: 1:02.16
(1:02.16)
Rufus Do 2012 Simklubben Ran -.-- 48.75
50m: 48.75
(48.75)
Julia Ekelund 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 58.31
50m: 58.31
(58.31)
Alice Englund 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 50.12
50m: 50.12
(50.12)
Gustaf Erixon 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 44.97
50m: 44.97
(44.97)
Lilian Fan 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:00.67
50m: 1:00.67
(1:00.67)
Max Gauld 2013 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 54.74
50m: 54.74
(54.74)
Gustav Grund 2012 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 58.80
50m: 58.80
(58.80)
Amanda Gunnersand Malm 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:18.61
50m: 1:18.61
(1:18.61)
Siri Haase Hansen 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 54.74
50m: 54.74
(54.74)
Teo Hansen 2012 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 50.95
50m: 50.95
(50.95)
Elsa Holmberg 2012 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 45.64
50m: 45.64
(45.64)
Anton Hägglöf 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:01.57
50m: 1:01.57
(1:01.57)
Julia Jensen 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 53.77
50m: 53.77
(53.77)
Elise Knutsson 2012 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 51.31
50m: 51.31
(51.31)
Nora Kurbasic Sörensen 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:25.26
50m: 1:25.26
(1:25.26)
Blanca Larsson 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
Meya Larsson 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:08.71
50m: 1:08.71
(1:08.71)
Edith Liljekrantz 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:14.41
50m: 1:14.41
(1:14.41)
Eja Lundberg 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 58.92
50m: 58.92
(58.92)
Zoé Mae Ranelid 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
Maja Maksimovic 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 45.18
50m: 45.18
(45.18)
Klara Malmgren 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 53.11
50m: 53.11
(53.11)
Elias Matoussi 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:03.95
50m: 1:03.95
(1:03.95)
Selma Möller 2012 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 57.93
50m: 57.93
(57.93)
Noa Naoumov 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 55.88
50m: 55.88
(55.88)
Ebba-Lisa Nihlén Miheller 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:07.79
50m: 1:07.79
(1:07.79)
Nikki Nillund 2013 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 1:01.18
50m: 1:01.18
(1:01.18)
Ingrid Niloff 2012 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 51.15
50m: 51.15
(51.15)
Märta Nilsson 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:00.22
50m: 1:00.22
(1:00.22)
Leon Olsson 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
Linea Osmani 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:00.42
50m: 1:00.42
(1:00.42)
Luan Osmani 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 54.40
50m: 54.40
(54.40)
Elise Pitura 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:01.98
50m: 1:01.98
(1:01.98)
Wilmer Redenby 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 52.78
50m: 52.78
(52.78)
Ekaterina Rogovaya 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:00.55
50m: 1:00.55
(1:00.55)
Noor Shahin 2014 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:10.32
50m: 1:10.32
(1:10.32)
Astrid Simonsson 2012 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 50.37
50m: 50.37
(50.37)
Hilde Sjöslätt 2012 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 55.12
50m: 55.12
(55.12)
Kacper Smalarz 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 57.16
50m: 57.16
(57.16)
Herbert Stenskepp 2013 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 54.24
50m: 54.24
(54.24)
Joakim Sveberg Karlsson 2012 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 53.21
50m: 53.21
(53.21)
Farah-Noush Thompson 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:00.48
50m: 1:00.48
(1:00.48)
Eddie Tsai 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:07.12
50m: 1:07.12
(1:07.12)
Parmin Valinezhad 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:12.59
50m: 1:12.59
(1:12.59)
Leonard Åkesson 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 53.68
50m: 53.68
(53.68)
2022-05-26 11:43:38 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Malmö Sprinten
Plats: Arrangör: Malmö Kappsimningsklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2022 till den 26 maj 2022
Gren 4, 25m Fjärilsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Vera Ahlgren 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 35.92
Kevin Alexa 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 26.75
Bella Borgström 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 26.76
Rufus Do 2012 Simklubben Ran -.-- 20.86
Frank Durawa 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 39.86
Isabella Englesson 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 32.48
Alice Englund 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 23.01
Gustaf Erixon 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 20.19
Lilian Fan 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 32.65
Max Gauld 2013 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 25.31
Teo Hansen 2012 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 23.67
William Hassel 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 28.80
Elsa Holmberg 2012 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 19.86
Axel Hulteberg 2012 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 20.81
Julia Jensen 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 27.74
Elise Knutsson 2012 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 22.16
Arvid Ljung 2012 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 28.83
Eja Lundberg 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 24.61
Zoé Mae Ranelid 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 21.54
Maja Maksimovic 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 20.07
Klara Malmgren 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 27.75
Lora Mohammad 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 29.75
Selma Möller 2012 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 27.82
Noa Naoumov 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 30.10
Ebba-Lisa Nihlén Miheller 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 31.13
Ingrid Niloff 2012 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 23.02
Märta Nilsson 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 29.81
Elise Pitura 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
Wilmer Redenby 2012 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 25.16
Astrid Simonsson 2012 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 28.00
Kacper Smalarz 2013 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 26.16
Herbert Stenskepp 2013 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 21.69
Joakim Sveberg Karlsson 2012 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 21.67
2022-05-26 11:52:52 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Malmö Sprinten
Plats: Arrangör: Malmö Kappsimningsklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2022 till den 26 maj 2022
Gren 5, 50m Frisim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Lovisa Arfwidson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 45.78
50m: 45.78
(45.78)
Timofey Beinik 2011 Simklubben Ran -.-- 41.12
50m: 41.12
(41.12)
Lea Bergman 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:03.18
50m: 1:03.18
(1:03.18)
Astrid Bergvall 2011 Simklubben Ran -.-- 43.90
50m: 43.90
(43.90)
Noel Milo Carrasco 2011 Simklubben Ran -.-- 38.52
50m: 38.52
(38.52)
Mason Custard 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 40.77
50m: 40.77
(40.77)
Arvid Eriksson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 40.12
50m: 40.12
(40.12)
Alice Ferreira Hansson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 44.21
50m: 44.21
(44.21)
Samuel Flink 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 50.69
50m: 50.69
(50.69)
Jacob Greis 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 53.80
50m: 53.80
(53.80)
Elvira Holmgren Horrdin 2011 Simklubben Ran -.-- 40.63
50m: 40.63
(40.63)
Oscar Holst Lyberg 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
Olivia Kochanowska 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 39.27
50m: 39.27
(39.27)
Anton Larsson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 39.21
50m: 39.21
(39.21)
Jonathan Larsson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 57.01
50m: 57.01
(57.01)
Ebba Lasson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 41.01
50m: 41.01
(41.01)
William Lindskog 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 46.65
50m: 46.65
(46.65)
Julia Lundahl 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 41.54
50m: 41.54
(41.54)
Karl Lundberg 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 40.72
50m: 40.72
(40.72)
Märta Mars 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 46.14
50m: 46.14
(46.14)
Elias Mekahal 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 51.32
50m: 51.32
(51.32)
Andrej Milosevic 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
Berivan Nasrollahi 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 56.18
50m: 56.18
(56.18)
Albin Nilsson 2011 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 49.50
50m: 49.50
(49.50)
Alex Nordahl 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 40.51
50m: 40.51
(40.51)
Daniel Norrman 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 40.33
50m: 40.33
(40.33)
Elsa Nyman 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 47.63
50m: 47.63
(47.63)
Callie Owusu Nkwantabisa 2011 Simklubben Ran -.-- 43.07
50m: 43.07
(43.07)
Andrei Damian Pode 2011 Simklubben Ran -.-- 38.39
50m: 38.39
(38.39)
Anton Pogarcic 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 40.16
50m: 40.16
(40.16)
Emmi Pranjic 2011 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 45.54
50m: 45.54
(45.54)
Olivia Rabi 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 54.33
50m: 54.33
(54.33)
Mina Radanov 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 46.45
50m: 46.45
(46.45)
Freja Rosberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 43.21
50m: 43.21
(43.21)
Inez Rönnow 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 35.64
50m: 35.64
(35.64)
Mella Saeed 2011 Simklubben Ran -.-- 42.58
50m: 42.58
(42.58)
Linea Sakota 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 34.78
50m: 34.78
(34.78)
Nalani Sennerdal 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 46.74
50m: 46.74
(46.74)
Disa Seydlitz 2011 Simklubben Ran -.-- 43.41
50m: 43.41
(43.41)
Olivia Silva Malm 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 43.39
50m: 43.39
(43.39)
Ellen Sjöberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 38.79
50m: 38.79
(38.79)
Ludvig Sjödahl 2011 Simklubben Ran -.-- 37.87
50m: 37.87
(37.87)
Eskil Sommarström 2011 Simklubben Ran -.-- 39.03
50m: 39.03
(39.03)
Esma Tufekcioglu 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 49.65
50m: 49.65
(49.65)
Emma Vitazka 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 33.81
50m: 33.81
(33.81)
Rupert Wilson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 44.80
50m: 44.80
(44.80)
Lucas Wänberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 39.48
50m: 39.48
(39.48)
Elias Öinert 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 45.19
50m: 45.19
(45.19)
Felipe Öst 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 41.76
50m: 41.76
(41.76)
2022-05-26 13:26:50 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Malmö Sprinten
Plats: Arrangör: Malmö Kappsimningsklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2022 till den 26 maj 2022
Gren 6, 50m Bröstsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Lovisa Arfwidson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 53.03
50m: 53.03
(53.03)
Timofey Beinik 2011 Simklubben Ran -.-- 53.53
50m: 53.53
(53.53)
Lea Bergman 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:01.46
50m: 1:01.46
(1:01.46)
Astrid Bergvall 2011 Simklubben Ran -.-- 52.59
50m: 52.59
(52.59)
Noel Milo Carrasco 2011 Simklubben Ran -.-- 57.48
50m: 57.48
(57.48)
Mason Custard 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 57.90
50m: 57.90
(57.90)
Arvid Eriksson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 53.10
50m: 53.10
(53.10)
Alice Ferreira Hansson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 52.04
50m: 52.04
(52.04)
Samuel Flink 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 58.36
50m: 58.36
(58.36)
Jacob Greis 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:16.80
50m: 1:16.80
(1:16.80)
Elvira Holmgren Horrdin 2011 Simklubben Ran -.-- 52.43
50m: 52.43
(52.43)
Oscar Holst Lyberg 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
Olivia Kochanowska 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 53.87
50m: 53.87
(53.87)
Anton Larsson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 51.24
50m: 51.24
(51.24)
Jonathan Larsson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:02.93
50m: 1:02.93
(1:02.93)
Ebba Lasson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 49.75
50m: 49.75
(49.75)
William Lindskog 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 1:02.54
50m: 1:02.54
(1:02.54)
Julia Lundahl 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 52.35
50m: 52.35
(52.35)
Karl Lundberg 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 48.80
50m: 48.80
(48.80)
Märta Mars 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 54.94
50m: 54.94
(54.94)
Elias Mekahal 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:20.42
50m: 1:20.42
(1:20.42)
Andrej Milosevic 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
Berivan Nasrollahi 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:12.63
50m: 1:12.63
(1:12.63)
Alex Nordahl 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 54.50
50m: 54.50
(54.50)
Daniel Norrman 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 54.36
50m: 54.36
(54.36)
Elsa Nyman 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 58.30
50m: 58.30
(58.30)
Callie Owusu Nkwantabisa 2011 Simklubben Ran -.-- 53.12
50m: 53.12
(53.12)
Andrei Damian Pode 2011 Simklubben Ran -.-- 57.47
50m: 57.47
(57.47)
Anton Pogarcic 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 47.53
50m: 47.53
(47.53)
Emmi Pranjic 2011 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 56.24
50m: 56.24
(56.24)
Olivia Rabi 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 54.97
50m: 54.97
(54.97)
Mina Radanov 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:14.04
50m: 1:14.04
(1:14.04)
Freja Rosberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 54.42
50m: 54.42
(54.42)
Inez Rönnow 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 49.87
50m: 49.87
(49.87)
Mella Saeed 2011 Simklubben Ran -.-- 53.78
50m: 53.78
(53.78)
Linea Sakota 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 46.99
50m: 46.99
(46.99)
Nalani Sennerdal 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:01.39
50m: 1:01.39
(1:01.39)
Disa Seydlitz 2011 Simklubben Ran -.-- 57.16
50m: 57.16
(57.16)
Olivia Silva Malm 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 54.63
50m: 54.63
(54.63)
Ellen Sjöberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 48.90
50m: 48.90
(48.90)
Ludvig Sjödahl 2011 Simklubben Ran -.-- 57.96
50m: 57.96
(57.96)
Eskil Sommarström 2011 Simklubben Ran -.-- 58.95
50m: 58.95
(58.95)
Esma Tufekcioglu 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 58.00
50m: 58.00
(58.00)
Emma Vitazka 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 50.20
50m: 50.20
(50.20)
Rupert Wilson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:03.95
50m: 1:03.95
(1:03.95)
Lucas Wänberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 54.37
50m: 54.37
(54.37)
Elias Öinert 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 52.53
50m: 52.53
(52.53)
Felipe Öst 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 50.45
50m: 50.45
(50.45)
2022-05-26 13:00:40 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Malmö Sprinten
Plats: Arrangör: Malmö Kappsimningsklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2022 till den 26 maj 2022
Gren 7, 50m Ryggsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Lovisa Arfwidson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 56.91
50m: 56.91
(56.91)
Timofey Beinik 2011 Simklubben Ran -.-- 48.82
50m: 48.82
(48.82)
Lea Bergman 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:08.36
50m: 1:08.36
(1:08.36)
Astrid Bergvall 2011 Simklubben Ran -.-- 52.51
50m: 52.51
(52.51)
Noel Milo Carrasco 2011 Simklubben Ran -.-- 48.07
50m: 48.07
(48.07)
Mason Custard 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 48.65
50m: 48.65
(48.65)
Arvid Eriksson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 49.87
50m: 49.87
(49.87)
Alice Ferreira Hansson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 55.30
50m: 55.30
(55.30)
Samuel Flink 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 55.02
50m: 55.02
(55.02)
Jacob Greis 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:05.80
50m: 1:05.80
(1:05.80)
Elvira Holmgren Horrdin 2011 Simklubben Ran -.-- 47.88
50m: 47.88
(47.88)
Olivia Kochanowska 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 45.76
50m: 45.76
(45.76)
Anton Larsson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 47.03
50m: 47.03
(47.03)
Jonathan Larsson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:03.30
50m: 1:03.30
(1:03.30)
Ebba Lasson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 48.47
50m: 48.47
(48.47)
William Lindskog 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 54.14
50m: 54.14
(54.14)
Julia Lundahl 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 47.21
50m: 47.21
(47.21)
Karl Lundberg 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 52.96
50m: 52.96
(52.96)
Elias Mekahal 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 58.29
50m: 58.29
(58.29)
Andrej Milosevic 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
Berivan Nasrollahi 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:03.33
50m: 1:03.33
(1:03.33)
Albin Nilsson 2011 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 55.03
50m: 55.03
(55.03)
Alex Nordahl 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 50.24
50m: 50.24
(50.24)
Daniel Norrman 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 49.90
50m: 49.90
(49.90)
Elsa Nyman 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 55.57
50m: 55.57
(55.57)
Callie Owusu Nkwantabisa 2011 Simklubben Ran -.-- 53.70
50m: 53.70
(53.70)
Andrei Damian Pode 2011 Simklubben Ran -.-- 51.99
50m: 51.99
(51.99)
Anton Pogarcic 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 50.89
50m: 50.89
(50.89)
Emmi Pranjic 2011 Föreningen Trelleborg Sim -.-- 53.67
50m: 53.67
(53.67)
Olivia Rabi 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 54.40
50m: 54.40
(54.40)
Mina Radanov 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 58.98
50m: 58.98
(58.98)
Freja Rosberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 46.42
50m: 46.42
(46.42)
Inez Rönnow 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 43.07
50m: 43.07
(43.07)
Mella Saeed 2011 Simklubben Ran -.-- 47.99
50m: 47.99
(47.99)
Linea Sakota 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 39.37
50m: 39.37
(39.37)
Nalani Sennerdal 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 57.53
50m: 57.53
(57.53)
Disa Seydlitz 2011 Simklubben Ran -.-- 50.76
50m: 50.76
(50.76)
Olivia Silva Malm 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 54.87
50m: 54.87
(54.87)
Ellen Sjöberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 51.59
50m: 51.59
(51.59)
Ludvig Sjödahl 2011 Simklubben Ran -.-- 47.22
50m: 47.22
(47.22)
Eskil Sommarström 2011 Simklubben Ran -.-- 51.27
50m: 51.27
(51.27)
Esma Tufekcioglu 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:13.25
50m: 1:13.25
(1:13.25)
Emma Vitazka 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 40.04
50m: 40.04
(40.04)
Rupert Wilson 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 52.69
50m: 52.69
(52.69)
Lucas Wänberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 46.57
50m: 46.57
(46.57)
Elias Öinert 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 57.19
50m: 57.19
(57.19)
Felipe Öst 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 49.90
50m: 49.90
(49.90)
2022-05-26 13:21:42 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Malmö Sprinten
Plats: Arrangör: Malmö Kappsimningsklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2022 till den 26 maj 2022
Gren 8, 50m Fjärilsim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Timofey Beinik 2011 Simklubben Ran -.-- 56.13
50m: 56.13
(56.13)
Astrid Bergvall 2011 Simklubben Ran -.-- 55.01
50m: 55.01
(55.01)
Noel Milo Carrasco 2011 Simklubben Ran -.-- 1:03.47
50m: 1:03.47
(1:03.47)
Elvira Holmgren Horrdin 2011 Simklubben Ran -.-- 46.25
50m: 46.25
(46.25)
Olivia Kochanowska 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 49.00
50m: 49.00
(49.00)
William Lindskog 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 59.25
50m: 59.25
(59.25)
Julia Lundahl 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 48.30
50m: 48.30
(48.30)
Märta Mars 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 57.55
50m: 57.55
(57.55)
Callie Owusu Nkwantabisa 2011 Simklubben Ran -.-- 55.78
50m: 55.78
(55.78)
Andrei Damian Pode 2011 Simklubben Ran -.-- 56.19
50m: 56.19
(56.19)
Freja Rosberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- DNS
Mella Saeed 2011 Simklubben Ran -.-- 56.85
50m: 56.85
(56.85)
Nalani Sennerdal 2011 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 1:00.09
50m: 1:00.09
(1:00.09)
Disa Seydlitz 2011 Simklubben Ran -.-- 1:02.60
50m: 1:02.60
(1:02.60)
Ellen Sjöberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 55.90
50m: 55.90
(55.90)
Ludvig Sjödahl 2011 Simklubben Ran -.-- 47.84
50m: 47.84
(47.84)
Eskil Sommarström 2011 Simklubben Ran -.-- 1:05.93
50m: 1:05.93
(1:05.93)
Lucas Wänberg 2011 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 52.73
50m: 52.73
(52.73)
2022-05-26 13:30:44 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb
Document