Tulokset Prisma-Uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Urheilupuiston uimahalli |
Järjestäjä: |
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
10 04 2022 - 10 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Selkäuinti P14, M 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miika Riihiaho |
2007 |
Kouvolan Uimarit |
+0.76 |
|
1:15.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.96 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Molodtsov |
2005 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.4.2022 15.07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Selkäuinti P14, M 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaakko Bogdanov |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
|
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.90 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Salo |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
|
1:14.74 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.58 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleks Jermuss |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
+0.80 |
|
1:17.13 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.80 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samu Tirkkonen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.60 |
|
1:20.58 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.76 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saku Virtanen |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
+0.72 |
|
1:22.08 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.01 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roope Suuronen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.79 |
|
1:24.33 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.95 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sasu Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.73 |
|
1:25.50 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.73 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaro Paasio |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
|
1:25.59 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.54 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Hänninen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
+0.84 |
|
1:26.66 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.13 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aarre Tuikkala |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
|
1:30.06 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.79 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aleksei Agasiev |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.66 |
|
1:32.23 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.97 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Timi Tervo |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
|
1:32.51 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.63 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kliment Sergeev |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.80 |
|
1:32.87 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.43 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aapo Teno |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.97 |
|
1:35.70 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.69 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Markku |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.96 |
|
1:42.24 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.69 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lev Bryantsev |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.85 |
|
1:44.29 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.27 |
(-6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Valtteri Simola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.78 |
|
1:49.44 |
+35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eetu Rautio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.80 |
|
1:51.75 |
+37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Onni Honkanen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Joel Kauppila |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Länsivuori |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemil Saari |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peetu Valtonen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.4.2022 15.07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-04-2022 15.08.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|