Resultater for DM Langbane - Åben klasse 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Torsdag kl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - Indledende |
|
|
ER |
23.67 |
|
|
Sarah Sjöström |
1993 |
(SWE) |
Budapest, Ungarn (HUN) |
29-07-2017 |
|
|
|
|
DR |
23.75 |
|
|
Pernille Blume |
1994 |
Holbæk |
Glasgow (GBR) |
04-08-2018 |
|
|
|
|
DJR |
25.19 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Indianapolis (USA) |
28-08-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lison Nowaczyk |
2003 |
France |
+0.74 |
729 |
26.30 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.24 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Britta Koehorst |
2003 |
KNZB |
+0.72 |
715 |
26.47 |
+0.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.72 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
704 |
26.60 |
+0.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.30 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.68 |
679 |
26.93 |
+0.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.68 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
678 |
26.94 |
+0.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
677 |
26.95 |
+0.65 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
667 |
27.09 |
+0.79 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.16 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.76 |
660 |
27.18 |
+0.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.35 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
652 |
27.29 |
+0.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.88 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pauline Mahieu |
1999 |
France |
+0.71 |
708 |
26.55 |
+0.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.06 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milou Wijk |
2004 |
KNZB |
+0.76 |
707 |
26.57 |
+0.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
646 |
27.37 |
+1.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.09 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
645 |
27.39 |
+1.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.10 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
643 |
27.42 |
+1.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.18 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
+0.69 |
642 |
27.43 |
+1.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.18 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
640 |
27.46 |
+1.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.20 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
637 |
27.50 |
+1.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.85 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
635 |
27.53 |
+1.23 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
635 |
27.53 |
+1.23 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.63 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
634 |
27.55 |
+1.25 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.79 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
631 |
27.59 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.63 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
625 |
27.67 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.21 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
621 |
27.73 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.33 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
618 |
27.78 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.70 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
618 |
27.78 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.87 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
+0.72 |
617 |
27.80 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.39 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Imara Bella Thorpe |
2001 |
University of Edinburgh |
+0.61 |
615 |
27.82 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.51 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
609 |
27.92 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
607 |
27.95 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.48 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
602 |
28.02 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.32 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
602 |
28.02 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.29 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
600 |
28.06 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.81 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
598 |
28.08 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.10 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
598 |
28.08 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.07 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
598 |
28.09 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.32 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
597 |
28.10 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.72 |
594 |
28.15 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
591 |
28.19 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
590 |
28.22 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.66 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.79 |
588 |
28.24 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
588 |
28.24 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.50 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ida Maria Nielsen |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
588 |
28.25 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
586 |
28.27 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
586 |
28.28 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.78 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
|
585 |
28.30 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
582 |
28.34 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.75 |
576 |
28.44 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.75 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
573 |
28.49 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.84 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=49 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
559 |
28.73 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.55 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=49 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
+0.69 |
559 |
28.73 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.26 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Linnea Hietala |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
556 |
28.78 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.55 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
551 |
28.87 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
526 |
29.32 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.83 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
553 |
33.27 |
+6.97 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Holkenborg |
2001 |
KNZB |
+0.70 |
698 |
26.68 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.46 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Femke Hoppenbrouwer |
2003 |
KNZB |
+0.73 |
706 |
26.58 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.03 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Imani Jong |
2002 |
KNZB |
+0.70 |
700 |
26.65 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.23 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nienke Jonk |
2002 |
KNZB |
+0.70 |
688 |
26.80 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.82 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emily Muteti |
1998 |
Grand Canyon University |
+0.70 |
660 |
27.18 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.30 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisabet Mätlik |
2002 |
TOP Swimclub |
+0.70 |
654 |
27.26 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.42 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2022 11:17:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 14:19.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|