Resultat för Simmis-uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15 04 2022 - 15 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset T15 - Final |
|
|
Rollo11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.61 |
542 |
1:10.46 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
425 |
1:16.41 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.93 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
421 |
1:16.60 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.65 |
415 |
1:17.00 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.84 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
415 |
1:17.02 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.06 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.61 |
394 |
1:18.30 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.55 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.60 |
393 |
1:18.42 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.22 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iryna Serik |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.67 |
389 |
1:18.67 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Emmiina Eho |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
385 |
1:18.96 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.92 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.83 |
385 |
1:18.96 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
377 |
1:19.51 |
+9.05 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:15.90 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anjelica Sood |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
376 |
1:19.58 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lumi Oura |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.79 |
356 |
1:21.03 |
+10.57 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:21.93 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joanna Kivelä |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
352 |
1:21.34 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.36 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
351 |
1:21.41 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.57 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
351 |
1:21.43 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.14 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
348 |
1:21.63 |
+11.17 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:23.15 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
338 |
1:22.46 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.95 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
337 |
1:22.48 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.60 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aada Kaila |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
326 |
1:23.43 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
319 |
1:24.02 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.93 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanna Reinikainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
319 |
1:24.03 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.24 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Krista Kaasinen |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
316 |
1:24.29 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.24 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
308 |
1:25.01 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
301 |
1:25.67 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.34 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.71 |
298 |
1:26.00 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.21 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
279 |
1:27.87 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.12 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.69 |
268 |
1:29.10 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.51 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
258 |
1:30.13 |
+19.67 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:34.46 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.58 |
257 |
1:30.29 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.61 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lotta Äijälä |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.81 |
255 |
1:30.51 |
+20.05 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:32.22 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mia Viilup |
2010 |
Aquamarine Spordiklubi |
+0.86 |
250 |
1:31.10 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.40 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sarisha Agarwal |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
239 |
1:32.50 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.25 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
230 |
1:33.73 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.65 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.78 |
213 |
1:36.08 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.49 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.73 |
199 |
1:38.34 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.18 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.95 |
194 |
1:39.17 |
+28.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.46 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.69 |
188 |
1:40.16 |
+29.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.04 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.80 |
180 |
1:41.57 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.50 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
165 |
1:44.61 |
+34.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.24 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Pinja Karlsson |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.79 |
162 |
1:45.34 |
+34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Selma Pelkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.70 |
151 |
1:47.82 |
+37.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.13 |
(+4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Erika Santala |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.83 |
136 |
1:51.50 |
+41.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.79 |
(-9.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anniina Taipalus |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4/15/2022 6:17:11 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset N - Final |
|
|
Rollo11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
645 |
1:06.48 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:04.08 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Gschwentner |
1997 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
594 |
1:08.33 |
+1.85 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:05.29 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Arjanmaa |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
582 |
1:08.79 |
+2.31 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:05.20 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Kauppinen |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.66 |
544 |
1:10.37 |
+3.89 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:07.61 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isla Leinonen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.62 |
518 |
1:11.53 |
+5.05 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:07.47 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jessica Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
503 |
1:12.21 |
+5.73 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:09.07 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Myllykallio |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
501 |
1:12.29 |
+5.81 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:09.40 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
501 |
1:12.31 |
+5.83 |
|
GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
460 |
1:14.38 |
+7.90 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:12.38 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melissa Virtanen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.87 |
454 |
1:14.70 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.27 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
437 |
1:15.65 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.92 |
(+3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Kangas |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.93 |
411 |
1:17.26 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.96 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaisla-Kerttu Parkkonen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.76 |
409 |
1:17.36 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.91 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erin Ovaska |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.74 |
393 |
1:18.37 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.78 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ronja Nevanko |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.72 |
361 |
1:20.62 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lumi Öller |
2006 |
Helsingin Uimarit |
+0.76 |
361 |
1:20.63 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.69 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jessika Markkanen |
1999 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.75 |
319 |
1:24.07 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.44 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4/15/2022 6:17:11 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-04-2022 18:17:38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|