Resultater for Park Vendia SwimCup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag eftermiddag / Superfinal 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 2-11 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
391 |
32.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
233 |
38.45 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.53 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
231 |
38.54 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.48 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annamai Dybdahl |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
199 |
40.54 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.13 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
175 |
42.24 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.70 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
164 |
43.16 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.83 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
157 |
43.79 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.77 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:21:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
495 |
29.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.80 |
456 |
30.74 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
445 |
31.00 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
434 |
31.24 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.70 |
428 |
31.40 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
415 |
31.73 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
392 |
32.34 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:21:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.82 |
538 |
29.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.84 |
526 |
29.32 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.54 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Elena Holm-Hansen |
2007 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.73 |
507 |
29.67 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
504 |
29.73 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
497 |
29.88 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.70 |
486 |
30.09 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
473 |
30.37 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
472 |
30.38 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:21:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
576 |
28.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
518 |
29.47 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
512 |
29.58 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
506 |
29.69 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
497 |
29.88 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
492 |
29.98 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.77 |
470 |
30.44 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.58 |
449 |
30.91 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:21:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 18:22.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|