Resultater for Brøndby Sommer Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer (Kage H4) 11 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Lagkagehuset Rødovre Centrum |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
200 |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.86 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
175 |
1:20.30 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.03 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
159 |
1:22.80 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.37 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
155 |
1:23.49 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.86 |
(-8.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
151 |
1:24.36 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.59 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
148 |
1:24.92 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.67 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
146 |
1:25.28 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.18 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
142 |
1:25.95 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.22 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
141 |
1:26.26 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.85 |
(-16.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
141 |
1:26.31 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.63 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
134 |
1:27.67 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.60 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
134 |
1:27.75 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.34 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
131 |
1:28.28 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.12 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
127 |
1:29.19 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.20 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
126 |
1:29.43 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.98 |
(-16.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ask Bjerregaard Sæthre |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
122 |
1:30.45 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.75 |
(-13.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
110 |
1:33.77 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
105 |
1:35.21 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.53 |
(-11.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
98 |
1:37.28 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.14 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
96 |
1:38.03 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.95 |
(-12.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
94 |
1:38.56 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
89 |
1:40.49 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.63 |
(-20.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
83 |
1:42.86 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
60 |
1:54.36 |
+37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
60 |
1:54.73 |
+37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eske Kramhøft |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
57 |
1:56.41 |
+39.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.24 |
(-10.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
55 |
1:57.49 |
+40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
52 |
2:00.33 |
+43.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.07 |
(-19.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
44 |
2:06.96 |
+50.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.92 |
(-10.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 13:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer (Kage H4) 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Lagkagehuset Rødovre Centrum |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
425 |
59.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.49 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
323 |
1:05.47 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.56 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
320 |
1:05.67 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Felix Schnack |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
320 |
1:05.67 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.31 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
298 |
1:07.23 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.73 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
293 |
1:07.64 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.52 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
290 |
1:07.88 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.94 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
281 |
1:08.61 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.62 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Langkær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
274 |
1:09.19 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.65 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
272 |
1:09.34 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.74 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
269 |
1:09.60 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.08 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
240 |
1:12.25 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.73 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
230 |
1:13.33 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
223 |
1:14.01 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.18 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
218 |
1:14.59 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.69 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
210 |
1:15.57 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.74 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
208 |
1:15.84 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.45 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
202 |
1:16.55 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.34 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vitus L. Vilsholm |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
196 |
1:17.27 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.86 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
188 |
1:18.39 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.73 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
185 |
1:18.83 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Valdemar Christiansen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
184 |
1:19.01 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.07 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
180 |
1:19.54 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.25 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gustav Brodersen Stibolt |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
178 |
1:19.75 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.66 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
171 |
1:20.81 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.13 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
166 |
1:21.63 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nicolai Funch Madsen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
144 |
1:25.63 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.88 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Christopher riis Anker |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
120 |
1:30.94 |
+31.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.68 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
115 |
1:32.20 |
+32.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.18 |
(-6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
92 |
1:39.30 |
+39.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.73 |
(-17.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
87 |
1:41.08 |
+41.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.66 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 13:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer (Kage H4) 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Lagkagehuset Rødovre Centrum |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
520 |
55.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.46 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
480 |
57.38 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.01 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
475 |
57.56 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.23 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
436 |
59.25 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.27 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
423 |
59.84 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.42 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
409 |
1:00.50 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.37 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
409 |
1:00.52 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.24 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
367 |
1:02.72 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.27 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
339 |
1:04.39 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.86 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
337 |
1:04.57 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.56 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
336 |
1:04.62 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.94 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
325 |
1:05.36 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.03 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
303 |
1:06.84 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.37 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
302 |
1:06.94 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.44 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
278 |
1:08.79 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.15 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
228 |
1:13.49 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.76 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Buch |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
226 |
1:13.71 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.95 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
224 |
1:13.99 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.97 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
215 |
1:14.91 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 13:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer (Kage H4) 16-99 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Lagkagehuset Rødovre Centrum |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
552 |
54.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.99 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
548 |
54.89 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.39 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
480 |
57.37 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.05 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
473 |
57.65 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.09 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joakim Schnack |
2004 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
465 |
57.99 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.09 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Winkel Ravn |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
451 |
58.56 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.90 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
401 |
1:00.91 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.90 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Tykskov Marcussen |
2006 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
329 |
1:05.04 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 13:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 13:45.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|