2022-06-26   23:22:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turneringen, stævne 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marius Drotner Anderschou 2012 Swim Team Odense 75 56.20
2 Sebastian Patterson 2012 Esbjerg Svømmeklub 67 58.46 +2.26
3 Mathias Møller Mølsted 2012 Esbjerg Svømmeklub 67 58.54 +2.34
- Adam Abou Lebde 2012 Swim Team Odense DNS
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:06:34
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub 228 38.91
2 Jonathan R. S. Pedersen 2011 Swim Team Odense 223 39.24 +0.33
3 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub 198 40.78 +1.87
4 David Beck Poulsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 168 43.11 +4.20
5 Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub 159 43.89 +4.98
6 Aksel Dreyer Bøttiger 2011 Swim Team Odense 141 45.65 +6.74
7 Carl Trebbien 2011 Swim Team Odense 129 47.07 +8.16
8 Anton Rasmussen 2010 Esbjerg Svømmeklub 128 47.21 +8.30
9 Oliver Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 125 47.49 +8.58
10 Oscar Salskov Iversen 2010 Esbjerg Svømmeklub 119 48.32 +9.41
11 Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 108 49.87 +10.96
12 August Baadsgaard 2011 Swim Team Odense 104 50.60 +11.69
13 Oskar Thompson 2011 Svømmeklubben Sønderborg 100 51.18 +12.27
14 August Røn Wind 2011 Esbjerg Svømmeklub 87 53.69 +14.78
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:06:34
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer 13-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christian Pedersen 2007 Esbjerg Svømmeklub 498 30.01
2 Julian Vitus Pedersen 2007 Frem Odense 442 31.24 +1.23
3 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense 411 31.99 +1.98
4 Conrad Johansen 2008 Frem Odense 329 34.45 +4.44
5 Frederik Billesø Beck 2008 Fredericia Svømmeklub 318 34.86 +4.85
6 Phillip Thomsen 2007 Fredericia Svømmeklub 313 35.04 +5.03
7 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub 307 35.28 +5.27
8 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg 300 35.53 +5.52
9 Philip Park-Nielsen 2007 Nyborg Svømmeklub 279 36.41 +6.40
10 Sylvester Neto 2007 Frem Odense 265 37.02 +7.01
11 Viktor Hjortkær Wintervad 2008 Frem Odense 253 37.62 +7.61
12 Oliver Søe 2009 Fredericia Svømmeklub 251 37.69 +7.68
13 Sebastian Drachmann 2008 Esbjerg Svømmeklub 230 38.81 +8.80
14 Oscar Hågensen 2008 Esbjerg Svømmeklub 225 39.09 +9.08
15 Nikolai Elgaard 2009 Esbjerg Svømmeklub 225 39.12 +9.11
16 Jakob Stærmose 2007 Svømmeklubben Grindsted 223 39.19 +9.18
17 Rolf Hjalmar Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 204 40.39 +10.38
18 Simon Paschke 2007 Esbjerg Svømmeklub 190 41.34 +11.33
19 Magne Nielsen Agergaard 2009 Swim Team Odense 180 42.12 +12.11
20 Jakob Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 180 42.13 +12.12
21 Berthram Byskov 2009 Fredericia Svømmeklub 173 42.71 +12.70
22 Adrian Valentin Andersen 2009 Esbjerg Svømmeklub 133 46.54 +16.53
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:06:34
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander R. S. Pedersen 2006 Swim Team Odense 389 32.58
2 Oskar Mühring 2006 Nyborg Svømmeklub 333 34.33 +1.75
3 Lukas Skov Christiansen 2005 Nyborg Svømmeklub 255 37.52 +4.94
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:06:34
24-04-2022 11:35.24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner