Tulokset Matti Mattsson uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Porin keskustan uimahalli |
Järjestäjä: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
21 05 2022 - 21 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Satakunnan Turvatekniikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timi Niemi |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
34.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.04 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Angelo Kippola |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
35.88 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.95 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niilo Rantala |
2012 |
Porin Uimaseura |
|
|
37.92 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.59 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santeri Heinikoski |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
38.84 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilho Kylliäinen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
43.68 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.11 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juho Perähannu |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
44.18 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.50 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Topi Mäkinen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
49.87 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.11 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Mäkelä |
2012 |
Porin Uimaseura |
|
|
51.86 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.07 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
jooseppi pyykkö |
2013 |
Uinti-Vakka |
|
|
55.21 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.50 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Jonas Tamminen |
2012 |
Porin Uimaseura |
|
|
55.21 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.87 |
(-7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.5.2022 11.34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Satakunnan Turvatekniikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Itkonen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
35.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pontus Pyykkö |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
35.15 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.12 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Kaipainen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
35.36 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.32 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Gadd |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
35.88 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Justus Uutela |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
37.26 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aatu Satola |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
38.08 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.75 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noel Vainio |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
39.01 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.68 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Eliel Perkkiö |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
39.39 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.55 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peetu Jussila |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
39.54 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.22 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Akseli Tauluvuori |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
39.75 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.82 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Salja |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
39.80 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.03 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eemil Piitari |
2010 |
Uinti-Vakka |
|
|
40.12 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.80 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Väinö Lehtelä |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
43.73 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.33 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kaarlo Haapala |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
46.52 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.90 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Felix Azzola |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
47.27 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.22 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niko Sinisalo |
2010 |
Uinti-Vakka |
|
|
48.58 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.90 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.5.2022 11.34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Satakunnan Turvatekniikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
27.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.19 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Przado |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
|
28.00 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
29.16 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Heino |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
|
29.53 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
30.35 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sakari Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
30.41 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeti Vehmas |
2008 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
31.28 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.36 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Severi Saario |
2008 |
Uinti-Vakka |
|
|
32.28 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Tamminen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
32.60 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
32.80 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Niko Aaltonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
33.37 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Antti Sauroja |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
33.37 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Suominen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
34.44 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eemeli Varonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
34.83 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.63 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Milo Viskari |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
35.50 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.52 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
35.62 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elmeri Osmala |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
36.22 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.91 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Miikka Varha |
2008 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
36.30 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.29 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eeli Mikkonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
36.54 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.18 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Niko Pirhonen |
2009 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
38.87 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Otto Heinonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
39.28 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.92 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Benjamin Finnberg |
2009 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
40.24 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.03 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Henrik Anttila |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:02.93 |
+35.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.95 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eino Luhtanen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.5.2022 11.34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Satakunnan Turvatekniikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
Porin Uimaseura |
|
|
26.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.36 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Luhtanen |
2000 |
Porin Uimaseura |
|
|
26.29 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.02 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaapo Laaja |
2006 |
Keuruun Toverit |
|
|
26.31 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.79 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Tuominen |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
26.62 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.37 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petteri Lepola |
2003 |
Nokian Pyry |
|
|
26.71 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Justus Hilaja |
2002 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
26.75 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.70 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
26.81 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
27.00 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.76 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Leo Lähteenmäki |
1991 |
Porin Uimaseura |
|
|
27.10 |
+0.82 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 26.58 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Tuukka Pekkanen |
2002 |
Keuruun Toverit |
|
|
27.10 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
27.45 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
|
28.20 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Jasu Nieminen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
28.20 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskari Ovaskainen |
2000 |
Porin Uimaseura |
|
|
28.60 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.04 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luka Hirvonen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
28.95 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Salo |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
29.30 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Sieppi |
2007 |
Keuruun Toverit |
|
|
29.45 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.73 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joona Saloniemi |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
29.54 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.40 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marko Nieminen |
1977 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
29.90 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eelis Juuti |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
30.19 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julius Järveläinen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
30.22 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
30.38 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rafael Mouna |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
30.46 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julius Hilaja |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
30.48 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aamos Järveläinen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
30.59 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
31.07 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.65 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Topi Äikäs |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
31.23 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emil Savolainen |
2007 |
Nokian Pyry |
|
|
32.56 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
33.03 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Luukas Kallio |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
33.45 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauri Riitamaa |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.5.2022 11.34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-05-2022 12.59.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|