Results for Vest Børnemedley 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kløvermarkhallen |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Haderslev Svømme |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Frisvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
407 |
1:13.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.71 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
310 |
1:20.45 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.82 |
309 |
1:20.56 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.79 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
+0.86 |
295 |
1:21.80 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.60 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.93 |
294 |
1:21.90 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.72 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.87 |
292 |
1:22.02 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.13 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.92 |
272 |
1:24.01 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.77 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.85 |
261 |
1:25.16 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.64 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+1.13 |
254 |
1:25.94 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.94 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.95 |
254 |
1:25.99 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.18 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.91 |
250 |
1:26.39 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.81 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
244 |
1:27.16 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.97 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+1.04 |
242 |
1:27.36 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.99 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.85 |
238 |
1:27.80 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.68 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
235 |
1:28.26 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
212 |
1:31.33 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.93 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding Svømmeklub |
+0.98 |
192 |
1:34.33 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.29 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
+1.19 |
189 |
1:34.81 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.28 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
188 |
1:35.08 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.26 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.93 |
177 |
1:36.93 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.37 |
(-10.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.88 |
163 |
1:39.63 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.02 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 12:09:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
603 |
1:04.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.80 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
529 |
1:07.33 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.91 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
501 |
1:08.56 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.76 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+1.24 |
432 |
1:12.05 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
430 |
1:12.14 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.87 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.89 |
422 |
1:12.58 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.93 |
(-9.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.84 |
383 |
1:14.98 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.64 |
(-6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.93 |
377 |
1:15.38 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.20 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.86 |
370 |
1:15.83 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.73 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
370 |
1:15.87 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.09 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+1.18 |
365 |
1:16.21 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.42 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+1.04 |
363 |
1:16.29 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
360 |
1:16.50 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.21 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.84 |
358 |
1:16.66 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.88 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
+0.81 |
351 |
1:17.21 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.44 |
(-7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
333 |
1:18.52 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.98 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.90 |
325 |
1:19.17 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.47 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.94 |
323 |
1:19.35 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.01 |
(-5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.84 |
314 |
1:20.08 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
311 |
1:20.37 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.07 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.91 |
306 |
1:20.82 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.99 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
295 |
1:21.78 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.27 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Szeles Poulsen |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.85 |
291 |
1:22.11 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.65 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.95 |
290 |
1:22.23 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.65 |
284 |
1:22.82 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.20 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.96 |
278 |
1:23.45 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.97 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.96 |
274 |
1:23.86 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.15 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.88 |
260 |
1:25.24 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.84 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
+0.89 |
253 |
1:26.05 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.97 |
(-10.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 12:09:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 12:09.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|