Results for Øst Årgang 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset, DGI-Huset Vordingborg |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vordingborg Idræts |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
1. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
615 |
1:03.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
614 |
1:03.90 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
560 |
1:05.90 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.61 |
(-7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.75 |
549 |
1:06.33 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.32 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
530 |
1:07.13 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.56 |
524 |
1:07.38 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.06 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
507 |
1:08.11 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.80 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
506 |
1:08.14 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.65 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.61 |
504 |
1:08.23 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.99 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.71 |
501 |
1:08.38 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.37 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
468 |
1:09.93 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
447 |
1:11.05 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.26 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
446 |
1:11.07 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.25 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.69 |
443 |
1:11.25 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
440 |
1:11.41 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.67 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
431 |
1:11.92 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.96 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.89 |
429 |
1:11.99 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
421 |
1:12.49 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.45 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
415 |
1:12.81 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.90 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.72 |
412 |
1:12.97 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.83 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.90 |
398 |
1:13.84 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
385 |
1:14.65 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.50 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
384 |
1:14.73 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.91 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
384 |
1:14.73 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.68 |
(-7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
379 |
1:15.06 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.55 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.69 |
378 |
1:15.12 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.26 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.59 |
374 |
1:15.35 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.32 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
365 |
1:15.98 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
365 |
1:16.02 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
361 |
1:16.30 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.44 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
351 |
1:16.98 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.85 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
345 |
1:17.46 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.88 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
337 |
1:18.04 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.89 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.78 |
332 |
1:18.43 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.28 |
(-7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
330 |
1:18.60 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.09 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
313 |
1:19.96 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
299 |
1:21.19 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tristan Houman |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bev. v 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 15:05:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 15:08.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|