Results for Spektrum Odder Swim Cup 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
25.90 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
H.G.F. Svømning |
|
|
26.97 |
+1.07 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
27.01 |
+1.11 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
27.38 |
+1.48 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
27.40 |
+1.50 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
28.25 |
+2.35 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
28.54 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:20:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
25.50 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
26.09 |
+0.59 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
28.06 |
+2.56 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
28.47 |
+2.97 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
28.71 |
+3.21 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
28.79 |
+3.29 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
29.02 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
29.31 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
29.62 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
29.74 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
29.92 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
30.90 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
30.97 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
32.51 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Kring |
2008 |
H.G.F. Svømning |
|
|
33.09 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.65 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
36.09 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
38.84 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ketil Poza-Frøkjaer |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
40.66 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:20:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
29.79 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
29.91 |
+0.12 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
30.18 |
+0.39 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
32.40 |
+2.61 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
32.43 |
+2.64 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
35.63 |
+5.84 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Peter Kristensen |
2009 |
H.G.F. Svømning |
|
|
36.09 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
36.24 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
36.55 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
37.61 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
38.10 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
38.39 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.44 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
H.G.F. Svømning |
|
|
41.50 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Olesen |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
42.63 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
42.78 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
43.19 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Lee Jakobsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:17.80 |
+48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Lysgaard |
2009 |
H.G.F. Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:20:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
35.58 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
35.67 |
+0.09 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
38.07 |
+2.49 |
|
QD |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sylvester Krabbenhøft |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
40.86 |
+5.28 |
|
QD |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
41.90 |
+6.32 |
|
QD |
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.95 |
+8.37 |
|
QD |
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.36 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.83 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Møller Smed |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:02.72 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej berør. v 25m |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Martin Albertsen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Nielsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:20:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2022 19:25.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|