Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.86 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.58 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.74 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
28.92 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.98 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.40 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne-Marie Toft |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.51 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Christensen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.56 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
29.59 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.26 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.86 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
30.87 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
30.90 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.98 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.00 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Mejse Jakobsen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.00 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.13 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Høyer |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.18 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.31 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.36 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.59 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.90 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Elisabeth Toft Kristensen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.93 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
31.93 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
32.36 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.38 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
32.97 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.34 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
33.86 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
34.24 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
34.59 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Frederikke Rasmussen |
2009 |
Albertslund IF |
|
|
34.89 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.10 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
29.11 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.87 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.64 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
28.37 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.76 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
28.00 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
28.69 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Mille Therp |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:47:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.71 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.88 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
33.45 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.90 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
34.62 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.68 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
35.44 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
35.94 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.06 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.42 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
36.59 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
36.82 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
37.22 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
38.03 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
38.47 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.84 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Dyddahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
39.29 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
39.51 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ronja Berthou Engelhardt |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
41.32 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Filippa Kristoffersen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
42.39 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Aagaard |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
46.07 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Carolina Mola |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
46.61 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
46.84 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
47.07 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Madeline Frederiksen |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cathrine Aagaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:47:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer Gruppe C Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
41.91 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.12 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.34 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.59 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.72 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.58 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilda Holsøe |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.52 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Hellström |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.01 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.23 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.72 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.56 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
50.21 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicole Agaard Karas |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
57.44 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malou Jakobsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:01.23 |
+26.51 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:02.49 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:47:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer Gruppe D Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
48.08 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
50.98 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
57.30 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:02.02 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:02.47 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:08.72 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:29.09 |
+46.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Inge Monrad Wæsel |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 No contact with the wall during a turn or turn not made from the wall or took stride or step from bottom of the pool |
|
|
|
|
- |
|
Mai Kristensen |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:47:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 10:49.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer Gruppe A Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.48 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.48 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.46 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Espinoza |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.49 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
26.69 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
26.73 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.10 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.67 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
28.69 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.88 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.27 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.46 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.08 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
33.16 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
34.33 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
25.30 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
23.84 |
-1.42 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
26.19 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Mariegaard |
1999 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
24.47 |
-0.79 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theodor Møller |
2005 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
26.04 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lars Thor Sørensen |
1999 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
25.50 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:22:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer Gruppe B Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.25 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.31 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.45 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
30.75 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.95 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.18 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.32 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
32.72 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.67 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
33.74 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.79 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
34.08 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
34.15 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
34.40 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
34.48 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.61 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.92 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
35.09 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
35.44 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.79 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.94 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
36.43 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
37.16 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.72 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.81 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ronas Cetinkaya |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
37.98 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
38.43 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.62 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.67 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.19 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.65 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.51 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.13 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.80 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Noah Kepser |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
45.25 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:22:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer Gruppe C Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.55 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.30 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
38.37 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.19 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Larsen |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
39.25 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
39.51 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.18 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.73 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
41.55 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
42.78 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
43.65 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
44.05 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
44.75 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
45.78 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.08 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
46.38 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.22 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
47.30 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.01 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tobias Seim Schrøder |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
49.29 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
49.94 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.54 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Leo Alberto Riber Servizi |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
55.45 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:00.88 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:22:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer Gruppe D Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.73 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
37.38 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.92 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.71 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
48.21 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
51.12 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
51.60 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Stoel Nielsen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
55.28 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Lytje |
2013 |
Albertslund IF |
|
|
1:01.03 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:01.26 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:07.04 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:22:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 11:22.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.15 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:12.85 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:12.90 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.42 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:14.01 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:16.91 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:17.92 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:18.25 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:20.12 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:21.64 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:21.66 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:22.89 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:23.10 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:25.14 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:25.42 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:26.68 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:27.39 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:40.73 |
+33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:48:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:25.19 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.59 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.61 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.47 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.74 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:30.35 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:31.18 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:32.40 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.99 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:33.75 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:33.93 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:38.37 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:39.14 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:39.75 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:40.10 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia R. Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:41.86 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:43.23 |
+25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
1:43.48 |
+25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:43.63 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:45.05 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Filippa Kristoffersen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:47.96 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:48.51 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Dyddahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:49.85 |
+32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:50.75 |
+33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:51.36 |
+33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:59.50 |
+41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:08.52 |
+50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carolina Mola |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:48:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe C Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:50.73 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:52.97 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:55.27 |
+32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:48:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe D Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:00.58 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:06.49 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:09.36 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:12.55 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:15.71 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:17.93 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Inge Monrad Wæsel |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:18.31 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Birk Lund |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:28.69 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:28.88 |
+30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:56.28 |
+57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mai Kristensen |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:48:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 11:49.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe A Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:10.82 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:14.28 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:21.07 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:01.06 |
-6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:06.03 |
-1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lars Thor Sørensen |
1999 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:03.76 |
-3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:44:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe B Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:22.19 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.27 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:24.55 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:27.87 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:30.16 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:33.32 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:33.85 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:34.47 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:34.82 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:35.78 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:36.52 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:44.55 |
+27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:45.75 |
+28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:46.29 |
+28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:48.66 |
+31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:44:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe C Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:42.41 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Larsen |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:44.73 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:46.84 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:47.53 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:58.14 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:02.43 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:08.85 |
+31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:12.15 |
+35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:44:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe D Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:35.23 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:38.43 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:47.05 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:54.49 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:06.81 |
+37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:22.61 |
+53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:44:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 11:45.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:09.83 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.86 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.89 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.55 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.92 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:15.11 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Christensen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:15.74 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:16.62 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:19.09 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.81 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:20.70 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:22.76 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:24.12 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:24.45 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisabeth Toft Kristensen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:26.35 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mille Therp |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:27.10 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:27.86 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:31.27 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.33 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:46.61 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:10.07 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:01:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:25.62 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:26.04 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:27.19 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:27.38 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:28.69 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:28.88 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:29.42 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:31.38 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:32.28 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:32.30 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:35.37 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:35.88 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:36.87 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:37.43 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:40.86 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Marie Nygaard |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:47.46 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:49.07 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronja Berthou Engelhardt |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:49.68 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:55.53 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:01:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer Gruppe C Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
1:50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:00.51 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:01:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer Gruppe D Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:01:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 12:02.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer Gruppe A Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:02.46 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:03.80 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Espinoza |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:04.12 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:08.72 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:08.93 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:10.56 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:10.98 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.86 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:15.34 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:16.42 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:16.74 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:18.55 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.03 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:26.89 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:27.12 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:00.79 |
-1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:11:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer Gruppe B Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:23.06 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:24.80 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:26.98 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:27.01 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:27.81 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:29.50 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:31.27 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:31.33 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.95 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:32.53 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:33.08 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:37.31 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:37.85 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ronas Cetinkaya |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:39.82 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:42.27 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:44.22 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Kepser |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
8.3 Brystben i fly v 10 meter |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:11:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer Gruppe C Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:45.04 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
7.6 Ej samtidig berøring |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:11:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer Gruppe D Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:46.45 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:11:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 12:11.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4x50m Medley Mix Åben - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Græsslåmaskiner |
21 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
|
31.89 |
|
|
|
|
31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
|
31.99 |
|
|
|
|
1:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
0678AI |
|
29.61 |
|
|
|
|
1:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
0577AJ |
|
25.14 |
|
|
|
|
1:58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Køge Super mix - 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:02.62 |
+3.99 |
|
|
|
|
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
|
33.54 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
0733AA |
|
34.90 |
|
|
|
|
1:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Liechti |
2008 |
0824AF |
|
29.71 |
|
|
|
|
1:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Melgaard |
2007 |
0755AF |
|
24.47 |
|
|
|
|
2:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Plæneklippere |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:03.32 |
+4.69 |
|
|
|
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
|
34.93 |
|
|
|
|
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
0739AE |
|
33.50 |
|
|
|
|
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
|
29.71 |
|
|
|
|
1:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Cairo |
2007 |
0769AE |
|
25.18 |
|
|
|
|
2:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Banditterne |
16 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:03.63 |
+5.00 |
|
|
|
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
0741AJ |
|
32.09 |
|
|
|
|
32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Espinoza |
2006 |
0623AL |
|
32.04 |
|
|
|
|
1:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
|
30.50 |
|
|
|
|
1:34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
|
29.00 |
|
|
|
|
2:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Køge Super mix - 2 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:11.51 |
+12.88 |
|
|
|
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
0808AC |
|
34.96 |
|
|
|
|
34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
0834AB |
|
39.82 |
|
|
|
|
1:14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
0775AC |
|
30.38 |
|
|
|
|
1:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
0853AB |
|
26.35 |
|
|
|
|
2:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalkunerne |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:14.95 |
+16.32 |
|
|
|
|
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
|
36.29 |
|
|
|
|
36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
0762AJ |
|
38.24 |
|
|
|
|
1:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
0839AI |
|
30.84 |
|
|
|
|
1:45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
|
29.58 |
|
|
|
|
2:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Crazy penguins |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:15.43 |
+16.80 |
|
|
|
|
Mille Reimer |
2008 |
0886AM |
|
35.25 |
|
|
|
|
35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
|
39.59 |
|
|
|
|
1:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
0869AI |
|
31.70 |
|
|
|
|
1:46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Larsen |
2007 |
0771AJ |
|
28.89 |
|
|
|
|
2:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
VG17 Revolvere |
14 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:18.64 |
+20.01 |
|
|
|
|
Tristan Nygaard |
2008 |
0891AD |
|
31.69 |
|
|
|
|
31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
|
38.06 |
|
|
|
|
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
0918BA |
|
37.96 |
|
|
|
|
1:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Janning |
2009 |
0968AE |
|
30.93 |
|
|
|
|
2:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
VG17 Skarpskyddere |
14 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:21.62 |
+22.99 |
|
|
|
|
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
0885AE |
|
37.68 |
|
|
|
|
37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Stefansen |
2009 |
0902AF |
|
40.19 |
|
|
|
|
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
0918AI |
|
35.30 |
|
|
|
|
1:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
0897AI |
|
28.45 |
|
|
|
|
2:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Havfruerne |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:22.39 |
+23.76 |
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
|
34.04 |
|
|
|
|
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Fam |
2008 |
0802AD |
|
41.80 |
|
|
|
|
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
36.47 |
|
|
|
|
1:52.31 |
|
|
|
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
|
30.08 |
|
|
|
|
2:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
GSK fiskedeller 1 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:24.17 |
+25.54 |
|
|
|
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
0916AB |
|
38.06 |
|
|
|
|
38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Bødiker |
2009 |
0924AH |
|
40.31 |
|
|
|
|
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Schou |
2010 |
1077AB |
|
34.25 |
|
|
|
|
1:52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
0911BC |
|
31.55 |
|
|
|
|
2:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
VG17 Bazookaer |
14 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:24.63 |
+26.00 |
|
|
|
|
Noah Nygaard |
2008 |
0807AE |
|
40.31 |
|
|
|
|
40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
0841AD |
|
37.54 |
|
|
|
|
1:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
|
33.02 |
|
|
|
|
1:50.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Mia Kristensen |
2009 |
0958AE |
|
33.76 |
|
|
|
|
2:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Køge Super mix - 3 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:24.86 |
+26.23 |
|
|
|
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
0775AG |
|
36.44 |
|
|
|
|
36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
0926AG |
|
43.41 |
|
|
|
|
1:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
0968AD |
|
33.86 |
|
|
|
|
1:53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
0831AB |
|
31.15 |
|
|
|
|
2:24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Klumfiskene |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:31.79 |
+33.16 |
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
36.65 |
|
|
|
|
36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Coco Cairo |
2010 |
1014AI |
|
44.94 |
|
|
|
|
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
0993BB |
|
38.32 |
|
|
|
|
1:59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
0969BB |
|
31.88 |
|
|
|
|
2:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
MK’s fiskepinde |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:35.56 |
+36.93 |
|
|
|
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
1060AH |
|
42.91 |
|
|
|
|
42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
0911BB |
|
41.49 |
|
|
|
|
1:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
0977AD |
|
40.52 |
|
|
|
|
2:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
1062AH |
|
30.64 |
|
|
|
|
2:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
badedyr fra Køge |
13 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:35.70 |
+37.07 |
|
|
|
|
Rosa Sørensen |
2010 |
1096AH |
|
40.01 |
|
|
|
|
40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Koch |
2010 |
1022AB |
|
43.78 |
|
|
|
|
1:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
0925AE |
|
39.56 |
|
|
|
|
2:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
1085AB |
|
32.35 |
|
|
|
|
2:35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Badedyr fra Køge 2 |
13 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:41.30 |
+42.67 |
|
|
|
|
Luka Lundsberg |
2010 |
1095AB |
|
40.23 |
|
|
|
|
40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mats Pedersen |
2009 |
0957BC |
|
50.36 |
|
|
|
|
1:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Henriksen |
2010 |
1078AM |
|
38.63 |
|
|
|
|
2:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
1046AC |
|
32.08 |
|
|
|
|
2:41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
GSK fiskedeller 2 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:41.89 |
+43.26 |
|
|
|
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
1039AD |
|
43.24 |
|
|
|
|
43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
|
40.84 |
|
|
|
|
1:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
|
42.48 |
|
|
|
|
2:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
0903AD |
|
35.33 |
|
|
|
|
2:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hvalrosserne |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:42.91 |
+44.28 |
|
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
41.77 |
|
|
|
|
41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
|
40.90 |
|
|
|
|
1:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Pedersen |
2009 |
0934BB |
|
45.48 |
|
|
|
|
2:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
0959BB |
|
34.76 |
|
|
|
|
2:42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Søløverne |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:47.03 |
+48.40 |
|
|
|
|
Laurids Agerskov |
2010 |
1065AL |
|
45.08 |
|
|
|
|
45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Thomsen |
2010 |
1069AK |
|
46.46 |
|
|
|
|
1:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
1002AI |
|
40.44 |
|
|
|
|
2:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Spence |
2010 |
1062AI |
|
35.05 |
|
|
|
|
2:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Pink Warriors |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:50.88 |
+52.25 |
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
39.11 |
|
|
|
|
39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia R. Christensen |
2010 |
1054AI |
|
50.66 |
|
|
|
|
1:29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
|
43.15 |
|
|
|
|
2:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wictor Byriel |
2010 |
1077AK |
|
37.96 |
|
|
|
|
2:50.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Unicorns |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:54.92 |
+56.29 |
|
|
|
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
1075AK |
|
49.94 |
|
|
|
|
49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Blankholm |
2009 |
0991BB |
|
48.61 |
|
|
|
|
1:38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
|
40.45 |
|
|
|
|
2:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
1050AI |
|
35.92 |
|
|
|
|
2:54.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Store bøffer |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
3:02.14 |
+1:03.5 |
|
|
|
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
1058AI |
|
45.81 |
|
|
|
|
45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
1081AK |
|
55.80 |
|
|
|
|
1:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
1085AK |
|
43.76 |
|
|
|
|
2:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Gurani |
2010 |
1052AR |
|
36.77 |
|
|
|
|
3:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fladfiskene |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
1048AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Skriver |
2009 |
0979BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
0849AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:43:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 12:45.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.76 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.00 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.99 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
38.35 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
38.96 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne-Marie Toft |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
39.07 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Christensen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
|
39.27 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.32 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
39.42 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.95 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mejse Jakobsen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.58 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
41.19 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Høyer |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
41.58 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.77 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
42.34 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
42.95 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
43.35 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
44.79 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederikke Rasmussen |
2009 |
Albertslund IF |
|
|
45.49 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
51.37 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:19:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
46.22 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.78 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.29 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.77 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.35 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.00 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
50.15 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.89 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia R. Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.12 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.13 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.92 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
52.27 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
52.96 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
53.79 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carolina Mola |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
54.01 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
54.05 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
54.39 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
56.20 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
56.72 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Dyddahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
56.84 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
58.42 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
58.67 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
59.64 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:01.18 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:04.99 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alma Marie Nygaard |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:05.92 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:06.14 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Berthou Engelhardt |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick |
|
|
|
|
- |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Head not breaking surface during the last complete or incomplete cycle preceding the touch |
|
|
|
|
- |
|
Madeline Frederiksen |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:19:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer Gruppe C Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
54.66 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
55.69 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
56.01 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
58.02 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
58.72 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:00.99 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
1:01.83 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Hellström |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:04.27 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:06.29 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:09.15 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:10.22 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malou Jakobsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:15.18 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.88 |
+28.95 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick |
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Holsøe |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Nicole Agaard Karas |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:19:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer Gruppe D Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:05.77 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:29.43 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:19:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 13:19.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe A Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.96 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.44 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.82 |
-3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:34:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe B Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.40 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
46.04 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.83 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.33 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.09 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
51.84 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
52.39 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
52.48 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
53.47 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
55.98 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
57.29 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:04.87 |
+24.22 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick excluding the last single arm stroke prior to touch at turn or finish |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:34:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe C Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
56.87 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
57.31 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
59.76 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:00.47 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:01.29 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:03.69 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:03.74 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:05.18 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:08.70 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:10.87 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Alberto Riber Servizi |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:22.53 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:34:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe D Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
55.21 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Stoel Nielsen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:12.83 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:34:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 13:35.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer Gruppe A-C Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:23.33 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:26.35 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:26.86 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:28.23 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:29.24 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:29.73 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:33.21 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:36.08 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:36.35 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elisabeth Toft Kristensen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:42.50 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:42.81 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:47.91 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 14:10:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer Gruppe A-C Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:35.41 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:39.51 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:40.63 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:40.66 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:43.61 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:44.09 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:48.17 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:48.31 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:49.97 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:52.18 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:53.97 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:54.16 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:55.02 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:56.13 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:58.42 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:58.73 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:59.22 |
+25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:11.13 |
+37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:16.16 |
+42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Filippa Kristoffersen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:18.99 |
+45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia R. Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:21.34 |
+47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:26.13 |
+52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:28.53 |
+54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
3:48.35 |
+1:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 14:10:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer Gruppe A-C Gruppe C Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:21.22 |
+29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 14:10:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 14:10.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer Gruppe A-C Gruppe A Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:25.09 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:27.21 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:27.39 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:37.08 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 14:15:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer Gruppe A-C Gruppe B Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:33.82 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:37.68 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:43.08 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:46.76 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:48.54 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:49.14 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:49.82 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:51.69 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:53.48 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:55.18 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:57.10 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:58.48 |
+30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:00.07 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:00.36 |
+32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:01.91 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:07.99 |
+40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:10.25 |
+42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:16.26 |
+48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:16.95 |
+49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:24.02 |
+56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 14:15:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer Gruppe A-C Gruppe C Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:08.86 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:17.98 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:21.59 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:22.64 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:24.97 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:35.56 |
+37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:37.79 |
+39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 14:15:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 14:16.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer Gruppe A-C Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:59.87 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:01.07 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:11.08 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:19.31 |
+24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Therp |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:22.65 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:26.59 |
+31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Rasmussen |
2009 |
Albertslund IF |
|
|
3:36.56 |
+41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:36.96 |
+42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Blond |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:48.90 |
-5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 14:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer Gruppe A-C Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:34.37 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:39.47 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:39.48 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:42.60 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:45.24 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:57.01 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
4:00.88 |
+30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 14:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 14:44.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer Gruppe A-C Gruppe A Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:56.89 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:58.22 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:36.24 |
+1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick excluding the last single arm stroke prior to touch at turn or finish |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 15:05:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer Gruppe A-C Gruppe B Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:13.57 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:14.55 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:22.62 |
+27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:29.63 |
+34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:44.08 |
+48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:48.44 |
+53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:49.67 |
+54.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Kepser |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
4:05.94 |
+1:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
4:05.96 |
+1:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 15:05:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer Gruppe A-C Gruppe C Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sander Larsen |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
4:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 15:05:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 15:06.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Damer Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:10.22 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:12.13 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.56 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:16.17 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:16.67 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.91 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:21.62 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:21.69 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:22.28 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:22.56 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:23.47 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:25.16 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:25.94 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.43 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.47 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 15:01:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Damer Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:30.35 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 15:01:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 15:02.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.36 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.81 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.08 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
33.64 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.27 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.37 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
34.62 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.75 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.45 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
36.01 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.25 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.31 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
36.92 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Høyer |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.50 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.64 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anne-Marie Toft |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.08 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
38.13 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
39.14 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.86 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.91 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
45.10 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:17:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
39.69 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.11 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
42.44 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
42.57 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
43.39 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
43.41 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
43.79 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
43.88 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
44.21 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
45.06 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
45.31 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
45.87 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.46 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
46.61 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.99 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.68 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.22 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
48.88 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Freya Klitgaard |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
48.88 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Dyddahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
49.36 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
49.98 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
50.07 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
53.03 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Carolina Mola |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
53.57 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
53.81 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
57.41 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Cathrine Aagaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:21.48 |
+42.52 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Aagaard |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:17:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer Gruppe C Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
51.30 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
51.43 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
52.11 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malou Jakobsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:02.09 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:17:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer Gruppe D Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
44.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
51.16 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
57.42 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:01.07 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:03.32 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mai Kristensen |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:09.25 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:10.00 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aya Cubbin |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:16.77 |
+31.86 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:17.15 |
+32.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Inge Monrad Wæsel |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:17:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 10:22.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe A Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.96 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.67 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.14 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.25 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.66 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
36.77 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
40.02 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
40.11 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe B Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.01 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
41.07 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
41.23 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.19 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
42.34 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.90 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.71 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
44.98 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.69 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
46.73 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronas Cetinkaya |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
46.94 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.03 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.12 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.14 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noah Kepser |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
48.26 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.85 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe C Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.86 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
44.91 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.27 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.38 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Larsen |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
45.92 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
46.70 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
49.68 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
49.98 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
50.41 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
51.52 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
54.10 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Seim Schrøder |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
54.94 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:01.51 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe D Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
43.32 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
45.21 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
46.86 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
48.82 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
52.58 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
55.91 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
58.32 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:02.20 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Stoel Nielsen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 10:38.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:39.12 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:42.41 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:47.78 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:51.54 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:59.72 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:03.45 |
+31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:04.06 |
+32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Therp |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:04.69 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:06.08 |
+34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:17.57 |
+45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Rasmussen |
2009 |
Albertslund IF |
|
|
3:28.54 |
+56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:51:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:59.96 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:07.10 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:08.08 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:11.04 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:13.65 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:16.24 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:19.76 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:21.70 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
3:36.61 |
+43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:51:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer Gruppe C Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:51:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 10:52.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer Gruppe A Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:30.98 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:32.50 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:39.55 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:43.69 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:49.04 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:00.92 |
+32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:30.66 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 11:23:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer Gruppe B Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:49.82 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:52.32 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:55.32 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:58.91 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:00.01 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:01.40 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:01.57 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:02.63 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:10.36 |
+22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:11.52 |
+24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:11.64 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:12.92 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:14.06 |
+26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:22.02 |
+34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:28.82 |
+41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 11:23:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 11:23.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:01.82 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:05.01 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:05.51 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne-Marie Toft |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:05.57 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mejse Jakobsen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:07.56 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:07.59 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:07.82 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:07.93 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:08.31 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:09.11 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:09.21 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Høyer |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:09.79 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:10.57 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elisabeth Toft Kristensen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:12.90 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:13.31 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:14.78 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:27.17 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:31.43 |
+30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 11:59:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:15.94 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:17.07 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.71 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:20.71 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:21.60 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:22.67 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:23.56 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:24.03 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:25.09 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Dyddahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:28.85 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:30.25 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.38 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:33.78 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:34.66 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:34.92 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ronja Berthou Engelhardt |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:35.34 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:35.88 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:37.83 |
+26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:38.06 |
+26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alma Marie Nygaard |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:38.83 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:42.86 |
+31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:46.00 |
+34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:48.20 |
+36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Freya Klitgaard |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:48.25 |
+36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Carolina Mola |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:50.46 |
+39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 11:59:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer Gruppe C Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
1:30.62 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:31.76 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:35.29 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:42.91 |
+27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:50.17 |
+34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 11:59:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer Gruppe D Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:41.35 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:52.81 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:19.79 |
+47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:33.83 |
+1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:41.05 |
+1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aya Cubbin |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:45.02 |
+1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:04.81 |
+1:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mai Kristensen |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:05.18 |
+1:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Inge Monrad Wæsel |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 11:59:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 12:00.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer Gruppe A Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:06.63 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:13.76 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.82 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:19:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer Gruppe B Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:11.32 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:11.42 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:14.54 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.01 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:17.05 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:17.31 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:17.45 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.53 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.67 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:21.58 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:22.92 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:23.17 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:23.71 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:25.13 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.93 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ronas Cetinkaya |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:27.16 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:30.48 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.07 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:34.94 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:19:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer Gruppe C Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:25.31 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:27.41 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:32.21 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:35.43 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:40.54 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:44.60 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:45.98 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:48.52 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:00.63 |
+37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:19:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer Gruppe D Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:24.28 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:24.72 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:55.71 |
+31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:02.01 |
+38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:20.07 |
+56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Mathias Stoel Nielsen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:19:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 12:20.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 4x50m Frisvømning Mix Åben Åben - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Kalkunerne |
16 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Otto Cairo |
2007 |
0769AE |
|
25.38 |
|
|
|
|
25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
0739AE |
|
26.86 |
|
|
|
|
52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
|
28.35 |
|
|
|
|
1:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
0678AI |
|
27.22 |
|
|
|
|
1:47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Køge Super mix - 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:48.60 |
+0.79 |
|
|
|
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
0853AB |
|
26.62 |
|
|
|
|
26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
0733AA |
|
25.43 |
|
|
|
|
52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Liechti |
2008 |
0824AF |
|
27.37 |
|
|
|
|
1:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
|
29.18 |
|
|
|
|
1:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Crazy penguins |
16 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:54.45 |
+6.64 |
|
|
|
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
0741AJ |
|
27.46 |
|
|
|
|
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Larsen |
2007 |
0771AJ |
|
29.50 |
|
|
|
|
56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
|
28.41 |
|
|
|
|
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
|
29.08 |
|
|
|
|
1:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
VG17 Revolvere |
14 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:58.07 |
+10.26 |
|
|
|
|
Tristan Nygaard |
2008 |
0891AD |
|
28.72 |
|
|
|
|
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
|
29.95 |
|
|
|
|
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Rasmussen |
2009 |
0952AH |
|
29.84 |
|
|
|
|
1:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
0954AB |
|
29.56 |
|
|
|
|
1:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
VG17 Skarpskyddere |
14 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:58.78 |
+10.97 |
|
|
|
|
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
0885AE |
|
31.11 |
|
|
|
|
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.11 |
|
|
|
|
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
0897AI |
|
28.64 |
|
|
|
|
59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.64 |
|
|
|
|
59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
0806AD |
|
28.54 |
|
|
|
|
1:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.54 |
|
|
|
|
1:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
0848AF |
|
30.49 |
|
|
|
|
1:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.49 |
|
|
|
|
1:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Havfruerne |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:00.77 |
+12.96 |
|
|
|
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
0869AI |
|
29.29 |
|
|
|
|
29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
0839AI |
|
30.16 |
|
|
|
|
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
|
30.74 |
|
|
|
|
1:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
|
30.58 |
|
|
|
|
2:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hvalrosserne |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:01.57 |
+13.76 |
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
|
30.56 |
|
|
|
|
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
|
30.42 |
|
|
|
|
1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Fam |
2008 |
0802AD |
|
30.30 |
|
|
|
|
1:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
|
30.29 |
|
|
|
|
2:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Køge Super mix - 2 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:02.79 |
+14.98 |
|
|
|
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
0775AC |
|
28.43 |
|
|
|
|
28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
0775AG |
|
30.66 |
|
|
|
|
59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
0808AC |
|
31.54 |
|
|
|
|
1:30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Toft Kristensen |
2009 |
0924AF |
|
32.16 |
|
|
|
|
2:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Søløverne |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:03.36 |
+15.55 |
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
|
30.28 |
|
|
|
|
30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
|
30.28 |
|
|
|
|
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
0762AJ |
|
30.40 |
|
|
|
|
1:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
32.40 |
|
|
|
|
2:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
GSK fiskedeller 1 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:07.16 |
+19.35 |
|
|
|
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
|
31.46 |
|
|
|
|
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
|
31.76 |
|
|
|
|
1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
0911BC |
|
31.85 |
|
|
|
|
1:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Schou |
2010 |
1077AB |
|
32.09 |
|
|
|
|
2:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
VG17 Bazookaer |
14 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.72 |
+20.91 |
|
|
|
|
Noah Nygaard |
2008 |
0807AE |
|
34.84 |
|
|
|
|
34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
0841AD |
|
30.15 |
|
|
|
|
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
0988BA |
|
32.74 |
|
|
|
|
1:37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
0858AF |
|
30.99 |
|
|
|
|
2:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
MK’s fiskepinde |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:10.17 |
+22.36 |
|
|
|
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
1062AH |
|
32.40 |
|
|
|
|
32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
0977AD |
|
31.61 |
|
|
|
|
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
1060AH |
|
32.73 |
|
|
|
|
1:36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
0911BB |
|
33.43 |
|
|
|
|
2:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
badedyr fra Køge |
13 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.87 |
+27.06 |
|
|
|
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
1046AC |
|
32.78 |
|
|
|
|
32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
1085AB |
|
32.78 |
|
|
|
|
1:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Kiding |
2011 |
1186AA |
|
35.01 |
|
|
|
|
1:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
0925AE |
|
34.30 |
|
|
|
|
2:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pink Warriors |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:17.10 |
+29.29 |
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
32.25 |
|
|
|
|
32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Coco Cairo |
2010 |
1014AI |
|
34.53 |
|
|
|
|
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
0993BB |
|
35.73 |
|
|
|
|
1:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
0959BB |
|
34.59 |
|
|
|
|
2:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
GSK fiskedeller 2 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:17.33 |
+29.52 |
|
|
|
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
0916AB |
|
33.54 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
0903AD |
|
36.20 |
|
|
|
|
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
1039AD |
|
35.11 |
|
|
|
|
1:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Bødiker |
2009 |
0924AH |
|
32.48 |
|
|
|
|
2:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Unicorns |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:18.91 |
+31.10 |
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
|
33.63 |
|
|
|
|
33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
|
34.65 |
|
|
|
|
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
|
35.60 |
|
|
|
|
1:43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Blankholm |
2009 |
0991BB |
|
35.03 |
|
|
|
|
2:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Store bøffer |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:22.94 |
+35.13 |
|
|
|
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
1075AK |
|
38.33 |
|
|
|
|
38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
1085AK |
|
35.15 |
|
|
|
|
1:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
32.53 |
|
|
|
|
1:46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
1048AI |
|
36.93 |
|
|
|
|
2:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Badedyr fra Køge 2 |
13 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:26.73 |
+38.92 |
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
|
35.79 |
|
|
|
|
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luka Lundsberg |
2010 |
1095AB |
|
35.54 |
|
|
|
|
1:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
0917AD |
|
36.89 |
|
|
|
|
1:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
1092AH |
|
38.51 |
|
|
|
|
2:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Fladfiskene |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:28.73 |
+40.92 |
|
|
|
|
Malte Thomsen |
2010 |
1069AK |
|
38.50 |
|
|
|
|
38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Skriver |
2009 |
0979BB |
|
38.33 |
|
|
|
|
1:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Gurani |
2010 |
1052AR |
|
35.72 |
|
|
|
|
1:52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
|
36.18 |
|
|
|
|
2:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Plæneklippere |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:29.69 |
+41.88 |
|
|
|
|
Otto Avril |
2010 |
1067AL |
|
37.18 |
|
|
|
|
37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wictor Byriel |
2010 |
1077AK |
|
39.33 |
|
|
|
|
1:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Spence |
2010 |
1062AI |
|
35.91 |
|
|
|
|
1:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
1058AI |
|
37.27 |
|
|
|
|
2:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Banditterne |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:31.50 |
+43.69 |
|
|
|
|
Laurids Agerskov |
2010 |
1065AL |
|
41.08 |
|
|
|
|
41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
0849AJ |
|
33.79 |
|
|
|
|
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia R. Christensen |
2010 |
1054AI |
|
39.31 |
|
|
|
|
1:54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
1050AI |
|
37.32 |
|
|
|
|
2:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klumfiskene |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
|
31.62 |
|
|
|
|
31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
0969BB |
|
31.89 |
|
|
|
|
1:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Reimer |
2008 |
0886AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:34:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 12:35.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Damer Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.93 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.04 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.33 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.41 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
31.97 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
32.37 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
32.83 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
32.84 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.89 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
32.91 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.56 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.70 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.07 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.14 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
34.90 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.76 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.20 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
36.23 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elisabeth Toft Kristensen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.44 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
36.65 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.25 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
37.36 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
38.06 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mille Therp |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
39.34 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
39.62 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:04:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Damer Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.20 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.41 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
39.47 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
40.71 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.89 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.94 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.12 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
43.48 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.28 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
44.79 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.17 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.62 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
47.92 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.40 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia R. Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.52 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:01.41 |
+27.25 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:04:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Damer Gruppe C Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:04:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 13:04.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer Gruppe A Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.83 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.59 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.04 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.26 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.74 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
36.41 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.87 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.67 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
31.06 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:07:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer Gruppe B Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
37.43 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.84 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.63 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
41.27 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.65 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.04 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.07 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
45.42 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
45.80 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.95 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
49.48 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.35 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.68 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.93 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
54.14 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
56.59 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:00.35 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:07:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer Gruppe C Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sander Larsen |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:07:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer Gruppe D Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
56.58 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:07:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 13:07.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:22.53 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:23.61 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:24.31 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:24.78 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:25.07 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.06 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mejse Jakobsen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:29.31 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:30.13 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:30.90 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:32.62 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Høyer |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:35.06 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:36.43 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:38.28 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:39.65 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederikke Rasmussen |
2009 |
Albertslund IF |
|
|
1:41.71 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:42.58 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:43.08 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:45.61 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:53.61 |
+35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:38:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:37.79 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:37.82 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:37.98 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:39.17 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:39.85 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:42.29 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:42.38 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:44.98 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:46.28 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:46.61 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia R. Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:49.86 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:49.95 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:49.99 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:50.12 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:50.25 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:52.25 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:53.33 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:54.05 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:54.31 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:55.99 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:56.14 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Carolina Mola |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:58.63 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:58.95 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:59.09 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:59.82 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:00.57 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:00.82 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Laura Dyddahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:02.57 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:05.97 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:06.88 |
+31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alma Marie Nygaard |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
2:10.34 |
+34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:11.63 |
+35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:14.33 |
+38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:14.72 |
+39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Berthou Engelhardt |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:38:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer Gruppe C Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
2:18.41 |
+27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:29.77 |
+39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:38:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 13:39.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe A Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:21.92 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.06 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:35.93 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:39.66 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:43.93 |
+28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:54:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe B Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.88 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:29.63 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:30.56 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.16 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:34.77 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:39.17 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:43.41 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:46.78 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:49.25 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:50.27 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:51.12 |
+29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:52.01 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:54.75 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:55.27 |
+33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:56.49 |
+34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noah Kepser |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
1:57.12 |
+35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:57.45 |
+35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:02.35 |
+40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:54:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe C Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:58.84 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:05.68 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:12.55 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:54:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe D Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:56.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:59.15 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:54:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 13:55.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Rygsvømning Damer Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:31.92 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:34.69 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:36.22 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:47.19 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:54.64 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:55.20 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:01.75 |
+32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:25.98 |
+57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 14:24:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Rygsvømning Damer Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:09.95 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:10.95 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:11.80 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:17.28 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:23.83 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:24.57 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Marie Nygaard |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
3:37.60 |
+36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:48.59 |
+47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 14:24:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Rygsvømning Damer Gruppe C Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 14:24:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 14:25.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Rygsvømning Herrer Gruppe A Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:40.27 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:55.96 |
+25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
2:58.41 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 14:43:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Rygsvømning Herrer Gruppe B Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:54.80 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:58.25 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:02.06 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:05.47 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:09.90 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:11.07 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:12.96 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:13.10 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:16.00 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:17.99 |
+32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:31.35 |
+46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:36.42 |
+51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:37.62 |
+52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronas Cetinkaya |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 14:43:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Rygsvømning Herrer Gruppe C Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:31.22 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:32.44 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
3:53.23 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 14:43:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Rygsvømning Herrer Gruppe D Drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 14:43:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 14:44.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|