Resultater for Hillerød Langbane Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 1. maj 2022 kl. 9.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
267 |
1:39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
244 |
1:42.58 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
225 |
1:45.32 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Schrøder |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
223 |
1:45.66 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Christoffersen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
215 |
1:47.01 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
214 |
1:47.05 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
163 |
1:57.20 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucca Hegested |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
162 |
1:57.63 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
158 |
1:58.47 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
98 |
2:18.88 |
+39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
94 |
2:20.79 |
+41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
82 |
2:27.14 |
+47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Dalgaard |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:29:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
474 |
1:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
452 |
1:23.53 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
395 |
1:27.36 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
388 |
1:27.88 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
375 |
1:28.88 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
368 |
1:29.48 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
306 |
1:35.15 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
300 |
1:35.72 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
294 |
1:36.43 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
279 |
1:38.09 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
274 |
1:38.67 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
265 |
1:39.75 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aldís Lilja Viðarsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
255 |
1:41.04 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
242 |
1:42.82 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
225 |
1:45.42 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
224 |
1:45.44 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
214 |
1:47.12 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eva Júlíana Bjarnadóttir |
2009 |
Sundfélag Akraness |
|
182 |
1:53.00 |
+30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:29:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
428 |
1:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
394 |
1:27.42 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
370 |
1:29.30 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Sonne |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
360 |
1:30.13 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
339 |
1:31.92 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
334 |
1:32.36 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Poulsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
318 |
1:33.88 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arna Karen Gisladóttir |
2007 |
Sundfélag Akraness |
|
213 |
1:47.38 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:29:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 18-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Stoltz |
2004 |
Sigma Swim Allerød |
|
530 |
1:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Buusmann |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:29:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 10:47.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|