Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti P10, P12, P14, P16, M 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti P10, P12, P14, P16, M 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
216 |
37.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
205 |
37.76 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.08 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
189 |
38.74 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vertti Linnermo |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
185 |
39.02 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.86 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
152 |
41.67 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.56 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
146 |
42.24 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.60 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
144 |
42.42 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.02 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
124 |
44.56 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.20 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
|
124 |
44.58 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.65 |
(-19.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
120 |
45.06 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.96 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
119 |
45.25 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.01 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
|
119 |
45.26 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.72 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
115 |
45.74 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.93 |
(-6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Vanders |
|
115 |
45.75 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.49 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
|
104 |
47.24 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Pirskanen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
104 |
47.31 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
95 |
48.70 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.09 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
|
91 |
49.39 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
84 |
50.83 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Timur Seksenov |
2011 |
Vanders |
|
76 |
52.51 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
54 |
58.66 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.37 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rasmus Lönnqvist |
2010 |
Cetus Espoo |
|
36 |
1:07.15 |
+30.06 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
- |
|
Aaro Hongisto |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Jan Ulander |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti P10, P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Manskinen |
2008 |
Heinolan Isku |
|
296 |
33.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
283 |
33.89 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
249 |
35.37 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
230 |
36.32 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.37 |
(-11.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
226 |
36.53 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.81 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kevin Hartman |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
144 |
42.45 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.70 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonas Lappalainen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
129 |
44.07 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.86 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henrik Pihlaja |
2009 |
Cetus Espoo |
|
119 |
45.22 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
|
117 |
45.45 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Semen Karhu |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
115 |
45.71 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.65 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti P10, P12, P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
|
247 |
35.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.56 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
|
211 |
37.38 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti P10, P12, P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
|
433 |
29.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Santeri Salonen |
2005 |
Heinolan Isku |
|
427 |
29.57 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
382 |
30.69 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isak Jatkola |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
367 |
31.10 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kai Poutanen |
1980 |
Speedo Masters Finland |
|
309 |
32.92 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 10.48.21 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|