Results for Regionsmesterskab Langbane, 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane, 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmmehallen, Universitetet |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Medley ben m plade - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sønderborg Hip Hip |
15 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
3:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
1034AE |
|
53.63 |
|
|
|
|
53.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Boris Gamishev |
2007 |
0717AA |
|
37.97 |
|
|
|
|
1:31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Prytz |
2007 |
0735AG |
|
54.35 |
|
|
|
|
2:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
0842AA |
|
39.52 |
|
|
|
|
3:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fredericia mix |
14 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:15.71 |
+10.24 |
|
|
|
|
Mathilde Søe |
2008 |
0864AL |
|
48.29 |
|
|
|
|
48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joakim Kristensen |
2008 |
0813AB |
|
53.26 |
|
|
|
|
1:41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
0899AH |
|
49.39 |
|
|
|
|
2:30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Bendtsen |
2008 |
0876AL |
|
44.77 |
|
|
|
|
3:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rsk Mix 1 |
15 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:23.52 |
+18.05 |
|
|
|
|
Sofie Bak |
2008 |
0856AG |
|
47.55 |
|
|
|
|
47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
0834AO |
|
59.14 |
|
|
|
|
1:46.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
0773AB |
|
46.75 |
|
|
|
|
2:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
0801AD |
|
50.08 |
|
|
|
|
3:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rsk Mix 3 |
15 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:36.80 |
+31.33 |
|
|
|
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
0946AB |
|
49.46 |
|
|
|
|
49.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebekka Elholm |
2009 |
0916AI |
|
59.11 |
|
|
|
|
1:48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Mygind |
2009 |
0933AD |
|
55.24 |
|
|
|
|
2:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
0765AH |
|
52.99 |
|
|
|
|
3:36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fredericia mix 2 |
15 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:38.49 |
+33.02 |
|
|
|
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
|
49.51 |
|
|
|
|
49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
0938BA |
|
57.52 |
|
|
|
|
1:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Phillip Thomsen |
2007 |
0779AM |
|
52.47 |
|
|
|
|
2:39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Riber |
2008 |
0846AP |
|
58.99 |
|
|
|
|
3:38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rsk Mix 2 |
14 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:39.35 |
+33.88 |
|
|
|
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
0848AB |
|
49.06 |
|
|
|
|
49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
0839AB |
|
1:04.93 |
|
|
|
|
1:53.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
0861AD |
|
58.63 |
|
|
|
|
2:52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
0834AH |
|
46.73 |
|
|
|
|
3:39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rsk Mix 4 |
14 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:04.40 |
+58.93 |
|
|
|
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
0955AC |
|
1:05.85 |
|
|
|
|
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
0975BH |
|
1:07.86 |
|
|
|
|
2:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
0818AB |
|
35.72 |
|
|
|
|
2:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Justine Keinicke |
2008 |
0862AW |
|
1:14.97 |
|
|
|
|
4:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fredericia mix 3 |
15 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:29.70 |
+1:24.2 |
|
|
|
|
Oliver Søe |
2009 |
0923AD |
|
1:07.32 |
|
|
|
|
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Grosse-Schütte |
2007 |
0799AM |
|
1:05.98 |
|
|
|
|
2:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
0932BD |
|
1:09.37 |
|
|
|
|
3:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
0936BA |
|
1:07.03 |
|
|
|
|
4:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rsk Mix 5 |
12 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:36.17 |
+1:30.7 |
|
|
|
|
Mille Lundgreen |
2010 |
1076AE |
|
1:06.52 |
|
|
|
|
1:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Plauborg |
2010 |
1059AA |
|
1:23.53 |
|
|
|
|
2:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
1008AE |
|
1:02.12 |
|
|
|
|
3:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
1186AB |
|
1:04.00 |
|
|
|
|
4:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
De røde lyn |
15 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:40.80 |
+1:35.3 |
|
|
|
|
Sofie Boulund |
2009 |
0946BC |
|
1:21.14 |
|
|
|
|
1:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
0815AM |
|
1:02.44 |
|
|
|
|
2:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
0701AI |
|
1:01.80 |
|
|
|
|
3:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kvorning |
2011 |
1116AM |
|
1:15.42 |
|
|
|
|
4:40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 15:04:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-03-2022 20:06.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|