Resultat för KVARKEN GAMES
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 10 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset T12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.93 |
|
2:46.89 |
99,04 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.31 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Hertsbacka |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.67 |
|
2:59.25 |
95,20 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.04 |
(+8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alviina Kotkaniemi |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.71 |
|
3:11.95 |
98,58 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.26 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neea Risku |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.69 |
|
3:12.02 |
99,77 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.57 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 11.48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset T15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
|
2:36.01 |
100,08 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.14 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.69 |
|
2:36.48 |
95,95 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.39 |
(+6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.68 |
|
2:39.65 |
96,35 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.03 |
(+5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aina Keiski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.89 |
|
2:39.94 |
100,97 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.50 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
|
2:40.60 |
95,90 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.28 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Laine |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.65 |
|
2:41.49 |
101,31 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.64 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.71 |
|
2:42.09 |
100,87 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.52 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nana Murtomäki |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.72 |
|
2:43.57 |
98,30 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.83 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.75 |
|
2:45.27 |
102,07 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.76 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
2:46.44 |
100,54 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.34 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
|
2:47.91 |
99,07 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.36 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.66 |
|
2:48.67 |
97,22 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.10 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Nygård |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.79 |
|
2:48.76 |
101,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.49 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joanna Kivelä |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
2:50.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
|
2:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adele Backlund |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.78 |
|
2:54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Valtonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
+0.80 |
|
2:55.46 |
99,61 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.78 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
|
2:58.86 |
100,52 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.79 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.75 |
|
2:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.61 |
|
3:00.90 |
100,55 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.90 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Piiparinen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.71 |
|
3:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alice Holmqvist |
2007 |
Umeå Simsällskap |
+0.80 |
|
3:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.71 |
|
3:02.74 |
97,09 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.58 |
(+5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Viivi Heikkinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.67 |
|
3:03.06 |
96,28 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.49 |
(+6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.70 |
|
3:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vivian Oker-Blom |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
|
3:09.72 |
100,84 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.33 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Siiri Saartenoja |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.80 |
|
3:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hilda McGarvie |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.94 |
|
3:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mette Hagqvist |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
50 m |
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 11.48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset Naiset - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Gustafsson |
2003 |
Umeå Simsällskap |
+0.77 |
|
2:40.24 |
98,45 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.80 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
2:42.93 |
101,27 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.02 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Salla Rantala |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.85 |
|
2:44.76 |
96,55 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.27 |
(+5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hynönen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
|
2:47.17 |
96,18 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.02 |
(+6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilia Rönnlund |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.80 |
|
2:49.37 |
101,52 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.98 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pirita Hautala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.71 |
|
2:49.78 |
96,22 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.59 |
(+6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Rantala |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
|
2:50.09 |
98,24 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.14 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lumi Öller |
2006 |
Helsingin Uimarit |
+0.76 |
|
2:57.47 |
95,62 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.02 |
(+7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aamu Kannosto |
2005 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.80 |
|
2:58.30 |
96,85 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.85 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Koskinen |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.87 |
|
3:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 11.48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 11.48.31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|