Tulokset Oulun Uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
2. jakso sunnuntai
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Freestyle Women 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
38.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.08 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
39.82 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
39.89 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.53 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
45.36 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
48.53 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.51 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
51.74 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.52 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
52.82 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.04 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
53.00 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.51 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
55.13 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(-9.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
58.16 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Lotta Parkkonen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 15.59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Freestyle Women 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inari Sormunen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
31.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
31.42 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
32.28 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Behm |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
33.37 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.46 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
33.52 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
34.12 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.55 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.60 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pihla Tähkäpää |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
35.76 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
36.33 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.25 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
36.83 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.84 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.14 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
36.86 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.97 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.22 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.03 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
37.11 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.44 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.11 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
37.77 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.30 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
37.81 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.62 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.02 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
38.27 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.44 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.59 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
38.53 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.29 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
38.54 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.77 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
38.84 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
38.89 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tara Maunula |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
39.03 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.75 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.13 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.06 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.13 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.84 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
39.28 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.29 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.86 |
(-6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
39.33 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.87 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
39.42 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emilia Salla |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.62 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.21 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.74 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.59 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.76 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.05 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
40.84 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.69 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
40.90 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.80 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
40.91 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.66 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lotte Keskikallio |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.01 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.48 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
41.37 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.74 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
42.26 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.44 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.48 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.93 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
42.62 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
42.66 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.98 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
42.99 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.03 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
43.12 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.66 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
43.60 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.18 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Minttu Niiaka Jutila |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
43.74 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.55 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
44.98 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
45.06 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.89 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
45.83 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
46.29 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.60 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
46.83 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.83 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
50.26 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.72 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Maya Niskala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
53.85 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.51 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Pohtila |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 15.59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Freestyle Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Salon Uimarit |
|
|
26.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
27.55 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.72 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
|
28.17 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
28.24 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
28.27 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
28.33 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
28.82 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
29.23 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.72 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
29.78 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
29.78 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
30.02 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
30.04 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
30.04 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
30.08 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
30.12 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
30.50 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sini Saari |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
30.79 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
30.83 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
31.05 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
31.09 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Miina Vatanen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
31.15 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.16 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
31.23 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.46 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
31.70 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
31.81 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.84 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.88 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
31.97 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Ella Määttä |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
31.98 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Minttu Riekki |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
31.98 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
32.15 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.34 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.59 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.62 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
32.70 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mia Peake |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
32.82 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
32.84 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
32.91 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
33.01 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Silja Soininen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
33.09 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Arina Bogdanova |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
33.10 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.21 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
33.24 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.06 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sofia Soininen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
33.28 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
33.39 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Minni Koskivirta |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
33.43 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
33.47 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.54 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Aino Jämsä |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
33.87 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.93 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Roosa Kaksonen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
34.12 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.65 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
34.13 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Stella Suuronen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
34.25 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Emma Laaksonen |
2009 |
Salon Uimarit |
|
|
34.28 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
34.50 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
34.77 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
34.83 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Ida Hiltunen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
34.91 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.52 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Ninni Kellokumpu |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
35.62 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Noora Vaakanainen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
35.77 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
35.84 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.56 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=65 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
36.23 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=65 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.23 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.92 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
36.39 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.75 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Renata Niidusaar |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
36.76 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.61 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Carolina Lilly Maria Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
36.96 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Ida Hirvonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
37.02 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.04 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
37.15 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Olga Ilona Nissilä |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
38.06 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.90 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Neea Huhtala |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
38.13 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.36 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
38.15 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.19 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Eveliina Seppänen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
38.68 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.76 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Sunná-Maaria Jomppanen |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
39.24 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.54 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Juulia Koskela |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
39.55 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.20 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
40.99 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.95 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Sienna Martikainen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
44.28 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.74 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
44.91 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.66 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
JIAQI LUO |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 15.59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
|
|
27.61 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaisa Kariniemi |
1999 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.65 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.84 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.05 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.05 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.22 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.11 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.28 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.84 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Korkalainen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
28.45 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.38 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
28.48 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.58 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.61 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
28.73 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.16 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iiris Uusitalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
29.19 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pauliina Eerika Lohilahti |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
29.22 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.25 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
29.29 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.46 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.61 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
29.68 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
29.77 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
29.81 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.94 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.95 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maiju Rajaniemi |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
30.06 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.37 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
30.16 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mitra Pietiäinen |
2004 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
30.31 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
|
|
30.51 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
30.57 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maija Lämsä |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
30.59 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
30.68 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
30.87 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
30.90 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Salla-maaria Kauppinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
30.95 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.65 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
31.21 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.36 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elsa Päivärinta |
2004 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
|
31.62 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.70 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.18 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Iida Ryhänen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.72 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Erika Ruotsalainen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
32.90 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
33.00 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.47 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.33 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.63 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
33.59 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.99 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Pinja Mäkihannu |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
34.94 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 15.59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 15.59.39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|