Resultater for Vendsyssel Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:11.67 |
|
|
|
Maj Louise Kolbeck |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.59 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
13-11-2010 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:06.14 |
|
|
|
Mary Folkedal Hole |
|
FR. HAVN (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
250 |
1:26.60 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-18.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
219 |
1:30.52 |
+3.92 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.12 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
202 |
1:33.00 |
+6.40 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.62 |
(-33.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
192 |
1:34.62 |
+8.02 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
157 |
1:41.18 |
+14.58 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
145 |
1:43.93 |
+17.33 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:19:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:11.67 |
|
|
|
Maj Louise Kolbeck |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.59 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
13-11-2010 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:06.14 |
|
|
|
Mary Folkedal Hole |
|
FR. HAVN (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
360 |
1:16.70 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.93 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Kornum |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
308 |
1:20.80 |
+4.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.41 |
(-17.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
287 |
1:22.78 |
+6.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.22 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
271 |
1:24.31 |
+7.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.44 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
210 |
1:31.80 |
+15.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.73 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
208 |
1:32.15 |
+15.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.62 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:19:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:11.67 |
|
|
|
Maj Louise Kolbeck |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.59 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
13-11-2010 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:06.14 |
|
|
|
Mary Folkedal Hole |
|
FR. HAVN (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
485 |
1:09.46 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.37 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
373 |
1:15.81 |
+6.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
357 |
1:16.92 |
+7.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.46 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:19:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:57.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|