2022-07-05   08:52:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Viking Line- uinnit

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Tulokset
Viking Line- uinnit
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 50m Päivämäärä: 12 02 2022 - 12 02 2022
Laji 1, 100m vu N, M Masters - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 JANI-PETTERI PUUSTINEN 1979 Aurajoen Uinti Ry +0.77 1:06.63
50m: 32.19
100m: 1:06.63
(34.44)
2 Miia Hurskainen 1992 Kuopion Uimaseura +0.75 1:07.53 +0.90
50m: 31.77
100m: 1:07.53
(35.76)
3 Kristiina Kangastalo-Hoda 1978 Loimaan Uimaseura +0.86 1:24.48 +17.85
50m: 38.65
100m: 1:24.48
(45.83)
Laji virallinen: 12.2.2022 13.52.18
12-02-2022 13.53.25 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Viking Line- uinnit
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 50m Päivämäärä: 12 02 2022 - 12 02 2022
Laji 3, 200m ru 13, N 13 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb +0.80 3:07.97
50m: 42.69
100m: 1:30.90
(48.21)
150m: 2:20.32
(49.42)
200m: 3:07.97
(47.65)
2 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb +0.75 3:09.42 +1.45
50m: 44.95
100m: 1:32.84
(47.89)
150m: 2:22.83
(49.99)
200m: 3:09.42
(46.59)
3 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb +0.72 3:13.06 +5.09
50m: 43.12
100m: 1:31.49
(48.37)
150m: 2:21.93
(50.44)
200m: 3:13.06
(51.13)
4 Vilma Keski-Korsu 2009 Åbo Simklubb +0.80 3:19.37 +11.40
50m: 45.21
100m: 1:35.27
(50.06)
150m: 2:29.56
(54.29)
200m: 3:19.37
(49.81)
5 Helvi Huttunen 2009 Rauman Uimaseura +0.81 3:26.37 +18.40
50m: 47.34
100m: 1:40.13
(52.79)
150m: 2:35.15
(55.02)
200m: 3:26.37
(51.22)
6 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto +0.85 3:34.18 +26.21
50m: 51.52
100m: 1:45.66
(54.14)
150m: 2:41.21
(55.55)
200m: 3:34.18
(52.97)
7 Hanna-Mari Kuisma 2009 Nurmijärven Uinti +0.76 3:34.75 +26.78
50m: 46.97
100m: 1:41.43
(54.46)
150m: 2:39.38
(57.95)
200m: 3:34.75
(55.37)
8 Hilda Jaakkola 2009 Salon Uimarit +0.75 3:45.65 +37.68
50m: 50.66
100m: 1:46.52
(55.86)
150m: 2:46.02
(59.50)
200m: 3:45.65
(59.63)
Laji virallinen: 12.2.2022 14.10.44
Laji 3, 200m ru 13, N 14 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi +0.73 2:37.67
50m: 35.39
100m: 1:14.84
(39.45)
150m: 1:55.86
(41.02)
200m: 2:37.67
(41.81)
2 Ellen Kaituri 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.69 2:41.74 +4.07
50m: 36.02
100m: 1:15.87
(39.85)
150m: 1:57.56
(41.69)
200m: 2:41.74
(44.18)
3 Enni Tammilehto 2006 Simmis Grani +0.71 2:44.67 +7.00
50m: 38.02
100m: 1:20.41
(42.39)
150m: 2:02.85
(42.44)
200m: 2:44.67
(41.82)
4 Sini Silvennoinen 2002 Åbo Simklubb +0.70 2:50.03 +12.36
50m: 37.08
100m: 1:19.99
(42.91)
150m: 2:05.24
(45.25)
200m: 2:50.03
(44.79)
5 Mea Melissa Miettinen 2005 Vanders +0.75 2:51.74 +14.07
50m: 38.22
100m: 1:20.29
(42.07)
150m: 2:06.23
(45.94)
200m: 2:51.74
(45.51)
6 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.77 2:57.04 +19.37
50m: 40.27
100m: 1:24.72
(44.45)
150m: 2:12.69
(47.97)
200m: 2:57.04
(44.35)
7 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura +0.86 2:57.06 +19.39
50m: 40.52
100m: 1:25.51
(44.99)
150m: 2:11.73
(46.22)
200m: 2:57.06
(45.33)
8 Hanna Törmä 2007 Porin Uimaseura +0.80 2:58.34 +20.67
50m: 40.38
100m: 1:26.39
(46.01)
150m: 2:12.10
(45.71)
200m: 2:58.34
(46.24)
9 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit +0.72 3:00.71 +23.04
50m: 39.76
100m: 1:25.58
(45.82)
150m: 2:13.74
(48.16)
200m: 3:00.71
(46.97)
10 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.60 3:03.14 +25.47
50m: 42.59
100m: 1:27.79
(45.20)
150m: 2:15.50
(47.71)
200m: 3:03.14
(47.64)
11 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb +0.85 3:04.36 +26.69
50m: 42.46
100m: 1:27.39
(44.93)
150m: 2:17.19
(49.80)
200m: 3:04.36
(47.17)
12 Senni Hokkanen 2006 Riihimäen Uimaseura +0.72 3:05.01 +27.34
50m: 43.25
100m: 1:30.52
(47.27)
150m: 2:18.12
(47.60)
200m: 3:05.01
(46.89)
13 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry +0.76 3:07.32 +29.65
50m: 43.15
100m: 1:30.22
(47.07)
150m: 2:20.24
(50.02)
200m: 3:07.32
(47.08)
14 Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto +0.75 3:07.93 +30.26
50m: 41.30
100m: 1:28.73
(47.43)
150m: 2:18.45
(49.72)
200m: 3:07.93
(49.48)
15 Aliisa Kunttu 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.73 3:11.74 +34.07
50m: 43.79
100m: 1:33.82
(50.03)
150m: 2:24.12
(50.30)
200m: 3:11.74
(47.62)
16 Ella Lindholm 2008 Salon Uimarit +0.88 3:13.40 +35.73
50m: 43.11
100m: 1:32.03
(48.92)
150m: 2:23.85
(51.82)
200m: 3:13.40
(49.55)
17 Enni Huttunen 2005 Rauman Uimaseura +0.75 3:14.33 +36.66
50m: 44.59
100m: 1:33.83
(49.24)
150m: 2:26.25
(52.42)
200m: 3:14.33
(48.08)
18 Iida Pennanen 2008 TaTu Tampere +0.67 3:17.42 +39.75
50m: 44.08
100m: 1:33.40
(49.32)
150m: 2:26.03
(52.63)
200m: 3:17.42
(51.39)
19 Irina Karvonen 2008 Simmis Wanda ry +0.71 3:20.96 +43.29
50m: 45.67
100m: 1:35.91
(50.24)
150m: 2:28.93
(53.02)
200m: 3:20.96
(52.03)
20 Erin Gonzalez Catón 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.71 3:28.41 +50.74
50m: 46.17
100m: 1:39.01
(52.84)
150m: 2:34.78
(55.77)
200m: 3:28.41
(53.63)
21 Elsa Salla 2008 Rauman Uimaseura +0.84 3:34.06 +56.39
50m: 48.29
100m: 1:42.13
(53.84)
150m: 2:38.37
(56.24)
200m: 3:34.06
(55.69)
22 Emma Nygård 2008 Åbo Simklubb +0.71 3:38.03 +1:00.36
50m: 49.76
100m: 1:45.76
(56.00)
150m: 2:43.04
(57.28)
200m: 3:38.03
(54.99)
Laji virallinen: 12.2.2022 14.10.44
12-02-2022 14.11.29 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Viking Line- uinnit
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 50m Päivämäärä: 12 02 2022 - 12 02 2022
Laji 4, 200m ru P14, M 14 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo +0.85 2:50.68
50m: 38.65
100m: 1:21.99
(43.34)
150m: 2:05.98
(43.99)
200m: 2:50.68
(44.70)
2 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo +0.68 3:05.27 +14.59
50m: 44.52
100m: 1:30.13
(45.61)
150m: 2:18.95
(48.82)
200m: 3:05.27
(46.32)
3 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb +0.73 3:17.86 +27.18
50m: 43.57
100m: 1:33.96
(50.39)
150m: 2:26.46
(52.50)
200m: 3:17.86
(51.40)
4 Veeti Tuulensuu 2008 Nurmijärven Uinti +0.80 3:24.16 +33.48
50m: 43.74
100m: 13:54.01
(13:10.27)
200m: 3:24.16
(3:24.16)
5 Matias Rauhala 2008 Åbo Simklubb +0.72 3:31.21 +40.53
50m: 46.44
100m: 1:41.09
(54.65)
150m: 2:37.30
(56.21)
200m: 3:31.21
(53.91)
6 Max Kulmala 2008 Uimaseura Kaarina +0.90 3:40.28 +49.60
50m: 49.37
100m: 1:47.00
(57.63)
150m: 2:43.45
(56.45)
200m: 3:40.28
(56.83)
7 Márton Kovács-Balogh 2010 Salon Uimarit +0.73 3:43.52 +52.84
50m: 51.38
100m: 1:46.88
(55.50)
150m: 2:47.09
(1:00.21)
200m: 3:43.52
(56.43)
Laji virallinen: 12.2.2022 14.30.17
Laji 4, 200m ru P14, M 15 ja vanhemmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Matti Mattsson 1993 Porin Uimaseura +0.71 2:13.45
50m: 30.59
100m: 1:03.86
(33.27)
150m: 1:38.82
(34.96)
200m: 2:13.45
(34.63)
2 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani +0.68 2:30.15 +16.70
50m: 34.86
100m: 1:12.17
(37.31)
150m: 1:51.30
(39.13)
200m: 2:30.15
(38.85)
3 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.75 2:34.89 +21.44
50m: 35.77
100m: 1:14.84
(39.07)
150m: 1:54.81
(39.97)
200m: 2:34.89
(40.08)
4 Miika Nurminen 2005 Salon Uimarit +0.68 2:39.06 +25.61
50m: 36.14
100m: 1:15.72
(39.58)
150m: 1:57.26
(41.54)
200m: 2:39.06
(41.80)
5 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo +0.84 2:43.90 +30.45
50m: 38.73
100m: 1:20.17
(41.44)
150m: 2:02.35
(42.18)
200m: 2:43.90
(41.55)
6 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo +0.70 2:49.37 +35.92
50m: 39.49
100m: 1:22.24
(42.75)
150m: 2:07.18
(44.94)
200m: 2:49.37
(42.19)
7 Valtteri Niemimuukko 2005 Riihimäen Uimaseura +0.74 2:52.13 +38.68
50m: 37.88
100m: 1:21.63
(43.75)
150m: 2:06.81
(45.18)
200m: 2:52.13
(45.32)
8 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit +0.75 2:52.27 +38.82
50m: 39.16
100m: 1:23.07
(43.91)
150m: 2:07.65
(44.58)
200m: 2:52.27
(44.62)
9 Anton Helén 2006 Riihimäen Uimaseura +0.83 2:53.87 +40.42
50m: 38.50
100m: 1:23.11
(44.61)
150m: 2:08.65
(45.54)
200m: 2:53.87
(45.22)
10 Elias Salo 2007 Vesihelmen Uimaseura +0.72 2:56.08 +42.63
50m: 40.24
100m: 1:25.29
(45.05)
150m: 2:11.43
(46.14)
200m: 2:56.08
(44.65)
11 Miika Toivonen 2007 Riihimäen Uimaseura +0.84 3:02.04 +48.59
50m: 40.92
100m: 1:27.16
(46.24)
150m: 2:16.00
(48.84)
200m: 3:02.04
(46.04)
12 Eemeli Arnell 2005 Åbo Simklubb +0.67 3:02.39 +48.94
50m: 40.92
100m: 1:27.11
(46.19)
150m: 2:15.86
(48.75)
200m: 3:02.39
(46.53)
13 Juho Kallio 2007 Porin Uimaseura +0.82 3:07.31 +53.86
50m: 41.23
100m: 1:28.75
(47.52)
150m: 2:18.80
(50.05)
200m: 3:07.31
(48.51)
14 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto +0.63 3:13.57 +1:00.12
50m: 43.41
100m: 1:31.40
(47.99)
150m: 2:21.99
(50.59)
200m: 3:13.57
(51.58)
15 Noel Ehrlund 2007 Gladius Kirkkonummi +0.77 3:14.41 +1:00.96
50m: 44.14
100m: 1:33.87
(49.73)
150m: 2:25.45
(51.58)
200m: 3:14.41
(48.96)
16 Otto Anttila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.82 3:16.39 +1:02.94
50m: 42.69
100m: 1:32.15
(49.46)
150m: 2:23.97
(51.82)
200m: 3:16.39
(52.42)
17 Juuso Silfver 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.81 3:16.72 +1:03.27
50m: 41.61
100m: 1:31.36
(49.75)
150m: 2:23.45
(52.09)
200m: 3:16.72
(53.27)
18 Kasper Kainonen 2005 Åbo Simklubb +0.71 3:31.37 +1:17.92
50m: 45.37
100m: 1:39.58
(54.21)
150m: 2:37.10
(57.52)
200m: 3:31.37
(54.27)
Laji virallinen: 12.2.2022 14.30.17
12-02-2022 14.51.52 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Viking Line- uinnit
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 50m Päivämäärä: 12 02 2022 - 12 02 2022
Laji 5, 400m vu T12 12 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Viktoria Tuominen 2010 Helsingfors Simsällskap +0.85 5:13.61
50m: 35.02
100m: 1:15.21
(40.19)
150m: 1:55.26
(40.05)
200m: 2:35.97
(40.71)
250m: 3:16.09
(40.12)
300m: 3:56.62
(40.53)
350m: 4:36.10
(39.48)
400m: 5:13.61
(37.51)
2 Hippu Rauhala 2010 Nokian Pyry +0.75 5:14.10 +0.49
50m: 34.90
100m: 1:15.19
(40.29)
150m: 1:55.47
(40.28)
200m: 2:36.19
(40.72)
250m: 3:15.89
(39.70)
300m: 3:56.37
(40.48)
350m: 4:36.05
(39.68)
400m: 5:14.10
(38.05)
3 Anni Sorsa 2010 Nokian Pyry +0.71 5:32.12 +18.51
50m: 35.67
100m: 1:17.26
(41.59)
150m: 2:00.65
(43.39)
200m: 2:43.83
(43.18)
250m: 3:27.98
(44.15)
300m: 4:12.48
(44.50)
350m: 4:52.35
(39.87)
400m: 5:32.12
(39.77)
4 Saana Runtti 2010 Haukiputaan Heitto +0.83 5:32.74 +19.13
50m: 37.92
100m: 1:21.23
(43.31)
150m: 2:04.83
(43.60)
200m: 2:48.11
(43.28)
250m: 3:31.12
(43.01)
300m: 4:12.66
(41.54)
350m: 4:53.98
(41.32)
400m: 5:32.74
(38.76)
5 Laura Toivonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.78 5:58.70 +45.09
50m: 38.14
100m: 1:21.91
(43.77)
150m: 2:07.35
(45.44)
200m: 2:52.94
(45.59)
250m: 3:39.08
(46.14)
300m: 4:25.89
(46.81)
350m: 5:12.30
(46.41)
400m: 5:58.70
(46.40)
6 Iina Tieaho 2010 Nokian Pyry +0.87 5:58.88 +45.27
50m: 37.52
100m: 1:23.09
(45.57)
150m: 2:09.27
(46.18)
200m: 2:56.46
(47.19)
250m: 3:43.78
(47.32)
300m: 4:30.06
(46.28)
350m: 5:15.84
(45.78)
400m: 5:58.88
(43.04)
7 Aino-Ilona Lehtonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.72 6:00.49 +46.88
50m: 40.38
100m: 1:25.73
(45.35)
150m: 2:12.34
(46.61)
200m: 2:58.92
(46.58)
250m: 3:45.27
(46.35)
300m: 4:32.74
(47.47)
350m: 5:18.60
(45.86)
400m: 6:00.49
(41.89)
8 Venla Pentikäinen 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.67 6:03.00 +49.39
50m: 39.32
100m: 1:23.41
(44.09)
150m: 2:09.13
(45.72)
200m: 2:55.73
(46.60)
250m: 3:42.54
(46.81)
300m: 4:29.73
(47.19)
350m: 5:17.37
(47.64)
400m: 6:03.00
(45.63)
9 Iitu Olbert 2010 Nurmijärven Uinti 6:15.36 +1:01.75
50m: 43.72
100m: 1:32.33
(48.61)
150m: 2:24.87
(52.54)
200m: 3:11.60
(46.73)
250m: 4:01.18
(49.58)
300m: 4:45.84
(44.66)
350m: 5:32.31
(46.47)
400m: 6:15.36
(43.05)
10 Diana Selehov 2010 Nurmijärven Uinti +0.91 6:17.81 +1:04.20
50m: 39.66
100m: 1:26.18
(46.52)
150m: 2:14.86
(48.68)
200m: 3:03.12
(48.26)
250m: 3:53.91
(50.79)
300m: 4:43.72
(49.81)
350m: 5:32.67
(48.95)
400m: 6:17.81
(45.14)
11 Eevia Marjamäki 2010 Porin Uimaseura +0.73 6:17.87 +1:04.26
50m: 41.53
100m: 1:30.66
(49.13)
150m: 2:20.36
(49.70)
200m: 3:10.30
(49.94)
250m: 3:59.81
(49.51)
300m: 4:49.14
(49.33)
350m: 5:37.11
(47.97)
400m: 6:17.87
(40.76)
12 Ella Ääri 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.70 6:29.08 +1:15.47
50m: 42.48
100m: 1:32.51
(50.03)
150m: 2:23.35
(50.84)
200m: 3:14.81
(51.46)
250m: 4:04.63
(49.82)
300m: 4:55.23
(50.60)
350m: 5:44.17
(48.94)
400m: 6:29.08
(44.91)
13 Mea Ovaska 2010 Nurmijärven Uinti +0.85 6:29.13 +1:15.52
50m: 2:21.03
100m: 1:29.78
()
150m: 4:03.25
(2:33.47)
200m: 3:11.22
()
250m: 5:44.15
(2:32.93)
300m: 4:54.38
()
400m: 6:29.13
(6:29.13)
14 Elli Sihvonen 2010 Åbo Simklubb +0.81 6:29.33 +1:15.72
50m: 41.52
100m: 1:29.86
(48.34)
150m: 2:19.49
(49.63)
200m: 3:10.83
(51.34)
250m: 4:00.85
(50.02)
300m: 4:51.07
(50.22)
350m: 5:41.62
(50.55)
400m: 6:29.33
(47.71)
15 Nea Pippola 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.74 6:37.27 +1:23.66
50m: 42.96
100m: 1:31.95
(48.99)
150m: 2:23.31
(51.36)
200m: 3:14.08
(50.77)
250m: 4:05.44
(51.36)
300m: 4:58.38
(52.94)
350m: 5:50.71
(52.33)
400m: 6:37.27
(46.56)
16 Oona Kiiski 2010 Loimaan Uimaseura +0.89 7:39.06 +2:25.45
50m: 48.71
100m: 1:45.77
(57.06)
150m: 2:44.45
(58.68)
200m: 3:44.95
(1:00.50)
250m: 4:44.75
(59.80)
300m: 5:44.49
(59.74)
350m: 6:42.69
(58.20)
400m: 7:39.06
(56.37)
Laji virallinen: 12.2.2022 9.43.27
12-02-2022 09.45.15 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Viking Line- uinnit
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 50m Päivämäärä: 12 02 2022 - 12 02 2022
Laji 6, 400m vu P13 13 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Eero Carne 2009 Raision Urheilijat +0.68 5:20.94
50m: 35.43
100m: 1:14.28
(38.85)
150m: 1:53.96
(39.68)
200m: 2:33.52
(39.56)
250m: 3:15.96
(42.44)
300m: 3:57.80
(41.84)
350m: 4:40.12
(42.32)
400m: 5:20.94
(40.82)
2 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.79 5:35.38 +14.44
50m: 36.79
100m: 1:18.64
(41.85)
150m: 2:02.13
(43.49)
200m: 2:46.19
(44.06)
250m: 3:30.19
(44.00)
300m: 4:14.24
(44.05)
350m: 4:56.49
(42.25)
400m: 5:35.38
(38.89)
3 Eetu Ääri 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.75 5:36.67 +15.73
50m: 38.05
100m: 1:21.41
(43.36)
150m: 2:05.16
(43.75)
200m: 2:49.63
(44.47)
250m: 3:31.76
(42.13)
300m: 4:15.46
(43.70)
350m: 4:57.20
(41.74)
400m: 5:36.67
(39.47)
4 Eino Tonteri 2010 Nokian Pyry +0.90 5:37.50 +16.56
50m: 37.19
100m: 1:20.55
(43.36)
150m: 2:04.23
(43.68)
200m: 2:48.35
(44.12)
250m: 3:32.18
(43.83)
300m: 4:15.92
(43.74)
350m: 4:58.16
(42.24)
400m: 5:37.50
(39.34)
5 Eemeli Kuusisto 2009 Nurmijärven Uinti +0.99 5:38.76 +17.82
50m: 37.54
100m: 1:18.63
(41.09)
150m: 2:02.95
(44.32)
200m: 2:45.93
(42.98)
250m: 3:30.04
(44.11)
300m: 4:14.44
(44.40)
350m: 4:57.97
(43.53)
400m: 5:38.76
(40.79)
6 Kasper Virta 2009 Rauman Uimaseura +0.83 5:48.86 +27.92
50m: 34.96
100m: 1:16.47
(41.51)
150m: 2:00.81
(44.34)
200m: 2:46.96
(46.15)
250m: 3:34.03
(47.07)
300m: 4:19.90
(45.87)
350m: 5:04.72
(44.82)
400m: 5:48.86
(44.14)
7 Lauri Seppälä 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.73 5:51.07 +30.13
50m: 38.75
100m: 1:22.60
(43.85)
150m: 2:07.00
(44.40)
200m: 2:52.80
(45.80)
250m: 3:38.31
(45.51)
300m: 4:23.84
(45.53)
350m: 5:08.28
(44.44)
400m: 5:51.07
(42.79)
8 Vilho Haikonen 2009 Salon Uimarit +0.72 5:51.75 +30.81
50m: 36.53
100m: 1:19.87
(43.34)
150m: 2:04.74
(44.87)
200m: 2:50.04
(45.30)
250m: 3:35.51
(45.47)
300m: 4:22.67
(47.16)
350m: 5:09.47
(46.80)
400m: 5:51.75
(42.28)
9 Matti Nurminen 2009 Salon Uimarit +0.76 5:53.54 +32.60
50m: 34.16
100m: 1:16.09
(41.93)
150m: 2:00.24
(44.15)
200m: 2:46.00
(45.76)
250m: 3:32.87
(46.87)
300m: 4:20.87
(48.00)
350m: 5:08.16
(47.29)
400m: 5:53.54
(45.38)
10 Eino Marela 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.87 5:54.93 +33.99
50m: 39.52
100m: 1:23.29
(43.77)
150m: 2:09.28
(45.99)
200m: 2:55.55
(46.27)
250m: 3:42.95
(47.40)
300m: 4:29.44
(46.49)
350m: 5:16.90
(47.46)
400m: 5:54.93
(38.03)
11 Oiva Numminen 2009 Nurmijärven Uinti 5:56.70 +35.76
50m: 36.62
100m: 1:20.23
(43.61)
150m: 2:06.64
(46.41)
200m: 2:52.51
(45.87)
250m: 3:38.59
(46.08)
300m: 4:24.99
(46.40)
350m: 5:10.90
(45.91)
400m: 5:56.70
(45.80)
12 Eino Kytöjoki 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.90 5:58.26 +37.32
50m: 38.90
100m: 1:24.21
(45.31)
150m: 2:10.17
(45.96)
200m: 2:55.90
(45.73)
250m: 3:41.70
(45.80)
300m: 4:29.37
(47.67)
350m: 5:15.42
(46.05)
400m: 5:58.26
(42.84)
13 Alex Mäkelä 2009 Raision Urheilijat +0.75 5:59.09 +38.15
50m: 37.78
100m: 1:22.69
(44.91)
150m: 2:08.73
(46.04)
200m: 2:54.21
(45.48)
250m: 3:41.23
(47.02)
300m: 4:28.16
(46.93)
350m: 5:13.45
(45.29)
400m: 5:59.09
(45.64)
14 Laban Kiuru 2010 Nurmijärven Uinti 6:00.40 +39.46
50m: 39.42
100m: 1:24.02
(44.60)
150m: 2:10.82
(46.80)
200m: 2:58.09
(47.27)
250m: 3:44.45
(46.36)
300m: 4:31.24
(46.79)
350m: 5:17.77
(46.53)
400m: 6:00.40
(42.63)
15 Fran Klaric 2009 Porin Uimaseura +0.76 6:03.94 +43.00
50m: 38.32
100m: 1:22.91
(44.59)
150m: 2:09.72
(46.81)
200m: 2:57.14
(47.42)
250m: 3:44.16
(47.02)
300m: 4:31.38
(47.22)
350m: 5:20.37
(48.99)
400m: 6:03.94
(43.57)
16 Hugo Virtanen 2010 Nurmijärven Uinti +0.72 6:31.25 +1:10.31
50m: 40.31
100m: 1:27.68
(47.37)
150m: 2:15.79
(48.11)
200m: 3:07.55
(51.76)
250m: 4:00.38
(52.83)
300m: 4:50.38
(50.00)
350m: 5:43.39
(53.01)
400m: 6:31.25
(47.86)
17 Emiljan Voutilainen 2009 Nurmijärven Uinti +0.98 6:45.08 +1:24.14
50m: 40.73
100m: 1:31.81
(51.08)
150m: 2:25.27
(53.46)
200m: 3:18.38
(53.11)
250m: 4:12.51
(54.13)
300m: 5:05.09
(52.58)
350m: 5:58.60
(53.51)
400m: 6:45.08
(46.48)
18 Arttu Rantanen 2010 Raision Urheilijat +0.76 6:53.75 +1:32.81
50m: 43.39
100m: 1:35.02
(51.63)
150m: 2:30.19
(55.17)
200m: 3:25.05
(54.86)
250m: 4:19.63
(54.58)
300m: 5:14.18
(54.55)
350m: 6:06.68
(52.50)
400m: 6:53.75
(47.07)
Laji virallinen: 12.2.2022 10.03.45
12-02-2022 10.04.30 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Viking Line- uinnit
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 50m Päivämäärä: 12 02 2022 - 12 02 2022
Laji 7, 50m vu T9, T10, T12 11-12 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Helmiina Härri 2011 Salon Uimarit 34.40
2 Emma Rautio 2010 Haukiputaan Heitto 35.05 +0.65
3 Janina Hyvönen 2010 Salon Uimarit 36.48 +2.08
4 Sara Walve 2011 Aurajoen Uinti Ry 37.41 +3.01
5 Marie Elisabeth Keskinen 2010 Nummelan Kisaajat 37.43 +3.03
6 Elisa Turta 2010 Loimaan Uimaseura 37.65 +3.25
7 Kiira Rantanen 2010 Åbo Simklubb 38.34 +3.94
8 Janessa Pihlava 2010 Åbo Simklubb 38.67 +4.27
9 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura 38.68 +4.28
10 Veera Vainio 2011 Nummelan Kisaajat 39.56 +5.16
11 Olivia Pääkkö 2010 Nummelan Kisaajat 42.03 +7.63
12 Heli Kärnä 2010 Raision Urheilijat 42.48 +8.08
13 Maija Sunnarborg 2011 Åbo Simklubb 43.98 +9.58
14 Adele Mikaela Rekunen 2010 Aurajoen Uinti Ry 46.50 +12.10
15 Ursula Immonen 2010 Åbo Simklubb 47.89 +13.49
16 Aino Sivonen 2011 Aurajoen Uinti Ry 48.48 +14.08
17 Kerttu Kiviniemi 2010 Aurajoen Uinti Ry 49.31 +14.91
18 Valma Kuuskoski 2011 Aurajoen Uinti Ry 51.10 +16.70
19 Heidi Heikkilä 2011 Uimaseura Kaarina 51.97 +17.57
- Edith Syrjänen 2011 Åbo Simklubb DSQ
SW4.4
- Emma Hartiala 2011 Aurajoen Uinti Ry DSQ
SW4.4
Laji virallinen: 12.2.2022 10.23.28
Laji 7, 50m vu T9, T10, T12 9 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Adriana Viljanen 2013 Raision Urheilijat 48.07
2 Matilda Karvonen 2013 Nurmijärven Uinti +0.83 55.10 +7.03
3 Aada Lapila 2013 Raision Urheilijat 55.16 +7.09
4 Senni Alaluusua 2013 Raision Urheilijat 56.68 +8.61
5 Siiri Tapola 2013 Nokian Pyry +0.98 1:00.36 +12.29
Laji virallinen: 12.2.2022 10.23.28
Laji 7, 50m vu T9, T10, T12 10 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Vivi Lobbas 2012 Raision Urheilijat 35.63
2 Kaisa Turta 2012 Loimaan Uimaseura 39.98 +4.35
3 Amanda Mäkinen 2012 Åbo Simklubb 41.45 +5.82
4 Hilma Piitari 2012 Uinti-Vakka 41.48 +5.85
5 Kielo Kalliokoski 2012 Raision Urheilijat 42.42 +6.79
6 Mia Murumäe 2012 Raision Urheilijat 43.90 +8.27
7 Vilhelmiina Kastari 2012 Nokian Pyry 44.00 +8.37
8 Olivia Hägerström 2012 Salon Uimarit 44.28 +8.65
9 Linnea Niemi 2012 Raision Urheilijat 45.06 +9.43
10 Amanda Kodisoja 2012 Raision Urheilijat 46.36 +10.73
11 Alisa Hyytiäinen 2012 Nokian Pyry 47.03 +11.40
12 Sara Kulmala 2012 Uimaseura Kaarina 47.73 +12.10
13 Saana Kinos 2012 Raision Urheilijat 57.60 +21.97
14 Lilja Kuosmanen 2012 Raision Urheilijat 57.71 +22.08
- Siiri Viskari 2012 Aurajoen Uinti Ry DSQ
SW4.4
Laji virallinen: 12.2.2022 10.23.28
12-02-2022 12.43.26 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Viking Line- uinnit
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 50m Päivämäärä: 12 02 2022 - 12 02 2022
Laji 8, 50m vu P10, P11, P13 12-13 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aarni Rahkonen 2009 Simmis Grani +0.72 33.07
2 Fran Klaric 2009 Porin Uimaseura +0.73 34.40 +1.33
3 Taito Aaltonen 2009 Åbo Simklubb +0.84 34.60 +1.53
4 Alex Ailio 2009 Åbo Simklubb +0.77 35.56 +2.49
5 Anto Loukine 2010 Raision Urheilijat +0.76 35.58 +2.51
6 Eemeli Havia 2010 Salon Uimarit +0.65 36.74 +3.67
7 Johannes Heinonen 2010 Nokian Pyry +0.75 38.41 +5.34
8 Lauri Vuori 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.66 39.26 +6.19
9 Verneri Skog 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.72 41.73 +8.66
10 Julius Paakki 2010 Uimaseura Kaarina +0.94 42.67 +9.60
11 Eerikki Nisonen 2010 Åbo Simklubb +0.78 43.67 +10.60
12 Taneli Nisonen 2010 Åbo Simklubb +0.77 43.75 +10.68
13 Kirill Gorokhov 2010 Raision Urheilijat +0.81 46.10 +13.03
14 Eelis Kaila 2010 Åbo Simklubb +0.80 48.61 +15.54
15 Ilmari Laaksonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.98 52.07 +19.00
- Lenni Ylönen 2010 Åbo Simklubb +0.95 DSQ
SW4.4
Laji virallinen: 12.2.2022 10.30.19
Laji 8, 50m vu P10, P11, P13 10 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Peetu Oksanen 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.68 39.89
2 Santeri Heinikoski 2012 Vesihelmen Uimaseura +0.69 40.29 +0.40
3 Veeti Kujala 2012 Raision Urheilijat +0.83 43.87 +3.98
4 Miska Leivo 2012 Vesihelmen Uimaseura +0.89 44.13 +4.24
5 Yicheng August Li 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.78 45.05 +5.16
6 Jackson Erfe 2012 Uimaseura Kaarina +0.61 47.67 +7.78
7 Vilho  Tonteri 2013 Nokian Pyry +0.88 48.45 +8.56
8 Niilo Arnell 2012 Åbo Simklubb +0.75 48.68 +8.79
9 Valtteri Räisänen 2013 Raision Urheilijat +0.81 50.20 +10.31
10 Aleksi Pesonen 2012 Åbo Simklubb 51.27 +11.38
11 Jooa Tieaho 2013 Nokian Pyry +0.64 53.87 +13.98
12 Roni Kuosmanen 2014 Raision Urheilijat 55.28 +15.39
13 jooseppi pyykkö 2013 Uinti-Vakka +0.95 1:01.13 +21.24
14 Tomas Palframan 2012 Uimaseura Kaarina +0.68 1:07.79 +27.90
15 Lukas Salonius 2013 Uimaseura Kaarina +0.62 1:22.65 +42.76
- Akseli Lindqvist 2012 Uimaseura Kaarina DSQ
SW4.4
Laji virallinen: 12.2.2022 10.30.19
Laji 8, 50m vu P10, P11, P13 11 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Akseli Englund 2011 Raision Urheilijat +0.79 33.02
2 Nooa Ansamaa 2011 Åbo Simklubb 35.11 +2.09
3 Gabriel Kannisto 2011 Porin Uimaseura +0.75 37.08 +4.06
4 Frans Friman 2011 Åbo Simklubb +0.73 37.21 +4.19
5 Antti Laurila 2011 Nurmijärven Uinti +0.71 38.34 +5.32
6 Jack Jensén 2011 Uimaseura Kaarina 38.45 +5.43
7 Ola Sipilä 2011 Raision Urheilijat +0.80 39.16 +6.14
8 Alex Pentamo 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.74 39.56 +6.54
9 Finn Jensén 2011 Uimaseura Kaarina +0.97 40.92 +7.90
10 Thomas Kortelainen 2011 Raision Urheilijat +0.74 48.71 +15.69
Laji virallinen: 12.2.2022 10.30.19
12-02-2022 10.57.23 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Viking Line- uinnit
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 50m Päivämäärä: 12 02 2022 - 12 02 2022
Laji 9, 100m ru T12 12 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb +0.78 1:33.50
50m: 44.37
100m: 1:33.50
(49.13)
2 Alisa Karttunen 2010 Salon Uimarit +0.71 1:34.43 +0.93
50m: 44.99
100m: 1:34.43
(49.44)
3 Maya Bergström 2010 Åbo Simklubb +0.94 1:39.38 +5.88
50m: 47.64
100m: 1:39.38
(51.74)
4 Venla Pentikäinen 2011 Aurajoen Uinti Ry 1:40.33 +6.83
100m: 1:40.33
(1:40.33)
5 Emma Rautio 2010 Haukiputaan Heitto +0.75 1:42.64 +9.14
50m: 48.98
100m: 1:42.64
(53.66)
6 Emmi Pekanheimo 2010 Åbo Simklubb +0.91 1:42.66 +9.16
50m: 49.61
100m: 1:42.66
(53.05)
7 Siiri Värikoski 2011 Nokian Pyry 1:44.00 +10.50
50m: 51.15
100m: 1:44.00
(52.85)
8 Helmiina Härri 2011 Salon Uimarit +0.85 1:44.25 +10.75
50m: 49.36
100m: 1:44.25
(54.89)
9 Elsa Engström 2010 Åbo Simklubb +0.82 1:44.83 +11.33
50m: 50.30
100m: 1:44.83
(54.53)
10 Lotta Äijälä 2011 Nurmijärven Uinti +0.92 1:44.84 +11.34
50m: 50.02
100m: 1:44.84
(54.82)
11 Saana Runtti 2010 Haukiputaan Heitto +0.84 1:46.46 +12.96
50m: 50.94
100m: 1:46.46
(55.52)
12 Siiri Alaluusua 2011 Raision Urheilijat +0.87 1:46.54 +13.04
50m: 51.30
100m: 1:46.54
(55.24)
13 Laura Toivonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.80 1:46.80 +13.30
50m: 50.19
100m: 1:46.80
(56.61)
14 Ella Kannisto 2010 Raision Urheilijat +0.81 1:48.00 +14.50
50m: 51.54
100m: 1:48.00
(56.46)
15 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura +0.77 1:49.48 +15.98
50m: 54.59
100m: 1:49.48
(54.89)
16 Nea Pippola 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.62 1:49.53 +16.03
50m: 54.19
100m: 1:49.53
(55.34)
17 Aino-Ilona Lehtonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.79 1:50.16 +16.66
50m: 53.99
100m: 1:50.16
(56.17)
18 Olivia Areva 2010 Salon Uimarit +0.78 1:50.34 +16.84
50m: 54.38
100m: 1:50.34
(55.96)
19 Siiri Kinos 2010 Raision Urheilijat +0.87 1:50.89 +17.39
50m: 53.04
100m: 1:50.89
(57.85)
20 Elli Sihvonen 2010 Åbo Simklubb +0.89 1:51.91 +18.41
50m: 52.89
100m: 1:51.91
(59.02)
21 Sofia Huttunen 2010 Åbo Simklubb +0.77 1:52.11 +18.61
50m: 53.77
100m: 1:52.11
(58.34)
22 Edith Syrjänen 2011 Åbo Simklubb +0.76 1:52.30 +18.80
50m: 52.72
100m: 1:52.30
(59.58)
23 Josefine Nordman 2011 Åbo Simklubb +0.94 1:53.37 +19.87
50m: 54.93
100m: 1:53.37
(58.44)
=24 Ella Tieaho 2011 Nokian Pyry +0.75 1:53.55 +20.05
50m: 56.07
100m: 1:53.55
(57.48)
=24 Janessa Pihlava 2010 Åbo Simklubb +0.88 1:53.55 +20.05
50m: 54.92
100m: 1:53.55
(58.63)
26 Anna Liljeberg 2010 Åbo Simklubb +0.93 1:54.56 +21.06
50m: 54.91
100m: 1:54.56
(59.65)
27 Aava Salmiosalo 2010 Åbo Simklubb 1:57.44 +23.94
50m: 55.60
100m: 1:57.44
(1:01.84)
28 Ella Ääri 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.68 1:57.89 +24.39
50m: 57.24
100m: 1:57.89
(1:00.65)
29 Hilma Piitari 2012 Uinti-Vakka 1:58.51 +25.01
50m: 56.76
100m: 1:58.51
(1:01.75)
30 Lotta Kunttu 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.87 1:58.65 +25.15
50m: 58.22
100m: 1:58.65
(1:00.43)
31 Anni Nyyssönen 2011 Aurajoen Uinti Ry 1:59.40 +25.90
100m: 1:59.40
(1:59.40)
32 Maisa Törnström 2011 Raision Urheilijat 2:00.19 +26.69
100m: 2:00.19
(2:00.19)
33 Oosa Mäkipää 2010 Raision Urheilijat +0.68 2:00.44 +26.94
50m: 58.04
100m: 2:00.44
(1:02.40)
34 Anne Suominen 2010 Salon Uimarit +0.79 2:01.13 +27.63
50m: 57.18
100m: 2:01.13
(1:03.95)
35 Valma Kuuskoski 2011 Aurajoen Uinti Ry 2:01.93 +28.43
50m: 59.97
100m: 2:01.93
(1:01.96)
36 Iida Berg 2010 Raision Urheilijat +0.60 2:02.27 +28.77
50m: 59.02
100m: 2:02.27
(1:03.25)
37 Veera Vainio 2011 Nummelan Kisaajat +0.86 2:03.09 +29.59
50m: 59.62
100m: 2:03.09
(1:03.47)
38 Miisa Hautamäki 2012 Nokian Pyry +0.86 2:05.46 +31.96
50m: 1:00.42
100m: 2:05.46
(1:05.04)
39 Ruusa Jaakkola 2011 Nokian Pyry 2:09.68 +36.18
50m: 1:00.89
100m: 2:09.68
(1:08.79)
40 Matilda Ahokas 2011 Raision Urheilijat +0.80 2:10.38 +36.88
50m: 1:03.41
100m: 2:10.38
(1:06.97)
41 Heta Lesonen 2011 Salon Uimarit +0.71 2:11.51 +38.01
50m: 59.57
100m: 2:11.51
(1:11.94)
42 Stella Räikkönen 2013 Aurajoen Uinti Ry +0.56 2:13.13 +39.63
50m: 1:03.58
100m: 2:13.13
(1:09.55)
43 Emma Myllymaa 2011 Raision Urheilijat 2:19.06 +45.56
100m: 2:19.06
(2:19.06)
44 Vilma Rehtonen 2010 Åbo Simklubb 2:26.89 +53.39
50m: 1:04.32
100m: 2:26.89
(1:22.57)
- Emma Oikarainen 2011 Raision Urheilijat +0.82 DSQ
SW7.6 yhden käden kosketus 50m
- Vilma Kivi 2010 Åbo Simklubb +0.68 DSQ
SW7.6 kädet päällekkäin seinäkosketuksessa 50 m
- Sara Walve 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.60 DSQ
SW4.4
- Elli Kiviluoto 2011 Åbo Simklubb DSQ
SW7.6 eriaikainen kosketus käännöksessä 50m
- Fanni Olbert 2012 Nurmijärven Uinti +0.70 DSQ
SW4.4
- Eva Riquelme Mac Donald 2010 Åbo Simklubb +0.49 DSQ
SW4.4
Laji virallinen: 12.2.2022 10.56.09
12-02-2022 11.27.12 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Viking Line- uinnit
Paikka: Impivaaran uimahalli Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 50m Päivämäärä: 12 02 2022 - 12 02 2022
Laji 10, 100m ru P13 13 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Vilho Haikonen 2009 Salon Uimarit +0.71 1:34.93
50m: 44.99
100m: 1:34.93
(49.94)
2 Kasper Virta 2009 Rauman Uimaseura +0.82 1:36.95 +2.02
50m: 46.11
100m: 1:36.95
(50.84)
3 Joel Kontio 2009 Riihimäen Uimaseura +0.77 1:37.93 +3.00
50m: 47.91
100m: 1:37.93
(50.02)
4 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.76 1:39.41 +4.48
50m: 47.66
100m: 1:39.41
(51.75)
5 Eino Marela 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.93 1:39.42 +4.49
50m: 47.62
100m: 1:39.42
(51.80)
6 Márton Kovács-Balogh 2010 Salon Uimarit +0.69 1:39.80 +4.87
50m: 47.58
100m: 1:39.80
(52.22)
7 Juuso Hurme 2010 Åbo Simklubb +0.68 1:42.84 +7.91
50m: 47.82
100m: 1:42.84
(55.02)
8