Tulokset Talviuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
05 02 2022 - 05 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.91 |
|
1:31.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.25 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.95 |
|
1:32.52 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.13 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
+0.81 |
|
1:34.28 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.57 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liina Kuoppala |
2010 |
Vanders |
+0.86 |
|
1:37.69 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.68 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:39.16 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.52 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kädli Niilo |
2010 |
Vanders |
+0.90 |
|
1:41.99 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.81 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:42.14 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.26 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilli Häyrynen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:43.71 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.93 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.90 |
|
1:49.84 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.69 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Kaiser |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.66 |
|
1:50.12 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.97 |
(-7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peppi Ratinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.87 |
|
1:50.71 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.81 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erin Fyhr |
2010 |
Vanders |
+0.81 |
|
1:51.26 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.30 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saara Viinikainen |
2010 |
Vanders |
+0.96 |
|
1:51.54 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.78 |
(-19.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:52.48 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.57 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Pynnönen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.91 |
|
1:54.46 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.50 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Eriksson |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:56.14 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.78 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alina Karpov |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
|
2:00.34 |
+28.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.77 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:04.70 |
+32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
+0.90 |
|
2:17.10 |
+45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dorotea Bjelicic |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5.2.2022 11.42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.79 |
|
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.71 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.73 |
|
1:24.00 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.12 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Lehtoila |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.85 |
|
1:24.12 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.87 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.79 |
|
1:24.43 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.63 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
+0.80 |
|
1:24.62 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.54 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
|
|
1:28.17 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.81 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.72 |
|
1:29.05 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.86 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
|
1:30.51 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.54 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
+0.76 |
|
1:33.69 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.78 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veera Hiltunen |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.76 |
|
1:35.98 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.27 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Rokka |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.71 |
|
1:36.54 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.22 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Wuoristo |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.76 |
|
1:37.29 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.28 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stella Lahtinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.80 |
|
1:37.71 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.53 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olga Kaiser |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.80 |
|
1:38.27 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.39 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lumi Lintula |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+1.11 |
|
1:39.16 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.98 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ilona Sauliala |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+0.83 |
|
1:39.48 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.99 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helmi Suomalainen |
2009 |
Lahden Kaleva |
+0.83 |
|
1:39.81 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.00 |
(-6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:41.11 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.73 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leia Heinonen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.92 |
|
1:41.45 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.52 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.88 |
|
1:44.46 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.86 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Venni Niemi |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.81 |
|
1:45.97 |
+25.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.03 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jessica Salminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.98 |
|
1:58.83 |
+38.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.09 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5.2.2022 11.42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset 15-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
+0.73 |
|
1:15.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Simmis Grani |
+0.75 |
|
1:15.91 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.41 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
+0.75 |
|
1:16.35 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.41 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.80 |
|
1:20.79 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.84 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
+0.82 |
|
1:23.24 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.30 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Virokannas |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.76 |
|
1:24.58 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5.2.2022 11.42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofi Andström |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.73 |
|
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.36 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
+0.73 |
|
1:15.39 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.38 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Hakala |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.70 |
|
1:23.10 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.62 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
+0.77 |
|
1:29.67 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.03 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5.2.2022 11.42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 11.44.23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|