Resultat för Øst Børnemedley 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag 15.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
LSK Drenge I |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
1011AB |
+0.69 |
29.50 |
|
|
|
|
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
+0.42 |
29.52 |
|
|
|
|
59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
+0.57 |
30.22 |
|
|
|
|
1:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
+0.49 |
29.97 |
|
|
|
|
1:59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:00.44 |
+1.23 |
|
|
|
|
Liam Jonasen |
2009 |
0975AB |
+0.71 |
30.22 |
|
|
|
|
30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
+0.37 |
30.73 |
|
|
|
|
1:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
+0.25 |
29.77 |
|
|
|
|
1:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
+0.41 |
29.72 |
|
|
|
|
2:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
K3-drenge |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:00.90 |
+1.69 |
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
+0.75 |
30.29 |
|
|
|
|
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
+0.43 |
29.98 |
|
|
|
|
1:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
+0.54 |
30.53 |
|
|
|
|
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
+0.58 |
30.10 |
|
|
|
|
2:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma Strong Boyz 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:01.67 |
+2.46 |
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
+0.70 |
29.48 |
|
|
|
|
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
+0.25 |
30.90 |
|
|
|
|
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
+0.53 |
30.75 |
|
|
|
|
1:31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
+0.52 |
30.54 |
|
|
|
|
2:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søllerød Sharks |
13 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:03.54 |
+4.33 |
|
|
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
0995AF |
+0.64 |
29.61 |
|
|
|
|
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
August Drucker |
2009 |
0909AH |
+0.54 |
29.71 |
|
|
|
|
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
0941BB |
+0.77 |
32.29 |
|
|
|
|
1:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
1007AF |
+0.72 |
31.93 |
|
|
|
|
2:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GSC Drenge 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:06.54 |
+7.33 |
|
|
|
|
Albert Benian |
2009 |
0955AB |
+0.66 |
31.74 |
|
|
|
|
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gorm |
2009 |
0993AE |
+0.42 |
31.84 |
|
|
|
|
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
+0.62 |
32.22 |
|
|
|
|
1:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dominic Torkamani |
2009 |
0907AB |
+0.59 |
30.74 |
|
|
|
|
2:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
GSK Superboys |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.89 |
+10.68 |
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
+0.63 |
31.65 |
|
|
|
|
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
1039AD |
+0.60 |
34.02 |
|
|
|
|
1:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
0911BC |
+0.53 |
31.54 |
|
|
|
|
1:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Schou |
2010 |
1077AB |
+0.29 |
32.68 |
|
|
|
|
2:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigma Strong Boyz 2 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:10.34 |
+11.13 |
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
+0.62 |
32.46 |
|
|
|
|
32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
0911AF |
+0.31 |
31.31 |
|
|
|
|
1:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
+0.21 |
33.04 |
|
|
|
|
1:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
0975AG |
+0.27 |
33.53 |
|
|
|
|
2:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
K3-drenge 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:12.41 |
+13.20 |
|
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
+0.77 |
30.89 |
|
|
|
|
30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
0993BB |
+0.64 |
33.53 |
|
|
|
|
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
+0.82 |
35.16 |
|
|
|
|
1:39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
0969BB |
+0.58 |
32.83 |
|
|
|
|
2:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
HSK Søløver |
13 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.32 |
+14.11 |
|
|
|
|
Simon Nyhus |
2009 |
0937AA |
+0.76 |
30.24 |
|
|
|
|
30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
+0.74 |
34.93 |
|
|
|
|
1:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Parker French |
2010 |
1017AA |
+0.84 |
35.76 |
|
|
|
|
1:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
+0.29 |
32.39 |
|
|
|
|
2:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Triton Drenge |
13 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
2:13.73 |
+14.52 |
|
|
|
|
Marcus Albjerg |
2009 |
0953AF |
+0.62 |
29.84 |
|
|
|
|
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
1081AC |
+0.73 |
39.81 |
|
|
|
|
1:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2009 |
0963AF |
+0.42 |
32.34 |
|
|
|
|
1:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
1013AB |
+0.46 |
31.74 |
|
|
|
|
2:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gentofte Drenge 1 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:14.42 |
+15.21 |
|
|
|
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
1049AG |
+0.73 |
34.43 |
|
|
|
|
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.73 |
34.43 |
|
|
|
|
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
1011AC |
+0.29 |
32.54 |
|
|
|
|
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.29 |
32.54 |
|
|
|
|
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
1057AG |
+0.38 |
33.45 |
|
|
|
|
1:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.38 |
33.45 |
|
|
|
|
1:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Andersen |
2009 |
0961AF |
+0.41 |
34.00 |
|
|
|
|
2:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.41 |
34.00 |
|
|
|
|
2:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lyngby Drenge II |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:16.96 |
+17.75 |
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
+0.75 |
32.38 |
|
|
|
|
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
+0.89 |
36.96 |
|
|
|
|
1:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
+0.14 |
35.04 |
|
|
|
|
1:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
+0.46 |
32.58 |
|
|
|
|
2:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 17:15:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:53.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|