Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. maj 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Ryg Damer 14 år - Final |
|
|
A6 Cup |
58.42 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.63 |
|
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.18 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Schou |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.96 |
|
1:22.53 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.72 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.81 |
|
1:30.55 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.14 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 10:14:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Ryg Damer 15-17 år - Final |
|
|
A6 Cup |
58.42 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.70 |
|
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.67 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.57 |
|
1:07.62 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.75 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.56 |
|
1:11.05 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:11.06 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.52 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.63 |
|
1:11.77 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:12.09 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.79 |
|
1:15.07 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.61 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
1:15.46 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.07 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Gregers Jørgensen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:18.31 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.48 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:21.66 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.40 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.71 |
|
1:27.82 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.14 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 10:14:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Ryg Damer 18 og ældre - Final |
|
|
A6 Cup |
58.42 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.48 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Wiuff |
2000 |
A6 JGI-Swim |
+0.69 |
|
1:05.55 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.12 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 10:14:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Ryg Damer 13 år - Final |
|
|
A6 Cup |
58.42 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.72 |
|
1:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.60 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:23.03 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.49 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:27.67 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.58 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:29.60 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.01 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
|
1:34.34 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.44 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.92 |
|
1:41.01 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.70 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisabeth Jensen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 10:14:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Ryg Damer 12 år - Final |
|
|
A6 Cup |
58.42 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
|
1:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.53 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
1:26.50 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.59 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
|
1:27.38 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.75 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
|
1:27.89 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.74 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
|
1:28.43 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.86 |
|
1:29.22 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.93 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
1:31.29 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.78 |
(-8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
|
1:33.78 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.37 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.84 |
|
1:48.36 |
+32.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.86 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:57.92 |
+42.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 10:14:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Ryg Damer 11 år - Final |
|
|
A6 Cup |
58.42 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.35 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:27.65 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.26 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:29.26 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.32 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
|
1:30.46 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.69 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.93 |
|
1:31.04 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.55 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.74 |
|
1:33.98 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.80 |
|
1:34.42 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.37 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.62 |
|
1:38.58 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.53 |
(-12.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
|
1:40.07 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.10 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.87 |
|
1:40.75 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Terese Bergman Larsen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:41.17 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.68 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Eilersen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:41.74 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.99 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:42.25 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.16 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:44.04 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.03 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
|
1:44.55 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.74 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:46.62 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.65 |
(-8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
1:46.64 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.05 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dagmar Legardh Lindblad |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.93 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 10:14:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Ryg Damer 10 og yngre - Final |
|
|
A6 Cup |
58.42 |
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Jyllinge |
16-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK Junior |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
+0.84 |
|
1:38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.58 |
(-9.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:43.81 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.17 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
1:44.37 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.47 |
(-10.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
|
1:48.15 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.73 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.97 |
|
1:52.01 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.22 |
(-9.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
+0.83 |
|
1:52.08 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.91 |
(-9.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Thielsen |
2012 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:08.26 |
+30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.72 |
|
2:28.06 |
+49.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.85 |
(-8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gry Mattrup Lund-Hansen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Ella Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 10:14:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2022 10:16.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|