Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. maj 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
A6 Cup |
55.02 |
|
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Jyllinge |
19-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.50 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.34 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.26 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:36.82 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.97 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:37.21 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.37 |
(-13.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:39.20 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.89 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
|
1:43.18 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.81 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
1:54.93 |
+27.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.25 |
(-11.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 14:20:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
A6 Cup |
55.02 |
|
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Jyllinge |
19-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
|
1:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.27 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.58 |
|
1:20.59 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.92 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:26.90 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.98 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
1:26.92 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.95 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:29.71 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.28 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:32.23 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.37 |
(-25.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.53 |
|
1:35.05 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.54 |
(+4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:37.13 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.36 |
(-8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:37.36 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.00 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:40.50 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.18 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:41.80 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.02 |
(-6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:46.23 |
+31.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.51 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:46.25 |
+31.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.06 |
(-8.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
|
1:46.29 |
+31.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.00 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 14:20:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
A6 Cup |
55.02 |
|
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Jyllinge |
19-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.17 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:21.73 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.66 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
|
1:22.29 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.19 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
1:22.33 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.76 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:25.93 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.26 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
|
1:27.37 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.50 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
1:29.20 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:42.30 |
+23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
William Schou |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 14:20:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer 14 år - Final |
|
|
A6 Cup |
55.02 |
|
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Jyllinge |
19-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Houman |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.55 |
|
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.36 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.58 |
|
1:19.24 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.68 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:25.96 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.18 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.79 |
|
1:29.40 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.78 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 14:20:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer 15 år - Final |
|
|
A6 Cup |
55.02 |
|
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Jyllinge |
19-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
|
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.11 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joachim Nyvang Thorngreen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:10.79 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.55 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 14:20:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
A6 Cup |
55.02 |
|
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Jyllinge |
19-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.65 |
|
59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.51 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
|
1:00.71 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.94 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:01.08 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.11 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:01.55 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.04 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.69 |
|
1:03.36 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.31 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:04.77 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.24 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
1:04.98 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.09 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Jensen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:06.55 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.94 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.51 |
|
1:06.57 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.20 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.66 |
|
1:07.32 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.23 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ettore Pesci |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:07.70 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.64 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:07.86 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.48 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:08.89 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.79 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.72 |
|
1:10.10 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.63 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asmus Knudsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.77 |
|
1:37.00 |
+37.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.73 |
(-9.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 14:20:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
A6 Cup |
55.02 |
|
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Jyllinge |
19-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DK Junior |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Müller |
1997 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.59 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
+0.60 |
|
1:05.26 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.92 |
(+5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 14:20:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2022 14:20.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|