Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. maj 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ditlev Elleskov |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.55 |
|
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.88 |
|
35.89 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Martinsen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
36.29 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.49 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
|
36.79 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.63 |
|
36.92 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.02 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.78 |
|
39.14 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.32 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cameron Hansen |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
|
39.33 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.17 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liam Sean Nielsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.64 |
|
40.03 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.97 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Dall Kristensen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
41.17 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.44 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Neo Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.73 |
|
41.66 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.79 |
(-15.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.88 |
|
42.05 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.02 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
|
42.32 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.90 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.83 |
|
42.50 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.24 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.85 |
|
42.75 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.22 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilas Emil Andersen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
44.81 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jan Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
45.34 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.27 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
David Kasapinov |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.86 |
|
45.46 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.66 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
46.51 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.23 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
46.57 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.87 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.72 |
|
52.63 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.82 |
(-6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noah Sukkot |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.77 |
|
59.07 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicklas Agri Pedersen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 13:12:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 12 år - Final |
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
|
29.44 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.74 |
|
32.10 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.78 |
|
33.75 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
34.33 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
|
34.89 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.15 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
+0.80 |
|
34.99 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
|
37.31 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.19 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
37.41 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.08 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.51 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.81 |
|
38.56 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.99 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
|
38.63 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.65 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
|
39.41 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.14 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.91 |
|
40.11 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.20 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Richelieu |
2010 |
Kalundborg SK |
|
|
45.76 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.52 |
(-6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Pio |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.78 |
|
45.95 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.43 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 13:12:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 13 år - Final |
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.23 |
|
28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
|
30.59 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.89 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
|
30.72 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.64 |
|
31.62 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
31.68 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
|
33.48 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Schou |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.60 |
|
34.52 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.89 |
|
35.98 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.03 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.23 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriel Sukkot |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.97 |
|
37.98 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.53 |
(-8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Lynge Paysen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.94 |
|
51.88 |
+23.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.98 |
(-11.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Fjordgaard Beuchert |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 13:12:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 14 år - Final |
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
|
27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.25 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tristan Houman |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.70 |
|
28.61 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.75 |
|
30.70 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
30.94 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Hardt Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.72 |
|
32.78 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
|
33.13 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.27 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
33.49 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.55 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 13:12:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 15 år - Final |
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.79 |
|
25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.44 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.82 |
|
26.41 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.30 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
+0.72 |
|
28.87 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
|
29.15 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.70 |
|
30.84 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.29 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Skov Hansen |
2007 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
32.57 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.27 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 13:12:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 16-18 år - Final |
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.65 |
|
24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.53 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
25.49 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.53 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ettore Pesci |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
25.61 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.64 |
|
25.77 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.08 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
25.79 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.58 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
|
25.98 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.24 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.67 |
|
26.07 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.57 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
|
27.15 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 13:12:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Fri Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
A6 Cup |
23.29 |
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Jyllinge |
18-05-2013 |
|
|
|
|
DK Senior |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1995 |
|
Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
(DEN) |
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
+0.64 |
|
25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.66 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pedro Prazeres |
1989 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
26.24 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Ingvordsen |
1996 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.70 |
|
26.37 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.90 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 13:12:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2022 13:12.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|