Resultater for DM JUNIOR LANGBANE 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag Indl 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer - Indledende |
|
|
DR |
58.73 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
|
|
DJR |
59.69 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj (DEN) |
24-03-2012 |
|
|
|
|
NR |
58.73 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
702 |
1:04.76 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.91 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
672 |
1:05.71 |
+0.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.35 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
670 |
1:05.78 |
+1.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.26 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
+0.62 |
661 |
1:06.08 |
+1.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.89 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.82 |
628 |
1:07.20 |
+2.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.11 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.57 |
621 |
1:07.46 |
+2.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.48 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
605 |
1:08.05 |
+3.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.49 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
595 |
1:08.41 |
+3.65 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.72 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.75 |
593 |
1:08.52 |
+3.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.40 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.76 |
591 |
1:08.57 |
+3.81 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.18 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
587 |
1:08.74 |
+3.98 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.74 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
583 |
1:08.89 |
+4.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(+3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
583 |
1:08.90 |
+4.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.05 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
578 |
1:09.10 |
+4.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.72 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
578 |
1:09.11 |
+4.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.71 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
573 |
1:09.30 |
+4.54 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.77 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
571 |
1:09.37 |
+4.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.15 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
569 |
1:09.47 |
+4.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.17 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
567 |
1:09.55 |
+4.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.17 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
564 |
1:09.67 |
+4.91 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.64 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.74 |
539 |
1:10.70 |
+5.94 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.98 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Lyseng IF |
+0.70 |
534 |
1:10.93 |
+6.17 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.35 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.67 |
531 |
1:11.07 |
+6.31 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(+5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
531 |
1:11.08 |
+6.32 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.12 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
531 |
1:11.09 |
+6.33 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.57 |
527 |
1:11.23 |
+6.47 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.99 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.69 |
527 |
1:11.27 |
+6.51 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.05 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
526 |
1:11.31 |
+6.55 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.20 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
518 |
1:11.67 |
+6.91 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.54 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.86 |
516 |
1:11.75 |
+6.99 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.90 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
511 |
1:11.99 |
+7.23 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.38 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
509 |
1:12.07 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.90 |
(+5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
508 |
1:12.11 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
508 |
1:12.12 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.13 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.57 |
505 |
1:12.27 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.63 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
+0.64 |
500 |
1:12.49 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.41 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
500 |
1:12.50 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.10 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
500 |
1:12.52 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.28 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.74 |
500 |
1:12.52 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.06 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
495 |
1:12.77 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
490 |
1:13.00 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Lyseng IF |
+0.59 |
488 |
1:13.09 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
485 |
1:13.27 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.47 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
475 |
1:13.78 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
468 |
1:14.13 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.42 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.85 |
462 |
1:14.46 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.72 |
458 |
1:14.68 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.76 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.77 |
453 |
1:14.91 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.82 |
(+5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.64 |
417 |
1:17.05 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.88 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
416 |
1:17.10 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.76 |
(+5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.76 |
402 |
1:17.95 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.09 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
397 |
1:18.33 |
+13.57 |
|
|
S17 |
|
|
|
Entry time: 1:18.46 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
393 |
1:18.55 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.27 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-03-2022 11:57:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-03-2022 12:42.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|