Resultater for DM JUNIOR LANGBANE 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag Indl 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Damer - Indledende |
|
|
DR |
56.51 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngy |
Berlin (GDR) |
22-08-2014 |
|
|
|
|
DJR |
59.15 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya (ISR) |
30-06-2017 |
|
|
|
|
NR |
55.48 |
|
|
|
Sarah Sjöström |
1993 |
(SWE) |
Rio de Janeiro (BRA) |
07-08-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
744 |
1:01.20 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.19 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
709 |
1:02.20 |
+1.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.20 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
685 |
1:02.93 |
+1.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.51 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
675 |
1:03.22 |
+2.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.61 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
649 |
1:04.07 |
+2.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.98 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
638 |
1:04.43 |
+3.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.51 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Lyseng IF |
+0.68 |
637 |
1:04.47 |
+3.27 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.31 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
616 |
1:05.17 |
+3.97 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.52 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
606 |
1:05.54 |
+4.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.58 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
598 |
1:05.84 |
+4.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.60 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
591 |
1:06.08 |
+4.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.92 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
589 |
1:06.18 |
+4.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.66 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
585 |
1:06.32 |
+5.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.74 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
583 |
1:06.40 |
+5.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.94 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
576 |
1:06.66 |
+5.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.56 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
+0.69 |
557 |
1:07.40 |
+6.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.47 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
554 |
1:07.53 |
+6.33 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.11 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.82 |
553 |
1:07.57 |
+6.37 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.48 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
552 |
1:07.63 |
+6.43 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.31 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
538 |
1:08.19 |
+6.99 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.56 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
536 |
1:08.28 |
+7.08 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.19 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.76 |
530 |
1:08.52 |
+7.32 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.92 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
519 |
1:09.00 |
+7.80 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.69 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
519 |
1:09.02 |
+7.82 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.42 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
516 |
1:09.14 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.30 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
516 |
1:09.15 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.12 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
514 |
1:09.25 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.61 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
513 |
1:09.27 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.98 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Lyseng IF |
+0.72 |
504 |
1:09.67 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.32 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
500 |
1:09.86 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.31 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alma Møller-Ern |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
494 |
1:10.18 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.52 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
491 |
1:10.28 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.61 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Lyseng IF |
+0.74 |
491 |
1:10.29 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.80 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.69 |
489 |
1:10.40 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.47 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
+0.68 |
487 |
1:10.49 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.96 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
484 |
1:10.63 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.75 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
484 |
1:10.65 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.27 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
482 |
1:10.72 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.19 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
470 |
1:11.32 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.11 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alma Bach Larsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
469 |
1:11.40 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.73 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
465 |
1:11.60 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Katrine Hansen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
463 |
1:11.71 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.52 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
462 |
1:11.72 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
462 |
1:11.75 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.12 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
459 |
1:11.92 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.21 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.83 |
455 |
1:12.09 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.51 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
455 |
1:12.10 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.80 |
455 |
1:12.13 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.30 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
453 |
1:12.21 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.48 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
444 |
1:12.70 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.75 |
442 |
1:12.83 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.84 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
439 |
1:12.96 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.37 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.73 |
432 |
1:13.37 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
432 |
1:13.39 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.15 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
430 |
1:13.50 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.64 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Bianca Roos |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
413 |
1:14.46 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.84 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
405 |
1:14.95 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.37 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
+0.75 |
403 |
1:15.09 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.47 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
387 |
1:16.07 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.90 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-03-2022 11:26:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-03-2022 11:27.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|