Resultater for DM JUNIOR LANGBANE 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
58.73 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
|
|
DJR |
59.69 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj (DEN) |
24-03-2012 |
|
|
|
|
NR |
58.73 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
726 |
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
694 |
1:05.02 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.71 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
+0.64 |
685 |
1:05.29 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.08 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
674 |
1:05.65 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.78 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.84 |
649 |
1:06.48 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.20 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
649 |
1:06.48 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.46 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
618 |
1:07.57 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.41 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
572 |
1:09.33 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.05 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-03-2022 18:19:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
58.73 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
|
|
DJR |
59.69 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj (DEN) |
24-03-2012 |
|
|
|
|
NR |
58.73 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.60 |
614 |
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.89 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
607 |
1:07.98 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.52 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
600 |
1:08.24 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.90 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.60 |
596 |
1:08.40 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.11 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
591 |
1:08.59 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.55 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
588 |
1:08.68 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.47 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
584 |
1:08.87 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.10 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
576 |
1:09.18 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-03-2022 18:19:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer - C Finale |
|
|
DR |
58.73 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
|
|
DJR |
59.69 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj (DEN) |
24-03-2012 |
|
|
|
|
NR |
58.73 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
(DEN) |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.74 |
579 |
1:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.70 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
573 |
1:09.28 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
567 |
1:09.53 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.09 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
544 |
1:10.48 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.67 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Lyseng IF |
+0.70 |
524 |
1:11.39 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.93 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.64 |
517 |
1:11.71 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.27 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.80 |
510 |
1:12.01 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.99 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
492 |
1:12.90 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.08 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-03-2022 18:19:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-03-2022 18:19.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|