Resultater for DM JUNIOR LANGBANE 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
1:46.94 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
1:49.46 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag (CZE) |
12-07-2009 |
|
|
|
|
NR |
1:46.50 |
|
|
|
Robin Hanson |
2001 |
(SWE) |
Budapest (HUN) |
20-05-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.66 |
728 |
1:53.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.61 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
705 |
1:54.57 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.05 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
701 |
1:54.80 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.36 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.63 |
670 |
1:56.54 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.64 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
666 |
1:56.76 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.46 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
625 |
1:59.27 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.99 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
589 |
2:01.64 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.12 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
574 |
2:02.73 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.89 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-03-2022 17:39:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
1:46.94 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
1:49.46 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag (CZE) |
12-07-2009 |
|
|
|
|
NR |
1:46.50 |
|
|
|
Robin Hanson |
2001 |
(SWE) |
Budapest (HUN) |
20-05-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
651 |
1:57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.90 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.68 |
615 |
1:59.91 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.03 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
613 |
2:00.01 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.19 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
601 |
2:00.84 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.29 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Dehli |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.64 |
599 |
2:00.95 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.60 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
576 |
2:02.58 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.43 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
570 |
2:02.95 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.03 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.72 |
548 |
2:04.63 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.43 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-03-2022 17:39:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer - C Finale |
|
|
DR |
1:46.94 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
1:49.46 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag (CZE) |
12-07-2009 |
|
|
|
|
NR |
1:46.50 |
|
|
|
Robin Hanson |
2001 |
(SWE) |
Budapest (HUN) |
20-05-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.80 |
598 |
2:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.73 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.68 |
594 |
2:01.31 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.86 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
591 |
2:01.51 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.51 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
573 |
2:02.79 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.03 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.75 |
572 |
2:02.82 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.97 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
572 |
2:02.84 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.22 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.63 |
570 |
2:03.01 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.58 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Casper Johannesen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
556 |
2:04.04 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.68 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-03-2022 17:39:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-03-2022 17:39.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|