Resultater for STT Taastrup Open 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
FREDAG
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. maj 2022 to 22. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer - Indledende |
|
|
16 år og |
2:14.57 |
|
|
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub ( |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
14 til 15 å |
2:23.51 |
|
|
|
Magnús Viðir Jónsson |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
0 til 13 år |
2:33.95 |
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub (D |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
|
2:14.57 |
|
|
|
|
Q |
16 år og æld |
|
|
|
Entry time: 2:14.48 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:15.43 |
+0.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.59 |
(+5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Gammelvind |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:17.95 |
+3.38 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.61 |
(+5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
|
2:19.16 |
+4.59 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.37 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:19.30 |
+4.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.05 |
(+6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
2:21.47 |
+6.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.14 |
(+9.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnús Viðir Jónsson |
2008 |
Iceland |
+0.64 |
|
2:23.51 |
+8.94 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 2:24.11 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
2:24.05 |
+9.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.80 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:24.30 |
+9.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.36 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.68 |
|
2:24.57 |
+10.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.04 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wessel Stupers |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:25.69 |
+11.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.15 |
(+8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.69 |
|
2:26.09 |
+11.52 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 2:27.00 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.73 |
|
2:26.80 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.76 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
|
2:27.23 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.92 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
2:28.04 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.69 |
(+9.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.63 |
|
2:28.70 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.86 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:29.25 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.02 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:29.89 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.94 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
2:30.35 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.00 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
2:30.39 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.32 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:30.48 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.11 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
|
2:31.07 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.87 |
(+7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Weien Ege |
2006 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:31.10 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.62 |
(-9.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
|
2:31.63 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.58 |
(+6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Iceland |
+0.68 |
|
2:32.48 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.37 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
2:32.53 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.41 |
(-15.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:33.95 |
+19.38 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 2:31.43 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dominic Dadi Wheeler |
2007 |
Iceland |
+0.66 |
|
2:35.10 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.98 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:35.36 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.94 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:36.01 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.03 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:36.94 |
+22.37 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 2:37.85 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
|
2:37.62 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.66 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
2:38.82 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.76 |
|
2:39.06 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.59 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.73 |
|
2:40.24 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.25 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
|
2:40.47 |
+25.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.22 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.62 |
|
2:40.82 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.25 |
(-6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.66 |
|
2:42.92 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.62 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=39 |
|
Árni Þór Pálmason |
2009 |
Iceland |
+0.69 |
|
2:44.84 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.73 |
(+8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=39 |
|
Hugo Prössel |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.80 |
|
2:44.84 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.14 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
|
2:45.22 |
+30.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.65 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
|
2:45.87 |
+31.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.26 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.34 |
|
2:46.42 |
+31.85 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 2:43.53 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Elliot Rosberg |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.63 |
|
2:46.94 |
+32.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.46 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
2:47.10 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Anton Bjursell |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.82 |
|
2:48.00 |
+33.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.68 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.80 |
|
2:49.53 |
+34.96 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 2:52.09 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
|
2:50.38 |
+35.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.82 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Elliot Salih |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
|
2:50.66 |
+36.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.10 |
(-37.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:51.47 |
+36.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.28 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
|
2:51.73 |
+37.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.70 |
(+5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Parham Ahmadi Moghaddam |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
|
2:51.99 |
+37.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.99 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.83 |
|
2:56.59 |
+42.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.87 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
|
2:56.72 |
+42.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.03 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.36 |
|
3:00.38 |
+45.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.39 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
|
3:01.38 |
+46.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.76 |
|
3:02.34 |
+47.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.33 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
|
3:02.65 |
+48.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.92 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
|
3:06.38 |
+51.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.22 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.80 |
|
3:06.84 |
+52.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.31 |
(+9.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
|
3:07.56 |
+52.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.69 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.76 |
|
3:10.57 |
+56.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.00 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.81 |
|
3:15.49 |
+1:00.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.14 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
|
3:17.20 |
+1:02.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.33 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.44 |
|
3:18.76 |
+1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.70 |
(-1:09.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
|
3:19.69 |
+1:05.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.51 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
|
3:20.25 |
+1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.53 |
(-12.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
+0.87 |
|
3:22.50 |
+1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.49 |
|
3:23.52 |
+1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.00 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
|
3:26.69 |
+1:12.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-33.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Jonathan Znaty |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.97 |
|
3:30.02 |
+1:15.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.82 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Lucas Madsen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.83 |
|
3:37.90 |
+1:23.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.00 |
(-32.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.55 |
|
3:38.67 |
+1:24.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.06 |
(+9.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
3:48.37 |
+1:33.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.42 |
(-14.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Caleb Meyer |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.54 |
|
4:39.29 |
+2:24.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.00 |
(+9.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.60 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
- |
|
Lucas Lennartsson |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Thilker |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 20:40:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-05-2022 20:59.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|