Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. maj 2022 to 22. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 12 og yngre - Indledende |
|
|
15 år og |
58.17 |
|
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
13 til 14 å |
59.94 |
|
|
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
0 til 12 år |
1:12.32 |
|
|
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub (DE |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:12.32 |
|
|
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:14.14 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.84 |
|
1:13.72 |
+1.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.98 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.57 |
|
1:14.20 |
+1.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.37 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:14.20 |
+1.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.90 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.77 |
|
1:14.45 |
+2.13 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:19.00 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
|
1:15.08 |
+2.76 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.95 |
|
1:16.13 |
+3.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Danfelter |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.74 |
|
1:16.30 |
+3.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.96 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:17.22 |
+4.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.88 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:17.38 |
+5.06 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:20.82 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:17.87 |
+5.55 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.60 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rebekka Kirkeskov-Frederikse |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:19.16 |
+6.84 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:22.96 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.98 |
|
1:20.75 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.78 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.90 |
|
1:21.51 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:22.59 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.48 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:23.24 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.63 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.83 |
|
1:24.20 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
|
1:24.24 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(-11.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.77 |
|
1:24.36 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.00 |
(-16.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:24.79 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.83 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.76 |
|
1:25.29 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:26.10 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(-7.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.57 |
|
1:26.78 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.88 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen Laug Rasmussen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.93 |
|
1:26.92 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.49 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:27.26 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.16 |
(-22.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
1:27.89 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-12.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ellen Heiberg Drengsgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:28.87 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.83 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:29.19 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.56 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
Albertslund IF |
+0.86 |
|
1:29.38 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:29.65 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.46 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:30.75 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-14.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:31.69 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.00 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:31.78 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.89 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:32.80 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.31 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:38.46 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.02 |
(-34.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:39.23 |
+26.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.46 |
(-7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Caroline Emilia Renard Bjerg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:42.74 |
+30.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.07 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ronja Berthou Engelhardt |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:43.04 |
+30.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 17:52:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Indledende |
|
|
15 år og |
58.17 |
|
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
13 til 14 å |
59.94 |
|
|
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
0 til 12 år |
1:12.32 |
|
|
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub (DE |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ylfa Lind Kristmannsdóttir |
2008 |
Iceland |
+0.61 |
|
59.94 |
|
|
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 59.36 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:00.79 |
+0.85 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:01.39 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.81 |
|
1:02.40 |
+2.46 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:02.95 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:03.03 |
+3.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.61 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ásdís Gunnarsdóttir |
2008 |
Iceland |
+0.76 |
|
1:03.13 |
+3.19 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.02 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:03.70 |
+3.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.54 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sólveig Freyja Hákonardóttir |
2009 |
Iceland |
+0.68 |
|
1:04.68 |
+4.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.92 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.84 |
|
1:05.19 |
+5.25 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:05.51 |
+5.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.05 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:05.53 |
+5.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.39 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lilly Frost |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.77 |
|
1:06.73 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.57 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:06.84 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.94 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:07.01 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.42 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.75 |
|
1:07.49 |
+7.55 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:08.48 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nirma Bååth |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.79 |
|
1:07.67 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.74 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:07.97 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.85 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.77 |
|
1:08.33 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:08.52 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.97 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
|
1:08.79 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.78 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:09.05 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.09 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ásdís Steindórsdóttir |
2009 |
Iceland |
|
|
1:09.12 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.98 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:09.21 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
|
1:09.64 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.75 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:09.80 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:09.83 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.21 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.57 |
|
1:10.40 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.84 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:10.42 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
|
1:10.55 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:10.64 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.55 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
|
1:10.67 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.99 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.77 |
|
1:10.90 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.20 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.36 |
|
1:11.32 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.88 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:11.72 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:12.33 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.35 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:12.51 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.07 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.85 |
|
1:12.75 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.37 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:12.81 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.80 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:13.46 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.06 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.96 |
|
1:14.05 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.17 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:14.10 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:14.71 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.96 |
|
1:15.00 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.34 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:15.25 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.93 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:15.86 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.74 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:15.98 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.79 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:17.51 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.41 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.57 |
|
1:17.94 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:18.01 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.74 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Selma Nilsson |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.82 |
|
1:20.42 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.30 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Frederikke Rasmussen |
2009 |
Albertslund IF |
+0.86 |
|
1:20.52 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-19.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vesterga |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:21.53 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.61 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:22.05 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
1:23.40 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.83 |
|
1:23.52 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.78 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Felicia Lenart |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.90 |
|
1:25.39 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.64 |
(+5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Alva Hansen |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.77 |
|
1:30.70 |
+30.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.43 |
(-9.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Filipha Hägg |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.92 |
|
1:31.31 |
+31.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.81 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Elvira Cronsell |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
|
1:32.51 |
+32.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.97 |
(-7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saga Evenås |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.56 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
- |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.52 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
- |
|
Maya Victoria Hornbeck |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Johansen |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 17:52:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 15 og ældre - Indledende |
|
|
15 år og |
58.17 |
|
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
13 til 14 å |
59.94 |
|
|
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
0 til 12 år |
1:12.32 |
|
|
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub (DE |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
58.17 |
|
|
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 57.30 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
|
58.71 |
+0.54 |
|
DI |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 59.76 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
58.83 |
+0.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.55 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
|
58.97 |
+0.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.55 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.72 |
|
59.59 |
+1.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 57.71 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
59.64 |
+1.47 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 58.15 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
59.80 |
+1.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.02 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:00.06 |
+1.89 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.56 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:00.09 |
+1.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.66 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:00.76 |
+2.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.63 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:01.45 |
+3.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.82 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.63 |
|
1:01.46 |
+3.29 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 59.16 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:01.78 |
+3.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.56 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:02.03 |
+3.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.04 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:02.82 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.77 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alice Skoglund |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
|
1:02.94 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.19 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:03.39 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.75 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mie Mørkedal |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
|
1:03.53 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.76 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.73 |
|
1:03.54 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.39 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Nørskov |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:03.64 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.95 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:03.83 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.97 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:03.86 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.74 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
|
1:03.93 |
+5.76 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:03.96 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.94 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:03.96 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.74 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.77 |
|
1:04.20 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.02 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
|
1:04.25 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.91 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:04.45 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.18 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.76 |
|
1:04.59 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.62 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:04.72 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
|
1:04.87 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.05 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:05.10 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.68 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:05.18 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.60 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:05.50 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.56 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.62 |
|
1:05.54 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:05.89 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.79 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.64 |
|
1:06.35 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.19 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:06.62 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.55 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
|
1:06.69 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.84 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:06.93 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.91 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Maja Rödin |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
|
1:07.56 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.22 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
|
1:07.58 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.95 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:07.73 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.97 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ellen Lyse |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
|
1:07.75 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.62 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Olivia Lildballe Møller |
2004 |
Køge Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:07.93 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:07.94 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.24 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
|
1:07.98 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.99 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
|
1:08.06 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.19 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Miki Prior |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.77 |
|
1:08.23 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.56 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
|
1:08.40 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.86 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.76 |
|
1:08.87 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.78 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:09.20 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.75 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:09.65 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.17 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:09.85 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.34 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Victoria Paulsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:10.26 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Henriette Roos |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:10.40 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.05 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
|
1:10.47 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.23 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
1:10.51 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:10.92 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.73 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:11.43 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.09 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.79 |
|
1:12.54 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.77 |
|
1:12.63 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.43 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:12.99 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.15 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
1:13.41 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:13.46 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.63 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.56 |
|
1:13.77 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.35 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
|
1:14.49 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.43 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
|
1:17.51 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.52 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sally Emilie Bill |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Henriksen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 17:52:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-05-2022 20:52.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|