Resultater for NÅC - Nyborg Årgangs Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
2.afsnit Lørdag Formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 10 af 10 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:17.22 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:17.56 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:18.70 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:19.09 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:19.10 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:26.30 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:26.30 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:27.94 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:34.23 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Christiansen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:35.85 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:37.19 |
+25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:24.41 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:24.42 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:24.69 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.09 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.55 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:25.61 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:25.70 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:26.56 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:30.76 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:31.09 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:33.81 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:33.87 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sigrid Lind Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:37.67 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:42.78 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:43.22 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:31.00 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:31.94 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:32.08 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:34.18 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:36.38 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:37.63 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:39.08 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
|
1:40.09 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:40.14 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:41.25 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:41.86 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:43.20 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Truc Mai Vu |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:52.57 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Christensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:59.04 |
+29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Marie Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Ej udadvendte fødder v. 60 m |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:33.67 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:35.93 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:41.12 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:41.89 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:47.51 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:53.29 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:53.55 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:51.03 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 12:25.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|