Results for Medleyrace 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Pilehaveskolens Svømmehal |
Arrangør |
Vallensbæk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
23. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
|
292 |
1:22.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.78 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
|
244 |
1:27.82 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.55 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
239 |
1:28.42 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.98 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
223 |
1:30.43 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.29 |
(+5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
217 |
1:31.23 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.85 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
214 |
1:31.64 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.36 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:38:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
318 |
1:20.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.62 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
287 |
1:23.13 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.54 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
240 |
1:28.30 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.95 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
239 |
1:28.37 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.44 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
237 |
1:28.64 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.82 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
237 |
1:28.69 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.54 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
213 |
1:31.81 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.45 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
202 |
1:33.41 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.87 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
|
184 |
1:36.37 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.87 |
(-6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freya H. Rasmussen |
2010 |
Herlev Svømning |
|
175 |
1:37.95 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.12 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mira Jensen |
2010 |
Herlev Svømning |
|
163 |
1:40.34 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.72 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Dyddahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
94 |
2:00.67 |
+40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
51 |
2:27.06 |
+1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:38:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
183 |
1:36.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.10 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
175 |
1:38.10 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.57 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
174 |
1:38.28 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.88 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
153 |
1:42.41 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.27 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
152 |
1:42.84 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.68 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
|
141 |
1:45.24 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.29 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
137 |
1:46.31 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.29 |
(-6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
128 |
1:48.78 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.74 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
110 |
1:54.22 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.81 |
(+6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Mai Stigsnaes |
2011 |
Herlev Svømning |
|
105 |
1:56.17 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.77 |
(+8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Lie Sønderiis |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
42 |
2:37.33 |
+1:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:38:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 2-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
164 |
1:40.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.47 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
130 |
1:48.21 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-11.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
111 |
1:53.98 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
111 |
1:54.03 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
110 |
1:54.44 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellinor Zeller |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
75 |
2:09.91 |
+29.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+9.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Plant |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
64 |
2:16.93 |
+36.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+16.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gaia Holm |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
47 |
2:31.41 |
+51.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+31.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:38:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 12:11.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|