Resultater for DMÅ kortbane 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.72 |
628 |
2:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.78 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
622 |
2:18.64 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.07 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.59 |
590 |
2:21.06 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.18 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
572 |
2:22.57 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.48 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
569 |
2:22.75 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.56 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
564 |
2:23.24 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.72 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
556 |
2:23.86 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.68 |
(-6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.48 |
555 |
2:24.01 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.85 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
551 |
2:24.33 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
520 |
2:27.14 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.92 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.70 |
519 |
2:27.18 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.03 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
517 |
2:27.42 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.79 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
516 |
2:27.51 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.76 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.48 |
512 |
2:27.88 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.99 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
501 |
2:28.97 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.98 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
489 |
2:30.22 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.60 |
(-9.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
481 |
2:30.98 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.43 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
479 |
2:31.23 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.03 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
+0.81 |
468 |
2:32.36 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.31 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.51 |
466 |
2:32.60 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.51 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.72 |
458 |
2:33.47 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.59 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
457 |
2:33.61 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.23 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
455 |
2:33.85 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.55 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
454 |
2:33.94 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.84 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
-.-- |
453 |
2:34.01 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.00 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:42:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
744 |
2:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.79 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
727 |
2:11.60 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.13 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.62 |
699 |
2:13.33 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.37 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.58 |
696 |
2:13.54 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.36 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
690 |
2:13.87 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.83 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.75 |
682 |
2:14.40 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.82 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.72 |
656 |
2:16.16 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.56 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
653 |
2:16.35 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.69 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
648 |
2:16.72 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.98 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
625 |
2:18.42 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.07 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
624 |
2:18.47 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.11 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
624 |
2:18.47 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.31 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
613 |
2:19.25 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.18 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
613 |
2:19.27 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.71 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.76 |
609 |
2:19.56 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.51 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.55 |
601 |
2:20.19 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.32 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.71 |
595 |
2:20.65 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.25 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.63 |
594 |
2:20.77 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.80 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.72 |
590 |
2:21.04 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.98 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
586 |
2:21.37 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.43 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
-.-- |
580 |
2:21.87 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.02 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.61 |
580 |
2:21.88 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.74 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
578 |
2:22.00 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.51 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.78 |
578 |
2:22.05 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.25 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
578 |
2:22.05 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.90 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
577 |
2:22.13 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.63 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.74 |
573 |
2:22.45 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.85 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.58 |
570 |
2:22.70 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.26 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
561 |
2:23.47 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.57 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
548 |
2:24.55 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.10 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
533 |
2:25.95 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.69 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
529 |
2:26.27 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.25 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
508 |
2:28.26 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.51 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
503 |
2:28.78 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.91 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:42:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 10:43.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|