2024-07-20   09:36:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Speedo Yards (25 y) 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4: Insim 13:30-14:45, Tävlingsstart 15:00

Document
Resultat
Speedo Yards (25 y) 2022
Plats: Jönköping Arrangör: Jönköping
Bassäng: Yard SC Tävlingsdatum: den 10 sep 2022 till den 11 sep 2022
Gren 31, 200y Ryggsim Herrar 13 och äldre - Final
Herrar Ö 1:47.70 Axel Pettersson Jönköpings SS
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Witzell 2004 Simklubben Sydsim 1:54.69
Entry time: 2:03.62 (-8.93)
50m: 26.60
100m: 55.14
(28.54)
150m: 1:24.62
(29.48)
200m: 1:54.69
(30.07)
2 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap 1:55.48 +0.79
Entry time: 2:05.86 (-10.38)
50m: 27.30
100m: 56.53
(29.23)
150m: 1:26.39
(29.86)
200m: 1:55.48
(29.09)
3 Viktor Henrysson 2003 Jönköpings Simsällskap 1:59.26 +4.57
Entry time: 2:04.27 (-5.01)
50m: 27.45
100m: 57.30
(29.85)
150m: 1:28.35
(31.05)
200m: 1:59.26
(30.91)
4 Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim 2:00.07 +5.38
Entry time: 2:15.82 (-15.75)
50m: 28.39
100m: 59.13
(30.74)
150m: 1:30.04
(30.91)
200m: 2:00.07
(30.03)
5 Philip Zasowski 2002 Simklubben S02 2:01.73 +7.04
Entry time: 2:17.44 (-15.71)
50m: 26.68
100m: 57.71
(31.03)
150m: 1:29.67
(31.96)
200m: 2:01.73
(32.06)
6 Max Grubesic 2004 Jönköpings Simsällskap 2:07.56 +12.87
Entry time: 2:14.99 (-7.43)
50m: 28.35
100m: 59.95
(31.60)
150m: 1:34.19
(34.24)
200m: 2:07.56
(33.37)
7 Theo Nordholm 2006 Jönköpings Simsällskap 2:09.36 +14.67
Entry time: 2:15.56 (-6.20)
50m: 29.44
100m: 1:01.88
(32.44)
150m: 1:35.64
(33.76)
200m: 2:09.36
(33.72)
8 Albin Rilby 2004 Simklubben S02 2:10.91 +16.22
Entry time: 2:25.06 (-14.15)
50m: 31.09
100m: 1:03.57
(32.48)
150m: 1:37.15
(33.58)
200m: 2:10.91
(33.76)
9 Bobo Leijon 2008 Jönköpings Simsällskap 2:11.74 +17.05
Entry time: 2:32.08 (-20.34)
50m: 31.00
100m: 1:04.60
(33.60)
150m: 1:38.44
(33.84)
200m: 2:11.74
(33.30)
10 Vilgot Westman 2006 Jönköpings Simsällskap 2:12.61 +17.92
Entry time: 2:31.83 (-19.22)
50m: 30.68
100m: 1:03.80
(33.12)
150m: 1:38.88
(35.08)
200m: 2:12.61
(33.73)
11 Eric Aidyn 2005 Finspångs Simklubb 2:13.97 +19.28
Entry time: 2:36.63 (-22.66)
50m: 30.55
100m: 1:03.97
(33.42)
150m: 1:39.08
(35.11)
200m: 2:13.97
(34.89)
12 Theo Ekblad 2008 Jönköpings Simsällskap 2:17.69 +23.00
Entry time: 2:42.26 (-24.57)
50m: 31.75
100m: 1:06.90
(35.15)
150m: 1:42.70
(35.80)
200m: 2:17.69
(34.99)
13 Anes Alagic 2008 Kalmar Simsällskap 2:21.05 +26.36
Entry time: 2:42.34 (-21.29)
50m: 31.91
100m: 1:08.10
(36.19)
150m: 1:45.67
(37.57)
200m: 2:21.05
(35.38)
14 Theo Arvidsson 2008 Kalmar Simsällskap 2:25.05 +30.36
Entry time: 2:42.54 (-17.49)
50m: 34.26
100m: 1:10.81
(36.55)
150m: 1:48.66
(37.85)
200m: 2:25.05
(36.39)
15 Joshua Norrfjärd 2009 Jönköpings Simsällskap 2:31.33 +36.64
Entry time: 2:56.97 (-25.64)
50m: 35.59
100m: 1:14.40
(38.81)
150m: 1:53.66
(39.26)
200m: 2:31.33
(37.67)
16 Wilgot Olausson 2007 Nässjö SLS 2:31.48 +36.79
Entry time: 2:58.88 (-27.40)
50m: 35.16
100m: 1:14.03
(38.87)
150m: 1:53.38
(39.35)
200m: 2:31.48
(38.10)
17 Alexander Alvstrand 2007 Kungsbacka Simsällskap 2:46.02 +51.33
Entry time: 3:00.06 (-14.04)
50m: 38.68
100m: 1:21.04
(42.36)
150m: 2:04.27
(43.23)
200m: 2:46.02
(41.75)
18 Eric Fredgren 2008 Kungsbacka Simsällskap 3:03.46 +1:08.77
Entry time: 3:29.20 (-25.74)
50m: 41.94
100m: 1:29.04
(47.10)
150m: 2:16.64
(47.60)
200m: 3:03.46
(46.82)
Grenen officiell:  2022-09-11 16:35:31
2022-09-11 16:35:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner