2024-04-25   12:17:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Västerås Meet 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

P1 - Insimning 07:30-08:45

Document
Resultat
Västerås Meet 2022
Plats: Lögarängsbadet Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 27 mar 2022
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final
rek 13-14 1:01.00 Johan Rydahl  2001 Karlstads Simsällskap  2015-04-25
rek 15 1:01.64 Viktor Fridsjö  1998 Järfälla Simsällskap  2013-04-27
rek 16-17 59.96 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb (SWE Västerås (SWE) 2022-03-26
rek 18- 55.48 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap (SWE) Lögarängsbadet (SWE) 2019-03-30
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 503 1:02.15 101,24 %
50m: 28.47
100m: 1:02.15
(33.68)
2 Erik Rizell 2008 Väsby Simsällskap 489 1:02.74 111,51 %
50m: 29.90
100m: 1:02.74
(32.84)
3 Martin Löf 2008 Järfälla Simsällskap 389 1:07.70 104,00 %
50m: 31.28
100m: 1:07.70
(36.42)
4 Nils Franzen 2008 Järfälla Simsällskap 342 1:10.71 113,31 %
50m: 32.43
100m: 1:10.71
(38.28)
5 Amadeus Suhr 2009 Väsby Simsällskap 303 1:13.60 99,56 %
50m: 33.56
100m: 1:13.60
(40.04)
6 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 284 1:15.16 124,45 %
50m: 34.15
100m: 1:15.16
(41.01)
7 Tor Carlén 2008 Täby Sim 276 1:15.88 107,54 %
50m: 32.64
100m: 1:15.88
(43.24)
8 Gustav Skantz 2008 Järfälla Simsällskap 275 1:15.96 100,56 %
50m: 34.15
100m: 1:15.96
(41.81)
9 Anders Watanabe 2008 Väsby Simsällskap 272 1:16.26 96,27 %
50m: 35.68
100m: 1:16.26
(40.58)
10 Emil Överstam 2008 Västerås Simsällskap 267 1:16.75 95,31 %
50m: 34.99
100m: 1:16.75
(41.76)
11 Gustav Call 2009 Upsala Simsällskap 264 1:17.06 98,06 %
50m: 35.08
100m: 1:17.06
(41.98)
12 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap 263 1:17.18 99,75 %
50m: 33.86
100m: 1:17.18
(43.32)
13 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians 258 1:17.62 112,10 %
50m: 34.02
100m: 1:17.62
(43.60)
14 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 244 1:19.12 110,16 %
50m: 34.73
100m: 1:19.12
(44.39)
15 Axel Sedlacek 2009 Västerås Simsällskap 200 1:24.52 105,00 %
50m: 38.10
100m: 1:24.52
(46.42)
Grenen officiell:  2022-03-26 09:46:25
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
rek 13-14 1:01.00 Johan Rydahl  2001 Karlstads Simsällskap  2015-04-25
rek 15 1:01.64 Viktor Fridsjö  1998 Järfälla Simsällskap  2013-04-27
rek 16-17 59.96 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb (SWE Västerås (SWE) 2022-03-26
rek 18- 55.48 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap (SWE) Lögarängsbadet (SWE) 2019-03-30
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap 488 1:02.78 101,86 %
50m: 29.73
100m: 1:02.78
(33.05)
2 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap 445 1:04.75 102,04 %
50m: 30.31
100m: 1:04.75
(34.44)
3 William Lagerlöf 2007 Täby Sim 439 1:05.05 99,60 %
50m: 30.19
100m: 1:05.05
(34.86)
4 Isac Mörtstrand 2007 Västerås Simsällskap 427 1:05.62 102,45 %
50m: 30.99
100m: 1:05.62
(34.63)
5 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap 413 1:06.36 101,04 %
50m: 30.43
100m: 1:06.36
(35.93)
6 Johannes Lörinc 2007 Täby Sim 394 1:07.44 100,81 %
50m: 31.15
100m: 1:07.44
(36.29)
7 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap 355 1:09.78 105,20 %
50m: 32.57
100m: 1:09.78
(37.21)
8 Tommy Ritmberg 2007 Södertörns Simsällskap 344 1:10.52 98,00 %
50m: 32.04
100m: 1:10.52
(38.48)
9 Eric Thorburn 2007 Västerås Simsällskap 334 1:11.21 100,96 %
50m: 32.56
100m: 1:11.21
(38.65)
10 Erik Edbom 2007 Järfälla Simsällskap 304 1:13.54 108,94 %
50m: 33.43
100m: 1:13.54
(40.11)
11 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 295 1:14.21 106,37 %
50m: 34.48
100m: 1:14.21
(39.73)
12 Elias Bergfeldt 2007 Väsby Simsällskap 287 1:14.90 114,93 %
50m: 33.77
100m: 1:14.90
(41.13)
13 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap 244 1:19.05 113,42 %
50m: 36.88
100m: 1:19.05
(42.17)
14 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap 219 1:21.98 129,51 %
50m: 38.09
100m: 1:21.98
(43.89)
15 Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap 200 1:24.51 105,83 %
50m: 37.96
100m: 1:24.51
(46.55)
16 Vincent Eriksson 2007 Upsala Simsällskap 138 1:35.61 91,04 %
50m: 42.36
100m: 1:35.61
(53.25)
Grenen officiell:  2022-03-26 09:46:25
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16-17 år - Final
rek 13-14 1:01.00 Johan Rydahl  2001 Karlstads Simsällskap  2015-04-25
rek 15 1:01.64 Viktor Fridsjö  1998 Järfälla Simsällskap  2013-04-27
rek 16-17 59.96 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb (SWE Västerås (SWE) 2022-03-26
rek 18- 55.48 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap (SWE) Lögarängsbadet (SWE) 2019-03-30
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb 560 59.96 100,78 % rek 16-17
50m: 28.95
100m: 59.96
(31.01)
2 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 547 1:00.44 101,03 % rek 16-17
50m: 28.27
100m: 1:00.44
(32.17)
3 August Jansson 2005 Örebro Simallians 515 1:01.67 102,06 %
50m: 29.21
100m: 1:01.67
(32.46)
4 Caspian Humble 2005 Täby Sim 511 1:01.82 99,41 %
50m: 28.28
100m: 1:01.82
(33.54)
5 Botvid Wiell 2005 Södertörns Simsällskap 483 1:02.99 102,93 %
50m: 29.31
100m: 1:02.99
(33.68)
6 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim 464 1:03.83 110,10 %
50m: 29.45
100m: 1:03.83
(34.38)
7 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap 461 1:04.01 101,96 %
50m: 29.97
100m: 1:04.01
(34.04)
8 Eric Risland 2006 Täby Sim 456 1:04.22 97,03 %
50m: 29.26
100m: 1:04.22
(34.96)
9 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap 450 1:04.49 102,38 %
50m: 29.50
100m: 1:04.49
(34.99)
10 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 437 1:05.14 109,82 %
50m: 29.73
100m: 1:05.14
(35.41)
11 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap 425 1:05.75 100,96 %
50m: 29.92
100m: 1:05.75
(35.83)
12 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap 406 1:06.74 105,29 %
50m: 30.12
100m: 1:06.74
(36.62)
13 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 406 1:06.76 97,28 %
50m: 29.14
100m: 1:06.76
(37.62)
14 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena 400 1:07.10 120,15 %
50m: 31.54
100m: 1:07.10
(35.56)
15 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap 396 1:07.32 101,55 %
50m: 31.11
100m: 1:07.32
(36.21)
16 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 394 1:07.45 97,40 %
50m: 30.71
100m: 1:07.45
(36.74)
17 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 393 1:07.51 98,21 %
50m: 31.08
100m: 1:07.51
(36.43)
18 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap 390 1:07.67 101,17 %
50m: 30.87
100m: 1:07.67
(36.80)
19 Carl Omberg 2005 Järfälla Simsällskap 371 1:08.79 105,40 %
50m: 31.75
100m: 1:08.79
(37.04)
20 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap 362 1:09.33 120,17 %
50m: 29.93
100m: 1:09.33
(39.40)
21 Carl Larsson 2006 Eskilstuna Simklubb 355 1:09.82 100,80 %
50m: 31.73
100m: 1:09.82
(38.09)
22 Gustav Larsson 2005 Örebro Simallians 340 1:10.79 92,90 %
50m: 31.88
100m: 1:10.79
(38.91)
23 Emil Alsered Fällman 2006 Järfälla Simsällskap 334 1:11.22 102,81 %
50m: 32.34
100m: 1:11.22
(38.88)
24 Albin Glaas 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap 311 1:12.98 109,17 %
50m: 32.88
100m: 1:12.98
(40.10)
25 Troy Sakelliou 2006 Västerås Simsällskap 276 1:15.88 98,43 %
50m: 33.34
100m: 1:15.88
(42.54)
26 Linus Jansson 2006 Upsala Simsällskap 209 1:23.29 95,51 %
50m: 35.42
100m: 1:23.29
(47.87)
Grenen officiell:  2022-03-26 09:46:25
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 18 och äldre - Final
rek 13-14 1:01.00 Johan Rydahl  2001 Karlstads Simsällskap  2015-04-25
rek 15 1:01.64 Viktor Fridsjö  1998 Järfälla Simsällskap  2013-04-27
rek 16-17 59.96 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb (SWE Västerås (SWE) 2022-03-26
rek 18- 55.48 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap (SWE) Lögarängsbadet (SWE) 2019-03-30
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Kling 1993 Spårvägen Simförening 660 56.78 101,41 %
50m: 25.70
100m: 56.78
(31.08)
2 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap 611 58.26 107,87 %
50m: 27.50
100m: 58.26
(30.76)
3 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening 589 58.99 97,68 %
50m: 26.71
100m: 58.99
(32.28)
4 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 547 1:00.43 101,58 %
50m: 28.04
100m: 1:00.43
(32.39)
5 Erik Brandt 1999 Stockholms Kappsimningsklubb 530 1:01.08 92,37 %
50m: 28.09
100m: 1:01.08
(32.99)
6 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap 529 1:01.13 99,19 %
50m: 28.27
100m: 1:01.13
(32.86)
7 Emil Gunnarsson 2004 Simklubben Neptun 525 1:01.29 99,75 %
50m: 28.75
100m: 1:01.29
(32.54)
8 Lucas Sterling 2004 Västerås Simsällskap 524 1:01.32 107,34 %
50m: 27.90
100m: 1:01.32
(33.42)
9 Klaudius  Schreck 2001 Simklubben Neptun 519 1:01.53 98,80 %
50m: 26.78
100m: 1:01.53
(34.75)
10 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb 518 1:01.56 99,54 %
50m: 28.81
100m: 1:01.56
(32.75)
11 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap 517 1:01.60 98,05 %
50m: 28.47
100m: 1:01.60
(33.13)
12 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 504 1:02.10 97,19 %
50m: 28.76
100m: 1:02.10
(33.34)
13 Simon Blom 1999 Simklubben Neptun 501 1:02.24 97,36 %
50m: 28.93
100m: 1:02.24
(33.31)
14 Victor Karell 2003 Täby Sim 498 1:02.38 103,32 %
50m: 27.54
100m: 1:02.38
(34.84)
15 Theo Oerther 2003 Södertälje Simsällskap 485 1:02.93 102,28 %
50m: 28.89
100m: 1:02.93
(34.04)
16 Douglas Reuterskiöld 2002 Solna Sundbyberg SS 04 467 1:03.73 98,71 %
50m: 30.24
100m: 1:03.73
(33.49)
17 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap 462 1:03.93 99,02 %
50m: 29.17
100m: 1:03.93
(34.76)
18 Eskil Jonsson 2003 Eskilstuna Simklubb 461 1:03.98 98,30 %
50m: 30.42
100m: 1:03.98
(33.56)
19 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap 461 1:04.00 98,61 %
50m: 29.54
100m: 1:04.00
(34.46)
20 Karl Palmqvist 2002 Solna Sundbyberg SS 04 453 1:04.37 97,47 %
50m: 29.14
100m: 1:04.37
(35.23)
21 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap 445 1:04.76 106,17 %
50m: 30.25
100m: 1:04.76
(34.51)
22 Daniel Ruijs 2004 Falu Simsällskap 442 1:04.87 99,88 %
50m: 29.67
100m: 1:04.87
(35.20)
23 Mattias Kvist 2003 Södertörns Simsällskap 438 1:05.10 100,12 %
50m: 29.07
100m: 1:05.10
(36.03)
24 Linus Thörn 2002 Solna Sundbyberg SS 04 427 1:05.63 95,26 %
50m: 30.58
100m: 1:05.63
(35.05)
25 Simon Seel 2003 Täby Sim 419 1:06.04 102,91 %
50m: 29.90
100m: 1:06.04
(36.14)
26 Hugo Westholm 2004 Täby Sim 408 1:06.67 110,27 %
50m: 29.95
100m: 1:06.67
(36.72)
27 Olle Pettersson 2004 Eskilstuna Simklubb 391 1:07.62 98,02 %
50m: 30.54
100m: 1:07.62
(37.08)
28 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap 390 1:07.64 106,08 %
50m: 30.51
100m: 1:07.64
(37.13)
29 Jesper Andersson 1996 Karlstads Simsällskap 360 1:09.47 99,61 % S14 SR-S14
50m: 30.39
100m: 1:09.47
(39.08)
30 Kevin Shiva 2002 Upsala Simsällskap 353 1:09.94 94,70 %
50m: 30.78
100m: 1:09.94
(39.16)
31 Lukas Höglund 2004 Upsala Simsällskap 324 1:11.94 98,48 %
50m: 33.13
100m: 1:11.94
(38.81)
Grenen officiell:  2022-03-26 09:46:25
2022-03-26 09:47:32 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner