2024-06-22   10:53:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Höstsimiaden 2021, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021
Gren 1, 4x50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Väsby Simsällskap 10 2:47.40
Julienne Falk 2011 AC0611 37.23 37.23
Aurora Menacho 2011 48.34 1:25.57
Iveel Ochirbat 2011 AL5411 47.15 2:12.72
Lina Almayahi 2011 AB5411 34.68 2:47.40
2 Turebergs Simklubb Delfinerna 10 2:54.43 +7.03
Vera Brickner 2012 AB4612 41.49 41.49
Sofie Arnö 2011 AD9011 40.89 1:22.38
Michkat Abdi Bulhan 2012 AB5612 43.60 2:05.98
Alice Johansson Estmer 2011 AL7011 48.45 2:54.43
3 Täby Sim lag 1 10 3:13.05 +25.65
Tilda Malmberg 2012 AH8612 52.40 52.40
Rebecca Klinga 2013 AB3213 52.11 1:44.51
Lilly Alsén 2013 AB3013 49.78 2:34.29
Matilda Kjellman 2011 AG8211 38.76 3:13.05
4 Åkersberga Simsällskap 9 3:45.93 +58.53
Alva Sparf 2013 AC3813 52.84 52.84
Klara Jansson 2013 AC4213 57.33 1:50.17
Julia Agervald 2012 AG9812 1:03.64 2:53.81
Ebba-Li Sparre 2013 AC4013 52.12 3:45.93
- Tyresö Simsällskap 10 DSQ
Elin Tärndal 2011 AK8211
Lisa Vestin 2011 AK8411
Amanda Wallman 2011 AJ8611
Elvira Lidholm 2011 AK8011
Grenen officiell:  2021-12-04 09:18:07
2021-12-04 13:08:44 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021
Gren 2, 4x50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 SS04 Lag 1 10 2:47.97
Karl Ansara 2011 AJ0711 38.61 38.61
Eddie Johansson 2011 AI9711 41.67 1:20.28
Hugo Johansson 2011 AJ2311 44.19 2:04.47
Viking Falkenbert 2011 AI9511 43.50 2:47.97
2 Väsby Simsällskap 10 2:58.59 +10.62
Anton Eriksson 2011 AH7911 39.33 39.33
Leon Ahl Wiiand 2011 AI8911 42.57 1:21.90
Philip Frisk Garcia 2011 46.12 2:08.02
Axel Karlsson 2011 AH8111 50.57 2:58.59
Grenen officiell:  2021-12-04 09:22:52
2021-12-04 13:08:57 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021
Gren 3, 4x50m Medley Damer - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Väsby Simsällskap 12 2:17.52
Audrey Luo 2009 AV6609 33.22 33.22
Edith Lindgren 2009 AC5209 38.22 1:11.44
Nathalie Falk 2010 AJ1410 34.10 1:45.54
Claire Luo 2010 AM4810 31.98 2:17.52
2 Täby Sim lag 1 12 2:22.09 +4.57
Caroline Hermansson 2010 AP7010 37.59 37.59
Lovisa Silverbratt 2009 AQ0609 38.63 1:16.22
Ellen Franzén 2009 AS8609 33.69 1:49.91
Lily Dymling 2009 AW0409 32.18 2:22.09
3 Danderyd Simklubb 12 2:27.13 +9.61
Julia Dijkstra 2009 AQ0809 38.47 38.47
Isabelle Burström 2009 AV4409 42.51 1:20.98
Emma von Sydow 2009 AT1209 34.51 1:55.49
Ellen Rosander 2009 AI3609 31.64 2:27.13
4 Väsby Simsällskap lag 2 12 2:31.76 +14.24
Nefeli Antoniou 2010 AE5610 40.55 40.55
Tilde Liljequist 2009 AI2809 42.64 1:23.19
Ella Lundgren 2009 AN9609 34.64 1:57.83
Stina Fleck 2010 AF1410 33.93 2:31.76
5 Tyresö Simsällskap lag 2 12 2:44.21 +26.69
Matilda Ireby 2009 AO7809 41.95 41.95
Wilma Johem 2009 AP2009 47.96 1:29.91
Viola Thulin 2009 AS1009 39.56 2:09.47
Andréa Carlsvärd 2009 AP1809 34.74 2:44.21
6 Täby Sim lag 2 12 2:45.16 +27.64
Alicia Ariamard 2010 AP7810 46.81 46.81
Maria Bebenek 2010 AE0410 41.96 1:28.77
Hedvig Flossing 2010 AJ8810 40.12 2:08.89
Moa De Geer 2009 AW6409 36.27 2:45.16
7 Stockholmspolisens IF Simföre 12 2:47.18 +29.66
Mathilda Orsi 2009 BB8209 43.55 43.55
Tuva Holmer 2009 BB8009 48.55 1:32.10
Evelina Kopparberg 2009 AN4809 33.27 2:05.37
Judith Axelson 2009 AS7609 41.81 2:47.18
8 SS04 Lag 2 12 2:56.91 +39.39
Tilda Götesson-Scherman 2009 AT5009 44.55 44.55
Lisa Alzén 2009 AZ4609 46.24 1:30.79
Hedda Revsäter 2009 AW8209 47.92 2:18.71
Wilma Skarstedt 2010 AW5810 38.20 2:56.91
9 Väsby Simsällskap lag 3 11 2:58.18 +40.66
Wilma Möllerberg Niska 2010 AF2010 45.39 45.39
Selena Afoworki 2010 AN0610 49.15 1:34.54
Ida Renholm 2010 AF1610 45.73 2:20.27
Tilde Ekman 2010 AU9810 37.91 2:58.18
10 Turebergs Simklubb Späckhug 12 3:05.49 +47.97
Tennie Zezhen Wei 2009 BD0409 49.23 49.23
Junyi Guo 2009 BD0609 47.97 1:37.20
Alicia Melin 2009 AE4409 38.12 2:15.32
Siri Porelius 2010 AV1010 50.17 3:05.49
11 Tyresö Simsällskap damer 201 12 3:09.62 +52.10
Wilda Johansson 2010 AN6810 46.78 46.78
Harper Smith 2009 BB7609 48.95 1:35.73
Rebecca Palmqvist 2009 AU7609 54.00 2:29.73
Iris Nyberg 2010 AN7010 39.89 3:09.62
- Skuru Idrottsklubb 12 DSQ
Ella Sjökvist 2010 AM5610 42.48 42.48
Stella Rahm 2009 AM6809 39.97 1:22.45
Kerstin Lundberg 2009 BA8409
Clara Sartor 2010 AS3610
- Täby Sim lag 3 12 DSQ
Anna Klinkhardt Kinnman 2009 BA0809 45.67 45.67
Maja Magnfält 2010 AP7410 49.49 1:35.16
Linnea Falkare 2010 AR7410 42.35 2:17.51
Olivia Lamberstam 2010 AP7210
- Norrtälje Simklubb 12 DSQ
Nilla Nirling 2010 AM0810 44.34 44.34
Vira Sarlin 2009 AU4809 46.36 1:30.70
Ebba Eriksson 2009 AG6209
Isabella Johansson 2009 AU4609
Grenen officiell:  2021-12-04 09:53:45
2021-12-05 11:45:51 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021
Gren 4, 4x50m Medley Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Väsby Simsällskap 12 2:19.93
Erik Andrén 2009 AE2509 35.12 35.12
Amadeus Suhr 2009 AI2709 37.34 1:12.46
Elton Rosén 2010 AA8310 36.35 1:48.81
Erik Dalhielm 2009 AU9109 31.12 2:19.93
2 SS04 Lag 1 12 2:31.33 +11.40
Valter Kinander 2010 AK9910 38.15 38.15
Yngve Järgenstedt 2009 AL4109 44.49 1:22.64
Hugo Bentzer 2009 AG6309 37.22 1:59.86
Axel Sköld 2009 BA5509 31.47 2:31.33
3 Danderyd Simklubb 12 2:39.03 +19.10
Joshua myrnäs 2010 AI3110 41.35 41.35
Frank Jilkén 2009 BA3109 45.84 1:27.19
Cesar Önnesjö 2010 AM4710 37.94 2:05.13
Einar Rutberg 2009 AZ8909 33.90 2:39.03
4 Väsby Simsällskap lag 2 11 2:39.52 +19.59
Axel Svahn 2010 AN9110 38.40 38.40
Anand Ochirbat 2010 44.66 1:23.06
Jesselton von Walden 2010 AD0910 37.70 2:00.76
Lucas Sundkvist 2010 AC6910 38.76 2:39.52
5 Täby Sim lag 2 12 2:48.98 +29.05
Malte Steinle 2009 AI6909 40.70 40.70
Bamse Karjanmaa 2010 AE9510 49.46 1:30.16
Arvid Larsson 2009 AL1509 35.06 2:05.22
Jacob Grefberg 2009 AV2109 43.76 2:48.98
- Täby Sim lag 3 12 DSQ
Alexander Wettle 2010 AK4310 45.47 45.47
Julian Watson 2010 AK4510 51.32 1:36.79
Jacob Grefberg 2009 AV2109
Ebbe Sandberg 2009 AV2309
- Täby Sim lag 1 12 DSQ
Albin Holmgren 2009 AA9309 34.17 34.17
Maximilliam Hamilton 2010 AK4710 39.61 1:13.78
Oscar Smids 2009 AK8109
Max Alsen 2009 AK7909
- Täby Sim lag 4 12 DSQ
Carmi Tamir 2010 AK4910
Filip Engberg Eriksson 2009 AV1909
Lavie Tamir 2009 AY2509
Alexander Holmgren 2010 AP1110
Grenen officiell:  2021-12-04 09:53:11
2021-12-05 11:47:01 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021
Gren 5, 50m Ryggsim Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Michkat Abdi Bulhan 2012 Turebergs Simklubb 47.43
Lina Almayahi 2011 Väsby Simsällskap 40.83
Lilly Alsén 2013 Täby Sim 1:00.45
Sofie Arnö 2011 Turebergs Simklubb 48.81
Caroline Asplund 2011 Danderyd Simklubb 53.62
Wilma Brandberg 2011 Skuru Idrottsklubb 50.94
Vera Brickner 2012 Turebergs Simklubb 49.76
Ebba Carlsvärd 2011 Tyresö Simsällskap 50.29
Ronda Danko 2013 Åkersberga Simsällskap 1:04.52
Julienne Falk 2011 Väsby Simsällskap 44.14
Ebba Färnqvist 2011 Solna Sundbyberg SS 04 52.32
vilma Holmer 2011 Älvsjö AIK Simförening 41.21
Alice Johansson Estmer 2011 Turebergs Simklubb DSQ
Matilda Kjellman 2011 Täby Sim 47.69
Rebecca Klinga 2013 Täby Sim 55.38
Inara Lamb 2011 Turebergs Simklubb 1:06.68
Alva Lund 2011 Turebergs Simklubb 52.07
Tilda Malmberg 2012 Täby Sim 59.20
Alina Marmol Åkersberga Simsällskap DSQ
Kei Matsushita 2011 Danderyd Simklubb 48.93
Aurora Menacho 2011 Väsby Simsällskap 56.33
Linnéa Milic 2011 Skuru Idrottsklubb 42.11
Nova Nirling 2012 Norrtälje Simklubb 1:02.04
Saga Nordlander 2011 Turebergs Simklubb 49.33
Iveel Ochirbat 2011 Väsby Simsällskap 54.18
Märta Samuelson 2011 Danderyd Simklubb 49.32
Blanka Schröder 2011 Skuru Idrottsklubb 43.62
Agnez Sjöström Salom 2011 Älvsjö AIK Simförening 46.31
Sofia Skoglund 2011 Tyresö Simsällskap DSQ
Elin Tärndal 2011 Tyresö Simsällskap DSQ
2021-12-04 12:23:03 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Leon Ahl Wiiand 2011 Väsby Simsällskap 51.69
Karl Ansara 2011 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Robin Aurich 2011 Täby Sim DSQ
Carl Björkholm 2011 Saltsjöbadens Idrottsförening 48.41
Victor Elander Uddhammar 2012 Täby Sim 54.98
Anton Eriksson 2011 Väsby Simsällskap 45.89
Viking Falkenbert 2011 Solna Sundbyberg SS 04 51.79
Philip Frisk Garcia 2011 Väsby Simsällskap 53.31
Eddie Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 49.25
Hugo Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 48.56
Arnel Kaur 2011 Norrtälje Simklubb 55.71
Thorin Kaur 2012 Norrtälje Simklubb DSQ
Lowe Kopparberg 2011 Stockholmspolisens IF SF 42.88
Joel Myrnäs 2011 Danderyd Simklubb 51.99
Alex Omazic 2012 Turebergs Simklubb DSQ
Alexander Rylander 2011 Täby Sim 52.98
Juliuz Sjöström Salom 2013 Älvsjö AIK Simförening 52.61
Birger Säker 2011 Danderyd Simklubb 1:02.73
Melvin Törnqvist 2014 Åkersberga Simsällskap DNS
Erik Wei 2011 Turebergs Simklubb 49.25
Knut Wijk 2011 Turebergs Simklubb 53.03
Malte Österholm 2011 Väsby Simsällskap 48.86
2021-12-04 12:23:39 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021
Gren 7, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap 36.13
2 Claire Luo 2010 Väsby Simsällskap 38.03 +1.90
2 Caroline Hermansson 2010 Täby Sim 38.03 +1.90
4 Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap 40.22 +4.09
5 Maria Bebenek 2010 Täby Sim 41.14 +5.01
6 Ida Ledensjö 2010 Älvsjö AIK Simförening 41.60 +5.47
7 Ella Sjökvist 2010 Skuru Idrottsklubb 41.64 +5.51
8 Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 43.31 +7.18
9 Olivia Lamberstam 2010 Täby Sim 43.84 +7.71
10 Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap 44.03 +7.90
11 Wilma Skarstedt 2010 Solna Sundbyberg SS 04 44.28 +8.15
12 Nilla Nirling 2010 Norrtälje Simklubb 44.70 +8.57
13 Linnea Falkare 2010 Täby Sim 44.78 +8.65
14 Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap 45.07 +8.94
15 Hedvig Flossing 2010 Täby Sim 45.22 +9.09
16 Iris Nyberg 2010 Tyresö Simsällskap 45.28 +9.15
17 Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap 45.44 +9.31
18 Maja Magnfält 2010 Täby Sim 45.76 +9.63
19 Wilma Möllerberg Niska 2010 Väsby Simsällskap 45.94 +9.81
20 Clara Sartor 2010 Skuru Idrottsklubb 46.45 +10.32
21 Tilde Ekman 2010 Väsby Simsällskap 46.97 +10.84
22 Alicia Ariamard 2010 Täby Sim 47.05 +10.92
23 Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap 47.13 +11.00
24 Kerstin Aronsson 2010 Täby Sim 47.31 +11.18
25 Freja Lundblad 2010 Norrtälje Simklubb 47.42 +11.29
26 Wilda Johansson 2010 Tyresö Simsällskap 47.53 +11.40
27 Sibel Agir 2010 Stockholmspolisens IF SF 49.46 +13.33
28 Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim 49.63 +13.50
29 Antonia Rudeanu 2010 Danderyd Simklubb 49.73 +13.60
30 Sara Bitskinashvili 2010 Väsby Simsällskap 51.29 +15.16
31 Siri Porelius 2010 Turebergs Simklubb 52.56 +16.43
32 Lina Korventie 2010 Tyresö Simsällskap 57.27 +21.14
- Elsa Wahlén 2010 Tyresö Simsällskap DSQ
- Sara Svensson 2010 Stockholmspolisens IF SF DSQ
- Ella Edhäll 2010 Täby Sim DNS
- Penny Ryan 2010 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
- Olivia Vikbladh 2010 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
- Maja Szylak Nicander 2010 Älvsjö AIK Simförening DNS
Grenen officiell:  2021-12-04 10:58:17
2021-12-04 12:23:52 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maximilliam Hamilton 2010 Täby Sim 36.81
2 Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap 37.59 +0.78
3 Henry Arvered 2010 Skuru Idrottsklubb 37.93 +1.12
4 Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 38.25 +1.44
5 Axel Svahn 2010 Väsby Simsällskap 39.81 +3.00
6 Jesselton von Walden 2010 Väsby Simsällskap 39.99 +3.18
7 Joshua myrnäs 2010 Danderyd Simklubb 40.47 +3.66
8 Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb 40.82 +4.01
9 Bamse Karjanmaa 2010 Täby Sim 43.15 +6.34
10 Anand Ochirbat 2010 Väsby Simsällskap 43.54 +6.73
11 Alexander Wettle 2010 Täby Sim 45.58 +8.77
12 Oskar Franzén 2010 Täby Sim 46.99 +10.18
13 Noah Concilio Hansson 2010 Danderyd Simklubb 47.15 +10.34
14 Julian Watson 2010 Täby Sim 48.56 +11.75
15 Carmi Tamir 2010 Täby Sim 48.75 +11.94
16 Marcus Asplund 2010 Skuru Idrottsklubb 48.96 +12.15
17 Leonard Burström 2010 Danderyd Simklubb 49.38 +12.57
18 Lucas Sundkvist 2010 Väsby Simsällskap 51.53 +14.72
19 Viktor Ignjatovic 2010 Stockholmspolisens IF SF 53.34 +16.53
20 Hugo Ek 2010 Väsby Simsällskap 54.75 +17.94
21 Alexander Holmgren 2010 Täby Sim 55.15 +18.34
22 Sean Sawander 2010 Turebergs Simklubb 56.97 +20.16
- Theo Frostner 2010 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Oliver Svedin 2010 Väsby Simsällskap DSQ
- Vincent Wikner 2010 Täby Sim DSQ
Grenen officiell:  2021-12-04 11:01:45
2021-12-04 12:24:08 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021
Gren 9, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Lindgren 2009 Väsby Simsällskap 1:24.92
50m: 38.59
100m: 1:24.92
(46.33)
2 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim 1:25.41 +0.49
50m: 40.00
100m: 1:25.41
(45.41)
3 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 1:26.85 +1.93
50m: 39.57
100m: 1:26.85
(47.28)
4 Lily Dymling 2009 Täby Sim 1:26.95 +2.03
50m: 40.83
100m: 1:26.95
(46.12)
5 Hedvig Kinnunen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:28.42 +3.50
50m: 41.24
100m: 1:28.42
(47.18)
6 Signe Backlund 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:28.70 +3.78
50m: 41.57
100m: 1:28.70
(47.13)
7 Alicia Melin 2009 Turebergs Simklubb 1:30.19 +5.27
50m: 43.06
100m: 1:30.19
(47.13)
8 Emma von Sydow 2009 Danderyd Simklubb 1:31.09 +6.17
50m: 43.03
100m: 1:31.09
(48.06)
9 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb 1:31.49 +6.57
50m: 42.90
100m: 1:31.49
(48.59)
10 Ella Lundgren 2009 Väsby Simsällskap 1:32.12 +7.20
50m: 42.86
100m: 1:32.12
(49.26)
11 Ellen Franzén 2009 Täby Sim 1:32.47 +7.55
50m: 43.22
100m: 1:32.47
(49.25)
12 Isabelle Burström 2009 Danderyd Simklubb 1:32.94 +8.02
50m: 43.71
100m: 1:32.94
(49.23)
13 Ellen Rosander 2009 Danderyd Simklubb 1:33.01 +8.09
50m: 44.03
100m: 1:33.01
(48.98)
14 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb 1:35.53 +10.61
50m: 46.12
100m: 1:35.53
(49.41)
15 Tilde Liljequist 2009 Väsby Simsällskap 1:35.92 +11.00
50m: 44.20
100m: 1:35.92
(51.72)
16 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:40.82 +15.90
50m: 47.65
100m: 1:40.82
(53.17)
17 Vira Sarlin 2009 Norrtälje Simklubb 1:43.29 +18.37
50m: 48.77
100m: 1:43.29
(54.52)
18 Hedda Revsäter 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:43.78 +18.86
50m: 48.48
100m: 1:43.78
(55.30)
19 Andréa Carlsvärd 2009 Tyresö Simsällskap 1:43.92 +19.00
50m: 49.76
100m: 1:43.92
(54.16)
20 Rishika Juneja 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:44.83 +19.91
50m: 49.12
100m: 1:44.83
(55.71)
21 Wilma Johem 2009 Tyresö Simsällskap 1:45.07 +20.15
50m: 48.78
100m: 1:45.07
(56.29)
22 Junyi Guo 2009 Turebergs Simklubb 1:46.23 +21.31
50m: 50.36
100m: 1:46.23
(55.87)
23 Kerstin Lundberg 2009 Skuru Idrottsklubb 1:47.14 +22.22
50m: 48.95
100m: 1:47.14
(58.19)
24 Tuva Holmer 2009 Stockholmspolisens IF SF 1:48.85 +23.93
50m: 51.56
100m: 1:48.85
(57.29)
25 Rebecca Palmqvist 2009 Tyresö Simsällskap 1:49.97 +25.05
50m: 49.76
100m: 1:49.97
(1:00.21)
26 Tennie Zezhen Wei 2009 Turebergs Simklubb 1:52.36 +27.44
50m: 54.04
100m: 1:52.36
(58.32)
27 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF SF 1:52.52 +27.60
50m: 51.62
100m: 1:52.52
(1:00.90)
28 Tilda Götesson-Scherman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:53.79 +28.87
50m: 52.74
100m: 1:53.79
(1:01.05)
29 Anna Klinkhardt Kinnman 2009 Täby Sim 1:57.90 +32.98
50m: 54.99
100m: 1:57.90
(1:02.91)
30 Freja Loberg Ek 2009 Väsby Simsällskap 1:59.23 +34.31
50m: 53.89
100m: 1:59.23
(1:05.34)
- Audrey Luo 2009 Väsby Simsällskap DSQ
- Moa De Geer 2009 Täby Sim DSQ
- Harper Smith 2009 Tyresö Simsällskap DSQ
- Stina Håkansson Bravell 2009 Skuru Idrottsklubb DNS
- Alisa Levashova 2009 Väsby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-12-04 11:26:44
2021-12-04 12:25:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amadeus Suhr 2009 Väsby Simsällskap 1:22.63
50m: 39.18
100m: 1:22.63
(43.45)
2 Albin Holmgren 2009 Täby Sim 1:26.22 +3.59
50m: 39.82
100m: 1:26.22
(46.40)
3 Erik Andrén 2009 Väsby Simsällskap 1:28.85 +6.22
50m: 41.18
100m: 1:28.85
(47.67)
4 Vasilis Maximilian Rosenqvist 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:31.17 +8.54
50m: 42.69
100m: 1:31.17
(48.48)
5 Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb 1:31.22 +8.59
50m: 41.78
100m: 1:31.22
(49.44)
6 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:32.06 +9.43
50m: 42.92
100m: 1:32.06
(49.14)
7 Erik Gröhn Singstedt 2009 Norrtälje Simklubb 1:34.80 +12.17
50m: 44.87
100m: 1:34.80
(49.93)
8 Arvid Larsson 2009 Täby Sim 1:34.96 +12.33
50m: 44.63
100m: 1:34.96
(50.33)
9 Erik Dalhielm 2009 Väsby Simsällskap 1:35.21 +12.58
50m: 45.32
100m: 1:35.21
(49.89)
10 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:37.25 +14.62
50m: 45.67
100m: 1:37.25
(51.58)
11 Frank Jilkén 2009 Danderyd Simklubb 1:39.57 +16.94
50m: 47.46
100m: 1:39.57
(52.11)
12 Oscar Smids 2009 Täby Sim 1:41.83 +19.20
50m: 47.50
100m: 1:41.83
(54.33)
13 Einar Rutberg 2009 Danderyd Simklubb 1:44.04 +21.41
50m: 49.43
100m: 1:44.04
(54.61)
14 Axel Sköld 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:44.25 +21.62
50m: 49.06
100m: 1:44.25
(55.19)
15 Malte Steinle 2009 Täby Sim 1:45.14 +22.51
50m: 48.31
100m: 1:45.14
(56.83)
16 Max Alsen 2009 Täby Sim 1:46.47 +23.84
50m: 51.35
100m: 1:46.47
(55.12)
17 Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim 1:48.50 +25.87
50m: 50.81
100m: 1:48.50
(57.69)
18 Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap 1:53.09 +30.46
50m: 50.31
100m: 1:53.09
(1:02.78)
19 Alexander Lindblå 2009 Tyresö Simsällskap 1:56.31 +33.68
50m: 53.81
100m: 1:56.31
(1:02.50)
20 Sixten De Wendel 2009 Stockholmspolisens IF SF 1:56.71 +34.08
50m: 53.36
100m: 1:56.71
(1:03.35)
- Lavie Tamir 2009 Täby Sim DSQ
- Filip Engberg Eriksson 2009 Täby Sim DSQ
- Jacob Grefberg 2009 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2021-12-04 11:36:17
2021-12-04 12:25:53 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021
Gren 11, 50m Bröstsim Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Michkat Abdi Bulhan 2012 Turebergs Simklubb 50.72
Julia Agervald 2012 Åkersberga Simsällskap 1:00.02
Lina Almayahi 2011 Väsby Simsällskap 46.71
Lilly Alsén 2013 Täby Sim DSQ
Sofie Arnö 2011 Turebergs Simklubb 59.77
Caroline Asplund 2011 Danderyd Simklubb 57.33
Elise Blom Persson 2012 Åkersberga Simsällskap 53.72
Wilma Brandberg 2011 Skuru Idrottsklubb 52.88
Vera Brickner 2012 Turebergs Simklubb 57.78
Cajsa Bååthe 2011 Åkersberga Simsällskap 58.62
Ebba Carlsvärd 2011 Tyresö Simsällskap 51.03
Freya Danko 2011 Åkersberga Simsällskap DSQ
Nellie Eiving 2011 Åkersberga Simsällskap 54.65
Julienne Falk 2011 Väsby Simsällskap 51.86
Ebba Färnqvist 2011 Solna Sundbyberg SS 04 54.22
Petra Hammes 2011 Solna Sundbyberg SS 04 57.84
vilma Holmer 2011 Älvsjö AIK Simförening 44.12
Alice Johansson Estmer 2011 Turebergs Simklubb 57.47
Matilda Kjellman 2011 Täby Sim DSQ
Rebecca Klinga 2013 Täby Sim DSQ
Wilma Kruskopf 2012 Åkersberga Simsällskap 1:04.73
Inara Lamb 2011 Turebergs Simklubb 59.99
Elvira Lidholm 2011 Tyresö Simsällskap 55.02
Alva Lund 2011 Turebergs Simklubb 58.06
Tilda Malmberg 2012 Täby Sim 59.91
Alina Marmol Åkersberga Simsällskap DSQ
Kei Matsushita 2011 Danderyd Simklubb 52.51
Aurora Menacho 2011 Väsby Simsällskap DSQ
Linnéa Milic 2011 Skuru Idrottsklubb 52.76
Sigrid Mueller 2011 Stockholmspolisens IF SF 48.17
Nova Nirling 2012 Norrtälje Simklubb 58.06
Saga Nordlander 2011 Turebergs Simklubb 56.43
Iveel Ochirbat 2011 Väsby Simsällskap DSQ
Isabelle Remming 2012 Åkersberga Simsällskap 1:00.23
Märta Samuelson 2011 Danderyd Simklubb 1:01.99
Blanka Schröder 2011 Skuru Idrottsklubb 50.96
Agnez Sjöström Salom 2011 Älvsjö AIK Simförening 50.91
Sofia Skoglund 2011 Tyresö Simsällskap 54.82
Alva Sparf 2013 Åkersberga Simsällskap 1:04.86
Ebba-Li Sparre 2013 Åkersberga Simsällskap 1:01.48
Livia Törnqvist 2011 Åkersberga Simsällskap 52.83
Lisa Vestin 2011 Tyresö Simsällskap 55.35
Amanda Wallman 2011 Tyresö Simsällskap 55.81
Julia Zettergren 2011 Stockholmspolisens IF SF DSQ
2021-12-04 12:26:22 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Leon Ahl Wiiand 2011 Väsby Simsällskap DSQ
Karl Ansara 2011 Solna Sundbyberg SS 04 48.56
Robin Aurich 2011 Täby Sim DSQ
Carl Björkholm 2011 Saltsjöbadens Idrottsförening DSQ
Victor Elander Uddhammar 2012 Täby Sim DSQ
Anton Eriksson 2011 Väsby Simsällskap 59.29
Viking Falkenbert 2011 Solna Sundbyberg SS 04 59.94
Philip Frisk Garcia 2011 Väsby Simsällskap 1:04.17
Erik Holkedahl 2011 Turebergs Simklubb 50.07
Eddie Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 1:00.62
Hugo Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 58.27
Axel Karlsson 2011 Väsby Simsällskap DSQ
Arnel Kaur 2011 Norrtälje Simklubb DSQ
Lowe Kopparberg 2011 Stockholmspolisens IF SF 55.78
Joel Myrnäs 2011 Danderyd Simklubb DSQ
Alexander Rylander 2011 Täby Sim 52.72
Juliuz Sjöström Salom 2013 Älvsjö AIK Simförening 1:09.67
Birger Säker 2011 Danderyd Simklubb 58.47
Melvin Törnqvist 2014 Åkersberga Simsällskap DNS
Erik Wei 2011 Turebergs Simklubb 52.90
Knut Wijk 2011 Turebergs Simklubb 57.71
Malte Österholm 2011 Väsby Simsällskap 59.54
2021-12-04 12:26:49 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021
Gren 13, 4x50m Medley Damer - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Turebergs Simklubb Mörtarna 10 3:21.18
Michkat Abdi Bulhan 2012 AB5612 48.48 48.48
Alice Johansson Estmer 2011 AL7011 58.75 1:47.23
Sofie Arnö 2011 AD9011 51.57 2:38.80
Vera Brickner 2012 AB4612 42.38 3:21.18
- Täby Sim Lag 1 10 DNS
Lilly Alsén 2013 AB3013
Tilda Malmberg 2012 AH8612
Matilda Kjellman 2011 AG8211
Rebecca Klinga 2013 AB3213
Grenen officiell:  2021-12-04 14:40:22
2021-12-04 14:40:36 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021
Gren 15, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF SF 1:16.04
50m: 34.31
100m: 1:16.04
(41.73)
2 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim 1:16.74 +0.70
50m: 35.22
100m: 1:16.74
(41.52)
3 Ellen Rosander 2009 Danderyd Simklubb 1:17.48 +1.44
50m: 36.01
100m: 1:17.48
(41.47)
4 Ellen Franzén 2009 Täby Sim 1:18.72 +2.68
50m: 35.57
100m: 1:18.72
(43.15)
5 Lily Dymling 2009 Täby Sim 1:20.85 +4.81
50m: 37.53
100m: 1:20.85
(43.32)
6 Ella Lundgren 2009 Väsby Simsällskap 1:21.02 +4.98
50m: 36.84
100m: 1:21.02
(44.18)
7 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb 1:21.27 +5.23
50m: 36.68
100m: 1:21.27
(44.59)
8 Alicia Melin 2009 Turebergs Simklubb 1:21.54 +5.50
50m: 40.19
100m: 1:21.54
(41.35)
9 Emma von Sydow 2009 Danderyd Simklubb 1:21.69 +5.65
50m: 38.52
100m: 1:21.69
(43.17)
10 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb 1:22.12 +6.08
50m: 38.22
100m: 1:22.12
(43.90)
11 Signe Backlund 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:23.07 +7.03
50m: 37.77
100m: 1:23.07
(45.30)
12 Isabelle Burström 2009 Danderyd Simklubb 1:26.05 +10.01
50m: 41.05
100m: 1:26.05
(45.00)
13 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 1:26.10 +10.06
50m: 42.12
100m: 1:26.10
(43.98)
14 Tilde Liljequist 2009 Väsby Simsällskap 1:26.76 +10.72
50m: 41.15
100m: 1:26.76
(45.61)
15 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb 1:27.26 +11.22
50m: 42.34
100m: 1:27.26
(44.92)
16 Viola Thulin 2009 Tyresö Simsällskap 1:28.06 +12.02
50m: 40.92
100m: 1:28.06
(47.14)
17 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:35.22 +19.18
50m: 45.48
100m: 1:35.22
(49.74)
18 Rishika Juneja 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:35.45 +19.41
50m: 45.92
100m: 1:35.45
(49.53)
19 Kerstin Lundberg 2009 Skuru Idrottsklubb 1:36.00 +19.96
50m: 43.72
100m: 1:36.00
(52.28)
20 Hedda Revsäter 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:36.01 +19.97
50m: 46.48
100m: 1:36.01
(49.53)
21 Vira Sarlin 2009 Norrtälje Simklubb 1:36.16 +20.12
50m: 45.99
100m: 1:36.16
(50.17)
22 Mathilda Orsi 2009 Stockholmspolisens IF SF 1:37.17 +21.13
50m: 44.57
100m: 1:37.17
(52.60)
23 Moa De Geer 2009 Täby Sim 1:37.96 +21.92
50m: 47.55
100m: 1:37.96
(50.41)
24 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:38.07 +22.03
50m: 47.80
100m: 1:38.07
(50.27)
25 Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb 1:39.18 +23.14
50m: 46.76
100m: 1:39.18
(52.42)
26 Elin Smeds 2009 Väsby Simsällskap 1:42.66 +26.62
50m: 48.84
100m: 1:42.66
(53.82)
27 Tilda Götesson-Scherman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:43.34 +27.30
50m: 49.23
100m: 1:43.34
(54.11)
28 Anna Klinkhardt Kinnman 2009 Täby Sim 1:44.17 +28.13
50m: 48.74
100m: 1:44.17
(55.43)
29 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF SF 1:45.41 +29.37
50m: 50.49
100m: 1:45.41
(54.92)
- Audrey Luo 2009 Väsby Simsällskap DSQ
- Freja Loberg Ek 2009 Väsby Simsällskap DSQ
- Matilda Ireby 2009 Tyresö Simsällskap DNF
- Elvira Karlstedt 2009 Älvsjö AIK Simförening DNS
Grenen officiell:  2021-12-04 14:54:43
2021-12-04 14:54:55 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document