2022-05-17   06:51:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Manse-cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere +0.67 332 31.38
Entry time: 31.64 (-0.26)
2 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere 271 33.57 +2.19
Entry time: 34.33 (-0.76)
3 Luukas Kallio 2005 TaTu Tampere +0.36 225 35.72 +4.34
Entry time: 37.38 (-1.66)
4 Pontus Pyykkö 2011 Uinti Tampere 107 45.68 +14.30
Entry time: 46.83 (-1.15)
5 Vertti Kaipio 2011 Uinti Tampere 62 54.92 +23.54
Laji virallinen: 28.11.2021 17.41.59
28-11-2021 17.42.08 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Emma Lähteenmäki 2004 Uinti Tampere +0.68 446 31.90
Entry time: 32.05 (-0.15)
2 Noora Pätiälä 2004 Uinti Tampere 388 33.42 +1.52
Entry time: 33.63 (-0.21)
3 Nelli Hietala 2007 TaTu Tampere 356 34.37 +2.47
Entry time: 33.60 (+0.77)
4 Tytti Soininen 2005 TaTu Tampere 325 35.44 +3.54
Entry time: 34.71 (+0.73)
5 Pihla Lehtivuori 2008 TaTu Tampere +0.67 277 37.40 +5.50
Entry time: 41.81 (-4.41)
6 Anni Lappalainen 2010 TaTu Tampere 242 39.12 +7.22
Entry time: 39.27 (-0.15)
7 Sanni Korhonen 2009 TaTu Tampere +0.84 203 41.47 +9.57
Entry time: 53.91 (-12.44)
8 Inari Rahtu 2011 Uinti Tampere 193 42.15 +10.25
Entry time: 43.09 (-0.94)
9 Miisa Yltävä 2008 TaTu Tampere 192 42.19 +10.29
10 Sanni Mäkelä 2010 Uinti Tampere 152 45.68 +13.78
11 Lumi Kotiniitty 2011 Uinti Tampere 89 54.53 +22.63
Entry time: 57.67 (-3.14)
- Kiona Amelia Inkilä 2004 Uinti Tampere DNS
- Venla Rajala 2008 TaTu Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 17.42.23
28-11-2021 17.42.26 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ferdinand Backman 2006 TaTu Tampere +0.77 324 1:20.50
Entry time: 1:22.08 (-1.58)
50m: 36.51
100m: 1:20.50
(43.99)
2 Oliver Gadd 2010 Uinti Tampere 200 1:34.48 +13.98
Entry time: 1:42.43 (-7.95)
50m: 44.56
100m: 1:34.48
(49.92)
3 Maxim Zuravljov 2009 TaTu Tampere 186 1:36.84 +16.34
Entry time: 1:36.69 (+0.15)
50m: 46.60
100m: 1:36.84
(50.24)
4 Atte Katajisto 2009 Uinti Tampere 185 1:37.09 +16.59
Entry time: 1:42.02 (-4.93)
50m: 45.97
100m: 1:37.09
(51.12)
5 Adam Bazhyna 2010 Uinti Tampere +0.76 176 1:38.57 +18.07
Entry time: 1:45.69 (-7.12)
50m: 47.17
100m: 1:38.57
(51.40)
6 Alex Isotalo 2009 Uinti Tampere 174 1:38.96 +18.46
Entry time: 1:39.16 (-0.20)
50m: 46.96
100m: 1:38.96
(52.00)
7 Alex Hamilton 2006 TaTu Tampere 171 1:39.69 +19.19
Entry time: 1:40.07 (-0.38)
50m: 46.03
100m: 1:39.69
(53.66)
8 Eino Bucktman 2009 TaTu Tampere 151 1:43.80 +23.30
Entry time: 1:53.61 (-9.81)
50m: 48.89
100m: 1:43.80
(54.91)
9 Elias From 2010 Uinti Tampere +0.74 148 1:44.47 +23.97
Entry time: 1:47.26 (-2.79)
50m: 49.89
100m: 1:44.47
(54.58)
- Angelo Kippola 2012 Uinti Tampere DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
- Justus Tikkanen 2010 TaTu Tampere DNS
- Sisu Toiva 2009 Uinti Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 17.43.52
28-11-2021 17.43.55 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ranja Ruotoistenmäki 2004 Uinti Tampere +0.72 425 1:22.89
Entry time: 1:23.11 (-0.22)
50m: 38.52
100m: 1:22.89
(44.37)
2 Ekaterina Burnevskaya 2009 TaTu Tampere 284 1:34.80 +11.91
Entry time: 1:38.16 (-3.36)
50m: 44.20
100m: 1:34.80
(50.60)
3 Emmi Oksanen 2009 TaTu Tampere 241 1:40.12 +17.23
Entry time: 1:41.34 (-1.22)
50m: 48.07
100m: 1:40.12
(52.05)
4 Ida Hamilton 2008 TaTu Tampere 218 1:43.49 +20.60
Entry time: 1:42.78 (+0.71)
50m: 48.77
100m: 1:43.49
(54.72)
5 Edith Råtts 2009 Uinti Tampere 216 1:43.92 +21.03
50m: 49.45
100m: 1:43.92
(54.47)
6 Kiia Väänänen 2010 Uinti Tampere 215 1:44.07 +21.18
Entry time: 1:41.29 (+2.78)
50m: 49.50
100m: 1:44.07
(54.57)
7 Saaga Hakala 2010 Uinti Tampere +0.85 200 1:46.58 +23.69
Entry time: 1:56.22 (-9.64)
50m: 51.07
100m: 1:46.58
(55.51)
8 Minja Kautto 2010 TaTu Tampere 195 1:47.47 +24.58
Entry time: 1:46.44 (+1.03)
50m: 50.26
100m: 1:47.47
(57.21)
9 Helmi Nikula 2008 TaTu Tampere +0.83 166 1:53.39 +30.50
Entry time: 1:55.08 (-1.69)
50m: 53.66
100m: 1:53.39
(59.73)
- Ruut Veihtola 2011 Uinti Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 17.48.30
28-11-2021 17.48.34 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Paul Sievers 2011 Uinti Tampere +0.71 118 45.18
Entry time: 45.58 (-0.40)
2 Lauri Saastamoinen 2011 Uinti Tampere +0.81 99 47.89 +2.71
Entry time: 48.71 (-0.82)
3 Akseli Vahila 2011 Uinti Tampere +0.90 90 49.54 +4.36
Entry time: 52.51 (-2.97)
4 Eljas Lahtinen 2011 Uinti Tampere +0.85 75 52.47 +7.29
Entry time: 52.52 (-0.05)
5 Ben Rossi 2012 Uinti Tampere +0.68 71 53.45 +8.27
Entry time: 59.37 (-5.92)
6 Aaro Wandén 2011 Uinti Tampere +0.79 67 54.60 +9.42
Entry time: 54.02 (+0.58)
7 Väinö Lehtelä 2011 Uinti Tampere +0.73 63 55.70 +10.52
Entry time: 52.40 (+3.30)
8 Aarne Lyytinen 2011 Uinti Tampere +0.80 62 55.95 +10.77
Entry time: 56.27 (-0.32)
9 Samuel Tarvainen 2010 Uinti Tampere 51 59.80 +14.62
Entry time: 55.16 (+4.64)
10 Rami Kolehmainen 2012 Uinti Tampere +0.82 51 59.91 +14.73
Entry time: 57.35 (+2.56)
- Rikhard laituri 2010 Uinti Tampere +0.48 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 28.11.2021 17.55.12
28-11-2021 17.55.17 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Salla Rantala 2004 Uinti Tampere +0.81 413 34.37
Entry time: 34.35 (+0.02)
2 Emilia Peuhkurinen 2005 Uinti Tampere +0.79 377 35.41 +1.04
Entry time: 35.61 (-0.20)
3 Chiara Kippola 2008 TaTu Tampere +0.79 315 37.59 +3.22
4 Minea Moisio 2009 TaTu Tampere +0.83 278 39.22 +4.85
Entry time: 39.60 (-0.38)
5 Olivia Saukko 2009 TaTu Tampere +0.77 277 39.26 +4.89
Entry time: 38.42 (+0.84)
6 Anni Lappalainen 2010 TaTu Tampere +0.79 270 39.58 +5.21
Entry time: 40.30 (-0.72)
7 Juuli Pulkkinen 2009 Uinti Tampere +0.87 174 45.80 +11.43
Entry time: 46.03 (-0.23)
8 Reetta Takalo 2012 Uinti Tampere +0.96 160 47.13 +12.76
Entry time: 46.22 (+0.91)
9 Emma Yli-Olli 2011 Uinti Tampere +0.75 137 49.61 +15.24
Entry time: 55.35 (-5.74)
10 Lumi-Maria Tuomas 2012 Uinti Tampere +0.68 123 51.36 +16.99
11 Darja Aleshkova 2012 Uinti Tampere +0.98 110 53.33 +18.96
12 Aada Hyssy 2013 Uinti Tampere +0.78 71 1:01.67 +27.30
13 Sonja Lång 2012 Uinti Tampere +0.64 66 1:03.11 +28.74
Entry time: 1:08.06 (-4.95)
- Lila Reiman 2007 TaTu Tampere DNS
- Eevi Hannus 2011 Uinti Tampere DNS
- Pihla Eerola 2012 Uinti Tampere DNS
- Senni Moisio 2013 Uinti Tampere DNS
- Kerttu Haapakari 2012 Uinti Tampere DNS
- Selja Penttinen 2011 Uinti Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 17.58.39
28-11-2021 17.58.58 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 7, 100m Vapaauinti Miehet  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Antti Toivonen 2003 Uinti Tampere +0.81 244 1:11.87
Entry time: 1:11.21 (+0.66)
50m: 34.59
100m: 1:11.87
(37.28)
2 Eemeli Varonen 2009 TaTu Tampere +0.72 226 1:13.76 +1.89
Entry time: 1:11.08 (+2.68)
50m: 34.95
100m: 1:13.76
(38.81)
3 Luka Heikkuri 2009 Uinti Tampere 225 1:13.81 +1.94
Entry time: 1:19.23 (-5.42)
50m: 34.40
100m: 1:13.81
(39.41)
4 Timi Niemi 2012 TaTu Tampere 187 1:18.51 +6.64
50m: 38.23
100m: 1:18.51
(40.28)
5 Valtteri Saukko 2010 TaTu Tampere 150 1:24.58 +12.71
Entry time: 1:25.43 (-0.85)
50m: 39.23
100m: 1:24.58
(45.35)
6 Noel Vainio 2010 Uinti Tampere 124 1:30.01 +18.14
Entry time: 1:29.46 (+0.55)
50m: 42.92
100m: 1:30.01
(47.09)
7 Sebastian Himanen 2010 Uinti Tampere +0.60 104 1:35.38 +23.51
50m: 44.47
100m: 1:35.38
(50.91)
8 Juho Heino 2010 Uinti Tampere 98 1:37.35 +25.48
Entry time: 1:40.43 (-3.08)
50m: 45.85
100m: 1:37.35
(51.50)
9 Rasmus Kautto 2009 TaTu Tampere +0.61 94 1:38.70 +26.83
Entry time: 1:35.43 (+3.27)
50m: 44.60
100m: 1:38.70
(54.10)
- Taneli Kotiranta 2010 Uinti Tampere DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Touko Hokkanen 2008 TaTu Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 18.02.31
28-11-2021 18.02.40 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 8, 100m Vapaauinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Iiris Myllymäki 2008 TaTu Tampere +0.87 458 1:05.16
Entry time: 1:07.07 (-1.91)
50m: 31.34
100m: 1:05.16
(33.82)
2 Noora Pätiälä 2004 Uinti Tampere 437 1:06.21 +1.05
Entry time: 1:08.15 (-1.94)
50m: 31.52
100m: 1:06.21
(34.69)
3 Lydia Arvola 2010 Uinti Tampere 283 1:16.47 +11.31
Entry time: 1:17.12 (-0.65)
50m: 36.97
100m: 1:16.47
(39.50)
4 Elea Sarkki 2010 TaTu Tampere 228 1:22.21 +17.05
Entry time: 1:29.35 (-7.14)
50m: 38.09
100m: 1:22.21
(44.12)
5 Inari Rahtu 2011 Uinti Tampere 200 1:25.87 +20.71
Entry time: 1:23.85 (+2.02)
50m: 38.68
100m: 1:25.87
(47.19)
6 Hertta Myllymäki 2010 TaTu Tampere +0.50 183 1:28.46 +23.30
Entry time: 1:31.56 (-3.10)
50m: 40.78
100m: 1:28.46
(47.68)
7 Maija Oikemus 2010 Uinti Tampere 167 1:31.22 +26.06
Entry time: 1:31.12 (+0.10)
50m: 41.69
100m: 1:31.22
(49.53)
Laji virallinen: 28.11.2021 18.07.08
28-11-2021 18.07.37 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 9, 200m Sekauinti Miehet  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tero Soukka 2007 TaTu Tampere +0.67 278 2:47.91
Entry time: 2:52.33 (-4.42)
50m: 34.30
100m: 1:19.26
(44.96)
150m: 2:06.35
(47.09)
200m: 2:47.91
(41.56)
2 Niklas Kallio 2007 TaTu Tampere 257 2:52.30 +4.39
50m: 35.89
100m: 1:19.51
(43.62)
150m: 2:13.29
(53.78)
200m: 2:52.30
(39.01)
3 Niilo Lappalainen 2011 TaTu Tampere 243 2:55.66 +7.75
50m: 39.68
100m: 1:25.70
(46.02)
150m: 2:15.58
(49.88)
200m: 2:55.66
(40.08)
4 Adam Bazhyna 2010 Uinti Tampere 205 3:05.86 +17.95
Entry time: 3:12.23 (-6.37)
50m: 42.36
100m: 1:30.80
(48.44)
150m: 2:27.24
(56.44)
200m: 3:05.86
(38.62)
5 Justus Uutela 2010 Uinti Tampere 166 3:19.34 +31.43
Entry time: 3:17.31 (+2.03)
50m: 48.95
100m: 1:37.71
(48.76)
150m: 2:33.71
(56.00)
200m: 3:19.34
(45.63)
6 Pontus Pyykkö 2011 Uinti Tampere +0.71 117 3:43.57 +55.66
Entry time: 3:47.04 (-3.47)
50m: 48.54
100m: 1:45.17
(56.63)
150m: 2:51.91
(1:06.74)
200m: 3:43.57
(51.66)
- Atte Katajisto 2009 Uinti Tampere DSQ
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti
- Alex Isotalo 2009 Uinti Tampere DSQ
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön/käänöken jälk.)
- Eeli Lehtinen 2009 Uinti Tampere DNS
- Eliel Grönroos 2009 Uinti Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 18.27.57
28-11-2021 18.27.59 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 10, 200m Sekauinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Salla Rantala 2004 Uinti Tampere +0.78 463 2:37.49
Entry time: 2:37.23 (+0.26)
50m: 35.94
100m: 1:14.80
(38.86)
150m: 2:01.08
(46.28)
200m: 2:37.49
(36.41)
2 Susanna Uitto 2004 Uinti Tampere 424 2:42.12 +4.63
Entry time: 2:42.90 (-0.78)
50m: 35.85
100m: 1:17.41
(41.56)
150m: 2:04.21
(46.80)
200m: 2:42.12
(37.91)
3 Pihla Lehtivuori 2008 TaTu Tampere 307 3:00.62 +23.13
Entry time: 3:08.00 (-7.38)
50m: 38.52
100m: 1:25.12
(46.60)
150m: 2:18.99
(53.87)
200m: 3:00.62
(41.63)
4 Alisa Välimaa 2010 Uinti Tampere 293 3:03.33 +25.84
Entry time: 3:08.29 (-4.96)
50m: 38.62
100m: 1:27.62
(49.00)
150m: 2:23.86
(56.24)
200m: 3:03.33
(39.47)
5 Sara Sadiqi 2007 TaTu Tampere +0.82 263 3:10.15 +32.66
50m: 41.16
100m: 1:27.96
(46.80)
150m: 2:24.58
(56.62)
200m: 3:10.15
(45.57)
6 Sanni Korhonen 2009 TaTu Tampere 258 3:11.24 +33.75
50m: 43.19
100m: 1:33.62
(50.43)
150m: 2:27.28
(53.66)
200m: 3:11.24
(43.96)
7 Sinna Leinonen 2011 Uinti Tampere 241 3:15.74 +38.25
Entry time: 3:28.77 (-13.03)
50m: 43.54
100m: 1:35.60
(52.06)
150m: 2:31.81
(56.21)
200m: 3:15.74
(43.93)
- Noora Ekman 2009 TaTu Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 18.29.26
28-11-2021 18.29.30 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 11, 50m Vapaauinti Miehet  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere +0.67 265 31.36
Entry time: 31.52 (-0.16)
2 Antti Toivonen 2003 Uinti Tampere +0.80 241 32.36 +1.00
Entry time: 32.51 (-0.15)
3 Niilo Lappalainen 2011 TaTu Tampere 219 33.43 +2.07
Entry time: 32.83 (+0.60)
4 Toivo Huilla 2010 TaTu Tampere 138 39.00 +7.64
Entry time: 39.06 (-0.06)
5 Eino Bucktman 2009 TaTu Tampere +0.70 125 40.31 +8.95
Entry time: 39.92 (+0.39)
6 Verneri Hietala 2009 TaTu Tampere +0.80 118 41.08 +9.72
Entry time: 42.46 (-1.38)
7 Sami Penttinen 2009 TaTu Tampere +0.73 112 41.71 +10.35
Entry time: 43.18 (-1.47)
8 Vertti Kaipio 2011 Uinti Tampere 108 42.28 +10.92
Entry time: 43.10 (-0.82)
9 Aku Kokkonen 2012 TaTu Tampere 102 43.06 +11.70
10 Eemeli Mustajärvi 2010 TaTu Tampere 100 43.30 +11.94
11 Juho Köntti 2010 TaTu Tampere 94 44.32 +12.96
12 Alvar Herckman 2011 TaTu Tampere +0.65 90 44.94 +13.58
13 Konsta Heinonen 2010 TaTu Tampere 82 46.27 +14.91
Entry time: 47.33 (-1.06)
14 Ivan Lukichev 2009 TaTu Tampere 71 48.56 +17.20
Entry time: 52.18 (-3.62)
15 Taito Huilla 2012 TaTu Tampere 70 48.78 +17.42
16 Mikael Rantaoja 2010 TaTu Tampere 64 50.26 +18.90
Entry time: 49.64 (+0.62)
- Eemeli Pennanen 2009 TaTu Tampere DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Luukas Lehtiö 2008 TaTu Tampere +0.89 DSQ
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä
- Sisu Toiva 2009 Uinti Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 18.33.13
28-11-2021 18.33.16 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 12, 50m Vapaauinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Melissa Virtanen 2004 Uinti Tampere +0.66 537 28.20
Entry time: 28.43 (-0.23)
2 Emilia Majuri 2001 Uinti Tampere 446 29.99 +1.79
Entry time: 30.05 (-0.06)
3 Emilia Peuhkurinen 2005 Uinti Tampere 410 30.86 +2.66
Entry time: 29.86 (+1.00)
4 Chiara Kippola 2008 TaTu Tampere 357 32.31 +4.11
Entry time: 32.49 (-0.18)
5 Olivia Saukko 2009 TaTu Tampere +0.61 322 33.43 +5.23
Entry time: 33.16 (+0.27)
6 Edith Råtts 2009 Uinti Tampere 209 38.63 +10.43
7 Minja Kautto 2010 TaTu Tampere +0.67 205 38.86 +10.66
Entry time: 39.07 (-0.21)
8 Deniz Aksu 2010 Uinti Tampere +0.77 204 38.92 +10.72
Entry time: 37.46 (+1.46)
9 Erin Kuukasjärvi 2011 TaTu Tampere 187 40.08 +11.88
Entry time: 40.70 (-0.62)
10 Saaga Hakala 2010 Uinti Tampere 185 40.22 +12.02
Entry time: 40.87 (-0.65)
11 Sani Kärkkäinen 2010 TaTu Tampere 151 42.97 +14.77
12 Minea Mannersuo 2011 TaTu Tampere 142 43.91 +15.71
Entry time: 42.44 (+1.47)
12 Emma Yli-Olli 2011 Uinti Tampere 142 43.91 +15.71
Entry time: 50.24 (-6.33)
14 Kerttu Repokorpi 2010 TaTu Tampere 140 44.13 +15.93
15 Iida-Sofia Keränen 2011 TaTu Tampere 138 44.30 +16.10
Entry time: 44.30 (=)
16 Isla Smeds 2010 TaTu Tampere 128 45.42 +17.22
17 Emma Hamilton 2010 TaTu Tampere 123 46.09 +17.89
Entry time: 44.45 (+1.64)
- Eevi Hannus 2011 Uinti Tampere DNS
- Eerika Lehtinen 2012 TaTu Tampere DNS
- Anna Hynönen 2006 Uinti Tampere DNS
- Noora Ekman 2009 TaTu Tampere DNS
- Lila Reiman 2007 TaTu Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 18.34.37
28-11-2021 18.34.41 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 13, 100m Selkäuinti Miehet  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere +0.77 254 1:16.28
Entry time: 1:21.69 (-5.41)
50m: 36.97
100m: 1:16.28
(39.31)
2 Ferdinand Backman 2006 TaTu Tampere +0.97 209 1:21.41 +5.13
Entry time: 1:31.64 (-10.23)
50m: 38.71
100m: 1:21.41
(42.70)
3 Tero Soukka 2007 TaTu Tampere +0.69 208 1:21.48 +5.20
50m: 38.54
100m: 1:21.48
(42.94)
4 Luukas Kallio 2005 TaTu Tampere +0.74 208 1:21.53 +5.25
Entry time: 1:24.15 (-2.62)
50m: 38.97
100m: 1:21.53
(42.56)
5 Eemeli Varonen 2009 TaTu Tampere +0.84 144 1:32.20 +15.92
Entry time: 1:26.42 (+5.78)
50m: 44.74
100m: 1:32.20
(47.46)
6 Juho Heino 2010 Uinti Tampere +0.80 126 1:36.35 +20.07
50m: 47.37
100m: 1:36.35
(48.98)
7 Valtteri Saukko 2010 TaTu Tampere +0.83 124 1:36.70 +20.42
Entry time: 1:36.47 (+0.23)
50m: 46.53
100m: 1:36.70
(50.17)
8 Angelo Kippola 2012 Uinti Tampere +0.76 122 1:37.42 +21.14
50m: 47.03
100m: 1:37.42
(50.39)
9 Noel Vainio 2010 Uinti Tampere 113 1:39.91 +23.63
50m: 50.06
100m: 1:39.91
(49.85)
10 Sebastian Himanen 2010 Uinti Tampere +0.85 109 1:41.12 +24.84
50m: 48.84
100m: 1:41.12
(52.28)
11 Elias From 2010 Uinti Tampere +0.64 104 1:42.55 +26.27
50m: 49.74
100m: 1:42.55
(52.81)
12 Verneri Hietala 2009 TaTu Tampere +0.81 87 1:48.97 +32.69
Entry time: 2:00.41 (-11.44)
50m: 51.87
100m: 1:48.97
(57.10)
13 Konsta Heinonen 2010 TaTu Tampere +0.81 79 1:52.59 +36.31
Entry time: 1:56.11 (-3.52)
50m: 55.55
100m: 1:52.59
(57.04)
14 Toivo Huilla 2010 TaTu Tampere +0.85 72 1:55.78 +39.50
50m: 56.42
100m: 1:55.78
(59.36)
15 Mikael Rantaoja 2010 TaTu Tampere +0.80 68 1:58.39 +42.11
Entry time: 1:51.62 (+6.77)
50m: 57.48
100m: 1:58.39
(1:00.91)
16 Sami Penttinen 2009 TaTu Tampere +0.73 66 1:59.54 +43.26
Entry time: 2:02.05 (-2.51)
50m: 56.94
100m: 1:59.54
(1:02.60)
17 Ivan Lukichev 2009 TaTu Tampere 48 2:12.18 +55.90
Entry time: 2:13.83 (-1.65)
50m: 1:05.23
100m: 2:12.18
(1:06.95)
- Eeli Lehtinen 2009 Uinti Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 18.41.04
28-11-2021 18.41.13 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 14, 100m Selkäuinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Enni Halttunen 2005 Uinti Tampere +0.73 332 1:19.22
Entry time: 1:23.04 (-3.82)
50m: 37.85
100m: 1:19.22
(41.37)
2 Iiris Myllymäki 2008 TaTu Tampere +0.80 317 1:20.47 +1.25
50m: 38.10
100m: 1:20.47
(42.37)
3 Nelli Hietala 2007 TaTu Tampere +0.86 288 1:23.03 +3.81
Entry time: 1:31.60 (-8.57)
50m: 39.72
100m: 1:23.03
(43.31)
4 Tytti Soininen 2005 TaTu Tampere +0.78 266 1:25.32 +6.10
Entry time: 1:28.24 (-2.92)
50m: 41.35
100m: 1:25.32
(43.97)
5 Emmi Oksanen 2009 TaTu Tampere +0.99 243 1:27.89 +8.67
Entry time: 1:38.16 (-10.27)
50m: 42.96
100m: 1:27.89
(44.93)
6 Sanni Mäkelä 2010 Uinti Tampere +0.85 222 1:30.63 +11.41
Entry time: 1:33.79 (-3.16)
50m: 43.47
100m: 1:30.63
(47.16)
7 Lilia Listenmaa 2010 Uinti Tampere +0.94 202 1:33.45 +14.23
Entry time: 1:38.16 (-4.71)
50m: 46.74
100m: 1:33.45
(46.71)
8 Kiti Jernström 2007 TaTu Tampere +0.93 192 1:35.11 +15.89
Entry time: 1:35.48 (-0.37)
50m: 46.88
100m: 1:35.11
(48.23)
9 Ekaterina Burnevskaya 2009 TaTu Tampere +0.95 184 1:36.50 +17.28
Entry time: 1:36.09 (+0.41)
50m: 47.34
100m: 1:36.50
(49.16)
10 Miisa Yltävä 2008 TaTu Tampere +0.87 153 1:42.45 +23.23
Entry time: 1:44.21 (-1.76)
50m: 48.98
100m: 1:42.45
(53.47)
11 Minea Mannersuo 2011 TaTu Tampere +0.80 134 1:47.02 +27.80
Entry time: 1:45.68 (+1.34)
50m: 1:46.98
100m: 1:47.02
(0.04)
12 Iida-Sofia Keränen 2011 TaTu Tampere +0.66 116 1:52.30 +33.08
Entry time: 1:55.80 (-3.50)
50m: 54.31
100m: 1:52.30
(57.99)
- Venla Rajala 2008 TaTu Tampere DNS
- Iita Helminen 2009 Uinti Tampere DNS
- Ruut Veihtola 2011 Uinti Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 18.51.43
28-11-2021 18.51.48 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 15, 50m Rintauinti Miehet  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Niklas Kallio 2007 TaTu Tampere +0.74 242 40.51
Entry time: 42.07 (-1.56)
2 Paul Sievers 2011 Uinti Tampere 112 52.35 +11.84
Entry time: 55.32 (-2.97)
3 Rasmus Kautto 2009 TaTu Tampere 102 53.90 +13.39
Entry time: 51.65 (+2.25)
- Taneli Kotiranta 2010 Uinti Tampere DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 28.11.2021 18.59.35
28-11-2021 18.59.40 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 16, 50m Rintauinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ranja Ruotoistenmäki 2004 Uinti Tampere +0.67 410 38.43
Entry time: 37.65 (+0.78)
2 Minea Moisio 2009 TaTu Tampere 383 39.32 +0.89
Entry time: 39.72 (-0.40)
3 Emma Lähteenmäki 2004 Uinti Tampere +0.54 382 39.35 +0.92
Entry time: 39.54 (-0.19)
4 Elea Sarkki 2010 TaTu Tampere 255 45.01 +6.58
Entry time: 45.06 (-0.05)
5 Sara Sadiqi 2007 TaTu Tampere 232 46.42 +7.99
Entry time: 45.68 (+0.74)
6 Sinna Leinonen 2011 Uinti Tampere 208 48.20 +9.77
Entry time: 46.52 (+1.68)
7 Emmi Lehtonen 2010 Uinti Tampere +0.65 204 48.48 +10.05
Entry time: 48.28 (+0.20)
8 Deniz Aksu 2010 Uinti Tampere +0.73 191 49.55 +11.12
Entry time: 49.64 (-0.09)
9 Erin Kuukasjärvi 2011 TaTu Tampere 151 53.56 +15.13
Entry time: 56.38 (-2.82)
- Elisa Leinonen 2010 Uinti Tampere DNS
- Selja Penttinen 2011 Uinti Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 18.59.54
28-11-2021 18.59.58 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 17, 100m Sekauinti Miehet  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
- Alex Hamilton 2006 TaTu Tampere DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Eemeli Pennanen 2009 TaTu Tampere DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Justus Tikkanen 2010 TaTu Tampere DNS
- Touko Hokkanen 2008 TaTu Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 18.59.28
28-11-2021 18.59.44 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 18, 100m Sekauinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Melissa Virtanen 2004 Uinti Tampere +0.67 521 1:10.19
Entry time: 1:10.39 (-0.20)
50m: 33.06
100m: 1:10.19
(37.13)
2 Ida Hamilton 2008 TaTu Tampere 238 1:31.16 +20.97
Entry time: 1:32.02 (-0.86)
50m: 42.31
100m: 1:31.16
(48.85)
3 Juuli Pulkkinen 2009 Uinti Tampere 232 1:31.94 +21.75
Entry time: 1:30.83 (+1.11)
50m: 43.94
100m: 1:31.94
(48.00)
4 Kiia Väänänen 2010 Uinti Tampere 199 1:36.65 +26.46
Entry time: 1:33.93 (+2.72)
50m: 46.33
100m: 1:36.65
(50.32)
5 Kiti Jernström 2007 TaTu Tampere 186 1:38.83 +28.64
Entry time: 1:36.98 (+1.85)
50m: 47.46
100m: 1:38.83
(51.37)
6 Helmi Nikula 2008 TaTu Tampere 163 1:43.39 +33.20
50m: 50.03
100m: 1:43.39
(53.36)
7 Hertta Myllymäki 2010 TaTu Tampere +0.56 160 1:44.02 +33.83
Entry time: 1:38.77 (+5.25)
50m: 48.39
100m: 1:44.02
(55.63)
8 Reetta Takalo 2012 Uinti Tampere 140 1:48.76 +38.57
Entry time: 1:56.11 (-7.35)
50m: 53.37
100m: 1:48.76
(55.39)
9 Maija Oikemus 2010 Uinti Tampere 136 1:49.66 +39.47
Entry time: 1:48.68 (+0.98)
50m: 52.14
100m: 1:49.66
(57.52)
10 Emma Hamilton 2010 TaTu Tampere +0.84 110 1:57.90 +47.71
Entry time: 1:50.48 (+7.42)
50m: 57.17
100m: 1:57.90
(1:00.73)
11 Lumi Kotiniitty 2011 Uinti Tampere 103 2:00.47 +50.28
Entry time: 1:56.57 (+3.90)
50m: 55.59
100m: 2:00.47
(1:04.88)
- Iita Helminen 2009 Uinti Tampere DNS
- Anna Hynönen 2006 Uinti Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 19.05.45
28-11-2021 19.05.49 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 19, 100m Perhosuinti Miehet  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Maxim Zuravljov 2009 TaTu Tampere +0.69 140 1:31.85
Entry time: 1:41.77 (-9.92)
50m: 41.26
100m: 1:31.85
(50.59)
2 Timi Niemi 2012 TaTu Tampere 97 1:43.66 +11.81
Entry time: 1:44.57 (-0.91)
50m: 47.19
100m: 1:43.66
(56.47)
3 Justus Uutela 2010 Uinti Tampere 94 1:44.77 +12.92
50m: 50.07
100m: 1:44.77
(54.70)
4 Oliver Gadd 2010 Uinti Tampere 92 1:45.70 +13.85
50m: 46.43
100m: 1:45.70
(59.27)
- Luka Heikkuri 2009 Uinti Tampere DSQ
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella
- Eliel Grönroos 2009 Uinti Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 19.09.01
28-11-2021 19.09.04 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere
Document
Tulokset
Manse-Cup
Paikka: Kalevan uintikeskus Järjestäjä: TaTU ja UiTA
Allas: 25m Päivämäärä: 28 11 2021 - 28 11 2021
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Enni Halttunen 2005 Uinti Tampere 388 1:14.81
Entry time: 1:17.59 (-2.78)
50m: 34.67
100m: 1:14.81
(40.14)
2 Susanna Uitto 2004 Uinti Tampere +0.73 359 1:16.77 +1.96
Entry time: 1:16.24 (+0.53)
50m: 35.70
100m: 1:16.77
(41.07)
3 Alisa Välimaa 2010 Uinti Tampere 212 1:31.47 +16.66
Entry time: 1:41.79 (-10.32)
50m: 42.07
100m: 1:31.47
(49.40)
4 Lydia Arvola 2010 Uinti Tampere 190 1:34.85 +20.04
Entry time: 1:39.27 (-4.42)
50m: 42.99
100m: 1:34.85
(51.86)
5 Emmi Lehtonen 2010 Uinti Tampere 149 1:43.00 +28.19
Entry time: 1:40.95 (+2.05)
50m: 46.02
100m: 1:43.00
(56.98)
6 Lilia Listenmaa 2010 Uinti Tampere 120 1:50.64 +35.83
50m: 48.86
100m: 1:50.64
(1:01.78)
- Elisa Leinonen 2010 Uinti Tampere DNS
Laji virallinen: 28.11.2021 19.09.08
28-11-2021 19.09.11 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner