Results for Vantaa Junior Meet 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Sunnuntai aamujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
05 03 2022 - 06 03 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti T13, T15, T17 13 and younger - Final |
|
|
IKM13 |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
487 |
2:36.75 |
|
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:34.73 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
428 |
2:43.64 |
+6.89 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:54.04 |
(-10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
379 |
2:50.38 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
375 |
2:50.91 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.90 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
373 |
2:51.28 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.43 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Iida Pahkala |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
369 |
2:51.86 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
369 |
2:51.86 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.27 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
364 |
2:52.74 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.78 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
346 |
2:55.55 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.87 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
346 |
2:55.65 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.72 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
339 |
2:56.84 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lumi Oura |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
336 |
2:57.34 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.73 |
(-8.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liisi Emilia Tuominen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
335 |
2:57.56 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.88 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veera Tawast |
2009 |
Simmis Grani |
|
332 |
2:58.02 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.30 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laurette Ella Eha |
2011 |
Ujumisklubi Briis |
|
324 |
2:59.54 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
318 |
3:00.65 |
+23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
310 |
3:02.09 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.79 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kertu Eliis Kangru |
2010 |
Aquamarine Spordiklubi |
|
305 |
3:03.17 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.34 |
(-7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Venni Niemi |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
301 |
3:04.04 |
+27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anniina Taipalus |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
298 |
3:04.65 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.06 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Krista Kaasinen |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
278 |
3:08.84 |
+32.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.81 |
(+8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofia Sundell |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
273 |
3:10.03 |
+33.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.63 |
(+5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vivian Oker-Blom |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
261 |
3:12.95 |
+36.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.33 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
245 |
3:16.93 |
+40.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.64 |
(+8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nadiia Kravchuk |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
225 |
3:22.53 |
+45.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.89 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Ranta |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
210 |
3:27.39 |
+50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amelie Hillers |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Emmi Sintonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/6/2022 10:42:40 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti T13, T15, T17 14-15 years - Final |
|
|
IKM13 |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
483 |
2:37.17 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:31.84 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
435 |
2:42.78 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.17 |
(+6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
407 |
2:46.36 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marja Anna Siimes |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
386 |
2:49.37 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.80 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
377 |
2:50.66 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.08 |
(+6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebekka Pihl |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
345 |
2:55.82 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liine Raantse |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
317 |
3:00.76 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.73 |
(+7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
316 |
3:01.08 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.47 |
(+11.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Reinikainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
282 |
3:07.94 |
+30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Haavisto |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
280 |
3:08.42 |
+31.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.36 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Kaisla Paalanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/6/2022 10:42:40 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti T13, T15, T17 16-17 years - Final |
|
|
IKM13 |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
2:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
499 |
2:35.42 |
|
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 2:27.34 |
(+8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
|
456 |
2:40.24 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.05 |
(+8.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
357 |
2:53.81 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.26 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaisla-Kerttu Parkkonen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
342 |
2:56.29 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.29 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/6/2022 10:42:40 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 10:46:58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|