Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregårdshallen |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. jan 2022 to 16. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
95 |
2:01.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.00 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
86 |
2:05.08 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-24.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
61 |
2:19.92 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-01-2022 11:07:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
253 |
1:27.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.42 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
189 |
1:36.39 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.99 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
182 |
1:37.51 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.92 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
169 |
1:40.01 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.22 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
162 |
1:41.31 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.42 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
158 |
1:42.32 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.06 |
(+6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
145 |
1:45.31 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.02 |
(-14.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
128 |
1:49.57 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.21 |
(-7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
125 |
1:50.48 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.60 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
121 |
1:51.81 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.22 |
(-18.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
119 |
1:52.50 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.77 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
114 |
1:54.04 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.92 |
(+6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
109 |
1:55.68 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.20 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
102 |
1:58.06 |
+30.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.70 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
96 |
2:00.47 |
+33.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-14.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
83 |
2:06.82 |
+39.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.79 |
(-18.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
72 |
2:12.85 |
+45.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.27 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
49 |
2:30.28 |
+1:02.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(+10.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-01-2022 11:07:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
431 |
1:13.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.25 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
429 |
1:13.37 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.13 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
411 |
1:14.42 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.63 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
363 |
1:17.51 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.90 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
284 |
1:24.17 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Schrøder |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
277 |
1:24.84 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.26 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
239 |
1:29.12 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.05 |
(-20.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Nielsen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
215 |
1:32.32 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.87 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
212 |
1:32.67 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.42 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
191 |
1:36.00 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.53 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
Ejadskilte hænder i mål |
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-01-2022 11:07:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
491 |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.38 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William S. Michaelsen |
2001 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
487 |
1:10.32 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.81 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
|
482 |
1:10.54 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
477 |
1:10.78 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.02 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Magnus Krievs |
2002 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
459 |
1:11.74 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.81 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
448 |
1:12.31 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.84 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
439 |
1:12.79 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.56 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
395 |
1:15.40 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.30 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
305 |
1:22.13 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
V/75m |
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-01-2022 11:07:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-01-2022 11:08.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|