Resultater for Brøndby Swim Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag den 15.1.2022
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregårdshallen |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. jan 2022 to 16. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
263 |
2:50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.26 |
(-39.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
228 |
2:59.23 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.59 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
184 |
3:12.46 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW7.6 EAH v125m |
|
|
|
|
- |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW6.2 svøm mave v75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2022 12:18:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
370 |
2:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.15 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
284 |
2:46.72 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.04 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Nielsen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
260 |
2:51.74 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.06 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
174 |
3:16.12 |
+43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2022 12:18:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
496 |
2:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.54 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
461 |
2:21.82 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.41 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
393 |
2:29.57 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.95 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2022 12:18:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2022 12:19.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|