Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Freestyle Women 1-12 år - Indledende |
|
|
SydCup |
56.49 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:21.68 |
|
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+1.10 |
|
1:25.40 |
+3.72 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.93 |
(-13.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Kjärsgaard |
2013 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+1.01 |
|
1:26.83 |
+5.15 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.07 |
(-6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilse Zuurman |
2011 |
ZPC Hoogeveen |
+0.80 |
|
1:29.99 |
+8.31 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.19 |
(-7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Rehse |
2011 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
+1.04 |
|
1:31.40 |
+9.72 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.09 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annemie Stina Thielemann |
2012 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.71 |
|
1:32.09 |
+10.41 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.37 |
(-10.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Elgaard Rohde |
2012 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
+0.97 |
|
1:34.45 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Estelle Milou Joost |
2013 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
|
|
1:37.04 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.97 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:38.45 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.67 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Syencha |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:39.70 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.33 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
+0.85 |
|
1:41.26 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.92 |
(+6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jennifer Nissen |
2013 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
|
|
1:41.31 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.55 |
(-18.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:43.15 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.40 |
(-29.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Gydesen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.15 |
|
1:43.29 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.60 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rieke Friedrichs |
2013 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
|
|
1:56.86 |
+35.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.00 |
(-14.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Jasmand Pedrosa |
2013 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.77 |
|
2:04.06 |
+42.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.18 |
(+6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathea Themann |
2013 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
+1.11 |
|
2:04.09 |
+42.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.06 |
(-12.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Wennick |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.37 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Starting before st. si |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12-11-2022 10:48:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Freestyle Women 13-14 år - Indledende |
|
|
SydCup |
56.49 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emiliia Pyzhyk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.75 |
|
1:01.83 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.17 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fenna Westerneng |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.78 |
|
1:02.73 |
+0.90 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.85 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nienke Koster |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
|
1:03.68 |
+1.85 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.07 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederike Marleen Robbes |
2009 |
TSB Flensburg v. 1865 |
+0.70 |
|
1:06.68 |
+4.85 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.50 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
+0.82 |
|
1:06.86 |
+5.03 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.79 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karlijn Siderius |
2009 |
DWK |
+0.81 |
|
1:07.70 |
+5.87 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.76 |
|
1:07.99 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.86 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lene Thielemann |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.65 |
|
1:09.00 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:09.79 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
|
|
1:10.17 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.23 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
+0.74 |
|
1:10.21 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lili Oosting |
2009 |
DWK |
+0.81 |
|
1:10.40 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.65 |
(-6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:11.48 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.92 |
|
1:11.61 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.35 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:12.73 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:14.54 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.39 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:14.70 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.47 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.82 |
|
1:14.74 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.65 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Yara Wegman |
2009 |
DWK |
+0.80 |
|
1:16.41 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.95 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Merle Friedrichs |
2010 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
+0.84 |
|
1:17.03 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.75 |
(-14.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
+0.93 |
|
1:17.16 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.58 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:18.46 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.35 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:19.22 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.53 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
+0.93 |
|
1:20.84 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.51 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:24.19 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.29 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andrea Kiel Hansen |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
1:28.12 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.82 |
(-6.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lea Knudsgaard |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:28.67 |
+26.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.53 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linea Themann |
2009 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
+0.94 |
|
1:31.59 |
+29.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-13.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jolijn Burgwal |
2009 |
DWK |
+0.85 |
|
1:31.70 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.80 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Steffanie Gydesen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.16 |
|
1:41.70 |
+39.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.31 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Hirsch |
2010 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+1.06 |
|
1:45.12 |
+43.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.00 |
(-13.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mia Mailyn Mohrdieck |
2010 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
|
|
1:54.28 |
+52.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.15 |
(-16.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nicoline Lund |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.71 |
|
1:57.53 |
+55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thilde Tüchsen |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
starting before st. si |
|
|
|
|
- |
|
Sonila Ramadani |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siff Weitemeyer |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12-11-2022 10:48:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Freestyle Women 15-17 år - Indledende |
|
|
SydCup |
56.49 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dachen Haaijer |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
|
1:00.47 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.35 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
|
1:02.15 |
+1.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.78 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.81 |
|
1:02.34 |
+1.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.42 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.86 |
|
1:02.55 |
+2.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.22 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
|
1:02.75 |
+2.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.34 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
|
1:03.24 |
+2.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:03.41 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.87 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.77 |
|
1:03.61 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.26 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:04.54 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.46 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
|
1:04.68 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.56 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Imre Bouwland |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.81 |
|
1:04.92 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.81 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Vos |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
|
|
1:05.08 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.51 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marieke Koekoek |
2006 |
DWK |
+0.80 |
|
1:05.17 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.88 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.36 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.85 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
TSB Flensburg v. 1865 |
+0.77 |
|
1:05.38 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.80 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
|
1:05.81 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
|
1:06.14 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.59 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
|
1:06.31 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.71 |
|
1:06.44 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Volkers |
2008 |
DWK |
|
|
1:07.31 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.13 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Esmee Tuuk |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.87 |
|
1:07.78 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.76 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
|
1:08.14 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Helena Bett Andersen |
2007 |
Frem Odense |
|
|
1:08.38 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.66 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Beeke Petrow |
2006 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
+0.77 |
|
1:08.46 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:09.17 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.48 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.85 |
|
1:09.40 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isa Kerpels |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.88 |
|
1:09.56 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.82 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karoline Poder Kristensen |
2007 |
Vejen Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:10.92 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.20 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alexia Stephanides |
2006 |
TSB Flensburg v. 1865 |
+0.70 |
|
1:11.05 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.10 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
|
1:11.86 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.36 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Delia Nainzadeh |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.92 |
|
1:11.93 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.88 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
|
|
1:11.97 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maja Germansen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:12.03 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
+0.73 |
|
1:12.41 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.94 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Myrthe Rijpma |
2008 |
DWK |
+0.75 |
|
1:12.44 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Yanou Vaessen |
2006 |
DWK |
+0.76 |
|
1:12.64 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:12.72 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.53 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Kristine Hansen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
|
1:12.88 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.55 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Frem Odense |
+0.75 |
|
1:13.90 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.94 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
+0.78 |
|
1:14.70 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.43 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Julie Holmgaard Hansen |
2008 |
Nord-Als Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:14.74 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.63 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
Frem Odense |
+0.71 |
|
1:14.85 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.03 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:15.64 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.05 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Andrea Kargo |
2008 |
Vejen Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:17.40 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Nicoline H. Ridings |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:23.51 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.18 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Freya Kofoed Lökkegaard |
2007 |
Vejen Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:24.54 |
+24.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.25 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Vesterskov Hansen |
2008 |
Vejen Svømmeklub |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Starting before st. si |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12-11-2022 10:48:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Freestyle Women 18-123 år - Indledende |
|
|
SydCup |
56.49 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
|
|
1:00.23 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.83 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inge Koekoek |
2004 |
DWK |
+0.64 |
|
1:01.10 |
+0.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.27 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
DWK |
|
|
1:01.67 |
+1.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.19 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.80 |
|
1:02.35 |
+2.12 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.65 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.86 |
|
1:02.57 |
+2.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.59 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louisa Obermark |
2002 |
TSB Flensburg v. 1865 |
|
|
1:02.63 |
+2.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
|
1:03.02 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.51 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cathy Milena Heuber |
2005 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.73 |
|
1:03.84 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jana Porath |
2005 |
TSB Flensburg v. 1865 |
+0.93 |
|
1:05.33 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.66 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anoeska Kraats |
1997 |
DWK |
|
|
1:05.76 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.80 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
+0.80 |
|
1:11.13 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.98 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lara Kristin Führer |
2004 |
MTV von 1860 e.V. Heide |
+0.82 |
|
1:12.13 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.83 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilie Egemose Gregersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:12.57 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.45 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.96 |
|
1:58.78 |
+58.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.64 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12-11-2022 10:48:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-11-12 10:48:28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|