Resultater for Sigma Cup 2021 - Blovstrød
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. dec 2021 to 5. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 100m Rygsvømning Damer 11-12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
370 |
1:16.45 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
286 |
1:23.23 |
+6.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
278 |
1:24.03 |
+7.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
261 |
1:25.85 |
+9.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
257 |
1:26.27 |
+9.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
253 |
1:26.70 |
+10.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
246 |
1:27.49 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
240 |
1:28.21 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
214 |
1:31.65 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Heiberg Drengsgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
201 |
1:33.63 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
201 |
1:33.69 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
196 |
1:34.43 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
196 |
1:34.44 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
175 |
1:38.08 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebekka Kirkeskov-Frederikse |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
164 |
1:40.22 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
158 |
1:41.37 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Maaslet |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
141 |
1:45.29 |
+28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Terese Bergman Larsen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
109 |
1:54.56 |
+38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dagmar Legardh Lindblad |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
97 |
1:59.06 |
+42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Eilersen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
82 |
2:06.12 |
+49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Christensen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12/5/2021 10:18:24 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-12-2021 11:21.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|