Results for Höstsimiaden 2021, Karlstad
Below are all results from the competition shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x100m Frisim Mixed 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Örebro Simallians Mixed |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Iris Petersson |
2009 |
AO0609 |
|
2:39.30 |
3:16.14 |
|
|
|
3:16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
AL0309 |
|
1:26.48 |
2:12.61 |
|
|
|
5:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Laila Pietsch |
2010 |
AB1410 |
|
5:28.75 |
5:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Måns Eriksson |
2009 |
AD1109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Örebro Simallians lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:57.68 |
+28.93 |
|
|
|
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
AM7110 |
|
2:41.57 |
3:23.12 |
|
|
|
3:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
AB3811 |
|
48.87 |
1:36.74 |
|
|
|
4:59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aaron Fadl |
2009 |
AZ2709 |
|
57.82 |
4:59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleonora Christensen |
2010 |
AT6610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karlstads Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
6:06.60 |
+37.85 |
|
|
|
|
Jakob Stjernlöf |
2009 |
AV5709 |
|
3:14.48 |
3:55.06 |
|
|
|
3:55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Erica Berglund |
2010 |
|
|
46.37 |
1:24.17 |
|
|
|
5:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Lea Hultqvist |
2009 |
AO5809 |
|
47.37 |
5:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Sjöblom |
2009 |
AY4509 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 10:37:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:37:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4x50m Frisim Mixed 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Karlstads Simsällskap |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
AB4211 |
|
32.11 |
|
|
|
|
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Walter Wåhlén |
2012 |
AC9312 |
|
43.53 |
|
|
|
|
1:15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Solli |
2013 |
AA8913 |
|
1:51.37 |
|
|
|
|
3:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hellyer |
2012 |
AE3012 |
|
3:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 10:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:37:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Flickor 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
330 |
1:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Hultqvist |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
149 |
1:43.38 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Kyhlberg |
2009 |
Örebro Simallians |
|
117 |
1:52.22 |
+32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Kustmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 10:37:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:38:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Emmesjö |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
229 |
1:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
197 |
1:23.93 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
|
122 |
1:38.42 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
|
114 |
1:40.55 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Måns Eriksson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
108 |
1:42.60 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaron Fadl |
2009 |
Örebro Simallians |
|
69 |
1:58.75 |
+38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Eriksson |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 10:38:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:38:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
237 |
39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
|
223 |
40.15 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erica Berglund |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
60 |
1:02.20 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 10:38:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:38:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
Örebro Simallians |
|
187 |
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Denis Olsson |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 10:39:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:40:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
196 |
44.19 |
|
|
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
344 |
36.63 |
|
|
|
|
|
|
Enya Edwall |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
131 |
50.43 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Hellyer |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
Örebro Simallians |
|
117 |
52.43 |
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
|
142 |
49.17 |
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
Örebro Simallians |
|
161 |
47.13 |
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
Örebro Simallians |
|
195 |
44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:40:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Axel Solli |
2013 |
Karlstads Simsällskap |
|
30 |
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
Walter Wåhlén |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 10:40:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Flickor 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Kyhlberg |
2009 |
Örebro Simallians |
|
107 |
3:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:00:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:00:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Pojkar 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
270 |
2:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
|
144 |
3:09.20 |
+35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Måns Eriksson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
126 |
3:17.74 |
+44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
|
124 |
3:18.75 |
+45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaron Fadl |
2009 |
Örebro Simallians |
|
120 |
3:21.34 |
+47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:00:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:00:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Frisim Flickor 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lo Sjöbom |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
310 |
33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
|
304 |
34.10 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
275 |
35.22 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Sandberg |
2010 |
Örebro Simallians |
|
232 |
37.29 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Pettersson |
2010 |
Örebro Simallians |
|
213 |
38.39 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Rudsberg |
2010 |
Örebro Simallians |
|
131 |
45.05 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erica Berglund |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
120 |
46.43 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eleonora Christensen |
2010 |
Örebro Simallians |
|
100 |
49.32 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:13:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:13:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Frisim Pojkar 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
Örebro Simallians |
|
259 |
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Mulikov |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
165 |
36.89 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Denis Olsson |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:13:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:13:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Medley Flickor 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
197 |
1:37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
338 |
1:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
|
151 |
1:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
Örebro Simallians |
|
140 |
1:48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
Örebro Simallians |
|
176 |
1:40.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:14:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Pojkar 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Walter Wåhlén |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:14:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
283 |
1:34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Hultqvist |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
167 |
1:53.06 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Kustmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:33:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:34:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Pojkar 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Emmesjö |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
209 |
1:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Stjernlöf |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
204 |
1:34.36 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
197 |
1:35.56 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaron Fadl |
2009 |
Örebro Simallians |
|
168 |
1:40.65 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Eriksson |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
106 |
1:57.20 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
|
94 |
2:02.00 |
+28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Måns Eriksson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
82 |
2:07.70 |
+34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:36:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:36:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Ryggsim Flickor 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
269 |
39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
|
263 |
40.06 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lo Sjöbom |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
236 |
41.50 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Sandberg |
2010 |
Örebro Simallians |
|
212 |
43.02 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Pettersson |
2010 |
Örebro Simallians |
|
191 |
44.51 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Rudsberg |
2010 |
Örebro Simallians |
|
118 |
52.28 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eleonora Christensen |
2010 |
Örebro Simallians |
|
104 |
54.45 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erica Berglund |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:36:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:36:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Pojkar 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
Örebro Simallians |
|
189 |
38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Mulikov |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
114 |
45.70 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Denis Olsson |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:37:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:37:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4x50m Medley Flickor 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Örebro Simallians Flickor lag 1 |
10 |
|
|
|
145 |
|
|
3:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
AB4011 |
|
48.89 |
|
|
|
|
48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
AB7211 |
|
58.92 |
|
|
|
|
1:47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
AB3811 |
|
39.75 |
|
|
|
|
2:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
AE6812 |
|
47.31 |
|
|
|
|
3:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karlstads Simsällskap |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
AJ4211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hellyer |
2012 |
AE3012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
AB4211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
AE2812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:44:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:44:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x50m Medley Flickor 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Örebro Simallians flickor lag 1 |
12 |
|
|
|
177 |
|
|
3:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Pettersson |
2010 |
AJ2010 |
|
46.14 |
|
|
|
|
46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Eleonora Christensen |
2010 |
AT6610 |
|
53.84 |
|
|
|
|
1:39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Iris Petersson |
2009 |
AO0609 |
|
35.41 |
|
|
|
|
2:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Kyhlberg |
2009 |
BC3409 |
|
46.95 |
|
|
|
|
3:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Örebro Simallians flickor lag 2 |
11 |
|
|
|
153 |
|
|
3:11.23 |
+8.89 |
|
|
|
|
Emma Sandberg |
2010 |
AL8210 |
|
45.00 |
|
|
|
|
45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Rudsberg |
2010 |
AW9810 |
|
1:45.03 |
|
|
|
|
2:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laila Pietsch |
2010 |
AB1410 |
|
41.20 |
|
|
|
|
3:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enya Edwall |
2012 |
AA9812 |
|
3:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karlstads Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Lo Sjöbom |
2010 |
AB1210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erica Berglund |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Kustmark |
2009 |
AX3809 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Hultqvist |
2009 |
AO5809 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:54:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:54:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4x50m Medley Pojkar 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Karlstads Simsällskap |
12 |
|
|
|
138 |
|
|
2:54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
William Emmesjö |
2009 |
AW2309 |
|
1:22.03 |
|
|
|
|
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Stjernlöf |
2009 |
AV5709 |
|
56.53 |
|
|
|
|
2:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Adam Eriksson |
2009 |
BA6309 |
|
2:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Sjöblom |
2009 |
AY4509 |
|
2:54.83 |
|
|
|
|
2:54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Örebro Simallians pojkar lag 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
AL0309 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aaron Fadl |
2009 |
AZ2709 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
AM7110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Måns Eriksson |
2009 |
AD1109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:54:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 11:54:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 4x50m Medley Mixed 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Karlstads Simsällskap |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Philip Noremalm |
2011 |
AG0111 |
|
55.73 |
|
|
|
|
55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
AE2812 |
|
1:01.03 |
|
|
|
|
1:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
AB4211 |
|
37.66 |
|
|
|
|
2:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Solli |
2013 |
AA8913 |
|
1:02.58 |
|
|
|
|
3:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 15:24:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:24:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 4x100m Medley Mixed 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Örebro Simallians Mixed |
12 |
|
|
|
|
|
|
6:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Iris Petersson |
2009 |
AO0609 |
|
37.16 |
1:18.97 |
|
|
|
1:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Aaron Fadl |
2009 |
AZ2709 |
|
49.20 |
1:44.66 |
|
|
|
3:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
AM7110 |
|
41.84 |
1:30.77 |
|
|
|
4:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
AB3811 |
|
41.66 |
1:30.72 |
|
|
|
6:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karlstads Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
6:23.73 |
+18.61 |
|
|
|
|
Lo Sjöbom |
2010 |
AB1210 |
|
44.75 |
1:31.50 |
|
|
|
1:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Stjernlöf |
2009 |
AV5709 |
|
45.86 |
1:36.70 |
|
|
|
3:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Emmesjö |
2009 |
AW2309 |
|
45.10 |
2:27.41 |
|
|
|
5:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Hultqvist |
2009 |
AO5809 |
|
48.12 |
5:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Örebro Simallians lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
6:40.58 |
+35.46 |
|
|
|
|
Måns Eriksson |
2009 |
AD1109 |
|
52.65 |
1:47.14 |
|
|
|
1:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sandberg |
2010 |
AL8210 |
|
48.25 |
1:46.32 |
|
|
|
3:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Laila Pietsch |
2010 |
AB1410 |
|
43.79 |
2:18.67 |
|
|
|
5:52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
AL0309 |
|
48.45 |
5:52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 15:24:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:24:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 25m Fjärilsim Flickor 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
20.45 |
|
|
|
|
|
|
Lina Bergström |
2011 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
22.88 |
|
|
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
16.34 |
|
|
|
|
|
|
Enya Edwall |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
26.84 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
27.33 |
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
26.89 |
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
23.10 |
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
21.66 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Tavemark Toutin |
2013 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
32.89 |
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:25:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 25m Fjärilsim Pojkar 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Charlie Laage |
2013 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Axel Solli |
2013 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:25:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Frisim Flickor 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
364 |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Kustmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
203 |
1:25.48 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lea Hultqvist |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
186 |
1:28.01 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Kyhlberg |
2009 |
Örebro Simallians |
|
98 |
1:48.99 |
+38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 15:34:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:34:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Frisim Pojkar 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
213 |
1:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Emmesjö |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
171 |
1:20.84 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesper Sjöblom |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
152 |
1:24.04 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Stjernlöf |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
140 |
1:26.51 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
|
129 |
1:28.75 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
|
123 |
1:30.17 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Måns Eriksson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
118 |
1:31.58 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaron Fadl |
2009 |
Örebro Simallians |
|
111 |
1:33.28 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Eriksson |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
92 |
1:39.52 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 15:35:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:35:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Medley Flickor 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
250 |
1:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
|
232 |
1:31.92 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Pettersson |
2010 |
Örebro Simallians |
|
185 |
1:39.02 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eleonora Christensen |
2010 |
Örebro Simallians |
|
114 |
1:56.28 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erica Berglund |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 15:35:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:35:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Pojkar 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
Örebro Simallians |
|
202 |
1:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Mulikov |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
112 |
1:44.17 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 15:35:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:35:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Bröstsim Flickor 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
193 |
49.38 |
|
|
|
|
|
|
Lina Bergström |
2011 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
148 |
53.99 |
|
|
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
310 |
42.18 |
|
|
|
|
|
|
Enya Edwall |
2012 |
Örebro Simallians |
|
200 |
48.79 |
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
93 |
1:02.85 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Matilda Hellyer |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
62 |
1:12.15 |
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
|
167 |
51.77 |
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
Örebro Simallians |
|
161 |
52.43 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Tavemark Toutin |
2013 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
Örebro Simallians |
|
177 |
50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:53:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Bröstsim Pojkar 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Charlie Laage |
2013 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Philip Noremalm |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
71 |
1:00.95 |
|
|
|
|
|
|
Axel Solli |
2013 |
Karlstads Simsällskap |
|
37 |
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:53:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Medley Flickor 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
317 |
1:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Hultqvist |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
162 |
1:43.62 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 16:05:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:05:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Medley Pojkar 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
248 |
1:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Sjöblom |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
147 |
1:35.09 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
|
113 |
1:43.68 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Måns Eriksson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
92 |
1:51.22 |
+31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aaron Fadl |
2009 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 16:05:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:05:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Bröstsim Flickor 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
|
214 |
47.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Sandberg |
2010 |
Örebro Simallians |
|
213 |
47.77 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
206 |
48.29 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lo Sjöbom |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
178 |
50.75 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eleonora Christensen |
2010 |
Örebro Simallians |
|
126 |
56.93 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erica Berglund |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
110 |
59.43 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Rudsberg |
2010 |
Örebro Simallians |
|
90 |
1:03.72 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Pettersson |
2010 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 16:05:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:05:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Bröstsim Pojkar 11 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
Örebro Simallians |
|
193 |
43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Mulikov |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
99 |
54.40 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Denis Olsson |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
86 |
57.17 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melvin Norebrink |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 16:06:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:06:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Frisim Flickor 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
199 |
39.21 |
|
|
|
|
|
|
Lina Bergström |
2011 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
167 |
41.61 |
|
|
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
355 |
32.36 |
|
|
|
|
|
|
Enya Edwall |
2012 |
Örebro Simallians |
|
170 |
41.34 |
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
101 |
49.14 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
85 |
52.01 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Hellyer |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
53 |
1:00.85 |
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
Örebro Simallians |
|
106 |
48.35 |
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
|
141 |
44.03 |
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
Örebro Simallians |
|
166 |
41.71 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Tavemark Toutin |
2013 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
64 |
57.30 |
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
Örebro Simallians |
|
190 |
39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:24:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Frisim Pojkar 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Charlie Laage |
2013 |
Karlstads Simsällskap |
|
45 |
56.66 |
|
|
|
|
|
|
Philip Noremalm |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
67 |
49.75 |
|
|
|
|
|
|
Axel Solli |
2013 |
Karlstads Simsällskap |
|
37 |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:24:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Fjärilsim Flickor 12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
299 |
36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Kustmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
201 |
41.59 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lea Hultqvist |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
97 |
53.01 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 16:24:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:24:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 4x50m Frisim Flickor 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Örebro Simallians Flickor lag 1 |
10 |
|
|
|
171 |
|
|
2:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
AB3811 |
|
39.15 |
|
|
|
|
39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Enya Edwall |
2012 |
AA9812 |
|
41.57 |
|
|
|
|
1:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
AB7211 |
|
43.55 |
|
|
|
|
2:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
AB4011 |
|
44.75 |
|
|
|
|
2:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karlstads Simsällskap |
10 |
|
|
|
112 |
|
|
3:14.35 |
+25.33 |
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
AB4211 |
|
32.77 |
|
|
|
|
32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
AJ4211 |
|
47.94 |
|
|
|
|
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
AE2812 |
|
52.57 |
|
|
|
|
2:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hellyer |
2012 |
AE3012 |
|
1:01.07 |
|
|
|
|
3:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 16:35:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:35:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 4x50m Frisim Flickor 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Örebro Simallians flickor lag 1 |
12 |
|
|
|
254 |
|
|
2:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Iris Petersson |
2009 |
AO0609 |
|
32.80 |
|
|
|
|
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sandberg |
2010 |
AL8210 |
|
38.63 |
|
|
|
|
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Pettersson |
2010 |
AJ2010 |
|
40.16 |
|
|
|
|
1:51.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laila Pietsch |
2010 |
AB1410 |
|
36.52 |
|
|
|
|
2:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karlstads Simsällskap |
12 |
|
|
|
205 |
|
|
2:39.16 |
+11.05 |
|
|
|
|
Thea Kustmark |
2009 |
AX3809 |
|
39.76 |
|
|
|
|
39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erica Berglund |
2010 |
|
|
47.61 |
|
|
|
|
1:27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lo Sjöbom |
2010 |
AB1210 |
|
33.86 |
|
|
|
|
2:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Hultqvist |
2009 |
AO5809 |
|
37.93 |
|
|
|
|
2:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Örebro Simallians lag 2 |
12 |
|
|
|
96 |
|
|
3:25.06 |
+56.95 |
|
|
|
|
Signe Rudsberg |
2010 |
AW9810 |
|
55.00 |
|
|
|
|
55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Eleonora Christensen |
2010 |
AT6610 |
|
50.44 |
|
|
|
|
1:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Kyhlberg |
2009 |
BC3409 |
|
1:39.62 |
|
|
|
|
3:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
AE6812 |
|
3:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 16:35:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:35:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundsta badhus |
Arrangör: |
Karlstads SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 4x50m Frisim Pojkar 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Örebro Simallians pojkar lag 1 |
12 |
|
|
|
150 |
|
|
2:33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
AM7110 |
|
32.21 |
|
|
|
|
32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Aaron Fadl |
2009 |
AZ2709 |
|
40.95 |
|
|
|
|
1:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
AL0309 |
|
40.16 |
|
|
|
|
1:53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Måns Eriksson |
2009 |
AD1109 |
|
40.54 |
|
|
|
|
2:33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karlstads Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Stjernlöf |
2009 |
AV5709 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denis Olsson |
2010 |
AO8510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Emmesjö |
2009 |
AW2309 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Sjöblom |
2009 |
AY4509 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 16:39:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:39:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|