2022-08-15   05:14:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for RSK International 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit - lørdag

Document
Resultater
RSK International 2021
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 27. nov  2021 to 28. nov  2021
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan R. S. Pedersen 2011 H2Odense 1:50.79
50m: 50.14
100m: 1:50.79
(1:00.65)
- Oskar Thompson 2011 Svømmeklubben Sønderborg DSQ
Ej samtid. berør. v. 75m
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub 1:34.95
50m: 44.04
100m: 1:34.95
(50.91)
2 Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub 1:54.01 +19.06
50m: 53.33
100m: 1:54.01
(1:00.68)
3 Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 2:01.86 +26.91
50m: 58.33
100m: 2:01.86
(1:03.53)
4 Oliver Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 2:02.20 +27.25
50m: 57.30
100m: 2:02.20
(1:04.90)
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Danilo Vaarning 2009 Nyborg Svømmeklub 1:30.97
100m: 1:30.97
(1:30.97)
2 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 1:38.21 +7.24
50m: 46.47
100m: 1:38.21
(51.74)
3 Magne Nielsen Agergaard 2009 H2Odense 1:49.05 +18.08
50m: 50.66
100m: 1:49.05
(58.39)
4 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 1:49.31 +18.34
50m: 51.51
100m: 1:49.31
(57.80)
5 Jannik Kjellerup 2009 Ringe Svømme Klub 1:51.60 +20.63
50m: 51.03
100m: 1:51.60
(1:00.57)
6 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 2:00.26 +29.29
50m: 56.98
100m: 2:00.26
(1:03.28)
- Oliver Kuettel 2009 Svømmeklubben Sønderborg DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Jakob Kristensen 2009 Nyborg Svømmeklub DSQ
Ej ber. v. 75m
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asbjørn Larsson 2008 Svendborg Svømme Klub 1:26.75
50m: 41.06
100m: 1:26.75
(45.69)
2 Gustav Nørregaard Jensen 2008 Ringe Svømme Klub 1:27.54 +0.79
100m: 1:27.54
(1:27.54)
3 Bertram Poser Jensen 2008 Nyborg Svømmeklub 1:28.11 +1.36
50m: 41.73
100m: 1:28.11
(46.38)
4 Johan Lundsgaard Palm 2008 Nyborg Svømmeklub 1:28.80 +2.05
100m: 1:28.80
(1:28.80)
5 Mathias Jørgensen 2008 H2Odense 1:31.09 +4.34
50m: 41.91
100m: 1:31.09
(49.18)
6 Benjamin Grann Madsen 2008 Ringe Svømme Klub 1:34.21 +7.46
100m: 1:34.21
(1:34.21)
7 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 1:36.56 +9.81
50m: 44.77
100m: 1:36.56
(51.79)
8 Rasmus Bjerre 2008 Ringe Svømme Klub 1:41.28 +14.53
50m: 47.84
100m: 1:41.28
(53.44)
9 Hjalte Møller Carlsen 2008 Nyborg Svømmeklub 1:42.59 +15.84
50m: 48.01
100m: 1:42.59
(54.58)
10 Alexander Kirk 2008 Nyborg Svømmeklub 1:48.45 +21.70
50m: 52.42
100m: 1:48.45
(56.03)
11 Rolf Hjalmar Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 1:55.15 +28.40
50m: 52.86
100m: 1:55.15
(1:02.29)
- Marius Lillevang 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg 1:11.96
100m: 1:11.96
(1:11.96)
2 Peter Borg Kristensen 2007 Ringe Svømme Klub 1:16.51 +4.55
100m: 1:16.51
(1:16.51)
3 Martin Kjeldsen 2007 H2Odense 1:24.33 +12.37
100m: 1:24.33
(1:24.33)
4 Max Sierszecki 2007 Svømmeklubben Sønderborg 1:27.47 +15.51
100m: 1:27.47
(1:27.47)
5 Lau Lamberg 2007 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:29.72 +17.76
100m: 1:29.72
(1:29.72)
6 Philip Park-Nielsen 2007 Nyborg Svømmeklub 1:34.53 +22.57
50m: 43.53
100m: 1:34.53
(51.00)
7 Laurits Damsted Lund 2007 Ringe Svømme Klub 1:35.27 +23.31
50m: 44.84
100m: 1:35.27
(50.43)
8 Martin Stokholm 2007 Nyborg Svømmeklub 1:39.45 +27.49
50m: 45.86
100m: 1:39.45
(53.59)
9 Casper Clausen 2007 Tommerup Svømme Klub 1:40.33 +28.37
50m: 46.27
100m: 1:40.33
(54.06)
- Nikolaj Kobbernagel 2007 Nyborg Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Schier 2006 Ringe Svømme Klub 1:12.70
100m: 1:12.70
(1:12.70)
2 Mikkel Møller Nielsen 2006 Ringe Svømme Klub 1:12.97 +0.27
100m: 1:12.97
(1:12.97)
3 Tobias Damsgaard 2006 Ringe Svømme Klub 1:17.53 +4.83
100m: 1:17.53
(1:17.53)
4 Andrew Wilstrup 2006 Svendborg Svømme Klub 1:23.69 +10.99
100m: 1:23.69
(1:23.69)
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 2005 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kristoffer Desmareth 2000 Ringe Svømme Klub 1:09.29
100m: 1:09.29
(1:09.29)
2 Marius Dyrgaard Tholstrup 2005 H2Odense 1:10.86 +1.57
100m: 1:10.86
(1:10.86)
3 Marvin Beckemper 1998 Waspo Nordhorn 1:12.74 +3.45
100m: 1:12.74
(1:12.74)
4 Jannek Borgers 2005 Waspo Nordhorn 1:26.74 +17.45
100m: 1:26.74
(1:26.74)
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 2012 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Stæhr Bentsen 2012 H2Odense 1:47.42
50m: 51.11
100m: 1:47.42
(56.31)
- Anton Busk-Clausen 2012 Nyborg Svømmeklub DSQ
Ej samtid. ber. v. 50m
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42
27-11-2021 13:51.50 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner