Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 2010 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:30.10 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:33.50 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:37.51 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:39.13 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:42.45 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Diana Rüthemann |
2010 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:43.17 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:43.84 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:43.84 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:46.88 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Norah Kiehl |
2011 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:49.70 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nele Löbens |
2010 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:54.74 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:54.93 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:01.05 |
+31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:01.87 |
+31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:04.27 |
+34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Christensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:07.91 |
+37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Incorrect individual stroke order i.e.not Fly, Back, Breast, Free |
|
|
|
|
- |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Crawl efter start |
|
|
|
|
- |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej samt. benspark v. 60m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:21:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer Årg. 2008-2009 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:10.24 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:13.81 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:13.96 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:16.00 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:18.80 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:19.61 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Grønfeldt |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:20.38 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:20.71 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Krogager Jensen |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:21.43 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:24.36 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:28.25 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:28.36 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:28.57 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:28.85 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mariella Koers |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:31.14 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marlene Vette |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:31.15 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:31.85 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:33.96 |
+28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:36.65 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:37.33 |
+31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:38.84 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lene Eersink |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:39.56 |
+33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ylvie Lensker |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Indadv. fødder v. 70m |
|
|
|
|
- |
|
Mia Rosenski |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej samtidig berøring 25m. |
|
|
|
|
- |
|
Celina Karpe |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Christiansen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:21:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer Årg. 2006-2007 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:10.73 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.51 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:13.99 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:15.81 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:16.95 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
H2Odense |
|
|
1:17.92 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Inken van Slooten |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:17.95 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Snippe |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:18.80 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joana Kalter |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:19.28 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Jørgensen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:20.54 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isla Barsewisch von |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:20.66 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Ferreira |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:22.38 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Aurbo Herold |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:22.77 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Merrit Pasternak |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:23.53 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:23.90 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Pedersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:24.48 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:25.31 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kajsa K Kristensen |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:26.35 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stine Lund Holgersen |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:26.95 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Viktoria Schiebener |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:27.29 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Svenja Schmölders |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:27.35 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Stella Ulbrich |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:29.55 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Fischer |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:32.15 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Freya Schou |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:41.14 |
+32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Dyrebjerg Huusfeldt |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:21:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 2005 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:05.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:10.92 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Inge Madsen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.45 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Trine Johansen |
2002 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.77 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marloes Ekkelboom |
1997 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:13.48 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Janni Martinussen |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:14.94 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Krog Christensen |
2001 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:15.71 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sabrina Helper |
1998 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:17.26 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sina Kamps |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:17.39 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:18.33 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kirstine Buch |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:18.37 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lina Umbreit |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:18.98 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:19.14 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Svenja Niehaus |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:19.22 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nele Monse |
2005 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:20.94 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kathrine Hvidberg |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:23.08 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Kaas Vestbo |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:23.09 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bianca Skjerning |
2001 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:23.36 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elena Küpers |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:23.37 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:24.94 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida B. Kristensen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:28.59 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Christensen |
2002 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:33.96 |
+28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Annika Hansen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:35.41 |
+29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lotte Damgaard Mortensen |
2001 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:39.77 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej rygliggende v. 50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:21:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 12:21.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 2010 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:29.31 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:35.59 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:38.05 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:40.64 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:46.71 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:10:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:09.86 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:13.95 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:15.14 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:15.30 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:19.71 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:10:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:10.07 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.49 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.63 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:15.64 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:16.75 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:10:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:10.86 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Trine Johansen |
2002 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:13.41 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Inge Madsen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:13.83 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Janni Martinussen |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:16.06 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marloes Ekkelboom |
1997 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:16.74 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:10:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 19:14.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 2010 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:21.14 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:23.12 |
+1.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hans Jakob Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:25.98 |
+4.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:37.00 |
+15.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:40.21 |
+19.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:42.59 |
+21.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:49.37 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
ej samt. ber. 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:06:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer Årg. 2008-2009 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jano Schröder |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:11.97 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:13.30 |
+1.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neal Reineke |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:15.69 |
+3.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:17.29 |
+5.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:18.66 |
+6.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.70 |
+6.73 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bugra Karademir |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:19.82 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:20.32 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:22.04 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:22.08 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:22.31 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:23.51 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:24.13 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:25.09 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:26.85 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:28.02 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Max Strötker |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:28.26 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolas Temme |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:29.10 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jannik Kjellerup |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:29.78 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gabriel Ferreira |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:30.29 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:31.92 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:33.70 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Malte Leander Feldhoff |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:34.06 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linus Paul Tabel |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:36.86 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Fynn Strootmann |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:41.60 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:42.96 |
+30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jannes Löcken |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:46.30 |
+34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:48.62 |
+36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej samt. ber. v. 75m |
|
|
|
|
- |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Afslut på mave 50m. |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Afslut på mave 50m |
|
|
|
|
- |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Svømning på mave 50m. |
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:06:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:02.04 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:04.33 |
+2.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
H2Odense |
|
|
1:07.30 |
+5.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Borg Kristensen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:07.91 |
+5.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:07.93 |
+5.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:10.56 |
+8.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:12.66 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
H2Odense |
|
|
1:12.98 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Niehaus |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:15.58 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ben Strötker |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:16.21 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Ellebjerg Johansen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:16.73 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Berg |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:17.25 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:17.54 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Besian Selaci |
2007 |
H2Odense |
|
|
1:18.50 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:18.72 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.93 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:19.36 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ian Kuprecht |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:19.42 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:19.52 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:21.42 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Niklas Alburg |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:27.96 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Noah Hilkenbach |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:32.18 |
+30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederik Christensen |
2006 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:32.62 |
+30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Vette |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Asynkron arme 120m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:06:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 2005 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
59.09 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:00.38 |
+1.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:01.85 |
+2.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Nejmann |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:03.42 |
+4.33 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milan Monse |
2000 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:04.11 |
+5.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reyk Rueger |
1994 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:04.22 |
+5.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Mundt |
2002 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:06.75 |
+7.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
H2Odense |
|
|
1:06.95 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johann Küpers |
2005 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:07.94 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Kristensen |
2005 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:10.96 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christopher Plangemann |
2000 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:11.16 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
H2Odense |
|
|
1:11.26 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philip Emborg Andreasen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:12.22 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christoffer Rose Skaastru |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:15.52 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolai Kristensen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:16.21 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Langebæk |
2005 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:22.92 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marten Plangemann |
2002 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:26.01 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Kiel Johansen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Afslut på mave 50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:06:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:29.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 2010 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:21.64 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hans Jakob Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:25.18 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:37.73 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:39.58 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:14:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jano Schröder |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:11.78 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neal Reineke |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:14.53 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:16.58 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:16.99 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:17.23 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:14:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:04.14 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
H2Odense |
|
|
1:05.50 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:06.31 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Borg Kristensen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:07.49 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:08.55 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:14:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
59.89 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:00.07 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reyk Rueger |
1994 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:04.32 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Mundt |
2002 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:05.42 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milan Monse |
2000 |
Waspo Nordhorn |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:14:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 19:14.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:04.48 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:05.08 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:17.51 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:32.58 |
+31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:07:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:46.61 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:51.42 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:56.77 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:57.68 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Truc Mai Vu |
2010 |
H2Odense |
|
|
2:01.85 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Crawlben v. 20m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:07:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ona Egbers |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:32.99 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:45.30 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
udsvøm på ryggen 25m |
|
|
|
|
- |
|
Naja Nielsen |
2009 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Mange flybenspark efter 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:07:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:24.68 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:25.60 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:34.85 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oceane Cailho |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:40.96 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:44.65 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:49.80 |
+25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:57.01 |
+32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rita Matusiak |
2008 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
2:05.49 |
+41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christine Jensen |
2008 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Signe Christiansen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:07:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
H2Odense |
|
|
1:26.43 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:27.35 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:07:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:30.26 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Langebæk |
2006 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:41.30 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:43.48 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:07:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Mortensen |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:20.62 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Inge Madsen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:23.90 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bianca Skjerning |
2001 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:25.18 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlotte Pors |
1978 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:25.39 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:26.02 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naya Blyn |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:36.85 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Christensen |
2002 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:45.97 |
+32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Øvergård Ottosen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej samtidig benspark v. 15m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:07:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 13:07.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej samtid. berør. v. 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:54.01 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:01.86 |
+26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:02.20 |
+27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:38.21 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magne Nielsen Agergaard |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:49.05 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:49.31 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jannik Kjellerup |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:51.60 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:00.26 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej ber. v. 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:27.54 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:28.11 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:28.80 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:31.09 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:34.21 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:36.56 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:41.28 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:42.59 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:48.45 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:55.15 |
+28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Borg Kristensen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:16.51 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
H2Odense |
|
|
1:24.33 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:27.47 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:29.72 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:34.53 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:35.27 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:39.45 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Casper Clausen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:40.33 |
+28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.97 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:17.53 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:23.69 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
|
|
1:10.86 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marvin Beckemper |
1998 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:12.74 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jannek Borgers |
2005 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:26.74 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
1:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej samtid. ber. v. 50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 13:51.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2011 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
40.05 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Norah Kiehl |
2011 |
Waspo Nordhorn |
|
|
40.75 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.86 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
47.10 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
47.13 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
47.97 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Sandholdt Lange |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
48.96 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
35.85 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
37.67 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Diana Rüthemann |
2010 |
Waspo Nordhorn |
|
|
37.92 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.71 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.78 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
40.72 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
41.77 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
42.05 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nele Löbens |
2010 |
Waspo Nordhorn |
|
|
44.05 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Truc Mai Vu |
2010 |
H2Odense |
|
|
44.79 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Christensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
48.45 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2009 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.36 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marlene Vette |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
32.58 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
33.53 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.92 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
35.96 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lene Eersink |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
36.00 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
36.85 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ona Egbers |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
37.67 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naja Nielsen |
2009 |
H2Odense |
|
|
44.20 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Karpe |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2008 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.06 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.15 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.82 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
30.26 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.32 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Krogager Jensen |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
30.52 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Grønfeldt |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.35 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.02 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oceane Cailho |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.08 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
34.37 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.95 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
36.15 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ylvie Lensker |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
36.34 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
36.43 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mariella Koers |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
36.48 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
37.94 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
37.99 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rita Matusiak |
2008 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
40.01 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christine Jensen |
2008 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
40.46 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mia Rosenski |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
56.38 |
+28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Christiansen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2007 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
30.04 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inken van Slooten |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.26 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.38 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
30.92 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joana Kalter |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.96 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Snippe |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
31.40 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Jørgensen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
31.48 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isla Barsewisch von |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
32.11 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Aurbo Herold |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
32.43 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
33.16 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Merrit Pasternak |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
33.93 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freya Schou |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
35.86 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Fischer |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
37.31 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2006 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
28.89 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
29.01 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
29.76 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Pedersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
31.79 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Dyrebjerg Huusfeldt |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
32.20 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Ferreira |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
32.26 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
32.48 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
32.55 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.92 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kajsa K Kristensen |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
32.95 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viktoria Schiebener |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
33.22 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Svenja Schmölders |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
34.00 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stella Ulbrich |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
35.21 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mai Birkmose |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
38.26 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Langebæk |
2006 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
38.26 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 2005 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Inge Madsen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.07 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marloes Ekkelboom |
1997 |
Waspo Nordhorn |
|
|
29.09 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.09 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stine Madsen |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.29 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Janni Martinussen |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
29.42 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Mortensen |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.78 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Trine Johansen |
2002 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.10 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.24 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kirstine Buch |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
30.42 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
30.50 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sabrina Helper |
1998 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.57 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Svenja Niehaus |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.60 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.76 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Ryet |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.20 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sina Kamps |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
31.31 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elena Küpers |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
31.65 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lynn Harmsen |
2002 |
Waspo Nordhorn |
|
|
31.91 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lina Umbreit |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
32.12 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kathrine Hvidberg |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.42 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
32.48 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nele Monse |
2005 |
Waspo Nordhorn |
|
|
33.09 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Kaas Vestbo |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
33.63 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida B. Kristensen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
33.91 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Annika Hansen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
35.57 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ea Thomsen |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
36.23 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marie Magelund |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
37.25 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lotte Damgaard Mortensen |
2001 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
38.58 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Clara Øvergård Ottosen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
42.48 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Line Uth |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
44.85 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rikke Bruun-Petersen |
2005 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 2012 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
54.43 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:00.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Norah Kiehl |
2011 |
Waspo Nordhorn |
|
|
38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
39.14 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.65 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.03 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.05 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
45.50 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.68 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
36.88 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Diana Rüthemann |
2010 |
Waspo Nordhorn |
|
|
37.37 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
37.92 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.13 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.86 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marlene Vette |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
32.61 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.81 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.66 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
36.05 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
28.86 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.03 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.54 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
30.55 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.13 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
29.55 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.17 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inken van Slooten |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.21 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
30.53 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joana Kalter |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.57 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
28.50 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
28.88 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
29.16 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Pedersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
31.45 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Dyrebjerg Huusfeldt |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
32.37 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Inge Madsen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
28.87 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marloes Ekkelboom |
1997 |
Waspo Nordhorn |
|
|
28.93 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.00 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stine Madsen |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.13 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Janni Martinussen |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
29.84 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
48.49 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 20:25.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2011 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
|
|
38.19 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
46.08 |
+7.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej berør. v 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2010 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.06 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
32.44 |
+0.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Hans Jakob Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
34.56 |
+2.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
37.11 |
+5.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
37.63 |
+5.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.54 |
+6.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.24 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Torarenni Brøndum |
2010 |
H2Odense |
|
|
42.62 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2009 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jano Schröder |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
28.03 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
33.09 |
+5.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
33.15 |
+5.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolas Temme |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
33.78 |
+5.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
34.01 |
+5.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Ferreira |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
34.61 |
+6.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Max Strötker |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
34.94 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.98 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Paul Tabel |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
35.78 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
35.89 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fynn Strootmann |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
36.92 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jannes Löcken |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
37.18 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jannik Kjellerup |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
37.20 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malte Leander Feldhoff |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
37.22 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.39 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magne Nielsen Agergaard |
2009 |
H2Odense |
|
|
40.01 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.74 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Birk |
2009 |
H2Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2008 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
28.09 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Bugra Karademir |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
29.90 |
+1.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.04 |
+1.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Neal Reineke |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.41 |
+2.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.51 |
+2.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.50 |
+3.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
H2Odense |
|
|
31.64 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.74 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
32.21 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.58 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.18 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.18 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
38.48 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2007 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Borg Kristensen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
25.70 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.47 |
+1.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
28.18 |
+2.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
28.97 |
+3.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Ben Strötker |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
29.45 |
+3.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
29.82 |
+4.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.27 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ian Kuprecht |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.80 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.11 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
31.14 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Besian Selaci |
2007 |
H2Odense |
|
|
31.62 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.47 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Casper Clausen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
33.45 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niklas Alburg |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
35.04 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2006 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
25.07 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
26.83 |
+1.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
H2Odense |
|
|
27.55 |
+2.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.76 |
+2.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Ellebjerg Johansen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
28.33 |
+3.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Niehaus |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
29.37 |
+4.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
30.82 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Christensen |
2006 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
34.46 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Vette |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
34.66 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Hilkenbach |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
36.09 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer 2005 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
23.99 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
25.31 |
+1.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
25.47 |
+1.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Soeren Ekkelboom |
1999 |
Waspo Nordhorn |
|
|
25.50 |
+1.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Milan Monse |
2000 |
Waspo Nordhorn |
|
|
25.88 |
+1.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Johann Küpers |
2005 |
Waspo Nordhorn |
|
|
25.98 |
+1.99 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Mundt |
2002 |
Waspo Nordhorn |
|
|
26.09 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Reyk Rueger |
1994 |
Waspo Nordhorn |
|
|
26.73 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Jørgensen |
2004 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
27.10 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christopher Plangemann |
2000 |
Waspo Nordhorn |
|
|
27.49 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Kristensen |
2005 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
27.67 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marvin Beckemper |
1998 |
Waspo Nordhorn |
|
|
27.73 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Wahl |
1991 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
28.14 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikolai Kristensen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
28.74 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christoffer Rose Skaastru |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
28.86 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Langebæk |
2005 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
29.41 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
H2Odense |
|
|
29.50 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolaj Kiel Johansen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.71 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marten Plangemann |
2002 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.69 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jannek Borgers |
2005 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.88 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christian Petersen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
32.06 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thomas Saugmann Sørensen |
2003 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
32.64 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Emborg Andreasen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer 2012 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
36.08 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 08:43.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
|
|
39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
43.76 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
32.24 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hans Jakob Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
32.70 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
37.26 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
37.61 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.17 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jano Schröder |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
31.90 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.68 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
32.70 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolas Temme |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
33.42 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Ferreira |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
34.00 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bugra Karademir |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
29.37 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.56 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.75 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neal Reineke |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.90 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.37 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Borg Kristensen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
28.17 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
28.43 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ben Strötker |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
29.09 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
29.86 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
H2Odense |
|
|
26.33 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
26.71 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.10 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Ellebjerg Johansen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.77 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Niehaus |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
29.26 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
24.65 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
25.06 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Soeren Ekkelboom |
1999 |
Waspo Nordhorn |
|
|
25.42 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johann Küpers |
2005 |
Waspo Nordhorn |
|
|
25.57 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milan Monse |
2000 |
Waspo Nordhorn |
|
|
25.79 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 20:24:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 08:42.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:48.44 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:31:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:34.30 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:31:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:16.84 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:21.07 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:21.74 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:31.15 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:31:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:31:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:20.66 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:22.69 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:31:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marloes Ekkelboom |
1997 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:09.91 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Krog Christensen |
2001 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:17.88 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naya Blyn |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:33.15 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ea Thomsen |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:39.66 |
+34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:31:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:39.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:47.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:47.94 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:37:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:28.42 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jannik Kjellerup |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:37.94 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:37:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:22.41 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:41.68 |
+26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:37:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:11.07 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Berg |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:19.34 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:37:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:15.07 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:25.62 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:37:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
|
|
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:00.17 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Nejmann |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:00.58 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
H2Odense |
|
|
1:02.24 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Soeren Ekkelboom |
1999 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:04.95 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Jørgensen |
2004 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:06.34 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Kiel Johansen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:16.56 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thomas Saugmann Sørensen |
2003 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:26.75 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:37:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:38.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:31.35 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:34.41 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Norah Kiehl |
2011 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:35.59 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:42.85 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:47.73 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:49.17 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Sandholdt Lange |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:52.56 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:53.21 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:54.36 |
+24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
2:14.17 |
+44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Bøgelund Frederiksen |
2011 |
H2Odense |
|
|
2:21.56 |
+51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Wind |
2011 |
H2Odense |
|
|
2:31.14 |
+1:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 09:52:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:19.67 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:23.47 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:27.98 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:30.83 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:37.05 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:37.10 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nele Löbens |
2010 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:40.47 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Truc Mai Vu |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:43.41 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Christensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:50.07 |
+31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecillia da Rocha Lopes |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:50.33 |
+32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Diana Rüthemann |
2010 |
Waspo Nordhorn |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
ej berøring v. 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 09:52:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:13.49 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marlene Vette |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:14.99 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:16.57 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.16 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:19.53 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:21.87 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lene Eersink |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:23.87 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Celina Karpe |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:24.53 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ona Egbers |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:29.42 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Naja Nielsen |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:35.53 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 09:52:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:03.43 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:04.38 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:07.80 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:07.91 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Krogager Jensen |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:08.07 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:15.48 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:15.71 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.21 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mariella Koers |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:19.93 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:20.64 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ylvie Lensker |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:20.67 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:25.15 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:25.48 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christine Jensen |
2008 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:28.35 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rita Matusiak |
2008 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:36.17 |
+33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mia Rosenski |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
2:13.10 |
+1:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Christiansen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 09:52:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:05.41 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:05.81 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inken van Slooten |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:06.58 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Snippe |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:06.79 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joana Kalter |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:08.59 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isla Barsewisch von |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:10.59 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Merrit Pasternak |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:13.76 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Aurbo Herold |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:14.20 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freya Schou |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:20.80 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Fischer |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:25.38 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 09:52:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:03.27 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:04.93 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:05.61 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Pedersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:10.29 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:11.00 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Dyrebjerg Huusfeldt |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:11.22 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Ferreira |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:11.31 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:11.64 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.07 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viktoria Schiebener |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:13.39 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kajsa K Kristensen |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:13.76 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Svenja Schmölders |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:16.92 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stella Ulbrich |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:20.22 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Langebæk |
2006 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:25.20 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 09:52:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:03.61 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Mortensen |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:05.03 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Janni Martinussen |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:05.06 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Svenja Niehaus |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:06.45 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sabrina Helper |
1998 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:06.57 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:07.11 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sina Kamps |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:07.71 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Krog Christensen |
2001 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:08.52 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:08.88 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lynn Harmsen |
2002 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:09.27 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lina Umbreit |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:09.33 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rikke Bruun-Petersen |
2005 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:09.88 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Ryet |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:10.17 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Charlotte Pors |
1978 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:10.20 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nele Monse |
2005 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:10.77 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elena Küpers |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:10.87 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kathrine Hvidberg |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.73 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:13.14 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frida B. Kristensen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:17.21 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ea Thomsen |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:19.46 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Annika Hansen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:21.36 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Christensen |
2002 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:22.44 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 09:52:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
H2Odense |
|
|
1:51.29 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
H2Odense |
|
|
1:53.38 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:01.79 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 09:52:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 09:52.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:24.55 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Mørk Larsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:45.68 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:46.76 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milad Fahim |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:46.80 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:47.21 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:51.54 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mike Ma Andersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
2:15.00 |
+52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:28:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:13.74 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hans Jakob Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:15.54 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:21.51 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:26.04 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:37.20 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Torarenni Brøndum |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:37.39 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:39.51 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:44.87 |
+33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:28:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jano Schröder |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:11.94 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:12.42 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:13.86 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Strötker |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:17.88 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolas Temme |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:18.67 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Ferreira |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:19.04 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:20.44 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Paul Tabel |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:21.20 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Stadnicki |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:22.31 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Leander Feldhoff |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:22.88 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jannik Kjellerup |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:23.09 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Villads Birk |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:23.18 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jannes Löcken |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:23.22 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:25.91 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fynn Strootmann |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:27.63 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magne Nielsen Agergaard |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:28.76 |
+27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:36.57 |
+35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:28:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:06.04 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neal Reineke |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:06.63 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bugra Karademir |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:07.42 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:08.23 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:08.91 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:08.97 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:09.57 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:12.86 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:12.88 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:13.89 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:24.95 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:25.82 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:28:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Borg Kristensen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
58.19 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:01.46 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:01.48 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:04.94 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:08.52 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:08.62 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ian Kuprecht |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:09.18 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:09.80 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ben Strötker |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:11.00 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Casper Clausen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:14.39 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niklas Alburg |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:19.93 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:28:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
59.04 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
H2Odense |
|
|
59.37 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Ellebjerg Johansen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:01.56 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:05.80 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Niehaus |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:07.53 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Vette |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:21.65 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Hilkenbach |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:23.37 |
+28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:28:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
54.17 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Soeren Ekkelboom |
1999 |
Waspo Nordhorn |
|
|
55.10 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reyk Rueger |
1994 |
Waspo Nordhorn |
|
|
57.46 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milan Monse |
2000 |
Waspo Nordhorn |
|
|
57.58 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johann Küpers |
2005 |
Waspo Nordhorn |
|
|
57.74 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Mundt |
2002 |
Waspo Nordhorn |
|
|
58.32 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marvin Beckemper |
1998 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:00.12 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Kristensen |
2005 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:00.49 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philip Emborg Andreasen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:00.66 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christopher Plangemann |
2000 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:01.22 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
H2Odense |
|
|
1:02.60 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christoffer Rose Skaastru |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:03.83 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jannek Borgers |
2005 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:04.72 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolai Kristensen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:04.73 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jacob Wahl |
1991 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:05.69 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikolaj Kiel Johansen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:06.89 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marten Plangemann |
2002 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:12.19 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thomas Saugmann Sørensen |
2003 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:14.71 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christian Petersen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:16.20 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:28:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
1:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:35.02 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
H2Odense |
|
|
1:58.35 |
+39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:28:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 10:28.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
50.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
50.93 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:01.29 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:02.52 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Breaststroke kick used 30m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
48.43 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
55.50 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.72 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
39.11 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
42.03 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.81 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
33.75 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
35.01 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Grønfeldt |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.08 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
37.25 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
40.63 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
40.72 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oceane Cailho |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.29 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
44.41 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.42 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
52.67 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Christiansen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Jørgensen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
33.98 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
34.28 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joana Kalter |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
34.50 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isla Barsewisch von |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
36.34 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
H2Odense |
|
|
37.48 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
37.61 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Merrit Pasternak |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
39.45 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.91 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
33.96 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
36.33 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Ferreira |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
36.92 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa K Kristensen |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
38.51 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marloes Ekkelboom |
1997 |
Waspo Nordhorn |
|
|
31.21 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Inge Madsen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.66 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Madsen |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.71 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Janni Martinussen |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
31.80 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Trine Johansen |
2002 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.96 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.10 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sabrina Helper |
1998 |
Waspo Nordhorn |
|
|
33.93 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kirstine Buch |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
34.03 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kathrine Hvidberg |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
34.98 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sina Kamps |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
35.79 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lina Umbreit |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
35.87 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nele Monse |
2005 |
Waspo Nordhorn |
|
|
36.07 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bianca Skjerning |
2001 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
36.90 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Naya Blyn |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
38.03 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ea Thomsen |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
38.24 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Annika Hansen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
46.47 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lotte Damgaard Mortensen |
2001 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:36:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 10:36.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hans Jakob Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
42.03 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
48.47 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
53.04 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:49:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
45.80 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
50.13 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Stadnicki |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
50.37 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
51.63 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jannik Kjellerup |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Crawl ben 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:49:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
33.78 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bugra Karademir |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
34.32 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
H2Odense |
|
|
37.02 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neal Reineke |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
37.15 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
37.23 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
37.83 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
38.86 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.61 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
43.08 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.44 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:49:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.45 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
31.22 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.45 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
H2Odense |
|
|
32.88 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Berg |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
33.09 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ben Strötker |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
34.35 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.52 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
35.56 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Besian Selaci |
2007 |
H2Odense |
|
|
36.10 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
37.61 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
43.58 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:49:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
28.72 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
28.98 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
31.37 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Ellebjerg Johansen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.99 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
34.37 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:49:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Nejmann |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
26.59 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
26.86 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reyk Rueger |
1994 |
Waspo Nordhorn |
|
|
28.04 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Soeren Ekkelboom |
1999 |
Waspo Nordhorn |
|
|
28.49 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johann Küpers |
2005 |
Waspo Nordhorn |
|
|
28.50 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Jørgensen |
2004 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
28.87 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milan Monse |
2000 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.11 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marvin Beckemper |
1998 |
Waspo Nordhorn |
|
|
30.62 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philip Emborg Andreasen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
30.83 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Kristensen |
2005 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
31.28 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christopher Plangemann |
2000 |
Waspo Nordhorn |
|
|
32.90 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikolaj Kiel Johansen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
33.31 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Langebæk |
2005 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
34.58 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jannek Borgers |
2005 |
Waspo Nordhorn |
|
|
34.87 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thomas Saugmann Sørensen |
2003 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
39.00 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:49:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 10:49.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:51.69 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Wind |
2011 |
H2Odense |
|
|
2:38.04 |
+54.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Norah Kiehl |
2011 |
Waspo Nordhorn |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately 50m |
|
|
|
|
- |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 25m |
|
|
|
|
- |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Anna Bøgelund Frederiksen |
2011 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 25m |
|
|
|
|
- |
|
Amanda Sandholdt Lange |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:28.95 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:35.24 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:37.96 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:39.25 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:46.74 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:49.19 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:49.65 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Truc Mai Vu |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:57.50 |
+31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nele Löbens |
2010 |
Waspo Nordhorn |
|
|
2:07.32 |
+41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecillia da Rocha Lopes |
2010 |
H2Odense |
|
|
2:08.93 |
+43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Diana Rüthemann |
2010 |
Waspo Nordhorn |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn 75m |
|
|
|
|
- |
|
Ella Christensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 50m |
|
|
|
|
- |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:29.60 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:32.00 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marlene Vette |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:34.40 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celina Karpe |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:40.79 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naja Nielsen |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:44.14 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ona Egbers |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:45.19 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lene Eersink |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:48.01 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.98 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:17.45 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:19.72 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Grønfeldt |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:21.12 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oceane Cailho |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:25.30 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ylvie Lensker |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:34.16 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mariella Koers |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:34.87 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:35.93 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:41.05 |
+32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Mia Rosenski |
2008 |
Waspo Nordhorn |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 50m |
|
|
|
|
- |
|
Signe Christiansen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:15.08 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inken van Slooten |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:18.29 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Snippe |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:19.96 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:24.02 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Fischer |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:37.43 |
+31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freya Schou |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:40.96 |
+34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Aurbo Herold |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:16.40 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:16.64 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:20.74 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Pedersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:28.19 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:29.60 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Svenja Schmölders |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:29.85 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktoria Schiebener |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:30.60 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stella Ulbrich |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:37.73 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:08.73 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:14.41 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Svenja Niehaus |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:15.44 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:19.21 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elena Küpers |
2004 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:21.61 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:22.60 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lynn Harmsen |
2002 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:25.51 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
H2Odense |
|
|
2:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
H2Odense |
|
|
2:06.08 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:07.94 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:09.78 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 11:44.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:45.88 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:53.28 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:53.62 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:56.06 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:57.41 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milad Fahim |
2011 |
H2Odense |
|
|
2:03.62 |
+31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Mørk Larsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:04.19 |
+31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mike Ma Andersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:13:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:42.02 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:49.38 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Torarenni Brøndum |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:53.92 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
H2Odense |
|
|
2:11.76 |
+36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 25m |
|
|
|
|
- |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:13:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jano Schröder |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolas Temme |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:25.30 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:30.54 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jannik Kjellerup |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:30.98 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:34.07 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Strötker |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:35.23 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fynn Strootmann |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:36.36 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Leander Feldhoff |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:36.88 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Birk |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:37.30 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriel Ferreira |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:37.48 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Paul Tabel |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:40.69 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magne Nielsen Agergaard |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:41.66 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:43.41 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jannes Löcken |
2009 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:47.49 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 65m |
|
|
|
|
- |
|
Filip Stadnicki |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:13:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:16.06 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:16.12 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:18.68 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:20.75 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:21.31 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:21.79 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:24.30 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:24.86 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:25.10 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:33.47 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:34.97 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:39.64 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:13:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Borg Kristensen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:16.42 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:17.45 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.95 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ian Kuprecht |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:20.38 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:22.43 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Alburg |
2007 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:38.00 |
+27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:13:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:08.50 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
H2Odense |
|
|
1:13.77 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Ellebjerg Johansen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:20.32 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Niehaus |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:23.78 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Christensen |
2006 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:32.76 |
+33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Vette |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:40.66 |
+41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Hilkenbach |
2006 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:45.38 |
+46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:13:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:00.80 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Mundt |
2002 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:05.20 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
H2Odense |
|
|
1:13.45 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolai Kristensen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:17.38 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marten Plangemann |
2002 |
Waspo Nordhorn |
|
|
1:25.46 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:13:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
1:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.6 Pulled on the lane rope 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:13:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 12:14.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:40:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:39.49 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej fortsat bev. 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:40:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:15.03 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
3:29.36 |
+32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej berøring v. 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:40:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:34.97 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:42.56 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:50.41 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
2:55.13 |
+30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Krogager Jensen |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
3:01.92 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:05.57 |
+40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:16.76 |
+51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
3:35.61 |
+1:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:42.79 |
+1:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:40:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
H2Odense |
|
|
2:50.90 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
3:14.04 |
+35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej fortsat bev. 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:40:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Dyrebjerg Huusfeldt |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
3:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:08.08 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:40:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:39.10 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Krog Christensen |
2001 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:43.97 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirstine Buch |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
2:52.75 |
+30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Kaas Vestbo |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
2:54.90 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naya Blyn |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
3:13.42 |
+51.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:40:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 12:40.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
2:59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:34.13 |
+34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:37.20 |
+37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:09.72 |
+1:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:02:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
3:00.24 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jannik Kjellerup |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:18.75 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:27.38 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej berøring 75m |
|
|
|
|
- |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:02:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:47.34 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:50.17 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:50.56 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:50.70 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:52.57 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
H2Odense |
|
|
3:05.95 |
+26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
H2Odense |
|
|
3:10.59 |
+31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:13.73 |
+34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:17.57 |
+38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Udsvømning på ryg 26 m |
|
|
|
|
- |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
H2Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Svømning på mave 74m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:02:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
H2Odense |
|
|
2:41.86 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Berg |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
2:42.91 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:49.31 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Besian Selaci |
2007 |
H2Odense |
|
|
2:54.96 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:07.70 |
+35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Udsvømning på mave 76m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:02:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
2:44.58 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:02:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:18.39 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Kristensen |
2005 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
2:41.44 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:02:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 13:03.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 10x50m Frisvømning Mix - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
MSK MIX |
21 |
|
|
|
|
|
|
5:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Janni Martinussen |
2001 |
0186AE |
|
29.60 |
|
|
|
|
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Saugmann Sørensen |
2003 |
0397AT |
-.-- |
32.18 |
|
|
|
|
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Andersen |
2006 |
0657AN |
-.-- |
30.86 |
|
|
|
|
1:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
0534AX |
-.-- |
31.43 |
|
|
|
|
2:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lau Lamberg |
2007 |
0765AK |
-.-- |
31.41 |
|
|
|
|
2:35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naya Blyn |
2004 |
0484AV |
-.-- |
33.44 |
|
|
|
|
3:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Pedersen |
2006 |
0630AY |
-.-- |
31.78 |
|
|
|
|
3:40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
0778AP |
-.-- |
30.42 |
|
|
|
|
4:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
0412BA |
-.-- |
32.33 |
|
|
|
|
4:43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Nejmann |
2004 |
0423AO |
-.-- |
23.87 |
|
|
|
|
5:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sønderborg flodhester |
16 |
|
|
|
|
|
|
5:16.51 |
+9.19 |
|
|
|
|
Oliver Kuettel |
2009 |
0993AF |
|
33.38 |
|
|
|
|
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
0622AR |
-.-- |
28.95 |
|
|
|
|
1:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Sierszecki |
2007 |
0735AK |
-.-- |
30.05 |
|
|
|
|
1:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
0678AQ |
-.-- |
29.31 |
|
|
|
|
2:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
0985BA |
-.-- |
32.58 |
|
|
|
|
2:34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Boris Gamishev |
2007 |
0717AA |
-.-- |
26.42 |
|
|
|
|
3:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Thompson |
2011 |
1197AG |
-.-- |
45.00 |
|
|
|
|
3:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
1034AE |
-.-- |
35.24 |
|
|
|
|
4:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Prytz |
2007 |
0735AG |
-.-- |
27.71 |
|
|
|
|
4:48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
0842AA |
-.-- |
27.87 |
|
|
|
|
5:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hold ud Nyborg 1 |
13 |
|
|
|
|
|
|
7:12.47 |
+2:05.1 |
|
|
|
|
Anne Hangaard |
2011 |
1102AI |
|
43.77 |
|
|
|
|
43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
1013AD |
-.-- |
44.93 |
|
|
|
|
1:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
1128AC |
-.-- |
40.46 |
|
|
|
|
2:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Thuelund |
2010 |
1045AB |
-.-- |
40.86 |
|
|
|
|
2:50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Karla Krog |
2011 |
1172AC |
-.-- |
40.32 |
|
|
|
|
3:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
1229AG |
-.-- |
45.52 |
|
|
|
|
4:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
1190AC |
-.-- |
46.57 |
|
|
|
|
5:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Kristensen |
2009 |
0961BA |
-.-- |
39.51 |
|
|
|
|
5:41.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
1198AH |
-.-- |
48.11 |
|
|
|
|
6:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Andersen |
2009 |
0953AB |
-.-- |
42.42 |
|
|
|
|
7:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
H2Odense |
13 |
|
|
|
|
|
|
7:32.54 |
+2:25.2 |
|
|
|
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
1163AH |
|
36.44 |
|
|
|
|
36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
1010AG |
-.-- |
42.59 |
|
|
|
|
1:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Milad Fahim |
2011 |
1181AB |
-.-- |
52.26 |
|
|
|
|
2:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
1150AI |
-.-- |
51.69 |
|
|
|
|
3:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
1061AH |
-.-- |
46.37 |
|
|
|
|
3:49.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecillia da Rocha Lopes |
2010 |
1064AP |
-.-- |
50.53 |
|
|
|
|
4:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Outze Maiborg |
2010 |
1061AL |
-.-- |
46.23 |
|
|
|
|
5:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Nielsen |
2009 |
0948BE |
-.-- |
44.28 |
|
|
|
|
6:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Birk |
2009 |
0937AF |
-.-- |
36.62 |
|
|
|
|
6:47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Truc Mai Vu |
2010 |
1054AN |
-.-- |
45.53 |
|
|
|
|
7:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
RSK Mix |
22 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart 2. svømmer |
|
|
|
Peter Borg Kristensen |
2007 |
0745AD |
|
25.86 |
|
|
|
|
25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
0615AC |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luca Hertzog |
2005 |
0569AB |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Landtved |
2004 |
0431AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
0848AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
0678AG |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Mols |
2006 |
0692AO |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
0774AE |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Svendborg Mix |
21 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart 2. svømmer |
|
|
|
Ella Krogager Jensen |
2008 |
0874AK |
|
30.53 |
|
|
|
|
30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Kristensen |
2005 |
0555AM |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Berg |
2007 |
0723AO |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Aurbo Herold |
2007 |
0726AQ |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
0877AN |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Dyrebjerg Huusfeldt |
2006 |
0608AK |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
0631AQ |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
0606AH |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotte Damgaard Mortensen |
2001 |
0166BD |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Schou |
2007 |
0776AX |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agerskov Mix |
17 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart 7. svømmer |
|
|
|
Nikolai Kristensen |
2005 |
0547AP |
|
28.65 |
|
|
|
|
28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla West Lienhøft |
2005 |
|
-.-- |
33.09 |
|
|
|
|
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Lund Holgersen |
2006 |
0652AQ |
-.-- |
34.04 |
|
|
|
|
1:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida B. Kristensen |
2005 |
0518BA |
-.-- |
33.63 |
|
|
|
|
2:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa K Kristensen |
2006 |
|
-.-- |
32.63 |
|
|
|
|
2:42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mai Birkmose |
2006 |
|
-.-- |
37.48 |
|
|
|
|
3:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Uth |
2005 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Petersen |
2005 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Buch |
2005 |
0578AS |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Emborg Andreasen |
2005 |
0559AO |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tommerup mix |
20 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Trasbo Vestergaard |
2006 |
0616AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rita Matusiak |
2008 |
0884AX |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Langebæk |
2005 |
0553AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Jørgensen |
2007 |
0774AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Christensen |
2006 |
0687AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Jensen |
2008 |
0880AX |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Langebæk |
2006 |
0644AZ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Christensen |
2002 |
0248BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Møller-Andersen |
2008 |
0882AX |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Clausen |
2007 |
0751AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:37:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 13:37.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|