2022-05-23   16:11:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM finaalit 2021

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntaiaamu

Document
Tulokset
IKM 2021 Finaalit
Paikka: Järjestäjä: UiTa & TaTU Tampere
Allas: 25m Päivämäärä: 03 12 2021 - 05 12 2021
Laji 30, T12,13,14,15 200m RU 13 years - Finaali
CR 15 2:28.77 Laura Lahtinen 2018
CR 14 2:28.04 Jenna  Laukkanen 2009
CR 12 2:44.73 Linnea Heikkilä 2020
CR 13 2:31.83 Lotta Moilanen 2019
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura +0.71 619 2:37.90
Entry time: 2:40.03 (-2.13)
50m: 36.08
100m: 1:16.46
(40.38)
150m: 1:57.58
(41.12)
200m: 2:37.90
(40.32)
2 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit +0.80 591 2:40.32 +2.42
Entry time: 2:43.78 (-3.46)
50m: 35.66
100m: 1:17.80
(42.14)
150m: 2:00.32
(42.52)
200m: 2:40.32
(40.00)
3 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani +0.79 588 2:40.59 +2.69
Entry time: 2:39.94 (+0.65)
50m: 37.16
100m: 1:18.77
(41.61)
150m: 2:00.05
(41.28)
200m: 2:40.59
(40.54)
4 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.65 508 2:48.55 +10.65
Entry time: 2:50.10 (-1.55)
50m: 37.66
100m: 1:20.06
(42.40)
150m: 2:03.87
(43.81)
200m: 2:48.55
(44.68)
5 Maija Mikkonen 2008 TaTu Tampere +0.49 507 2:48.69 +10.79
Entry time: 2:54.66 (-5.97)
50m: 37.23
100m: 1:20.97
(43.74)
150m: 2:05.03
(44.06)
200m: 2:48.69
(43.66)
6 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 +0.69 498 2:49.76 +11.86
Entry time: 2:52.73 (-2.97)
50m: 38.35
100m: 1:21.30
(42.95)
150m: 2:05.57
(44.27)
200m: 2:49.76
(44.19)
7 viivi Elonen 2008 Rauman Uimaseura +0.80 475 2:52.38 +14.48
Entry time: 2:52.94 (-0.56)
50m: 38.37
100m: 1:21.18
(42.81)
150m: 2:05.58
(44.40)
200m: 2:52.38
(46.80)
8 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.68 471 2:52.90 +15.00
Entry time: 2:54.34 (-1.44)
50m: 39.63
100m: 1:23.94
(44.31)
150m: 2:09.33
(45.39)
200m: 2:52.90
(43.57)
9 Netta Korkalainen 2008 Kouvolan Uimarit +0.70 469 2:53.11 +15.21
Entry time: 2:56.24 (-3.13)
50m: 38.53
100m: 1:22.98
(44.45)
150m: 2:09.26
(46.28)
200m: 2:53.11
(43.85)
10 Eedi Imppola 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.66 451 2:55.46 +17.56
Entry time: 2:57.77 (-2.31)
50m: 39.38
100m: 1:24.74
(45.36)
150m: 2:11.20
(46.46)
200m: 2:55.46
(44.26)
11 Fiia Immonen 2008 Vanders +0.72 449 2:55.63 +17.73
Entry time: 2:57.47 (-1.84)
50m: 39.22
100m: 1:24.36
(45.14)
150m: 2:10.16
(45.80)
200m: 2:55.63
(45.47)
12 Selma Laukkanen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.82 448 2:55.76 +17.86
Entry time: 2:57.48 (-1.72)
50m: 39.62
100m: 1:24.06
(44.44)
150m: 2:10.13
(46.07)
200m: 2:55.76
(45.63)
13 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi +0.73 438 2:57.11 +19.21
Entry time: 2:55.90 (+1.21)
50m: 39.89
100m: 1:25.13
(45.24)
150m: 2:11.19
(46.06)
200m: 2:57.11
(45.92)
14 Sira Katavisto 2008 ORCA Helsinki +0.61 432 2:57.89 +19.99
Entry time: 2:54.67 (+3.22)
50m: 38.95
100m: 1:23.74
(44.79)
150m: 2:11.41
(47.67)
200m: 2:57.89
(46.48)
15 Nicola Burman 2008 Joensuun Uimaseura ry +0.68 423 2:59.26 +21.36
Entry time: 2:56.55 (+2.71)
50m: 39.34
100m: 1:24.91
(45.57)
150m: 2:12.16
(47.25)
200m: 2:59.26
(47.10)
Laji virallinen: 5.12.2021 12.44.38
Laji 30, T12,13,14,15 200m RU 14 years - Finaali
CR 15 2:28.77 Laura Lahtinen 2018
CR 14 2:28.04 Jenna  Laukkanen 2009
CR 12 2:44.73 Linnea Heikkilä 2020
CR 13 2:31.83 Lotta Moilanen 2019
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo +0.83 612 2:38.47
Entry time: 2:41.42 (-2.95)
50m: 36.09
100m: 1:16.53
(40.44)
150m: 1:57.79
(41.26)
200m: 2:38.47
(40.68)
2 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet +0.66 609 2:38.74 +0.27
Entry time: 2:42.93 (-4.19)
50m: 35.21
100m: 1:15.80
(40.59)
150m: 1:56.87
(41.07)
200m: 2:38.74
(41.87)
3 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura +0.78 556 2:43.59 +5.12
Entry time: 2:47.78 (-4.19)
50m: 37.27
100m: 1:17.89
(40.62)
150m: 2:00.13
(42.24)
200m: 2:43.59
(43.46)
4 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.71 537 2:45.55 +7.08
Entry time: 2:45.67 (-0.12)
50m: 36.27
100m: 1:17.67
(41.40)
150m: 2:00.97
(43.30)
200m: 2:45.55
(44.58)
5 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo +0.72 536 2:45.58 +7.11
Entry time: 2:43.15 (+2.43)
50m: 38.36
100m: 1:19.74
(41.38)
150m: 2:02.68
(42.94)
200m: 2:45.58
(42.90)
6 Tuuli Peltola 2007 Raision Urheilijat +0.69 520 2:47.31 +8.84
Entry time: 2:47.57 (-0.26)
50m: 37.52
100m: 1:20.39
(42.87)
150m: 2:04.34
(43.95)
200m: 2:47.31
(42.97)
7 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 +0.77 518 2:47.54 +9.07
Entry time: 2:50.47 (-2.93)
50m: 38.47
100m: 1:22.60
(44.13)
150m: 2:05.80
(43.20)
200m: 2:47.54
(41.74)
8 IIda Tawast 2007 Simmis Grani +0.73 506 2:48.85 +10.38
Entry time: 2:48.79 (+0.06)
50m: 38.79
100m: 1:22.17
(43.38)
150m: 2:06.22
(44.05)
200m: 2:48.85
(42.63)
9 Eerika Ekdahl 2007 Nivalan Saukot +0.71 505 2:48.89 +10.42
Entry time: 2:46.34 (+2.55)
50m: 37.91
100m: 1:20.04
(42.13)
150m: 2:03.57
(43.53)
200m: 2:48.89
(45.32)
10 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.78 491 2:50.55 +12.08
Entry time: 2:46.05 (+4.50)
50m: 36.19
100m: 1:17.97
(41.78)
150m: 2:02.16
(44.19)
200m: 2:50.55
(48.39)
11 Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet +0.39 490 2:50.59 +12.12
Entry time: 2:50.50 (+0.09)
50m: 37.06
100m: 1:19.07
(42.01)
150m: 2:03.78
(44.71)
200m: 2:50.59
(46.81)
12 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 +0.80 489 2:50.75 +12.28
Entry time: 2:49.75 (+1.00)
50m: 38.94
100m: 1:22.15
(43.21)
150m: 2:06.84
(44.69)
200m: 2:50.75
(43.91)
13 Hertta Nieminen 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.87 487 2:50.93 +12.46
Entry time: 2:49.44 (+1.49)
50m: 37.57
100m: 1:20.92
(43.35)
150m: 2:05.90
(44.98)
200m: 2:50.93
(45.03)
14 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.77 487 2:50.94 +12.47
Entry time: 2:51.06 (-0.12)
50m: 38.99
100m: 1:22.94
(43.95)
150m: 2:07.73
(44.79)
200m: 2:50.94
(43.21)
15 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit +0.61 487 2:51.04 +12.57
Entry time: 2:50.27 (+0.77)
50m: 38.00
100m: 1:21.85
(43.85)
150m: 2:06.77
(44.92)
200m: 2:51.04
(44.27)
- Hanni Koski 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.68 DNF
Laji virallinen: 5.12.2021 12.44.38
Laji 30, T12,13,14,15 200m RU 15 years - Finaali
CR 15 2:28.77 Laura Lahtinen 2018
CR 14 2:28.04 Jenna  Laukkanen 2009
CR 12 2:44.73 Linnea Heikkilä 2020
CR 13 2:31.83 Lotta Moilanen 2019
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 +0.77 720 2:30.12
Entry time: 2:29.85 (+0.27)
50m: 34.75
100m: 1:12.84
(38.09)
150m: 1:51.13
(38.29)
200m: 2:30.12
(38.99)
2 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo +0.73 639 2:36.19 +6.07
Entry time: 2:35.40 (+0.79)
50m: 35.40
100m: 1:15.17
(39.77)
150m: 1:55.47
(40.30)
200m: 2:36.19
(40.72)
3 Ellen Williamsson 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.73 573 2:41.96 +11.84
Entry time: 2:43.16 (-1.20)
50m: 36.50
100m: 1:18.23
(41.73)
150m: 1:59.98
(41.75)
200m: 2:41.96
(41.98)
4 Helmi Käkelä 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.64 561 2:43.09 +12.97
Entry time: 2:44.96 (-1.87)
50m: 35.88
100m: 1:16.85
(40.97)
150m: 1:58.69
(41.84)
200m: 2:43.09
(44.40)
5 Anniina Kurvinen 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.75 531 2:46.16 +16.04
Entry time: 2:45.31 (+0.85)
50m: 36.20
100m: 1:18.28
(42.08)
150m: 2:02.00
(43.72)
200m: 2:46.16
(44.16)
6 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.72 530 2:46.20 +16.08
Entry time: 2:46.20 (=)
50m: 36.63
100m: 1:19.04
(42.41)
150m: 2:02.73
(43.69)
200m: 2:46.20
(43.47)
7 Tinka Tamminen 2006 Lahden Uimaseura +0.68 528 2:46.46 +16.34
Entry time: 2:46.61 (-0.15)
50m: 36.96
100m: 1:19.66
(42.70)
150m: 2:04.22
(44.56)
200m: 2:46.46
(42.24)
8 Silva Salonniemi 2006 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.71 519 2:47.42 +17.30
Entry time: 2:45.74 (+1.68)
50m: 36.04
100m: 1:17.60
(41.56)
150m: 2:01.27
(43.67)
200m: 2:47.42
(46.15)
9 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.75 510 2:48.39 +18.27
Entry time: 2:46.64 (+1.75)
50m: 37.79
100m: 1:21.18
(43.39)
150m: 2:05.67
(44.49)
200m: 2:48.39
(42.72)
10 Venla Almira 2006 Simmis Grani +0.60 509 2:48.46 +18.34
Entry time: 2:47.62 (+0.84)
50m: 36.73
100m: 1:17.74
(41.01)
150m: 2:01.57
(43.83)
200m: 2:48.46
(46.89)
11 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry 493 2:50.32 +20.20
Entry time: 2:48.41 (+1.91)
50m: 38.09
100m: 1:21.13
(43.04)
150m: 2:05.77
(44.64)
200m: 2:50.32
(44.55)
12 Pinja Junttari 2006 Kemin Työväen Uimarit +0.79 469 2:53.16 +23.04
Entry time: 2:54.89 (-1.73)
50m: 38.43
100m: 1:23.08
(44.65)
150m: 2:08.14
(45.06)
200m: 2:53.16
(45.02)
13 Senni Hokkanen 2006 Riihimäen Uimaseura +0.76 444 2:56.29 +26.17
Entry time: 2:57.55 (-1.26)
50m: 40.25
100m: 1:23.70
(43.45)
150m: 2:10.97
(47.27)
200m: 2:56.29
(45.32)
14 Iina Hulkki 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.73 414 3:00.45 +30.33
Entry time: 3:01.62 (-1.17)
50m: 40.07
100m: 1:25.20
(45.13)
150m: 2:11.91
(46.71)
200m: 3:00.45
(48.54)
15 Iiris Soilevaara 2006 Cetus Espoo +0.63 373 3:06.87 +36.75
Entry time: 3:02.30 (+4.57)
50m: 41.06
100m: 1:27.68
(46.62)
150m: 2:16.53
(48.85)
200m: 3:06.87
(50.34)
- Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry +0.74 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 5.12.2021 12.44.38
Laji 30, T12,13,14,15 200m RU 12 years - Finaali
CR 15 2:28.77 Laura Lahtinen 2018
CR 14 2:28.04 Jenna  Laukkanen 2009
CR 12 2:44.73 Linnea Heikkilä 2020
CR 13 2:31.83 Lotta Moilanen 2019
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Alisa Myllykoski 2009 Vanders +0.67 494 2:50.16
Entry time: 2:51.72 (-1.56)
50m: 39.71
100m: 1:23.59
(43.88)
150m: 2:06.94
(43.35)
200m: 2:50.16
(43.22)
2 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 +0.80 489 2:50.78 +0.62
Entry time: 2:54.50 (-3.72)
50m: 39.83
100m: 1:24.74
(44.91)
150m: 2:09.19
(44.45)
200m: 2:50.78
(41.59)
3 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb +0.76 478 2:52.00 +1.84
Entry time: 2:52.99 (-0.99)
50m: 38.80
100m: 1:23.15
(44.35)
150m: 2:07.63
(44.48)
200m: 2:52.00
(44.37)
4 Siiri Attola 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.79 455 2:54.85 +4.69
Entry time: 2:59.71 (-4.86)
50m: 37.99
100m: 1:21.81
(43.82)
150m: 2:08.17
(46.36)
200m: 2:54.85
(46.68)
5 Janna Saloniemi 2009 TaTu Tampere 449 2:55.68 +5.52
Entry time: 2:52.06 (+3.62)
50m: 39.57
100m: 1:23.87
(44.30)
150m: 2:09.27
(45.40)
200m: 2:55.68
(46.41)
6 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo +0.73 439 2:56.98 +6.82
Entry time: 2:56.11 (+0.87)
50m: 40.20
100m: 1:26.51
(46.31)
150m: 2:12.89
(46.38)
200m: 2:56.98
(44.09)
7 Minea Ruusu 2009 Haminan Uimaseura +0.46 435 2:57.48 +7.32
Entry time: 2:58.07 (-0.59)
50m: 40.41
100m: 1:26.15
(45.74)
150m: 2:11.70
(45.55)
200m: 2:57.48
(45.78)
8 Adele Backlund 2009 Helsingfors Simsällskap +0.77 432 2:57.99 +7.83
Entry time: 2:55.99 (+2.00)
50m: 40.12
100m: 1:25.36
(45.24)
150m: 2:11.43
(46.07)
200m: 2:57.99
(46.56)
9 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö +0.55 415 3:00.27 +10.11
Entry time: 3:03.64 (-3.37)
50m: 41.25
100m: 1:27.53
(46.28)
150m: 2:14.29
(46.76)
200m: 3:00.27
(45.98)
10 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry +0.73 413 3:00.57 +10.41
Entry time: 3:01.03 (-0.46)
50m: 39.59
100m: 1:26.06
(46.47)
150m: 2:14.55
(48.49)
200m: 3:00.57
(46.02)
11 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.63 412 3:00.83 +10.67
Entry time: 3:01.62 (-0.79)
50m: 40.06
100m: 1:26.48
(46.42)
150m: 2:13.59
(47.11)
200m: 3:00.83
(47.24)
12 Elli Himanen 2009 Mikkelin Uimaseura +0.72 409 3:01.22 +11.06
Entry time: 2:54.60 (+6.62)
50m: 40.79
100m: 1:26.79
(46.00)
150m: 2:13.08
(46.29)
200m: 3:01.22
(48.14)
13 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb +0.78 399 3:02.79 +12.63
Entry time: 3:03.64 (-0.85)
50m: 41.73
100m: 1:27.62
(45.89)
150m: 2:14.98
(47.36)
200m: 3:02.79
(47.81)
14 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo +0.68 382 3:05.35 +15.19
Entry time: 3:03.48 (+1.87)
50m: 41.16
100m: 1:28.28
(47.12)
150m: 2:17.54
(49.26)
200m: 3:05.35
(47.81)
15 Josefiina Kinos 2009 Raision Urheilijat +0.59 379 3:05.95 +15.79
Entry time: 3:03.03 (+2.92)
50m: 39.92
100m: 1:26.53
(46.61)
150m: 2:15.88
(49.35)
200m: 3:05.95
(50.07)
16 Helmi Koivisto 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.68 375 3:06.46 +16.30
Entry time: 3:00.57 (+5.89)
50m: 39.13
100m: 1:25.88
(46.75)
150m: 2:15.30
(49.42)
200m: 3:06.46
(51.16)
Laji virallinen: 5.12.2021 12.44.38
05-12-2021 12.45.15 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner